کارآفرینی

۳ ایده کار در منزل پولساز با سرمایه کم

ایده کار در منزل با سرمایه کم می‌خواهید؟  این ایده های کار در منزل و پولساز را از دست ندهید! ایده کسب و کار خانگی پولساز

۳ ایده کار در منزل پولساز با سرمایه کم. از همین امروز با کار در منزل، کارآفرینی با سرمایه کم را شروع کرد. من در این مقاله ۳ ایده کسب و کار با سرمایه کم برای شما تهیه کردم به همراه جزییات اجرای هر کدام از این ایده ها.

نکته مهم. این مطلب در سال ۱۳۹۴ نوشته شده است. در صورت تمایل می‌توانید به ایده های کار در منزل جدیدتری هم دسترسی پیدا کنید.

چگونه با روزی ۵ ساعت کار در منزل به یک درآمد میلیونی در ماه برسیم؟

ایده کسب‌وکار خانگی پولساز با سرمایه کم
ایده کار در منزل پولساز با سرمایه کم

ایده کسب‌وکار خانگی پولساز با سرمایه کم

در این مقاله ۳ ایده پولساز کار در منزل با سرمایه کم برای شما تهیه کردم به همراه جزییات اجرای هر کدام از این ایده ها.

یک اصل را هرگز فراموش نکنید، موفقیت فقط داشتن ایده های پولساز نیست بلکه پیاده سازی و اجرا کردن ایده هاست.

تایوانی‌ها یک شعار اقتصادی جالب دارند: «هر خانه یک کارخانه و هر کارخانه یک‌خانه!» این شعار اولین بار باهدف توسعه کسب‌وکارهای کوچک خانگی طراحی شد. آن‌ها گام اول کسب‌وکارهای کوچکشان را با فرآوری ساده محصولات برداشتند.

تجهیزات لازم برای اجرای این سه ایده کار در منزل را با کمتر از ١٠‌ میلیون تومان می‌توانید، تهیه کنید. با در نظر گرفتن هزینه تهیه مواد اولیه حداکثر به ١۵‌ میلیون تومان سرمایه برای یک کارآفرینی خانگی پولساز نیاز خواهید داشت.

ایده کسب و کار خانگی پولساز

دانلود نسخه pdf سه ایده کسب‌وکار خانگی پولساز با سرمایه کم

 

ایده کسب و کار خانگی پولساز

ایده کسب و کار خانگی پولساز

کارهایی مثل تولید مربا یا تهیه غذاهای خانگی…  این مدل ساده و کاربردی می‌تواند برای خیلی از ما به‌عنوان یک کسب‌وکار خانگی یا حتی شغل دوم درآمدزا باشد.

ایده کسب و کار خانی پولساز

 ۳ ایده کار در منزل پولساز با سرمایه کم

در سال‌های ایده کار در منزل در تمام دنیا رو به رشد شده. چون با افزایش مشغله و گرفتاری خانواده‌ها، مشتریان محصولات خانگی را به محصولات صنعتی ترجیح می‌دهند. به‌عنوان‌مثال در حال حاضر کمتر خانواده‌ای تمایل دارد، قند مصرفی خود را به‌صورت کله‌قند خریداری کرده و در خانه خرد کند یا خرید سبزی‌ خردشده یا خشک‌شده رواج زیادی پیداکرده است. همین موضوع فرصت‌های شغلی مناسبی ایجاد می‌کند.

علاوه بر تولید قند یا سبزیجات خردشده، تولید چیپس میوه گزینه سوم این کسب‌وکارهای ارزان‌قیمت است. چیپس میوه به‌عنوان یکی از تنقلات نسبتاً جدید، ارزش‌افزوده قابل‌توجهی دارد و با توجه به پتانسیل بالای ایران در تولید خشکبار، می‌تواند چشم‌انداز صادرات را نیز برای آینده کسب‌وکار کوچکتان ایجاد کند.

تجهیزات این سه مدل شغلی ارزان‌قیمت را با کمتر از ١٠‌میلیون تومان می‌توانید، تهیه کنید. با در نظر گرفتن هزینه تهیه مواد اولیه حداکثر به ١۵‌میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، فضایی در حدود ٧ تا ١٢متر کارتان را راه می‌اندازد و اگر بتوانید بازاریابی خوبی برای محصولاتتان انجام دهید حداقل سود خالص ماهانه‌تان حدود ٢,۵‌میلیون تومان خواهد بود.

ایده کسب و کار خانی پولساز

برای خرید تجهیزات چقدر سرمایه لازم است؟

برای راه‌اندازی این کسب‌وکارها نیاز به خریداری تعدادی ماشین‌آلات کوچک خانگی دارید که حداکثر ١٢متر فضا اشغال می‌کنند. در این بخش میزان کارایی هر دستگاه کوچک خانگی و میانگین قیمت آن را برایتان می‌آوریم:  دستگاه‌های مختلفی برای خرد کردن قند وجود دارد که بر اساس توان تولیدشان قیمت‌گذاری می‌شوند. توان تولید دستگاه معمولاً با میزان تولید در ساعت سنجیده می‌شود. دستگاه‌های کوچک خانگی معمولاً ٢٠٠ کیلوگرم در ساعت قند خرد می‌کنند. اندازه دستگاه حدود ٢ در ٣ متر است و حداقل قیمت دستگاه‌های کوچک بین ٢ تا ۵‌میلیون تومان است.

برای خرید یک دستگاه کوچک سبزی خردکن که ١٠ تا ١۵کیلوگرم سبزی را در یک ساعت خرد می‌کند نیاز به ١,۵‌میلیون تومان سرمایه‌دارید، البته یادتان باشد موقع خرید حتماً به استاندارد بودن دستگاه توجه کنید.

 در سال‌های اخیر تعداد زیادی دستگاه غیراستاندارد وارد بازار شدند که باعث ایجاد آسیب‌های جسمانی شده‌اند. علاوه بر سبزی خردکن شما به یک یخچال صندوقی برای نگهداری سبزیجات نیاز دارید. پیشنهاد می‌کنیم روی گزینه‌های دست‌دوم متمرکز شوید تا هزینه کمتری بدهید. خرید یخچال صندوقی حدود ٢‌میلیون تومان هزینه دارد. برای قرار دادن این دستگاه‌ها حداقل به یک اتاق ١٢متری نیاز دارید.

تجهیزات خشک‌کردن میوه شامل دو دستگاه خشک‌کن و خردکن (اسلایسر) میوه است. اسلایسر، میوه را برش می‌زند و خشک‌کن آن را خشک می‌کند. یک دستگاه خشک‌کن خانگی با ظرفیت ١۵٠ کیلوگرم بر ساعت حدود ۵.۵‌میلیون تومان قیمت دارد. قیمت دستگاه اسلایسر با همین ظرفیت نیز تقریباً بین ٢ تا ٣‌میلیون تومان است. برای خشک‌کردن میوه به یک یخچال صندوقی هم نیاز دارید. با این حساب مجموع تجهیزات این کار حداقل ١٠‌میلیون تومان است.

ایده کسب و کار خانی پولساز

مواد اولیه را مستقیماً از تولیدکننده بخرید

از دلال‌ها برای تهیه مواد اولیه خرید نکنید. برای این‌که حداکثر سود لازم را ببرید، باید با تولید‌کننده اصلی در ارتباط باشید. برای خرید قند باید به کارخانه‌های قند مراجعه کنید اما نکته اینجاست که برخی از کارخانه‌ها قند حجم زیر ١٠٠تن را نمی‌فروشند و این برای شما که در حال راه‌اندازی یک کسب‌وکار خانگی هستید زیاد است. بااین‌حال دست نگه‌دارید و گزینه مراجعه به عمده‌فروش یا دلال را به‌عنوان آخرین راهکار در نظر بگیرید. کافی است کمی در اینترنت جست‌وجو کنید یا با چند کارخانه قند تماس بگیرید.

ممکن است بعضی از آن‌ها حاضر شوند به شما مقدار کمتری بفروشند. به‌عنوان‌مثال کارخانه قند مرودشت که شهرستانی در استان فارس است حداقل تناژ واگذاری خود را ١٠ تن قرار داده اما این کارخانه حاضر است حجم کمتر از ١٠ تن را نیز به متقاضیان بفروشد. برای خرید میوه یا سبزی نیز با کشاورزان مذاکره کنید. حتی اگر کمی بیشتر از دلال‌ها به آن‌ها پول بدهید باز هزینه تمام‌شده تولیدتان پایین‌تر از زمانی است که از دلال‌ها می‌خرید.

ایده کسب و کار خانی پولساز

ضایعات را هم بفروشید!

دستگاه‌های قند خردکن به‌طور میانگین از یک‌تن قند ٨٨٠کیلوگرم قند خردشده به شما تحویل می‌دهند و بقیه این میزان به‌صورت خاک قند از دستگاه خارج می‌شود، البته خاک قند تولیدشده را به‌راحتی می‌توانید به قنادی‌ها بفروشید. در مورد میوه به‌طور میانگین هر ١٠کیلوگرم میوه، یک کیلوگرم چیپس میوه تولید می‌کند و سبزی پس از پاک شدن و گرفتن ساقه و گل‌ولای تقریباً به‌اندازه نصف حجم اولیه به شما محصول فرآوری شده می‌دهد، البته ضایعات میوه و سبزیجات نیز توسط دامداری‌ها و به‌عنوان خوراک دام خریداری می‌شوند. علاوه بر آن‌ها کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید کود ارگانیک، مشتریان این ضایعات به شمار می‌آیند.

ایده کسب و کار خانگی پولساز

محصولاتتان را اقتصادی بسته‌بندی کنید

برای بسته‌بندی محصولات تولیدشده باید به فروشندگان مواد پلاستیکی مراجعه کنید. با ٢٠٠ تا ٢۵٠‌هزار تومان می‌توانید نایلون موردنیاز برای بسته‌بندی حدود ١٠تن را خریداری کنید. بسته‌های شما می‌توانند یک تا ١٠ کیلوگرمی و حتی کمتر باشند. میزان حجم بسته‌بندی‌تان را باید به‌صورت اقتصادی برنامه‌ریزی کنید. برای شما دو مثال می‌آوریم.

در حال حاضر هر بسته ۴٠٠ گرمی قند خردشده در سوپرمارکت‌ها تقریباً ٣٨٠٠ تومان قیمت دارد. این قیمت برای بهترین کیفیت بسته‌بندی است اما اگر شما سود ١٠٠ تومانی برای هر کیلوگرم قند برای خودتان در نظر بگیرید و تقریباً معادل این سود را به عامل توزیع یا سوپرمارکت‌ها بپردازید درنهایت قیمت یک بسته یک کیلوگرمی قند خردشده توسط شما حدود ٣١٠٠ تا ٣٢٠٠ تومان می‌شود. با این حساب مشتریان زیادی ترجیح می‌دهند بیشتر از دو برابر بسته‌های۴٠٠ گرمی قند بخرند اما برای بسته‌بندی شیک‌تر آن‌همه پول ندهند.

در مورد بسته‌بندی میوه‌های خشک، حجم بسته‌بندی کوچک‌تر اقتصادی‌تر به نظر می‌رسد؛ زیرا قیمت یک کیلوگرم میوه خشک به‌طور میانگین ۵٠-۶٠‌ هزار تومان است. این قیمت می‌تواند محصولات شمارا از سبد بسیاری از مشتریان خارج کند. پس بسته‌های کوچک‌تر و ارزان‌تر می‌تواند تعداد مشتریان زیادتری برایتان دست‌وپا کند.

ایده کسب و کار خانگی پولساز

سودتان را حساب کنید

در حال حاضر هر کیلوگرم قند در کارخانه بین ٢١٠٠ تا ٢۵٠٠ تومان قیمت دارد. برای تهیه یک‌تن قند تقریباً به ٢‌میلیون و ۵٠٠‌هزار تومان سرمایه نیاز دارید. اگر میزان ضایعات یک‌تن را از این مبلغ کم کنیم هر کیلوگرم قند خردشده برای خودتان حدود ٢٨۵٠ تومان تمام می‌شود.

با توجه به فضای رقابتی موجود در بازار ١٠٠ تومان سود برای هر کیلوگرم قند خردشده، سود مناسبی برایتان به‌حساب می‌آید. با این حساب اگر شما ۵ ساعت در روز وقت بگذارید و یک‌تن قند را خرد و بسته‌بندی کنید سود هرماهتان حدود ٢‌میلیون و ۶۵٠‌ هزار تومان خواهد بود. در مورد چیپس میوه، اگر حداقل قیمت یک کیلوگرم سیب را ١۶٠٠ تومان در نظر بگیریم ١٠ کیلوگرم آن معادل ١۶‌هزار تومان هزینه دارد. به‌عبارت‌دیگر یک کیلوگرم چیپس میوه ١۶‌هزار تومان برای شما هزینه‌بردار است (به‌جز هزینه انرژی و حمل‌ونقل) قیمت عرضه یک کیلوگرم چیپس سیب ۵٠‌هزار تومان است. با این دسته از محاسبات میزان سود و حساب‌وکتاب‌هایتان را انجام دهید.

ایده کسب و کار خانگی پولساز

چگونه محصولاتمان را بفروشیم؟

قبل از این‌که به فکر فروش بیفتید به یک نکته مهم توجه کنید: سعی کنید قبل از تولید، سفارش بگیرید. این نکته به‌ویژه برای تولیدکنندگان مواد فسادپذیرتر مثل سبزی خردشده یا چیپس میوه اهمیت بیشتری دارد و اما فروش… برای فروش چند راه‌حل دارید. مهم‌ترین گزینه، مذاکره با رستوران‌ها، فست فودها و سوپرمارکت‌های محله‌ خودتان است.

گزینه بعدی فروش اینترنتی است. با ایجاد صفحات شخصی می‌توانید برای فروش محصولاتتان تبلیغ کنید یا می‌توانید با نصب چند آگهی در خیابان محل زندگی‌تان کالاهای تولیدی‌تان را به‌صورت مستقیم عرضه کنید. در آگهی‌تان قیمت عرضه به‌صورت مستقیم را محور تبلیغتان قرار دهید تا هم‌محله‌ای‌هایتان ترغیب شوند به‌جای خرید از واسطه‌ها به‌صورت مستقیم از شما خرید کنند.

ایده کسب و کار خانگی پولساز

گزینه بعدی مراجعه به مراکزی است که می‌دانید مصرف‌کننده عمده هستند مثلاً برای قند، کافی‌شاپ‌ها، سفره سراها یا پاتوق‌های تفریحی که در محله‌تان وجود دارد و برای سبزی خرد‌شده، رستوران‌ها، غذاخوری‌ها، ساندویچی‌ها، مهدهای کودک و مدارسی که به بچه‌ها یک وعده‌غذا ارائه می‌دهند.

باوجود تمام رقبایی که در بازار وجود دارد اگر شما کیفیت محصول و خدمات خودتان را ارتقاء دهید قول می‌دهم هیچ رقیبی برایتان وجود نخواهد آمد.

نتیجه‌گیری:

در این مقاله تلاش کردم به شما نشان دهم که چگونه می‌توان با روزی ۵ ساعت کار در منزل به یک درآمد میلیونی در ماه برسیم. این ۳ ایده کسب و کار خانگی پولساز از آن ایده های پولسازی هستند که می توانید با سرمایه کم و در منزل به راحتی آن ها را پیاده سازی و اجرا کنید. یادتون باشه تفاوت کارآفرینان موفق و افرادی که در رویای کارآفرینی هستند، در داشتن سرمایه نیست بلکه در تلاش و پشتکار آنهاست. پس همین حالا یکی از این ۳ ایده کار در منزل پولساز را انتخاب و پیاده‌سازی کنید.

ایده کسب و کار خانگی پولساز

امتیاز کاربران

امتیاز کل

امتیاز کاربران: ۴.۲۶ ( ۴ رای)
برچسب ها

۲۹۹ دیدگاه

 1. سلام
  وقت بخیر
  توی خونه بشین و پول در بیار

  بورس فارکس

  اهل دلاش میدونن چی گفتم ۱۰۰ میلیون دلار بخر روزی ۴ میلیون کم کم درامد داری
  FOREX

 2. اگر کسی سالن داره به نظرم بهترین کار پرورش بلدرچینه و کاشت و پرورش قارچه.
  در ضمن بهترین کار خانگی هم میتونه ساخت زیورالات باشه.مخصوصا اگر با نقره کار کنید و بتونید سنگ های زینتی رو هم تراش بدید خوبه به نظرم.راه دیگه برای مشاغل خانگی خشک کردن میوه هست که سودش هم خوبه به نظرم.در مورد بورسم اگر خواستید کار کنید میتونید تو صندوق های سرمایه گذاری پولتون رو بذارید که جای امنی هست و سودش هم به صورت ماهانه در حدود۲۰درصد براتون واریز میشه.البته اینا همش ایده هست و بستگی به شرایط خودتون داره.

  1. آقا حسن من را راهنمایی کن در مورد اوراق بانکی من ۲۰ میلیون دارم اوراق بانکی بخرم خوبه ؟
   چقد سود بهم میدن در ماه؟

 3. سلام
  زمینی به مساحت تقریبی ۶۰۰.۷۰۰متر دارم با ساخت وسازی نیمه کاره با فاصله حدود ۱۰kmاز شهر اردبیل با سرمایه ۳۰میلیون اگر کسی از دوستان ایده وسرمایه ای برای کار داره در خدمت هستم
  به تلگرام این شماره پیام بفرستید ممنون
  ۰۹۱۴۵۳۵۷۷۳۵
  ساکن شهر اردبیلم

 4. سلام من ی مکان سر پوشیده کف سرامیک حدود ۴۰۰ متر مربع دارم که فعلا نمایشگاه مبلمان هستش و الان بازار مبلمان ضعیف هست اگه کسی ایده تولید با درامد خوب داره پیام بده شماره تماس ۰۹۳۶۸۲۳۵۰۰۹
  من خیلی کم به ایمیل خودم سر میزنم لطفا پی ام بدهید ممنونم

 5. سلام زمین حدود ۱۰۰۰ متر در روستا دارم برای کار آبرومندانه با ۳۰میلیون تومان چه کنم فاصله روستا تا شهرمحل سکونت ۳۰ کیلو متر است

  1. سلام
   من در زمینه ی بورس فعالیت دارم اگه مایل باشی اطلاعاتی راجبش میدم از این ۳۰ تومنم بس دغدغه ماهی دو تومن سود میکنی وقتیم ازت نمیگیره

   1. سلام، می تونم ازتون درخواست کنم اگه در بورس فعالین بنده رو هم راهنمایی کنین که چطور می تونم سرمایه گذاری کنم و سود کنم، ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

   2. داداش اگه میتونی یه اطلاعاتی در مورد بورس در اختیار مام بذار ممنون میشم
    ۰۹۱۴۵۳۵۷۷۳۵
    تل یه پیام بده

   3. من خودم تو بورس فعالیت میکنم لطفا مردم را گمراه نکنید مگه اوضاع بورس را نمی بینی ؟ همه دارن خارج میشن

    1. منم تو بورسم اما با این تفاوت که شما بدون تجربه و ناشیانه وارد بورس شدی و میخوای یک شبه پولدار بشی بیا معرفیت کنم به یه تریدر خوب تا بفهمی درآمدی که تو بورس هست تو هیچ شغلی نیست

     1. سلام بزرگوار مسشه اون تریدر که میگین به منم ملرفی بفرمایین ممنون میشم شماره تماس بنده ۰۹۳۸۷۴۱۵۹۷۵

  2. مرغ طبیعی پروش بده گوشتش رو بفروش پرش رو بفروش تخم مرغ محلی رو بفروش کنارش زنبور داری هم بکن پرنده های تزینی هم بعد اضافه کن بهش

 6. با سلام بنده با شرکت بزرگ تلفیق و هنر که در زمینه صنایع دستی فعالیت میکنه دارم همکاری میکنم و برای رشد و ترویج این بیزینس بزرگ نیاز به همکار دارم موقعیت مکانی اصلا مهم نیست برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلگرام بنده ۰۹۳۶۴۸۴۷۴۷۵ تماس بگیریید .

 7. سلام توی شهر تبریز برای پارک بانوان ایده دارم نیاز به سرمایه گذار و مشوق دارم
  کسی باشه میتونیم باهم یه کار راه بندازیم هم خودمون و هم چند نفر دیگه مشغول به کار بشن

  1. سلام،من شهر کنارک نزدیک چابهارم،کسب و کاری در حد سرمایه چهل تا هشتاد میلیون رو میخوام شروع کنم،،ممنون میشم کسی راهنمای کنه

 8. سلام.کارگاه ۱۲۰۰متر
  قطب صنعتی شهرکرد
  ۱۰۰مترسوله
  ۱۰۰مترمسکونی
  کارگا زغال بوده تعطیلش کردم اگرکسی ایده ای داره من هستم
  ۰۹۹۱۹۸۳۳۱۰۱سیامک
  اگرکسی ایده ای داردومیتونه کمکم کنه ممنون میشم

  1. بنده طرح توجیهی یه کارگاه تولید فراورده های شیرین بیان رو دارم .سابقه فعالیت در کارخانه شیرین به عنوان مدیر کنترل کیفیت رو هم دارم.
   تماس بگیرید۰۹۱۷۵۵۸۲۴۱۴

 9. باسلام
  من شهرکردم
  یک کارگاه به متراژ۱۲۰۰مترزمین با۱۰۰مترساختمان مسکونی شیک ویک سوله۱۰۰متری درشهرک صنعتی دارم که کارگاه زغال بود ولی تعطیلش کردم اگرکسی ایده ای داره من هستم
  اگرکسی هم پیشنهادی داره ممنون میشم بگه

 10. تا زمانی که آدم دکان نداشته باشد ، با کالا ساخت خانگی به هیچ جا نمی توان رسید ، چون یا کسی نمی خرد یا اگر بخرد ( با کلی خواهش ) ارزان میخرد ، شیرفروشی ( ماست و شیر و پنیر و…) کار پر درآمدی است ( اگر چگونگی کالا ، خوب باشد ) اگر دکانی باشد.

 11. سلام بنده یه ایده در مورد بسته بندی تکنفره دارم اگر کسی سرمایه ی اضافی داره و پی کار خوب میگرده که سرمایه گذاری کنه و سود خوبی هم داشته باشه بهترین ایده هست و منم خوشحال میشم به اشتراک بزارم هیچ سرمایه ای ندارم ولی ایده های خوبی به ذهنم میرسه
  ساکن تبریز هستم
  اگر کسی مایل باشه و واقعا بخواد که سرمایه گذاری کنه من در خدمتم
  مطمئن باشید که توجیه اقتصادی خوبی داره
  فقط خواهش میکنم نپرسید که چیه باید در موردش بحث کرد
  همشری های عزیز منتظر شما هستم
  علی ۰۹۳۶۴۸۸۴۳۵۷

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن