ایده

۷۰ ایده کسب و کار با سرمایه کم

کارآفرینی و کار در منزل با وجود اینترنت امروزه یک فرصت عالی است. شما با یک ایده ساده می‌توانید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید. یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد با سرمایه کم. با کار در منزل حتی بدون سرمایه هم می‌شود کسب درآمد اینترنتی داشت.

در اینجا ما ایده های کار در منزل پولسازی آماده کردیم. ایده های کسب و کار با سرمایه کم  و ایده های پولساز کار در منزل با سرمایه کم. بسیاری از این ایده ها مناسب کار در منزل هستند. برخی از این ایده ها مناسب شغل دوم هستند تا بتوانید با کمترین سرمایه پیاده سازی کنید.  ایده های کارآفرینی و کسب و کار با سرمایه کم دست پیدا کنید. 

دو دسته اصلی کسب و کار:

۱- کسب و کار اینترنتی

۲- کسب و کار در دنیای واقعی

در این مطلب ما ۷۰ ایده کسب و کار با سرمایه کم ارائه دادیم. ۲۰ ایده کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم و ۵۰ ایده کسب و کار در دنیای واقعی است.

ایده کسب و کار با سرمایه کم
ایده کسب و کار با سرمایه کم

امروزه با پیشرفت تکنولوژی فرصت‌های کارآفرینی زیادی فراهم شده که برای شروع کار به هزینه‌ی کمی نیاز دارند یا حتی ممکن است به هیچ هزینه‌ای نیاز نداشته‌باشند! بله درست شنیدید! ولی درعوض باید زمان و تلاش بسیار زیادی خرج آن کنید. بسیاری از این فرصت ها بر مجموعه مهارت‌های شما استوار هستند. مهارت‌هایی که یادگیری آن‌ها اصلا کار سختی نیست.

ولی کمی صبر کنید، چیزهای دیگری هم هست:

یک بخش دیگر به نام کسب و کارهای “دنیای واقعی” به این متن اضافه کرده‌ام تا کسانی که مهارت‌های خاصی در زمینه‌ی کامپیوتر ندارند هم بتوانند استفاده کنند. در این مقاله تنها چند مورد از ایده های کسب و کار خانگی کوچک را مطرح می‌کنیم. و به‌اختصار در مورد کم‌هزینه بودن آن‌ها صحبت می‌کنیم.

بخش اول

 ۲۰ ایده کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم

۱. مشاوره اینترنتی

کسب درآمد از اینترنت با مشاوره. در زمینه‌ای تخصص دارید؟ اگر جواب‌تان مثبت است پس می‌توانید از این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم کسب درآمد کنید. در سایت‌های مربوط به یافتن مشاور (مانند الو مشاور) ثبت نام کنید و برای کسانی که با شما تماس می‌گیرند تا با شما صحبت کنند نرخ تماس دقیقه‌ای خود را مشخص کنید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۲. تولید محتوا

یکی از ایده های عالی کار در منزل می تواند تولید محتوا باشد. فرقی نمی‌کند آگهی می‌نویسید یا مقاله یا کتاب الکترونیکی، محتوا باید توسط فردی نوشته شود. یکی از جاهایی‌که بیشترین تقاضا برای خلق محتوا وجود دارد، در بخش شبکه‌های اجتماعی است.

تولید محتوا یک فرآیند کم‌هزینه است، زیرا تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر است و یک ارتباط اینترنتی سرعت بالا، و همچنین یک برنامه‌ی خاص گرافیکی (یا دیگر نیازهای نرم‌افزاری) که ممکن است هزینه‌ی راه‌اندازی داشته‌باشد. به‌هرحال، جدای از این‌ها، تنها چیزی که باید برای تولید محتوا صرف کنید زمان است. می‌توانید از خدماتی مانند ویکی محتوا برای جا افتادن در بازار و ایجاد حلقه‌ی مشتریان خود استفاده کنید.

افزایش خلاقیت در ابتدای روز
افزایش خلاقیت در ابتدای روز

۳. طراحی گرافیکی

این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم این است که اگر توانایی‌های گرافیکی دارید، باید بدانید مشتریان بسیاری برای کسب و کارشان به‌دنبال لوگو، طراح‌های گرافیکی و کارهای هنری هستند. به دنبال سایت‌هایی مانند دیزاینو بگردید تا بتوانید کسب و کار خودتان را راه‌بیاندازید و حلقه‌ی مشتریان‌تان را گسترش دهید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۴. اختراع

پیشترها، مخترع بودن یک هدف دست‌نیافتنی بود، و گاها افراد برای توجیه روانی بودنشان از این اصطلاح استفاده می‌کردند. ولی دیگر این‌چنین نیست! با پلتفرم‌هایی مانند مرکز ایده و اختراعات تجاری ایران،‌ تأمین سرمایه‌ی مالی برای ایده‌ها و اختراع‌ها ممکن است. مزیت این مدل این است که اگر پول موردنیازتان فراهم شود و به‌اصطلاح از لحاظ مالی تأمین شوید، نشان‌دهنده‌ی موفیقت شما در یافتن بازار است. اگر ایده‌ی شما مورد استقبال قرار نگیرد، به این معنی است که لازم است مسیر آمده را برگردید و دوباره طرح‌ریزی کنید.

۵. سازنده‌ی طلا و جواهر

کم نیستند بانوانی که دوست دارند خودشان را با زیورآلات زیبا بیارایند. این مورد را با علاقه‌ی روزافزون به زیور آلات دست‌ساز ترکیب کنید و خواهید دید که نسخه‌ی موفقیت در دستان شما است. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۶. فروش اجناس دست دوم

عموما در بازارهای محلی مانند جمعه‌بازارها و سمساری‌ها و هرجای دیگری، می‌توانید اجناس جالب و ارزشمندی پیدا کنید. شما ارزش واقعی آن‌ها را درمی‌یابید و آن‌ها را در فهرست اقلام فروشی قرار می‌دهید. سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور بازار خوبی برای ارائه‌ی کالاها هستند. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم عالی است.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۷. موسیقی‌

این ایده به آن‌چه در ذهن شماست شباهتی ندارد. ما درباره‌ی این صحبت نمی کنیم که ستاره‌ی موسیقی بشوید،‌بلکه فقط قرار است چرخ زندگی‌تان را از این طریق بچرخانید. از ضبط موسیقی در استودیو گرفته تا نوشتن ریتم و شعر برای کسب و کارها. اگر این مهارت را داشته‌باشید مطمئن باشید می‌توانید از این طریق امرار معاش کنید. با نرم‌افزارهایی مانند Reaper (که بسیار ارزان است) می‌توانید درست روی کامپیوترتان، استودیوی تولید موسیقی خودتان را داشته‌باشید.

کسب درآمد از اینستاگرام
کسب درآمد از اینستاگرام

۸. مدیریت شبکه‌های اجتماعی

ارتباط برقرار کردن با افراد یک هنر است. برخی در این هنر خوب عمل می‌کنند و برخی عالی هستند و برخی …..! خودتان متوجه منظورم شدید. ارتباط برقرار کردن با مشتریان کاری است که بسیاری از کسب و کارها وقت انجام آن را ندارند. خبر خوب این است که، علیرغم این‌که وقت ارتباط با مشتریان را ندارند ولی به کسی نیاز دارند که بتواند این بخش از کسب و کارشان را مدیریت کند و آن‌ها هم هزینه‌اش را پرداخت می‌کنند. مهارت‌های ارتباطی خوب و به روز بودن در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت، واین، پریسکوپ و غیره بسیار مهم هستند. باید بدانید که هر پلتفرم برای چه گروهی از افراد جذابیت دارد و در هر یک از این جوامع ارتباطی چگونه باید حاضر شوید.

۹. آموزش/ مربی‌گری

قابل توجه مربیان مشتاق آموزش: این کسب و کار به هزینه‌ی بسیار کمی از نظر راه‌اندازی یک محیط یادگیری مجازی و/ یا محیط آموزشی نیاز دارد. در آغاز فرآیند مربوط به استارت‌آپ، علاوه بر اینترنت سرعت بالا، به زمان و تلاش نیاز دارید. درمجموع، هزینه‌ی استارت‌آپ راه‌اندازی و هدایت یک سرویس آموزش/ یادگیری مجازی، هزینه‌ی بسیار کمی دارد. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۱۰. مشاور فنی

یادگرفتن امور مرتبط با کامپیوتر همیشه مورد تقاضا است. درنتیجه، یک راه برای کمک به این مسئله این است که آموزش‌هایی بر مبنای برنامه‌های کامپیوتری خاص (یا چندگانه) آماده‌کنید که جزئیات مربوط به استفاده از آن برنامه و تکمیل پروژه را به ارباب رجوع بدهد. بنابراین، بهترین راه برای کاهش هزینه‌های استارت‌آپ در این ایده این است که هم برنامه را در اختیار داشته‌باشید و هم برنامه‌های مرتبط با آن را، تا بتوانید دستورالعمل یا ویدیوی “چگونه می‌توانم” درست کنید. به‌علاوه، اگر می‌خواهید یک وب‌سایت به اینکار اختصاص دهید که تمامی فعالیت‌های انجام شده در آن قابل دسترسی و پیگیری باشند، پس باید هزینه‌ی راه‌اندازی وب‌سایت را نیز در هزینه‌های اولیه‌ی استارت‌آپ‌تان لحاظ کنید. در نهایت، در این راستا، خدمات‌رسانی اینترنتی/ تلفنی نیز بسیار سودمند خواهد بود.

۱۱. پیاده‌سازی فایل‌های صوتی

پیاده‌ساز کسی است که یک فایل صوتی را به نوشتار تبدیل می‌کند. این کار به‌نظر روبه‌زوال می‌آید، ولی حقیقت این است که به‌خاطر افزایش ویدیوهای اینترنتی این شغل نیز رو به گسترش است. حقیقت این است: کامپیوترها هنوز هم در شناسایی کلام با مشکل مواجه هستند. صاحبان کسب و کار و کارآفرینان نیاز دارند فایل‌های ویدیویی‌شان به نوشتار تبدیل شوند تا هم کسانی که مشکل شنوایی دارند از آن‌ها بهره بگیرند و هم موتورهای جستجو متوجه محتوای این ویدیو شوند.

از دست ندهید
۵ اصل برای ساخت کسب و کار اینترنتی

به‌علاوه، شما سفارش‌تان را از کسانی می‌گیرید که صرفا می‌خواهند فایل‌های آن‌ها پیاده شوند تا بهتر مطالعه و درک شوند. برای شروع می‌توانید از پارسکدرز سفارش کار بگیرید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۱۲. مترجم

مانند تولیدکننده‌ی محتوا، خدمات ترجمه (حداقل در این بخش) مستلزم متنی است که می‌خواهند از یک زبان به یک زبان کاملا متفاوت برگردانده شود. درحالی که این مهارت اساسا مستلزم این است که فرد در چند زبان مهارت داشته باشد، هزینه‌ی اولیه‌ی استارت‌آپ شامل هزینه‌ی اینترنت/ تلفن و نیز مخارج مربوط به سفر است. به‌علاوه، مخارج بازاریابی نیز می‌تواند در هزینه‌های استارت‌آپ اعمال شود. فقط این نکته را به‌خاطر داشته‌باشید که: اگر در هیچ زبانی تسلط یا مهارت ندارید، به‌هیچ‌وجه سراغ این کار نروید. فکر نکنید با ابزاری مانند “ مترجم گوگل” می توانید این کار را به‌درستی انجام دهید.با وجود این که مترجم گوگل بی‌نظیر است، ولی همیشه کارش را عالی انجام نمی‌دهد.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۱۳. ستاره‌ی یوتیوب

خوب، لازم نیست که یک ستاره باشید! ولی با استفاده از دوربین یک گوشی هوشمند و یک موضوع خوب، می‌توانید از طریق یوتیوب خودتان کسب و کاری راه‌بیندازید. شما یک‌شبه میلیونر نخواهید شد، ولی با مخاطب‌یابی قطعا می‌توانید مبلغ قابل قبولی به واسطه‌ی شهرت تازه به‌دست‌آمده‌‌تان به دست آورید.

۱۴. خدمات کاریابی

می‌توانید شرکت خودتان را تاسیس کنید و به سایر شرکت‌ها خدمات استخدامی ارائه دهید. فقط به اطلاعات خوبی درباره‌ی جویندگان کار نیاز دارید. تنها کافی است یک فرد جویای کار را به یک شرکت ارجاع دهید و از این طریق کسب درآمد کنید.

۱۵. خدمات رسانه‌های اجتماعی

امروزه رسانه‌های اجتماعی نقش بزرگی در کسب و کار بازی می‌کنند. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال متخصص و تهیه‌کننده‌ی خدمات رسانه‌های اجتماعی هستند. می-توانید شرکت خودتان را تاسیس کنید که برای کسب و کارها سایه‌نویسی انجام دهد، و در وبلاگ‌ها، لینکدین و صفحات فیسبوک و حساب‌های توئیتر محتوا بارگذاری کند.

۱۶. دستیار انجام امور مجازی

استفاده از سرویسی مانند دستیار مجازی پونیشا به شما اجازه می‌دهد تا دستیار دیگران باشید. پروفایل شخصی‌تان را در این سایت همراه با وظایفی که به‌خوبی می‌توانید انجام دهید ارسال می‌کنید و افراد می‌توانند برای انجام آن وظایف مشخص شده، شما را در اختیار بگیرند.

سئو جامع
سئو جامع

۱۷. ایده کسب و کار مشاور سئو

با افزایش تب اینترنت، نیاز به یک مشاور سئو افزایش یافته است. هر صاحب وب‌سایتی برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود در موتور جستجو به دنبال یک مشاور سئوی خوب است.

۱۸. ایده کسب و کار ساخت تبلیغات

اگر ذهن‌تان خلاق است می‌توانید به یک غول تبلیغات تبدیل شوید. شرکت‌ها اغلب دنبال کسی هستند که خلاق باشد و به تبلیغات‌شان ارزش بدهد.

۱۹. انیمیشن‌ساز

امروزه کسب و کار انیمیشن و بازی به سرعت جت در حال رشد است. اگر دانش ساخت کارتون و انیمیشن‌سازی را دارید می‌توانید در این دنیا موفق  شوید.

۲۰. بازاریابی شبکه‌ای

امروزه شرکت‌های بازاریابی چندسطحی، فرصت‌های کسب و کار خوبی فراهم می-کنند. اگر در بازاریابی و فروش خبره هستید، می‌توانید این کسب و کار را  با هزینه‌ی بسیار اندک شروع کنید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

بخش دوم 

۵۰ ایده کسب و کار با سرمایه کم در دنیای واقعی

۱. تمیز کردن و نگهداری آکواریوم

آدم‌ها از وجود آکواریوم در منزل و محل کارشان لذت می‌برند ولی زمان کمی در اختیار دارند. اگر در زمینه‌ی نحوه‌ی نگهداری از انواع آکواریوم مهارت دارید، پس می‌توانید یک مدل کسب و کاری عالی را راه‌انداری کنید.

۲. نگهداری از کودکان

بسیاری از آدم‌ها چندشغلی هستند یا هر دو والدین کار می‌کنند. این امر حقیقت زندگی امروز در جهان است. حتی  اگر بحث کار کردن والدین هم درمیان نباشد، باز هم ممکن است والدین بخواهند یک‌شب را دونفری به رستوران یا گردش بروند. دراین‌جاست که پرستار کودک وارد صحنه می‌شود. شما می توانید گواهی عدم سوء پیشینه هم بگیرید و قابل اعتماد بودن‌تان را به آن‌ها اثبات کنید و تصمیم‌گیری را به والدین بسپارید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۳. ایده کسب و کار تعمیر کامپیوتر

تعمیرکار کامپیوتر در محل همچنان یک نیاز قطعی است. بسیاری از افراد به کسی نیاز دارند که فایل‌های به‌اشتباه حذف شده‌شان را بازیابی کند، یا قطعه‌ای را در کامپیوترشان تعویض کند. حاضر شدن در محل، از جمله تسهیلاتی است که می‌توانید بابت آن هزینه دریافت کنید. یک راه دیگر برای متمایز کردن خدمات‌رسانی‌تان این است که خدمات امنیت داده‌ها نیز برای پشتیبانی از مشتریان‌تان فراهم کنید، از جمله رمزنگاری هارد دیسک و امنیت شبکه‌های بی‌سیم.

۴. دستیار انجام امور فردی

برای کسانی که آن قدر سرشان شلوغ است که برای برخی کارها وقت ندارند این سرویس یک ایده‌ی بسیار خوب است. از طرف دیگر این ایده برای کسانی که مشتاق کمک کردن به دیگران هستند نیز عالی است. هرچند تنها هزینه‌ی اولیه‌ی استارت‌آپ، بازاریابی از طریق کارت ویزیت، و دیگر قالب‌های تبلیغات را شامل می‌شود، تنها هزینه‌ی تکرارشونده در این مسیر عبارت است از پر نگه‌داشتن باک بنزین ماشین‌تان. نیازی به گفتن ندارد که این کار هیچ‌گونه هزینه‌ای ندارد و برای پس‌انداز کردن پول برای روز مبادا عالی‌است.

۵. خدمات جابجایی

اگر راهی برای جابجایی و حمل و نقل سراغ دارید، پس می‌توانید یک نامه‌رسان باشید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۶. نگهداری از حیوانات خانگی

هیچ جای انکاری وجود ندارد که باور مردم درباره‌ی نگهداری از حیوانات خانگی نسبت به ۶۰ سال پیش تغییر کرده است. امروزه افراد حیوانات خانگی‌شان را عضوی از خانواده می‌دانند و همان رفتاری که با اعضای خانواده دارند در مورد آن‌ها نیز انجام می‌دهند. برخی از افرادی که حیوان خانگی دارند و بسیار پرکار هستند و مشغولیت زیادی دارند تمایل دارند که کسی از عزیزان‌شان مواظبت کند.

ایده کسب و کار
ایده کسب و کار

۷. برنامه‌ریز مراسمات

برنامه‌ریزی مراسمات نیز یک کسب و کار کم‌هزینه‌است که هم پردرآمد است و هم بسیار جذاب. به طور کلی، تنها چیزی که برای انجام این کار لازم است (به‌غیر از هزینه‌ی اینترنت)، نظم است و توجه به جزئیات. علاوه بر هزینه‌های مرتبط با اینترنت که در هزینه‌ی استارت‌آپ اعمال می‌شوند، ممکن است نیاز باشد تا برنامه‌ریز مراسمات خریدهای اضافی مربوط به برنامه‌ریزی مراسم را انجام دهد؛ یکی از این خریدها عبارت است از خرید یک خط تلفن اختصاصی.

از دست ندهید
بخش ششم دوره رایگان کسب‌وکار اینترنتی

۸. تعمیرکار

اگر بلدید چطور لوازم منزل را تعمیر کنید، پس می‌توانید از این راه امرار معاش کنید. نصب پنکه سقفی و تعمیر سوراخ‌های دیوار، شاید همان راه‌حلی است که برای پرداخت صورت‌حساب‌های‌تان دنبالش بودید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۹. ایده کسب و کار سخنران انگیزشی

داستان جالبی برای تعریف کردن دارید؟ یا چیزی هست که حسابی به وجدتان می‌آورد؟ در پیغام‌رساندن به سخت‌ترین آدم‌ها مهارت دارید؟ اگر در برابر جمعی از مردم قرار گرفتن شما را نمی‌ترساند پس این کار مختص شماست. برای این‌که یک سخنران انگیزشی باشید، داشتن فالوور در شبکه‌های اجتماعی و ارسال ویدیو از خودتان، روش فوق‌العاده‌ای است تا بتوانید خودتان را پیش از طی کردن مسیر سخنرانی، به مردم بشناسانید.

 ایده کسب و کار با سرمایه کم :

۱۰. شرکت حمل و نقل

اگر توانایی و اشتیاق لازم برای انجام کارهای سخت را دارید، تأسیس یک شرکت حمل و نقل گزینه‌ی خوبی است. می‌توانید برای اجتناب از پرداخت هزینه‌ای گزاف برای خرید کامیون، یک کامیون اجاره کنید تا زمانی‌که سرمایه کافی را برای خرید کامیون داشته‌باشید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۱۱. آشپز شخصی

آیا مهارت آشپزی خاصی دارید و به دنبال راهی هستید تا این مهارت و علاقه‌تان به آشپزی را به یک کسب و کار تبدیل کنید؟ اگر این‌چنین است، شما باید این مسیر ار انتخاب کنید و به یک آشپز شخصی تبدیل شوید. قطعا می‌دانید این شغل یعنی این‌که وعده‌های غذایی هفتگی/ روزانه‌ای را با رعایت ارزش‌های غذایی طیف گسترده‌ای از خوراکی‌ها به مشتری‌تان ارائه کنید. در مورد هزینه‌ی استارت‌آپ باید گفت که هزینه‌ها صرفا شامل هزینه‌ی ایاب و ذهاب بین محل کار، منزل، سوپرمارکت و تره‌بار است. دیگر مخارج توسط مشتری‌تان پرداخت می‌شوند.

۱۲. مربی شخصی

با چند گواهی‌نامه و کمی زمان، می‌توانید علاقه‌تان به خوش‌تیپ بودن را به زندگی روزانه‌تان گره بزنید. به دیگران در رسیدن به اهداف فیزیکی‌شان کمک کنید و چند فن مناسب به آن‌ها بیاموزید که باعث آسیب زدن به خودشان نشوند. وقتی به دیگران کمک کنید از این کار احساس رضایت خواهید داشت. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

الگوریتم اینستاگرام
الگوریتم اینستاگرام

۱۳. تعمیرکار تلفن همراه و تبلت

معمولا این‌گونه کارها در یک مغازه انجام می‌شود، ولی شما می‌توانید به‌صورت سیار این کار را انجام دهید، به‌ویژه اگر از سرویس‌هایی مانند دیجی دکی استفاده کنید. بسیاری از افراد بر این باور هستند که اگر هزینه‌ی تعمیر یک گوشی تلفن از هزینه‌ی جایگزین کردن آن با یک گوشی دیگر بیشتر باشد، مردم گوشی‌های‌شان را عوض می‌کنند: ولی باید بدانند که سخت در اشتباه هستند. گوشی‌ها اطلاعات واقعا مهمی را در خود جای داده‌اند، از این رو مردم مایل هستند پول بیشتری برای بازگردانی داده‌های‌شان بپردازند. امروزه گوشی‌ها داده‌هایی مانند عکس در خود دارند که هر کسی از فضای ابری برای ذخیره‌ی آن‌ها استفاده نمی‌کند.

۱۴. عکاس

علیرغم این‌که گوشی‌های موبایل، دوربین‌های فوق‌العاده‌ای دارند، ولی هیچ‌گاه جای مهارت و یک دوربین DSLR خوب را نمی‌گیرند. مردم این موضوع را می‌دانند و برای عکاسان ماهری که لحظات زندگی آن‌ها را به زیبایی ثبت می‌کنند،‌ارزش بسیاری قائل هستند.

۱۵. کاهنده‌ی هزینه کسب و کار

بسیاری از ایده‌هایی که در این‌جا وجود دارند همچنان هزینه‌بر هستند. نرم‌افزار یک هزینه‌ی متداول و اجتناب‌ناپذیر است. ولی نباید معامله را به‌خاطر خرید یک نرم‌افزار به هم زد. نرم‌افزارهای رایگان بسیاری وجود دارند که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. ازجمله:

– نرم افزارهای واژه‌پرداز و صفحه گسترده: Open Office
– حسابداری: GNUCash‌ یا Wave Accounting
– طراحی گرافیکی: GIMP
– ایمیل: Gmail
– ذخیره‌ی ابری: Google Drive یا Dropbox
– ردیابی زمانی: Toggl

این مقاله به شما نشان می‌دهد که فرصت‌های کسب و کاری متعددی وجود دارند که پول زیادی برای شروع نمی‌خواهند. بسیاری از نمونه‌های فوق تنها به هزینه‌ی ایاب و ذهاب و خدمات اینترنت/ تلفن نیاز دارند. بسیاری از کسب و کارها نیز هیچ هزینه‌ای ندارند و هر شکل بازاریابی می‌تواند یک ویژگی مثبت برای آن‌ها تلقی شود. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

۱۶. ایده کسب و کار خدمات مشاوره تغذیه

امروزه اکثر افراد در مورد خوراکی‌هایی که می‌خورند نگران هستند و اغلب به دنبال راهنمایی درباره‌ی عادات غذایی و برنامه‌ی رژیمی هستند. اگر در این زمینه تخصص دارید می‌توانید یک شرکت خدمات مشاوره‌ی تغذیه تاسیس کنید. توصیه‌ی من آن است که برای این کسب و کار، یک متخصص تغذیه‌ی خوب استخدام کنید.

۱۷. خدمات تعمیرگاه سیار

راه‌اندازی یک تعمیرگاه سیار با داشتن نیروی انسانی/تعمیرکاران، ایده‌ی خوبی برای کسب و کار است چرا که ماشین‌ها معمولا در مناطقی خراب می‌شوند که تعمیرگاهی در دسترس نیست. برای شروع این کسب و کار، فقط به مکانیک‌هایی خوب و یک موتورسیکلت نیاز دارید.

۱۸. خدمات تزیین اتومبیل

امروزه همه افراد قادر نیستند از پس خرید خودروهای خارجی بربیایند و اغلب برای طراحی و ظاهر خوب به دنبال اصلاح خودروی خود هستند. این امر موجب تولد یک کسب و کار خوب به نام خدمات تزیین اتومبیل شده است.

۱۹. نگهداری از کودکان

امروزه و در کلان‌شهرها می‌توانیم زنان شاغل زیادی ببینیم و در غالب موارد هماهنگ کردن کار با بچه‌ها برای آن‌ها دشوار است. اگر در یک کلان‌شهر، خدمات نگهداری از کودکان را آغاز کنید قطعا موفق خواهید شد.

۲۰. خدمات هم‌سفری

هم‌سفری به معنی سوار شدن چند نفر در یک ماشین برای حرکت به سوی مقصدی مشابه است. با این کار هزینه‌ی سوخت تقسیم می‌شود و به این ترتیب در مخارج افراد صرفه‌جویی می‌شود. درحالی که کارمندان و بچه‌های مدرسه‌ای به صورت غیررسمی همین کار را می‌کنند، لازم است این کار به صورت رسمی هم انجام شود. می-توانید با شناسایی مشتریان بالقوه، ارتباط دادن آن‌ها با یکدیگر و گرفتن مبلغی بخاطر راحتی این سرویس، کار را شروع کنید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۲۱. مشاوره‌ی سبز

آینده به فناوری‌های سبز وابسته است و هر روز کسب و کارهای بیش‌تری به سوی سبز شدن می‌روند. اگر مهارت و دانش ذخیره‌ی انرژی را دارید می‌توانید این کسب و کار را شروع کنید.

۲۲. دکوراسیون داخلی

این یک ایده‌ی کسب و کار قدیمی و همیشه سبز است. این کسب وکار نیازمند مستلزم مهارت ویژه و خلاقیت و نیرویی متقاعدکننده است.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۲۳. آژانس مسافرتی

راه‌اندازی یک آژانس مسافرتی ایده‌ی کسب و کار بسیار خوبی است. آدم‌ها می-خواهند آرامش کسب کنند و آزادانه از تعطیلات‌شان لذت ببرند. دلشان  نمی‌خواهد نگران بلیط، رزرو هتل، و چیزهای دیگر باشند. آن‌ها حاضرند پول خوبی به یک آژانس مسافرتی بدهند که این کارها را برایشان انجام دهد.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۲۴. مشاوره‌ی مرکز داده

این ایده‌ی کسب و کار به فناوری اطلاعات مربوط است. نیازمند دانش و مهارت ویژه‌ای در ساخت یک مرکز داده است. اگر در این حوزه مهارت دارید می‌توانید یک کسب و کار مشاوره‌ی مرکز داده را راه‌اندازی کنید.

 ایده کسب و کار با سرمایه کم :

10 ایده پولساز کارآفرینی نیمه وقت
۱۰ ایده پولساز کارآفرینی نیمه وقت

۲۵. راهنمای شغلی

به دلیل وجود گزینه‌های متعدد شغلی، اغلب والدین یا دانش‌آموزان سردرگم می‌شوند و به دنبال مشاوره‌ی حرفه‌ای هستند. می‌توانید با دریافت مبلغی ببه ان‌ها کمک کنید.

از دست ندهید
ساخت یک برند موفق - عوامل موفقیت در برندسازی

۲۶. رزومه نویسی

رزومه سند مهمی برای به دست آوردن یک شغل است. اغل افراد به دنبال یک رزومه‌نویس حرفه‌ای هستند. اگر در رزومه‌نویسی مهارت دارید می‌توانید این کسب و کار را شروع کنید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۲۷. کلوپ سلامتی

بسیاری از افراد معتقدند ”سلامتی ثروت“ است و به همین دلیل از سلامتی‌شان به خوبی استفاده می‌کنند. برای ورزش روزانه ترجیح می‌دهند به باشگاه ورزشی یا کلوپ سلامتی بروند. راه‌اندازی یک کلوپ سلامتی در منطقه‌ی پولدارنشین می‌تواند شما را موفق کند. ایده کسب و کار

۲۸. خدمات برنامه‌ریزی مالی

در کسب و کار برنامه‌ریزی مالی، باید درباره‌ی سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی مالی به مشتری مشاوره بدهید. توصیه می‌کنیم پیش از شروع این کسب و کار، گواهی برنامه‌ریزی مالی بگیرید. ایده کسب و کار با سرمایه کم

۲۹. صنعت آکواریوم

نگهداری یک مخزن یا آکواریوم ماهی در خانه بسیار خوب است. آکواریوم تجربه-ای آرامش‌بخش و خوشایند است. حتی برای سبک معماری واستو هم خوب است. می-توانید باز کردن فروشگاه آکواریوم، کسب و کار خود با شروع کنید.

۳۰. ایده کسب و کار درمان زیبایی و اسپا

اگر می‌خواهید کار جدیدی انجام دهید، می‌توانید به راه‌اندازی درمان زیبایی و اسپا فکر کنید. افراد سطح بالا همیشه به دنبال خدمات درمان زیبایی و اسپای خوب هستند. ایده کسب و کار

۳۱. سالن بازی

بچه‌ها معمولا به دنبال یک محل بازی یا ایستگاه بازی هستند. می‌توانید سالن بازی خود را بازی کنید و فقط به چند ایستگاه بازی و ایکس‌باکس نیاز دارید.

۳۲. فروشگاه مواد لبنی یا شیر

را‌ه‌اندازی یک لبنیاتی، ایده‌ای قدیمی اما موثر برای کسب و کار است. پیش از شروع این کار باید مطمئن شوید در منطقه‌ی شما فروشگاه مواد لبنی دیگری  وجود ندارد.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۳۳. ایده کسب و کار کارواش

یک ماشین تمیز بهتر به نظر می‌رسد و مایه‌ی فخر و مباهات است. آدم‌ها دوست دارند یک خودروی تمیز سوار شوند و برای حاضرند برای شستشوی آن هزینه کنند و به همین خاطر تعداد کارواش‌ها رو به رشد است. ایده کسب و کار

محصولات دست‌ساز‌
محصولات دست‌ساز‌

۳۴. فروش لوازم عتیقه

افراد ثروتمند پول زیادی را صرف خرید اشیا و لوازم عتیقه می‌کنند. راه انداختن یک عتیقه فروشی خوب ایده‌ی خوب دیگری است. این ایده به مقدار زیادی سرمایه نیاز دارد.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

 ایده کسب و کار با سرمایه کم :

۳۵. ایده کسب و کار خدمات خیاطی

راه‌اندازی یک خیاطی کوچک ایده‌ی خوبی برای یک زن خانه دار ات. این ایده حتی به سرمایه‌ی زیادی هم نیاز ندارد.

۳۶. فروشگاه ابزارآلات ماشینی و الکتریکی

می‌توانید به راه‌اندازی یک فروشگاه ابزارآلات ماشینی و الکتریکی فکر کنید. این محصولات همواره مورد نیاز هستند.

۳۷. فروشگاه ظروف و وسایل آشپزخانه استیل

ظروف و وسایل آشپزخانه‌ی استیل در هر خانه‌ای مورد نیاز هستند بنابراین راه‌اندازی فروشگاه وسایل استیل در جایی کوچک می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۳۸. فروشگاه کتاب‌های دست‌دوم

اگر فروشگاه کوچکی دارید و می‌خواهید یک کسب و کار با سرمایه‌ی اندک را آغاز کنید می‌توانید به فکر راه‌اندازی یک فروشگاه کتاب‌های دست دوم  باشید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۳۹. فروشگاه عینک

می‌توانید کسب وکار کوچکی برای بینایی‌سنجی و قاب عینک راه‌انداز کنید. هم-چنین می توانید در کنار آن اقلامی چون ساعت هم بفروشید. ایده کسب و کار

۴۰. ایده کسب و کار فروشگاه الکترونیکی

اگر می‌توانید سرمایه‌ی خوبی جمع کنید، می‌توانید با فروش وسایل الکترونیکی چون تلویزیون، ال‌سی‌دی، ام‌پی‌تری پلیر و … کسب و کاری به راه بیندازید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۴۱. بی‌پی‌او (برون‌سپاری فرایند کسب و کار)

اگر فضا دارید و مایلید مقداری پول سرمایه‌گذاری کنید، برون‌سپارری فرآیند کسب و کار می‌تواند فرصت خوبی باشد.

۴۲. ایده کسب و کار غذای خانگی

اگر در پختن غذا مهارت دارید می‌توانید کسب و کار غذای خانگی را شروع کنید. ایده کسب و کار

۴۳. خدمات خرید و فروش بازار سهام

یک موسسه‌ی خرید و فروش بازار سهام باز کنید و از کاربر نهایی حق دلالی بگیرید. این یک ایده‌ی کاملا رقابتی است زیرا شرکت‌های زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۴۴. کلوپ کمدی و خنده

ویدیوهای کمدی به سرعت پخش می‌شوند. چند استندآپ کمدین، مانند میثم درویشان‌پور و مجید افشاری، وجود دارند که جدیدا به لطف رامبد جوان و برنامه‌ی خندوانه به سلبریتی تبدیل شده‌اند. دیگران نیز منتظر این هستند که نوبت‌شان فرا برسد. صدها کمدین وجود دارند که به دنبال راهی برای نشان دادن استعدادشان هستند. شما می‌توانید با راه‌اندازی یک کلوپ کمدی و خنده‌ی آنلاین به آن‌ها کمک کنید.

ویدیوهای بامزه از کودکان، سگ‌های پشمالوی کوچک، و گربه‌ها یوتیوب و فیسبوک را پر کرده‌اند. آیا می‌توانید مجموعه‌ای گردآوری کنید که افراد بتوانند ویدیوی مناسب با نیازهای بازاریابی محتوای‌شان را بیابند؟

 ایده کسب و کار با سرمایه کم :

۴۵. اظهارنامه‌ی مالیاتی آماده کنید.

افراد زیادی وجود ندارند که خودشان بتوانند این کار را انجام دهند. به همین دلیل است که این گزینه نیز یک فرصت کسب و کاری به حساب می‌آید.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۴۶. محتوای مبتنی بر ثبت نام بفروشید.

محتوایی که اکنون در اینترنت به رایگان وجود دارد ممکن است به‌خوبی در جستجو یافت نشود. برای حل این مورد، برخی نویسندگان تحقیقات دقیقی انجام می‌دهند و در ازای مبلغ اندکی آن را می‌فروشند.  ایده کسب و کار با سرمایه کم

۴۷. بررسی صادقانه‌ی عملکرد پزشکان

شما می‌توانید فهرستی از موفقیت‌ها و شکست‌های پزشکان آماده کنید تا بیماران بتوانند تصمیم‌گیری آگاهانه‌ای صورت دهند.

اشتباهات همکاری در فروش
اشتباهات همکاری در فروش

۴۸. بلاگ سلامت زنان

همانند بلاگ سلامت مردان، پتانسیل اولیه برای عملی کردن این ایده وجود دارد. این دو موضوع را در هم نیامیزید. سعی کنید در یک زمینه متمرکز بمانید. ایده کسب و کار

۴۹. کمک کردن در امور حسابداری

الزاما نباید عضو جامعه حسابداران نخبه با یک مشاور مالی رسمی باشید تا بتوانید در امور حسابداری به افراد کمک کنید. یک مدرک در امور مالی یا تجاری کفایت می‌کند. راه‌های چندگانه‌ای برای کمک به افراد در مدیریت حساب‌های‌شان وجود دارد. شما می‌توانید به استارت‌آپ‌ها کمک کنید تا حساب‌های‌شان را مدیریت کنند.

۵۰. فروشگاه کتاب آموزشی

دانش‌اموزان و عاشقان کتاب همیشه دنبال کتاب هستند. این می تواند نقطه‌ی شروع یک کتابفروشی باشد. این کسب و کار همیشه پررونق است زیرا  آموزش هیچ-وقت کساد نمی‌شود. ایده کسب و کار با سرمایه کم

 چکیده مطلب:

در این مقاله ما ۷۰ ایده کسب و کار با سرمایه کم ازائه دادیم. ایده هایی برای کار در منزل. ایده های پولساز شغل دوم با سرمایه کم.  ایده های کارآفرینی و کسب و کار با سرمایه کم دست پیدا کنید. ۲۰ ایده کسب و کار اینترنتی و ۵۰ ایده کسب و کار در دنیای واقعی.

اما یادتان باشد همه چیز فقط داشتن یک ایده ناب نیست. برای اثبات این موضوع همین حالا روی دکمه زیر کلیک کنید.

اگر به دنبال ایده های پولساز کسب و کار اینترنتی هستید، ایده‌های که هنوز در ایران پیاده‌سازی نشده‌اند، بسته ایده های پولساز اینترنتی را سفارش دهید.

امتیاز کاربران

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
برچسب ها

۲۸۳ دیدگاه

 1. سلام و احترام
  در خدمات برق و سیم کشی و تعمیر آیفون تخصص دارم.
  کسی هست که در کار ساخت و ساز باشه تا با هم با قیمت منصفانه همکاری کنیم؟

 2. سلام به دوستان محترم
  من خراسان جنوبی شهر قاین زندگی میکنم
  تولیدی کننده زرشک و زعفران دارم و محصولاتم از کیفیت بالایی برخوردارهست این اطمینان رو به شما میدهم
  درصورتی که مایل به خرید هستید به این شماره پیام بدهید۰۹۱۵۵۳۵۴۰۲۹

 3. سلام دادش، من یه مدت تو ایران کار و زندگی کردم، الان تو افغانستان هستم.من میتونم باهاتون همکاری کنم. آیمو، واتساپ و تلگرامم را قبلا تو ایران درست کردم و الان تو افغانستان هم ازش استفاده میکنم. شمارش این هست +۹۸۹۱۰۴۹۳۴۶۷۰

  1. سلام دوستان مدت ۱سال و نیم در سمت سوپروایزردکل های شرکت مخابراتی مشغول بودم وحالا دراصفهان دنبال شعلی پردرامد هستم حتی تولید محصولات خوراکی پرطرف دار دراصفهان لطفا بهم ایده بدین ممنونم

 4. سلام خدمت همگی .
  اگه کسی علاقه مند هستش که ناب ترین گلاب و عرقیجات گیاهی رو تو شهر و استانش خودش پخش و بفروشه، میتونه با من تماس بگیره .
  مددی هستم از کاشان
  ۰۹۱۳۰۲۴۲۷۱۷
  تلگرام و واتساپ 🙂

 5. سلام اگر مایل باشید میتوانیم تولیدی صنایع چوبی راه اندازی کنیم منم جوان ۳۰ساله هستم نجار و خلاق هستم و کارهای مد روز انجام میدم

 6. دروود بر دوستان عزیز من ناب ترین ایده های ممکن و را دارم فقط یک سرمایه گذار میخام تا با هم بتونیم کلی درامد کسب کنیم

 7. سلام،آقا جواد ازاقلید فارس که درکارحبوبات هستیدمن هم علاقه مند به ارتباط باشماهستم اما شماره وآدرسی از خود نذاشتید لطفا باتلگرام ۰۹۱۵۱۳۷۱۲۹۰ بامن تماس بگیرید

 8. سلام ،من واردات عروسک پولیشی دارم هر کی خواست میتونم به قیمت عمده بدم تا کسب و کار راه بندازه،اینم شماره ۰۹۱۲۱۰۵۶۶۶۱

 9. سلام
  حدود ده تا سیستم کامپیوتر در حد عالی دارم ولی نمیدونم میشه باهاشون چکار کنم؟
  میخوام باهاشون یه کسب و کار راه بندازم
  دوستان پیشنهاد بدین لطفا

  1. سلام علیکم وقتتون بخیر میتونید خدمات کامپیوتر در کنار کافی نت انجام بدید یه دستگاه کپی و پرینتر و …در حد توان استارت بزنید .انشاالله موفق باشید

 10. سلام
  ساکن خراسان جنوبی ، شهر قاین هستم و مایلم در زمینه خرید و فروش زرشک و زعفران و آلوبخارا با هر یک از شهرهای ایران کارکنیم.
  کارمندم و علاقمندم به عنوان شغل دوم با سود کم این کار رو انجام بدیم.
  ارتباط با من: آیدی تلگرام @rezvan2017
  ایمیل: maghpa@gmail.com

 11. سلام تولیدی روسری دارم . اگر کسی میخاد ب قیمت عالی میدم اگر سرمایتون کمه و نمیتوانید عمده بخرید مسئله ای نیست ب قیمت عمده حساب میکنم. ۰۹۱۰۰۷۶۷۶۱۴تلگرام لطفا

 12. سلام تولیدی روسری دارم در قم اگر کسی خاست میتونم ب قیمت عمده بهش بدم اگر دوستان تازه میخان بیان توو بازار کار میتونم ابتدای کارش و خرید کم زد ب قیمت عمده بهش بدم تا پیشرفت کنه ۰۹۱۰۰۷۶۷۶۱۴لطفا فقط تلگرام

  1. سلام آقا سعید.
   من حمید هستم بچه تهران.
   در زمینه پرورش بلدرچین جهت شراکت باید چکار کنم و چقدر اورده باید داشته باشه.
   شماره بنده.
   ۰۹۱۹۸۲۲۸۸۰۳

 13. سلام وقت بخیر.من ساکن اصفهان هستم.و در اصل دنبال ی شریک کاری میگردم که ایده ای رو که دارم عملی بکنم شخصی تمایل داشت با این شماره ۰۹۱۰۳۵۱۹۵۸۷ و ایدی aliilya110@ در تلگرام در این باره صحبت بکند.تشکر

 14. سلام. من اصفهان هستم و حدود ۳۰ میلیون هم سرمایه دارم

  به نظرتون چه کاره پر درآمدی میشه انجام داد
  کسی سرمایه داشت و خاست شریک بشه من هستم
  یا علی

 15. سلام
  حبیبی هستم از کرج ، از دوستانی که تمایل دارند در شهر خودشون فعالیت توزیع و پخش انواع نایلون و نایلکس بصورت شفاف و رنگی و چاپی را بصورت عمده و جزئی داشته باشند از طریق تلگرام و واتساپ به شماره ی ۰۹۳۵۷۸۱۳۵۶۹ پیامک ارسال کنند

 16. سلام
  جهت انجام امور حسابداری تهیه و تحریر دفاتر قانونی و صورتهای مالی و اظهارنامه مالیاتی و نرم افزارهای حقوق و دستمزد و بیمه و مالیات در خدمتم

 17. سلام بر دوستان عزیز من ساکن شهرستان نهاوندم اگه کسی هست که بتونه گوجه صادر کنه من میتونم هر اندازه گوجه بخواد براش تهیه کنم

 18. سلام
  ساکن شرق تهران هستم
  دنبال کسب و کار هستم ، واردات صادرات یا غیره
  فقط خواهشا پیشنهاد فروش شبکه ای یا از این دست ندید….
  لطفا اگر ایده و یا پیشنهاد دارید اطلاع بدید‌ ممنون

  1. من یه کار خوب و پر درآمد سراغ دارم فقط یه سرمایه گذار میخوام شمارم رو میزارم با من تماس بگیرید لطفا تا با هم صحبت کنیم ۰۹۱۲۲۳۴۱۹۱۳ قربان پور

 19. سلام
  من و دیگر افراد خوانواده تولیدی کتونی داریم وبیش از ١٠٠مدل کفش زنانه ومردانه با کیفیت بالا ومُدروز تولید میکنیم از علاقه مندان به کسب وکار در زمینه کتونی می خواهم بامن ارتباط برقرار کنن ،۸۸۲۸۶۸۶۰
  ۸۸۲۸۶۸۵۹

  1. سلام من احمد هستم از شیراز. فروشگاه کفش کنونی دارم اگه ممکنه عکس نمونه کاراتون برام به این شماره ارسال کنید. ۰۹۱۷۸۹۳۹۶۳۵

  1. سلام خدمت دوستان
   جاوید هستم ۲۳ ساله از رشت
   دنبال یکار با درامد مفید هستم
   روزی پنج ساعت وقت دارم ک تو خونه کار کنم
   چون بیشتر روزا تا هفت هشت شب درگیرم…
   قصدم زیاده و درامدم کفاف نمیده.و میخوام تلاشمو بیشتر کنم ک از این وضع رهایی پیدا کنم…
   ممنون میشم راهنمایی کنید…
   حق یارتون

 20. سلام من سرمایه دارم و در تهران هستم هر کسی ایده خوبی دارد پیشنهاد بدهد و اگر دوست داشت شراکتی کار کنیم ممنون میشم با شماره تلفن ٠٩١٢٢١۶١۶٧٩ تماس بگیرید، سرمایه از من ، کار ازشما

   1. سلام اقا mohammad ستارخان بودم قبلا و مطعنم کار دکوراسیون داخلی میگیره اگع خواستید من در خدمتم سابقه کاریم ۱۰ ساله

  1. تو این دوره زمونه مردم راحت طلب شدن و به دنبال کارهای خدماتی هستن بسته به میزان سرمایه میتونید تصمیم گیری کنید که چه کاری رو شروع کنید
   برای موفقیت هم نکات زیادی هست که باید بهشون توجه بشه
   الان تو تهران فست فود-باشگاه بدنسازی و هزاران کار دیگه میشه استارت زد(بستگی به میزان سرمایه داره)

  2. سلام. بنده عقیقی هستم از مشهد. شرکت ما واردات روغن های سلامت پوست و مو از جمله روغن آرگان داره. از تمام دوستان در شهر های مختلف دعوت به همکاری میشه. افرادی که در این خصوص دوست دارن فعالیت داشته باشن ، حتی با سرمایه کم و زمان کم ، میشه شروع کنن. البته هر چی سرمایه بیشتر و زمان برای این کار گذاشته میشه بیشتر باشه، قطعا بیشتر سود دهی بیشتر خواهد داشت.
   در صورت تمایل میتونید از طریق تماس و یا تلگرام با بنده در ارتباط باشید.
   ۰۹۱۵۱۰۳۷۶۴۰

  3. سلام وقت بخیر موسوی هستم از کرج سرمایه زیادی ندارم ولی به کار ساخت وساز ومراحل ساخت مسکن آشنایی خوبی دارم دیپلم برق هستم الان هم در یک شرکت بتونی خدمات فنی وتاسیساتی میدم ممنون

 21. سلام بنده انواع زعفران دارم مستقیم از کشاورز و اصل
  کسی خواست در خدمتم واسه کلیه شهرها ارسال پستی دارم میتونید با سرمایه یک میلیونی تا ده میلیونی
  خودتون بسته بندی و بازاریابی کنید
  هم فله زعفران دارم هم بسته بندی از خراسان جنوبی
  ۰۹۱۵۳۳۵۲۹۹۷
  تلگرام هم در خدمتم

  1. سلام بهرامم از شهرستان ساری جوشکار سقف های کاذب ولی متاسفانه در شهرستان ساخت وساز به شدت کم اجرا میشه.امکانش هست شرکت یا مجموعه ی باشه که به نیروی کار دراین زمینه احتیاج داشته باشه.سپاسگزارم
   شماره تماس۰۹۱۱۲۵۸۶۳۹۷

 22. سلام وخسته نباشید زارعی هستم از شهراقلید تولیدکننده انواع واقسام حبوبات .درخدمت دوستان هستیم محصولات درجه یک ارگانیک وبدون واسطه و دلال رو به دست شمابرسونیم

  1. سلام آقا جواد. لطفا میشه تو تلگرام برام پیام بفرستید یا یک پیامک بهم بدین. ممنون
   شماره تلگرام ۰۹۳۶۴۱۹۶۶۴۰ علیپور

   1. سلام
    یزدانی هستم از پارس آباد مغان،از دوستان اگه کسی سیر درجه ۱ خواست میتونه در تلگرام از کانال ما دیدن کنه
    @sireparsabad
    سپاس

 23. سلام منطقه ما شهرستان اقلید قطب حبوبات ایرانه اگه کسی خواست خریدکنه من میتونم محصولات دست اول بدون واسطه ودلال بهشون برسونم

 24. بنده از استان زنجان هستم سرمایه و جا دارم دنبال یک طرح و تولیدی کوچک که خودم راه اندازه بکنم دارم طرح نو باشد و ابتکاری لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم

  1. سلام دوستان کارشناس مهندسی مکانیک هستم با چهل تومن سرمایه اولیه ۲۵ساله از شهرکرد.
   لطفا اگه کسی طرحی داره بیاد شراکت کنیم.

 25. جناب عبداله عزیز
  ۰۹۱۲۹۲۵۱۶۷۷
  از طریق تلگرام و واتساپ میتونید با من ارتباط برقرار کنید
  تو حوزه صادرات به افغانستان

  1. سلام
   درزمینه بازار بورس بین الملل کار میکنم.
   افتتاح حساب و حق برداشت بنام و با خودتون هست هیچ سرمایه ای به من نمیدید
   فقط من روی حسابتون کار میکنم.

   1. سلام
    من خودم تو بازار بورس سرمایه گذاری کردم و دوست دارم تو بورس بین الملل هم کار کنم خوشحال میشم با هم کار کنیم ۰۹۳۸۴۸۳۳۹۵۷
    لطفاً در واتس پیام بگذارید ممنون

 26. سلام خسته نباشید ببخشید من یه گاوداری دارم که نزدیک به ۲۰۰ راس گاو و گوساله میشه در اون پرورش داد گوسفند هم میشه پرورش داد اگر کسی هست که میتونه سرمایه گذاری کنه تا باهم شراکت کنیم در خدمت هستم ادرس گاوداری اصفهان نجف اباد امیر اباد

 27. سلام
  من با سرمایه ۲۰میلیون اطراف شهریار میخوام گیم نت یا خدمات کامپیوتری بزنم میشه کمکم کنید کدومش بهتره با این سرمایه کم؟

 28. سلام
  واقعا ممنون از سایت خوبتون و این ایده های کسب و کار با سرمایه کم.
  چطور میشه در کلاس های حضوری شما شرکت کرد؟

 29. سلام استاد
  اگر کاری ک دوست داری رو در شهردیگری پیداکنی و فقط بازارش انجا باشد
  چطورممکن بهش دست پیدا کرد
  واینکه شرایط مالی طرف ضعیف باشد
  پیشنهادشماچیست؟
  ساکن کرج
  و کار در تهران

 30. سلام من میخوام توی روستا مغازه بزنم. نمیدونم چه مغازه ای باشه بهتره. پوشاک؟ یا لوازم آرایشی بهداشتی؟

  1. سلام
   باید بررسی کنید! تحقیقات بازار در هر شهری متفاوته
   عادت رفتاری مردم شهرتون رو بررسی کنید

   1. سلام علیکم
    عبدالله هستم از افغانستان به یک دوست ایرانی برای یک تجارت خیلی پر سود نیاز دارم کسی هست که علاقمند باشه؟ این تجارت سرمایه کمی میخواهد

    1. سلام
     من تهران هستم و آشنایی هم با بازار افغانستان دارم اگر مایلید خوشحال میشم کاری رو شروع کنیم
     فقط چطور میتونم باهاتون ارتباط برقرار کنم

     1. سلام من از افغانستان مزار شریف هستم چند ایده کاری با شرایط موجود میخوام میتونین راهنمایی کنید ممنون

     2. سلام دادش، من یه مدت تو ایران کار و زندگی کردم، الان تو افغانستان هستم.من میتونم باهاتون همکاری کنم. آیمو، واتساپ و تلگرامم را قبلا تو ایران درست کردم و الان تو افغانستان هم ازش استفاده میکنم. شمارش این هست +۹۸۹۱۰۴۹۳۴۶۷۰

    2. سلام جناب عبدالله بمپوری هستم از مشهد من مایل به تجارت در افغانستان هستم در صورت تمایل با بنده از طریق واتساپ یا تلگرام تماس بگیرید. سپاس
     +۹۸۹۱۵۶۹۴۰۹۰۲

    3. سلام وقت بخیر
     حبیبی هستم کارشناس مهندسی صنایع و حدود ۲۰ سال در امور برنامه ریزی کار کردم و چند سالی هم مدیر تامین و پشتیبانی بودم و تمایل به همکاری دارم لطفا اطلاعات ارائه بفرمایید

 31. سلام
  من در شیراز زندگی میکنم و یک کارگاه در منطقه عادل اباد شیراز حدود ۸۰ متری دارم نجاری داشتم اونجا به لطف این کارگاه های برش کاری وضع کار ما خراب شده و تمام وسایل نجاری هم دارم ولی کار نیست و همه قدیمی ها دارن جمع میکنن اگر ایده جدید یا کسب و کار جدید دارید اطفا راهنماییم کنید زندگیم داره خراب میشه از بیکاری الان نزدیک ۵ ماه هست بیکارم ممنون میشم کمکم کنید .۰۹۳۳۴۶۴۳۱۵۵

  1. سلام . ایشالا خدا کمکتون کنه .به نظرم اگه تجهیزات مربوط به چوب داری ، بزن تو کار wood glass . اساس کار این رشته شغلی با رزین هست. میتونی کار ساخت زیور الات رو با ترکیب چوب و رزین انجام بدی . به نظرم یه سرچ بزن تو اینستاگرام تا پیج های مرتبط تو این زمینه پیدا کنی. خیلی جدیده و داره مد میشه.

   موفق باشید

 32. سلام من از استان گلستان هستم شهرستان آزادشهر
  اگه کسی زعفران اعلا و د جه یک بسته بندی شده وبا قیمت مناسب میخواد با این شماره تماس بگیره ۰۹۱۱۵۱۵۴۹۹۳
  کیفیت ۱۰۰درصد تضمینی

  1. سلام من بروک ر برنج ، مرغ ، زغال ، دستگاه کارت خوان سیار ، ……هستم اگر مشخصات کامل و عکس و قیمت مناسب ارائه بدید میتونم ب همکارا (تهران) معرفی کنم

 33. سلام من تولید کننده و عمده فروش خاک برگ وکود و موارد مربوطه هستم کلیه اجناسم باقیمت مناسب ارائه میشن اگر با سرمایه خیلی کم میخوایید کاری رو استارت بزنید متونید با استفاده از محصولات من در شهر خودتون موفق باشید و مطمعن باشید کسی با این محصولات چه از نظر قیمت وچه از نظر کیفیت نمیتونه رقتبت کنه

  1. سلام دوست عزیز چندتاسؤال درمورد تهیه وجمع آوری کودگیاهی داشتم
   این تلگراممه @Arya3064
   ممنون میشم بهم پی ام بدی

 34. سلام دوستان با یادگیری ماساژ میتونین درآمدی با سرمایه کم رو راه اندازی کنین ودر آن محل می تونین انواع گیاهان دارویی رو نیز اگه زرنگ و پشتکار داشتین بفروشین یاعلی بهنام از ارومیه

 35. سلام دوستان با یادگیری ماساژ میتونین درآمدی با سرمایه کم رو راه اندازی کنین ودر آن محل می تونین انواع گیاهان دارویی رو نیز اگه زرنگ و پشتکار داشتین بفروشیم یاعلی بهنام از ارومیه

 36. سلام
  من جوانی ۲۰ ساله هستم و دانشجوی رشته مهندسی
  ساکن استان اصفهان
  سرمایه ی اندکی دارم حدود ۱۰ تومن
  میخواستم ببینم چه کاری میشه انجام داد با این سرمایه کم؟
  کسی هست که تو کار خرید و فروش مواد شیمیایی یا پلیمری باشه؟
  تشکر
  ۰۹۲۲۵۵۲۴۵۳۷

 37. سلام
  من جوانی ۲۰ ساله هستم و دانشجوی رشته مهندسی
  ساکن استان اصفهان
  سرمایه ی اندکی دارم حدود ۱۰ تومن
  میخواستم ببینم چه کاری میشه انجام داد با این سرمایه کم؟
  کسی هست که تو کار خرید و فروش مواد شیمیایی یا پلیمری باشه؟
  تشکر
  ۰۹۲۲۵۵۲۴۵۳۷

 38. سلام من بیرجند زندگی میکنم میتونم به عزیزانی که در شهرهای تهران و کرج در زمینه مواد غذایی فعالیت دارند موادی نظیر زرشک ،زعفران ،اناب و پسته مرغوب ارسال کنم در صورت تمایل تماس بگیرید
  ۰۹۳۶۵۸۷۵۶۷۶

 39. باسلام
  من جوانی۲۸ساله ساکن مشهد هستم و به دنبال یک کسب وکار میباشم تقریبا یک ماه هست بیکار شدم وتقریبا۴۰الی۵۰میلیون سرمایه دارم از عزیزانی که مایل به همکاری هستن باهم کسب وکار راه بندازیم ویا ایده خوبی دارن خواهشمند ام با من تماس بگیرند باتشکر
  ۰۹۳۹۴۵۳۵۰۳۹

  1. سلام من تهران هستم و در زمینه مواد غذایی بصورت عمده و پخش مویرگی فعالیت میکنم در صورت تمایل میتونید مواد غذایی مثل زعفران زرشک الو کشمش گردو بادام و غیره برای من ارسال کنید و سود خوبی بگیرید

   1. سلام بنده بیرجند هستم و اینجا زرشک زعفران و الو و عناب درجه یک و تضمینی میتونم براتون بفرستم در صورت تمایل به همکاری به ایمیل من سر بزنید شماره من هم اینه۰۹۳۶۵۸۷۵۶۷۶

   2. سلام من بیرجند زندگی میکنم میتونم به عزیزانی که در شهرهای تهران و کرج در زمینه مواد غذایی فعالیت دارند موادی نظیر زرشک ،زعفران ،اناب و پسته مرغوب ارسال کنم در صورت تمایل تماس بگیرید
    ۰۹۳۶۵۸۷۵۶۷۶

   3. سلام اقا قاسم من شهرستانم هستم و مدت زیادی هست دنبال ی نفر تو تهرانم ک بتونم الو یا اینجور چیزها رو براش بفرستم پخش کنه حتما به تلگرامم پیام بدین ممنونم ۰۹۹۰۲۵۴۷۲۵۷

   4. سلام
    رضا حیدری هستم از نیشابور
    جای ما آلوخشک و گردو زیاد هستش
    اگر به کارتون میاد با شماره بنده تماس بگیرید تا نمونه کارها و قیمتشون رو در اختیارتون بذارم
    ۰۹۳۸۱۰۸۳۸۴۱

   5. سلام
    برای خرید محصولات کاملا ارگانیک مثل زرشک و زعفران و …. برای فروش در بازارهای مختلف و بی واسطه با من تماس بگیرید.
    محصولات تاپ و عالی
    ۰۹۲۲۰۸۳۸۷۸۹

 40. با تشکر از شما جناب قاصدیان مقاله عالی بود/ فقط میخوام این نکترو اضافه کنم که موفقیت تو فضای کسب و کار ایران شدیدا به دو عامل بستگی داره ۱ علاقه زیاد به ضمینه و حوضه ی فعالیت ۲ بینش و و اگاهی از فضای کسب و کار ، توسعه کسب و کار و اینکه اگاهی داشته باشیم که چطور یک بیزینس رو راه اندازی کنیم و اونو توسعه بدیم
  موفق باشید

 41. سلام
  بنده هم ایده های فراوانی برای شراکت در اختیار دارم
  و هم در صورت داشتن یک ایده خوب از سمت شما حاضر به سرمایه گذاری هستم.
  ۰۹۳۷۳۰۴۸۶۳۴

  1. با سلام و عرض ادب
   در خصوص اجرای ایده و سرمایه گذاری شما چگونه باید عمل کرد
   راه ارتباطی با شما و اجرا کردن ایده چیست
   ممنون از فضایی که در اختیار ما قرار دادید

 42. با سلام محمدی هستم در مورد بسته بندی حبوبات اگر بیشتر اطلاعات خواستید از طریق واتساپ در خدمتم۰۹۳۶۳۷۲۰۲۱۶

 43. سلام من در ورامین یک مغازه ی ۳۵ متری دارم و نیسان هم دارم میخواستم ببینم چه کاری برای سرمایه گذاری و راه اندازی مغازه ام خوبه و کسی هست شراکتی یک کار راه بیاندازیم ممنون میشم اگر کسی مایل هست با شماره ۰۹۰۵۲۹۳۰۵۷۹تماس بگیره

 44. سلام اقای قاصدیان وقت بخیر واقعا مطالب خوب و شور انگیزی بود. در مورد قسمت فروش کتاب بصورت اینترنتی میشه یه راهنمایی کوچک بکنید که در چه مواردی تحقیق منم برای شروع کار؟چون برای هر اقدامی یه مطالعه لازم هست.من شهر قم هستم و دانشجو هم هستم.ممنون میشم کمک کنید.اگر امکان بود اینم ایمیل من هست.
  MOHAMAD9852984@GMAIL.COM
  خیلی مچکرم.مطالب عالی..

  1. سلام دوستان عزیز
   عبدالله هستم از افغانستان به یک دوست ایرانی برای یک تجارت خیلی پر سود نیاز دارم کسی هست که علاقمند باشه؟
   abdullahyosofi@gmail.com
   ۰۰۹۳۷۷۵۴۴۸۷۵۴
   ۰۰۹۳۷۸۹۱۶۸۰۲۴
   ایمو ، وایبر

   1. با سلام علی هستم. جناب اقا عبدالله حاظر به همکاری در زمینه با کار شما رو دارم لطفا در واتساپ یا تلگرام با بنده تماس حاصل فرمایید.و علاقه به کار تجارت بین المللی هستم. ۰۹۱۴۲۰۳۹۹۹۰

  2. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید یک وب سایت خرید و فروش کتاب‌های دسته دوم راه اندازی کنید.
   این ایده کمک زیادی به بسیاری از مردم خواهد کرد.
   ۱- قیمت مناسب تر کتاب برای خریداران
   ۲- فروش کتاب های مازاد و خوانده شده فروشندگان
   در واقع سایت شما سایت واسط خرید و فروش انواع کتاب‌های دست دوم خواهد شد.

   موفق باشید

 45. تو هر کسبوکاری بخوایم بریم یه عده ادمای سودجویی هستند که سنگ جلو پامون بندازن مثلا فرض کنید من بخوام یک وانت اریسان بخرم و باهاش کار کنم میرم شرایط خرید از کارخونه رو میبینم که با قیمت حدود ۳۲ میلیون به فروش میرسه موعد تحویل کیه شیش هفت ماهه دیگه خب عزیز من من اگه پول نقد داشتم نمیومدم سراغ اینکار من باید وام بگیرم و سریع با خودرو یه کاری پیدا کنم که بتونم قسطای وامو بدم اگرم بخوام از بازار بخرم که باز یه عده ادم سود جوی دیگه پیدا میشه که ماشینو با دوبرابر قیمت بیشتر میخواد خون ادمو کیسه کنه اخه به این میگین انصاف؟خیلی مختصر دربارش حرف زدم وگرنه خیلی حرفای دیگم هست…

 46. سلام خدمت همگی
  سپاس از همه دوستان بابته نظرات موثرشون..
  در حال حاضر هر کسبو کاری نیاز به اطلاعات و بعدش اقدام داره..

 47. رسول
  هر سایتی رو گشتم من جمله سایت شما متاسفانه مطالب کپی هستند و غیر کاربردی
  مثلا تخصص من فیلم و انیشمین شما نوشتید تولید محتوا توش پول هست یا اصلا خود این رشته توش پول هست کجاست که گیر ما نمیاد مهم راهکاره نه کپی روش از مطلب و عنوان کردن

  یا نوشتید کارهای خدماتی …خوب حالا بیزینس پلن رو چطوری ترسیم کنم …پیش کی بریم …..هزنیه کنیم و در نهایت به بن بست بخوریم
  بیخود مردم رو امیدوار نکنید با بیان شغل
  راهکار تجارت رو اگر میتویند یاد بدید
  مثلا به جای عنوان ۱۰۰ شغل که همه کپی مطلبند مثلا شفل گرافیک و انیمیشن رو بیاد آینده کاری و سختیها و نحوه پول در آوردنش رو بیان کنید در غیر این صورت سایتتون فیک هست

 48. سلام و وقت بخیر .جناب زدن شرکت حمل و نقل را از لیستتان پاک نمایید لطفا .چون حداقل نیازمند دو میلیارد تومان واسه راه اندازی و گرفتن مجوز لازم داره.اجاره مکان و احتمالا یکی دوتا پرسنلم پیشکش

 49. سلام من حراست شهربازی در نیشابور هستم بنظرتون چ کاری میتونم تو شهربازی بزنم که درآمد داشته باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   هرکاری که درکنار چارچوب حوزه فعالیت و مهارت های شما باشه اما با اصول کسب و کار پیش روید نه سنتی!

  2. میتونی نمایندگی پشمک حاج عبدالله رو بگیری منحصرا اونجا عرضه کنی
   اخه تو که غمی نداری
   با چارکلاس سواد و سفارش حاج اقا فلانی و بسیج محل مشغول شدی و ماهی حداقل دوتومنو میگیری غمت چیه؟
   اینجا مختص اوناییه که باهزار زحمت درس خوندن و تحصیلات عالیهه دارن و مملکت عرضه ارایه ایندشون رو نداره
   رو پیشنهادم فک کن جان تو میترکونی

 50. سلام بنده بسته بندی حبوبات خشکبار داشتم دو سال اول کارم با پونصد هزار تومن شروع به کار کردم کارمم مرتب گرفت که اواخر کارگر داشتم عامل پخش وبه دلایللی که اینجا جاش نیست بگم به مشکل برخورد کردم بنظر من بسته بندی حبوبات خشکبار مورد خوبی باشد.بازم اگه بیشتر توضیح خواستید من در خدمتم

  1. با سلام محمدی هستم از رفسنجان در مورد بسته بندی حبوبات کسی راهنمایی خواست در خدمتم ۰۹۳۶۳۷۲۰۲۱۶

  2. سلام میشه توضیحات بیشتری بدید منم توی همین کار هستم و نیاز به مشاوره دارم که عملیاتی بشه اینجا همش فقط ایده های کپی شده و مزخرف گذاشتن.شماره تلگرام ۰۹۳۳۲۵۸۲۰۹۶

  3. سلام..اگه میشه بیشتر توضیح بدید
   من میخوام یه کسب و کار راه بندازم اما نمیدونم چی کار کنم..لطفا راهنمایی کنید

  4. سلام لطفا شمره تلفن خودتونو بهم بگین میخوام چند تا سوال درباره بسته بندی خشکبار و … بپرسم 🌷🌷🌷

 51. سلام وقت بخیر
  من یک خانم ۵۰ ساله حدودا هستم تازه بازنشست شدم و نیاز به یک کار جدید دارم
  سرمایه ام دارم لطفا منو راهنمایی کنید چطور کاری ایجاد کنم

  سپاس

  1. اگر فضا دارید گلخانه هیدروپونیک بزنید ,حتما در موردش سرچ کنید,راهنمایی خواستید میتونم کمکتون کنم.۰۹۱۱۷۹۵۰۵۵۷

 52. سلام من چند سال تعمیرات کامپیوتر کار کردم الان بنا به دلایلی یک سال از کار بیکار شدم و هرچه داشتم از دستم رفته عاشق کارم هستم اما شرایط محیا نمیشه که مغازه بزارم.بنظرتون با تجربه ای که دارم و سرمایه ای که ندارم چطور میشه دوباره شروع کرد.البته خیلی جاها رفتم و گفتن نیاز به تعمیرکار نداریم .لطفا نظر بدهید.ممنونم

  1. مرکز نواوری و کارافرینی دانشگاه الزهرا به همه کسایی ک دنبال کارافرینی هستن کمک میکنه (ب صورت رایگان )میتونید ب این مرکز مراجعه کنید

  2. سلام وقت بخیر
   من یک خانم ۵۰ ساله ی فعال و علاقه مند به کارآفرینی هستم
   سرمایه ام دارم
   اگه ممکنه منو بیشتر راهنمایی بفرمایید تا کارم را شروع کنم چون بازنشسته شدم و درخانه حوصله ام سر می رود
   سپاس

   1. سلام اگه سرمایه دارید من یه کار بهتون پیشنهاد میکنم خودتونم کار نمیکنید…این شماره منه ۰۹۳۹۷۹۰۷۹۴۶

   2. به نظر من تمرکزتون بزارید واس زدن یک شهر بازی اگر مایل باشید میتونم شریک خوبی بشم براتون شریکی شهربازی راه بندازیم

    1. سلام چه شغلی میخواد راه اندازی کنه میشه توضیح بدیدتلگرام من iman@_200820 من میتونم شریک بشم اول ایده رو بگید

   3. سلام اگر مایل باشید میتوانیم تولیدی صنایع چوبی راه اندازی کنیم منم جوان ۳۰ساله هستم نجار و خلاق هستم و کارهتی مد روز انجام میدم

  3. سلام
   برید دانشگاه تهران مرکز در تهران که تازه ایجاد شده دفتر فنی برای دانشجویان بزنید فک کنم بگیره من خودم دوست داشتم این کار رو بکنم

 53. سلام وقتتون بخیر من در شهرستان شاهین شهر در استان اصفهان زندگی میکنم و مدتی هست در پی شغلی هستم که روزانه و مداوم پول ساز باشه و با سرمایه من به مدت ۴ سال پوشاک داشتم و کسب در امد میکردم و به خوبی واسم نگرفت و الان به دونبال شغلی هستم بتونم مخارج زندگی تامین کنم لذا خواهشمندم از مشاور خودت به من کمک کنید سپاس گذارم

  1. سلام
   باید از بین ایده های موجود همین مقاله ببینید به چخ موضوعاتی علاقه دارید. مهارت کسب کنید و شروع کنید

 54. سلام خسته نباشید من دانشجو هستم و میخوام در کنار درس خوندن کار هم انجام بدم الان نظر خودم ارایشگری به صورت حرفه ای هست خواستم نظرتونو در مورد این شغل بدونم بعضیام پیشنهاد نقاشی و طراحی صورت و مجسمه سازی دادن شما بنظرتون کدوم بهتره
  خیلی ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   در مواردی که فرمودید هیچ تخصص و نظری ندارم. در مورد کسب و کار اینترنتی هر سوالی داشتید بفرمایید

   1. سلام.
    من برنامه نویس هستم و در پونیشا هم عضوم اما واقعا نمیشه درست و حسابی کار کردو
    پونیشا همه پروژه هاش در حد رایگان میوفته
    بیرون هم رابطه ای ندارم که پروژه بگیرم.
    ایده ای وجود داره که بتونم باهاش کسب درآمد کنم توی اوضاع نابسامان ؟
    ممنونم

     1. سلام من لیسانس حقوق هستم درکرج خانم و۳۷ ساله ویک مغازه هم دارم ۲۲متردنبال شغل هستم البته دوره مربیگری مهدوپیش دبستان هم رفتم مدرک هم دارم بدلیل عالقه زیادبه محیط آموزشی متاسفانه به حقوق که رشته دانشگاهیم بودهیچ علاقه ای ندارم مدرک آرایشگری هم دارم ولی آرایشگری سخته نمیدونم چه کاری واسم بهتره یامغازه ام رامشاوراملاک کنم یاخانه ی بازی خواستم بدونم کدومش بهتره ودرآمدش بیشتروبی دردسرتر ممنون میشم راهنمایی کنید.

    1. سلام من خودم برنامه نویسم
     توی این کار اگه بخوایی خودت برای خودت کار کنی و پروژه بگیری هم خیلی سخته هم رابطه میخواد
     بنظر من برو توی یک شرکت نرم افزاری استخدام شو و کار کن

 55. سلام. من ی کارگاه ۴۰۰ متری در مرکز شهر تهران دارم با کمی هم پول. اگه کسی ایده خوبی برای راه اندازی ی کار خوب داشته باشه ازش استقبال میکنم.
  به آیدی hrq11@ در تلگرام پی ام بدید. ممنون

  1. اگر در مورد فروش مبل توانایی دارید من در خدمتم من در فکر راه اندازی شرکت مبلمان هستم ۰۹۰۱۲۷۴۵۸۴۴تلگرام در خدمتم

 56. با سلام ممنون از شما …من آشپزیم خیلی خوبه حتی میتونم تو رستوران اشپزی کنم وایده خیلی خوبی ارائه دادید اما من نه جا دارم و نه مکان برا فروش ،منظورم اینه که ماشهرمون کوچیکه همه من را میشناسن روم نمیشه غذا درست کنم و ببرم بیرون بفروشم لطفا راهنمایی کنید تا این خجالت بودنم از بین بره و کارم رو شروع کنم..ممنون از شما

  1. سلام دوست عزیز
   بیزینس خجالت نداره! افراد زیادی در شرایط بدتر از شما کارآفرین شده اند و میلیاردر…
   لطفا داستان موفقیت «رستوران خاله خاور» را در شمال در گوگل جستجو کنید.
   فقط از کم شروع کنید و خودتان را باور داشته باشید!

   1. مرسی از پاسختون ..ایده های زیادی در سر دارم اما همش یا خجالت میکشم اجرا کنم یا سرمایه اش رو ندارم ولی امیدوارم یه روز موفق بشم

    1. سلام خوبین دختر خواهر منم می خواد شغل جدید راه بندازه شریک می خواد.فاطمه هستم.اگه مایلید برای باشگاه یا گلخانه تماس بگیره شریک خانم می خوام .۰۹۰۱۰۲۲۳۱۰۲

 57. Anahita Taheri, [۰۱.۰۷.۱۸ ۰۹:۱۶]
  اگر به دنبال کسب درآمد با سرمایه محدود و سود بالا هستید وارد بازار جذاب زغال با حاشیه سود ۱۰۰% شوید!
  ⚫️ زغال بازیافتی بدون مواد شیمیایی و بدون بو و طعم مورد استفاده برای قلیان و کباب
  خط تولید کامل زغال بازیافتی شامل مشعل
  لوله های خشک کن
  سیکلون
  سرند
  اکسترودر
  مکنده هوا
  کوره
  اگزوز
  واگن
  و خفه کن
  به همراه ((دانش فنی ساخت و دانش فنی تولید )) و بازار بسیار پر کشش و خریدهای نقدی
  تحویل سالم دستگاه به شرط راه اندازی و گرفتن محصول در حضور شما
  ضمنا امکان شراکت نیز به صورت توافقی وجود دارد.( دستگاه و تجهیزات و مشتری از طرف ما و مکان تولید و تولید محصول با شما )
  با شماره ۰۹۱۲۵۲۷۸۶۶۴ حسن پور، تماس بگیرید

  1. با سلام لطفا اطلاعات لازم راجع به شرایط و مزایای و مقدار سرمایه مورد نیاز را میخواستم در جریان باشم

   1. سلام.من خیلی علاقه به راه اندازی آشپزخونه دارم ولی چون سرمایه ندارم میخوام از غذای خونگی شروع کنم. لطفا راهنماییم کنید . چقد سرمایه میخوام و ابتدا باید چیکار کنم

 58. سلام خدمت شما و خسته نباشید
  من خیلی در زندگی دچار سردرگمی شده ام، اصلا نمیدونم باید چکار کنم و از چی شروع کنم….
  من درحال حاضر دانشجو سال دوم رشته عمران هستم
  و نیاز به کسب درآمد دارم ولی اصلا نمیدونم از چه کاری باید شروع کنم.
  چون علاقه بسیار زیادی به دروس ریاضی دارم بعضی تدریس رو پیشنهاد میکنم ولی باز برای اینکار هم نمیدونم باید چکار کنم
  کمکم کنید”

  1. سلام دوست عزیز، تدریس ریاضی خوبه ولی بهتره کار خودتون رو هدفمند کنید. همیشه ترکیب چند علم با هم و ترکیب این ها با تکنولوژی و هنر خیلی عالی می باشد. شما گزینه های زیادی برای کسب و کار دارید. به این دلیل که ذهن خلاق و باهوشی دارید سر در گم شده اید. بهتر است اهداف خود را بنویسید. شرایط و امکانات خود را در نظر بگیرید. تعداد ساعاتی که می خواهید برای کسب درآمد بگذارید را در نظر بگیرید. با توجه به این که رشته عمران هستید می توانید سایتی در زمینه رشته عمران داشته باشید و تمامی دروس را تدریس کنید و دوره های آموزشی داشته باشید و کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. می توانید دوره های آموزشی برای ریاضی داشته باشید. می توانید در سایت خود مطالب آموزشی گذاشته و بعد شماره تماس بگذارید که کلاس خصوصی بگیرید. ما در دوره آنلاین مهارت هایی رو آموزش می دهیم که می توانید با این مهارت ها کسب درآمد کنید . مهارتهایی که در دوره انلاین به دست می آورید:
   ۱- مهارت راه اندازی
   ۲- مهارت بازاریابی اینترنتی
   ۳- مهارت افزایش فروش
   ۴- مهارت ایمیل مارکتینگ
   ۵- مهارت تبلیغ نویسی در وب
   ۶- مهارت اصول جذب کاربران سایت
   ۷- مهارت پشتیبانی و توسعه سایت
   هر کدام از این مهارت ها درآمد زا هستند و می توانید کارهای پروژه ای انجام دهید. این که از ریاضی خوشتان می آید و دوست دارید ریاضی تدریس کنید به این معنی است که ذهن شما باهوش و خلاق است و توانایی تحلیل بالایی دارید و لزوماً حتما نباید تدریس کنید می توانید کارهایی که نیاز به تحلیل دارند را انجام دهید تا لذت ببرید. طراحی سایت و بازاریابی بسیار شیرین و جذاب است و می توانید ریاضی ، عمران ، طراحی سایت و برنامه نویسی و فروشگاه و …. را با هم ترکیب کنید. ما در دوره خود برنامه نویسی نداریم و قالب ها آماده می باشد اما بعد از این مرحله می توانید وارد فاز پیشرفته شده و کد نویسی هم داشته باشید تا با تحلیل کردن به همان لذت ریاضی برسید. برای ثبت نام در دوره آنلاین از این لینک وارد شوید: https://behtarinideh.com/products/internet-business-online-course/

 59. سلام ،خسته شدم از بس فکر کردم چه کاری رو شروع کنم ،هر کاری هم شروع کردم موفق نشدم،بخصوص اینکه همدان واقعا با بقیه جاها فرق می‌کنه ،کاراینجا یا نمیگیره یا سرمایه زیادی میخواد که اونم باز ریسکه،این توضیحاتی که تو اینترنت و اینور اونور هست عالیه اما خیلی کلیه،هرکسی زندگی منحصربه‌فرد فردی داره،بنابراین این حرفا تقریبا هیچ کمکی نمیکنه ,واقعا مغزم گره خورده
  کمک کمک کمک

  1. سلام دوست گرامی
   حق با شماست اما تا کی می‌خواهید منتظر ایده بمانید؟؟
   اگر ایده داشتید مهارت پیاده سازی آن را هم داشتید؟
   من توصیه می‌کنم مقالات زیر را بخوانید تا به پاسخ خوبی برسید:

   ۱- واقعیت های کسب و کار اینترنتی

   ۲- آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است؟

   موفق باشید

  1. سلام
   بله جواب میده اما اون کسب و کار شما نیست. بجاش وقت بذارید و کسب و کار خودتون رو راه اندازی کنید.

   1. سلام من خیلی وقته دنبال یه ایده خوب هستم که یه کار تولیدی ایجاد کنم ولی متاسفانه نمی‌دونم چکار کنم از دوستان کسی میتونم کمکم کنه…..ممنون میشم

  2. بله دوست عزیز جواب میده،چون من افراد بسیاری رو میشناسم که جواب گرفتند و اکنون درامدهای میلیونی دارن
   بازاریابی شبکه ای شغلی است کم هزینه ولی بسیار سخت
   در ایران چند شرکت بازاریابی شبکه ای به صورت کاملا قانونی فعالیت میکنن
   اگه میخوای یه مشاوره کامل بگیری از طریق تلگرام به شماره ی ۰۹۳۹۱۹۱۸۳۷۳ پیام بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن