کسب و کار اینترنتی

کارآفرینی اینترنتی را از امروز شروع کنید

دانلود ویدیوی با کیفیت

کارآفرینی اینترنتی موضوع داغی است که امروزه ذهن بسیاری از افراد جامعه را درگیر خود کرده است. کارآفرینی اینترنتی با سرمایه کم، کار در منزل حتی با یک ایده ساده. یک ایده کسب و کار با سرمایه کم یا ایده کسب و کار اینترنتی … شما چی؟ آیا شما هم به این موضوع فکر می‎کنید؟ با دو سوال این مقاله را شروع کنم.

آیا شما عاشق اینترنت هستید؟ آیا شما هم نمی‌توانید بدون چک کردن شبکه‌های اجتماعی صبح را به شب برسانید؟

احتمالا جواب شما به پرسش‌های بالا مثبت است. مطمئنا حتی اگر هم وابستگی و علاقه‌ی چندانی به اینترنت نداشته باشید بالاخره در زندگی خود به نحوی با آن سر و کار دارید. اینترنت می‌تواند بهترین دوست‌تان باشد بر خلاف تمام تبلیغات منفی‌ای که در رابطه با استفاده از آن وجود دارد.

برای ورود به دنیای کارآفرینی اینترنتی شما بهتر است نحوه‌ی استفاده‌ی درست از آن را بدانید. در واقع باید یاد بگیرید که از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی برای نفع و سودآوری استفاده کنید نه وقت تلف کردن.

همین حالا که شما در حال گشت و گذار در اینترنت هستید پول‌های هنگفتی به حساب صاحبان کسب و کارهای اینترنتی ریخته می‌شود. شما هم می‌توانید یکی از این افراد باشید. یک کارآفرین اینترنتی موفق.

خبر خوب این است که اینترنت در طی سال‌ها بستر مناسبی را ایجاد کرده به طوری که تقریبا همه افراد می‌توانند با استفاده از آن یک کسب و کار پولساز راه بیاندازند. شما هم می‌توانید کارآفرینی اینترنتی را از امروز شروع کنید.

چرا باید کارآفرینی اینترنتی را از امروز شروع کنید:

دلیل اول- کارآفرینی اینترنتی با ‌سرمایه کم

مهم‌ترین و بهترین ویژگی فضای مجازی این است که شما می توانید وارد دنیای کارآفرینی شوید؛ حتی با سرمایه خیلی کم. فکر می‌کنید شما برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی پولساز به چه میزان سرمایه احتیاج دارید؟ خیلی کم. تازه اگر تصمیم بگیرید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید این سرمایه کم تقریبا به صفر می‌رسد. ساخت یک کانال تلگرامی یا راه اندازی یک پیج اینستاگرام کاملا مجانی است. بنابراین شما نه نیازی به سرمایه‌گذار دارید نه وام بانکی … بله شما فقط به یک سری مهارت نیاز دارید و پشتکار. البته این را بدانید راه اندازی کسب و کار اینترنتی به خصوص در مراحل توسعه، گسترده‌تر و پیچیده تر خواهد شد و کمی هزینه‌هایی دربرخواهد داشت. به همین دلیل شما برای ورود به دنیای کارآفرینی اینترنتی، در ابتدای راه، نیازی به سرمایه‌گذاری هنگفت نخواهید داشت. بسیاری از کارآفرینی‌های اینترنتی، از کار در منزل آغاز شده است و این کارآفرینان در ابتدا معاف از پرداخت اجاره محل و مالیات هستید.

دلیل دوم- یادگیری بسیار آسان‌تر شده

امروزه اینترنت امکان دسترسی شما را به حجم وسیعی از اطلاعات و مطالب آموزشی فراهم می‌کند و دیگر نیازی نیست که برای یادگیری فنون کسب و کاری هزینه‌های هنگفتی برای مشاوره و آموزش پرداخت کنید. همه چیز به راحتی در اینترنت در دسترس شماست. شما حتی می‌توانید در دوره‌های آنلاین شرکت کنید و دانش خود را بالا ببرید. همانطور که در ویدیوی هفت دروغ کارآفرینی هم مطرح کردم، شما لازم نیست قبل از راه اندازی یک کسب و کار، استاد آن کسب و کار باشید،شما می‌توانید درحین راه اندازی و پس از راه اندازی، دائما درحال یادگیری باشید.

دلیل سوم- دسترسی آسان به بازار هدف

شما در کسب و کارهای سنتی در بهترین حالت می‌توانستید مشتریان منطقه خودتان را جذب کنید یا با تلاش بیشتر، شهر خودتان. اما امروزه به لطف اینترنت شما به تعداد زیادی از مشتریان دسترسی دارید و می‌توانید با سرعت بیشتر و هزینه‌ی بسیار کمتری بازار هدف خود را جذب کرده و گسترش دهید. حتی کسب و کارهایی که در دنیای واقعی فعالیت می‌کنند و برندهای معتبری هستند امروزه برای دسترسی به مشتریان‌شان از اینترنت کمک می‌گیرند.

دلیل چهارم- ارتباط و بازخورد مشتریان

ارتباط مستمر با مشتری از کلیدی‌ترین عوامل موفقیت هر کسب و کاری است. اینترنت ابزاری مجانی و پرسرعت برای ارتباط با مشتریان‌تان است. شما حتی می‌توانید بدون این که حتی یک کلمه با آن‌ها صحبت کنید، هر روز از مشتریان‌تان بازخورد بگیرید. علاوه بر ارتباط اینترنتی، در وقت شما و مشتریان‌تان صرفه جویی می‌شود. امروزه کسب و کارهایی در عرصه‌ی رقابت باقی می‌مانند که همواره خود را بر طبق تقاضای مشتریانشان اصلاح کنند.

دلیل پنجم- مزیت رقابتی

وقتی کارآفرین اینترنتی هستید، بیشتر رقبای‌ شما هم در فضای کسب و کار اینترنتی هستند. پس به همین دلیل شما می‌توانید به راحتی رفتارهای آن‌ها را زیر نظر بگیرید. این موضوع قبل از راه اندازی کسب و کارتان اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که شما می‌خواهید در یک زمینه‌ی مشخص کسب و کاری راه اندازی کنید، باید حتما مزیت رقابتی خود را مشخص کنید. و این کار فقط در صورتی امکان پذیر است که تمام جنبه‌های کسب و کاری رقبای خود را بررسی کرده باشید. مزیت رقابتی شما در واقع یک یا چند ویژگی‌ متمایزی است که رقبای‌تان از آن بی‌بهره‌اند. البته یادتان نرود همان‌طور که شما به راحتی به اطلاعات رقبای خود دسترسی دارید، آن‌ها نیز به اطلاعات شما دسترسی خواهند داشت.
بدون شک فضای مجازی فرصت های زیادی را برای راه اندازی کسب و کار فراهم کرده است. شما هم ‌می‌توانید با کمی خلاقیت کسب و کار کوچک خودتان را راه بیاندازید و درآمد کسب کنید.

نتیجه‌ » در این مقاله با پنج دلیل کاملا واضح تلاش کردم به شما نشان دهم که ورود به دنیای کارآفرینی اینترنتی بسیار ساده است. فقط باید تصمیم بگیرید و شروع کنید و بعد خودتان را بطور مستمر درگیر یادگیری مهارت‌های اصلی بازاریابی و فروش و مدیریت کسب و کارتان کنید. با یک ایده ساده شروع کنید و با ایجاد مزیت رقابتی تبدیل به یک کارآفرین اینترنتی پولساز شوید.

برچسب ها

10 دیدگاه

 1. سلام به خدای محمد مستاجر وبیکارم حتی رهن خونه هم ندارم بحدی مشکلات بهم فشار آورده که چند شب پیش نصف شب که بیدار شده بودم از ترس و اضطراب که صاحب خونه گفته باید خونه را خالی کنید بعد من نه رهنی دارم خونه بگیریم ونه پولی دارم که چند ماه اجاره ندادم پرداخت کنم …نصف شب که بیدار شده بودم رفتم بالای سر دو پسرم میخواستم هم خودم وهم پسرهایم را بکشم نشسته بودم ناخودآگاه نشسته خوابم برده بود که پسر بزرگم بیدارم کرد گفت بابا چرا اینجا نشستی……….خیلی خیلی خیلی خیلی وضعیت نابسامانی دارم خدا هم میداند ولی …..؟یه جوری کمکم کنید گوشی لمسی ندارم اینم کامپیوتر دوستمه…این تلفنمه 09011831586……اگه خواستید آدرس خونه میدم بیایید وضع زندگیمو ببینید…..شما را بخدا اگر به خییری نزدیک هستید این شماره کات مرا بدهید 5894631503645533بنام ملثی منفرد…….بقرآن این خونه کولر نداره گرمه صاحب خونه برامون نمیخره نداریم بخریم بخدا حتی تلویزون هم نداریم که بچه هام برنامه کودکی نگاه کنن..ولی پسر بزرگم مکبر مسجد است ..کلاس ششم ابتدایی خیلی تلاش میکنه ….خودم اگه یک روز کارگری نکنم شام شب نداریم..نمدونم چرا برای شما درد دل کردم ولی هرچه بود کمی راحت شدم نوشته هامو همه چاپ نکنید..برای همتون آرزوی موفقیت میکنم…اگه تا چند روز دیگه خودکشی کردم با بچه هام این نوشته مرادر روزنامه چاپ کنید این خواسته خودمه(منفرد)

 2. سلام، آیا این نظرات رو میخونید یا میگذارید که ما خودمون نظرات همو بخونیم؟؟؟!!! نمیدونم چرا شما وسایت های مشابه شما جواب منو نمیدهند؟؟!!!
  خلاصه عرض کنم ، اهل سنندج هستم، بیکارم، یک فرزند دارم وتمام درآمد من یارانه ست! به زبان انگلیسی و کامپیوتر مسلط هستم و خیلی دارم روی کسب و کار اینترنتی مطالعه میکنم ولی تا حالا حتی در سایت شما به آموزشی که عملا بتونه راهنماییم کنه برنخوردم، مانند یکی از کامنت های بالا سوال من هم اینه که من گیرم یک سایت یا کانال تلگرام یا پیج اینستا راه انداختم ولی وقتی هیچ ایده ای، مثلامحصولی فیزیی برای عرضه یا فن و محصولی آموزشی ندارم چطور میتونم ادامه بدم و به درآمد برسم؟ متاسفاپه نسل ما فقط آکادمیک درس خوندیم و نه دنبال هنری رفتین و نه هیچ فنی، فقط درس تئوریک خوندیم و بس، باز نسل امروزه بهتراند، لطفا یا به ما ایده هایی معرفی کنید یا اینکه حداقل راهنمایی کنید که چطور میتوان به یک ایده پولساز دست پیدا کرد؟
  من که با وجود اینکه آدم باهوشی هستم تا حالا نتونستم ایده ای پیدا کنم، با این حساب به جای اینکه گفت بروید دنبال علایقتان باید گفت بروید دنبال آنچه که بلدید و به صورت اینتذنتی توسعه ش بدید! آیا اینطوره؟؟؟!!!! یا برای من که هیچ فن و هنری به جز اطلاعات آکادمیک و تئوریک بلد نیستم راهی هست؟؟؟!!!
  خواهش میکنم، خواهش میکنم، به طور مستقیم از طریق ایمیل بنده بهم جواب بدید چون در شهر ما کار پیدا نمیشه و بچه م داره واقعا گرسنگی میکشه با وجود اینکه از یک خونواده خیلی تحصیلکرده هستم ولی تحصیلات برای من و خانواده ام هیچ رفاهی نساخت و روز به روز رو به عقب رفتیم.
  متشکرم.

  1. سلام دوست عزیز
   حق با شماست اما نکته مهم اینست که کسب و کار اینترنتی نیاز به تلاش و پشتکار مستمر و منظم و یادگیری مهارت های مهم بازاریابی اینترنتی است.
   لطفا وارد کانال تلگرام شوید و از طریق تماس با پشتیبانی تلگرام پیام دهید. من یک بسته آموزشی کامل به ارزش بیش از 1 میلیون تومان را بصورت رایگان در اختیار شما قرار می دهم.

   برای شما آرزوی موفقیت دارم

 3. سلام و عرض ادب

  این ویدئو رو دیدم عالی بود. ممنونم از اینکه وقت میذارید و مطالب مفید و آموزنده برای کاربران تون اماده میکنید. سایت شما از معدود سایتهایی است که محتوای باارزش زیاد داره

  با تشکر از شما و تیم خوبتون.

 4. باسلام به دوست عزیزم.سئوال بنده این است با توجه به داشتن کانال تلگرام که فرمودیدقدم اول است قدم دوم ومشکل اصلی من نداشتن ایده مناسب برای انجامش یاتبلیغش درکانال تلگرام یا پیج اینستا م است شما یادیگراساتیدمیفرمائیدبه هرچیزی علقه داریدولی نمیدانم با چه ایده ای شروع کنم که برای خودم بهترین باشدمثال تبلیغ درفروش سایت یا چیزدیگری واقعا نمیدانم درهمین قدم دوم مانده ام ا گربرایتان امکان دارد به خاطر اینکه راه بیفتم چندتا ایده یامثال برایم بنویسیدکه شایدباتوجه به داشتن زمان وعاقه زیاد به درامداینترنتی کمکی باشدبرایم با سپاس وارادت مصطفی مقیسه

  1. درود به شما

   ایده‌های زیادی و جود دارد مثل تولید محتوا، فروش محصولات دیگران، بازاریابی و طراحی و بهینه‌سازی سایت
   در کتاب 40 ایده کارآفرینی اینترنتی می‌توانید ایده‌های زیادی پیدا کنید
   موفق باشید

 5. باسلام به دوست عزیزم.سئوال بنده این است با توجه به داشتن کانال تلگرام که فرمودیدقدم اول است قدم دوم ومشکل اصلی من نداشتن ایده مناسب برای انجامش یاتبلیغش درکانال تلگرام یا پیج اینستا م است شما یادیگراساتیدمیفرمائیدبه هرچیزی علقه داریدولی نمیدانم با چه ایده ای شروع کنم که برای خودم بهترین باشدمثال تبلیغ درفروش سایت یا چیزدیگری واقعا نمیدانم درهمین قدم دوم مانده ام ا گربرایتان امکان دارد به خاطر اینکه راه بیفتم چندتا ایده یامثال برایم بنویسیدکه شایدباتوجه به داشتن زمان وعاقه زیاد به درامداینترنتی کمکی باشدبرایم با سپاس وادادن مصطفی مقیسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن