کسب و کار اینترنتی

آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است؟

خیلی از دوستان عزیز ایمیل می زنید یا در قسمت های مختلف کامنت می گذارید که علاقمند به راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید. اما اجازه بدهید ابتدا این سوال را بپرسم: آیا اصلا کسب و کار اینترنتی برای شما مناسب است؟ در این مقاله تلاش دارم به شما کمک کنم تا به این سوال مهم پاسخ دهید. آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است ؟

مقاله قبلی: صفر تا صد کسب و کار اینترنتی + هدیه ویژه

کسب و کار اینترنتی مناسب چه افرادی است ؟

روزانه تعداد زیادی از افراد با دنیای کسب و کار اینترنتی آشنا می‌شوند. حتی افرادی که هیچ دانش فنی و تجربه‌ای در این زمینه نداشته‌اند.

اغلب افراد در روز با اپلیکیشن‌های اسنپ، تپسی، بازار و دیوار و … سروکار دارند. و یا حتماً با سایت‌هایی مثل دیجی‌کالا و بامیلو، شیپور و تخفیفان و از این قبیل سایت‌ها آشنا هستند. آیا افرادی که موسس این استارت آپ ها هستند ژن کارآفرینی داشتند؟

رشدهای سریع کسب و کارهای اینترنتی موفق باعث شده، افراد بیشتری به فکر راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی پولساز باشند.

برخی از این افراد در فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستند. یک کسب و کار اینترنتی با کمترین سرمایه ممکن. و در مدت زمان کمی آن را تبدیل به سایت هایی مثل دیجی کالا و اسنپ و … کنند.

در مقاله قبلی نکات زیادی در مورد واقعیت‌های کسب و کار اینترنتی نوشتم که اگر نخواندید پیشنهاد می‌کنم حتماً بخوانید.

مقاله مرتبط: واقعیت‌های کسب و کار اینترنتی که خیلی‌ها به شما نمی‌گویند

آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است ؟

آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است
آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است

شرایط اقتصادی ازیک‌طرف و نرخ بیکاری از طرف دیگر باعث شده بسیاری از افراد در شبکه‌های اجتماعی یا در گوگل شروع به جستجو کنند. ” کسب و کار اینترنتی را از کجا آغاز کنم؟ “

در این مقاله سعی کردم خیلی روشن و واضح به این سؤال اساسی پاسخ دهم که:

کسب و کار اینترنتی را از کجا آغاز کنم؟

برای ورود به هر کسب و کاری شما در گام اول باید اطلاعات زیادی کسب کنید.

همین حالا یک کاغذ و خودکار بردارید! و پرسش‌ها را که در این مقاله عنوان می‌کنم را یادداشت کنید. به این سوال‌ها خوب فکر کنید. و برای هر کدام پاسخ واقعی خود را در زیر آن‌ها بنویسید.

۱۰ سوالی که برای شروع کسب و کار اینترنتی باید از خودتان بپرسید:

سوال اول چرا می‌خواهید یک کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کنید؟

خوب فکر کنید. و در یک پاراگراف کوتاه پاسخ این سوال را بنویسید. دلایل روشنی که می‌خواهید یک کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کنید.

۱- دلیل اول …

۲- دلیل دوم …

۳- …

آیا به این دلیل که برای کسب و کار اینترنتی سرمایه زیادی لازم نیست؟ چون می‌توانید در هر ساعتی که دوست داشتید کار کنید؟ لازم به مکان تجاری ندارید؟ و حتی در خانه می‌توانید یک کسب و کار داشته باشید؟ فقط به این دلیل که یک کارآفرین شوید؟ لازم نباشید برای دیگران کار کنید؟ و خودتان رییس خودتان باشید؟ چون شنیدید بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی، درآمدهای میلیاردی دارند؟ آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است ؟

سوال دوم آیا برای راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی، ایده‌ای در ذهن دارید؟

حالا که دلایل کافی دارید تا وارد دنیای کسب درآمد از اینترنت شوید، از خودتان بپرسید: چه ایده (هایی) دارید که می‌توانید آن را تبدیل به یک کسب و کار اینترنتی کنید؟

فهرستی از ایده‌های کارآفرینی کوچک و بزرگی که دارید را یادداشت کنید. سعی کنید برای هر ایده یک جمله توضیحات بنویسید.

اگر هیچ ایده‌ای ندارید می‌توانید از نمونه‌های موفق سایت های ایرانی و خارجی ایده بگیرید و باکمی تغییرات آن‌ها را تبدیل به ایده‌ی جدیدی کنید.

دانلود ایبوک » ۴۰ ایده کارآفرینی اینترنتی با سرمایه کم

سوال سوم چه تجربه یا مهارت‌هایی دارید؟

فهرستی از مهارت‌ها، تخصص‌ها و تجربه‌های خود را با ذکر شماره بنویسید. به‌عنوان‌مثال

۱- به‌خوبی تایپ می‌کنم

۲- من مهارت تعمیر فلان چیز را دارم

۳- …

هر مهارت‌ و تجربه‌ای که دارید را در این فهرست بنویسید. حتی اگر فکر می‌کنید که این مهارت‌ها و تجربه‌های شما هیچ ارتباطی با کسب و کار اینترنتی ندارد. همین مهارت‌ها و تجربه‌ها را هم یادداشت کنید.

حالا ببینید با این مهارت‌ها و تجربه‌هایی که دارید چگونه می‌توانید به ده نفر در یک روز سرویس یا خدمات خود را ارائه دهید؟ جلوی هرکدام از مهارت‌ها و تجربه‌هایتان یادداشت کنید.

حالا می‌خواهم در این مرحله به شما کمک کنم تا طرز فکر کارآفرینانه پیدا کنید. اگر برای این سوال من بتوانید پاسخ مناسبی پیدا کنید، تبدیل به یک کارآفرین پولساز خواهید شد.

اگر قرار باشد از مهارت و تجربه خودتان، در هر روز به ۱۰۰ نفر خدمات دهید، چه می‌کردید؟

اگر واقعا می‌خواهید یک کارآفرین پولساز شوید به این سوال من پاسخ دهید.

اگر قرار بود به کمک مهارت‌ و تجربه‌ای که دارید به ۱۰۰۰ نفر در روز خدماتی ارائه دهید، چه راهکاری به ذهنتان می‌رسید؟ هر چقدر می‌توانید برای این سوال من توضیحات کامل‌تری با جزییات بنویسید.

پاسخ شما به سوال آخر، یک ایده کارآفرینی پولساز است. همان چیزی که همیشه در جستجوی آن بودید.

سوال چهارم به یادگیری مطالب جدید چقدر علاقه نشان می‌دهید؟

تا اینجا متوجه شدید که یک‌سری مهارت‌هایی دارید که همیشه از دید سنتی به آن‌ها نگاه می‌کردید. مثلا شما کار تایپ بلدید. با نگرش سنتی در هر دقیقه چند کلمه می‌توانید تایپ کنید؟ در هر ساعت چند صفحه؟ و در هر روز چه میزان درآمد کسب کنید؟ آیا اصلا مشتری دارید؟ هیچ‌کس از مهارت‌ها و تخصص‌های واقعی شما به‌خوبی استفاده نمی‌کند؟ تا امروز هیچ‌کس شما را کشف نکرده است؟

از امروز این نگرش را کنار بگذارید!

به این فکر کنید که چطور می‌توانید پاسخ سوال سوم را عملی کنید. اگر قرار است تجربه و تخصص شما تبدیل به یک خدمتی شود. و این خدمت در اختیار ۱۰۰۰ نفر در طول یک روز قرار بگیرد، نیاز به چه مهارت‌ها و آموزش‌های دیگری دارید؟

فهرستی از آموزش‌ها و مهارت‌هایی که باید خیلی سریع آن‌ها را یاد بگیرید، بنویسید. به‌عنوان‌مثال

۱- مهارت معرفی تخصص‌های خودم به ۱۰۰۰ نفر در یک روز

۲- مهارت پیاده‌سازی ایده (ارائه خدمت به ۱۰۰۰ نفر در روز)

۳- مهارت پیدا کردن مشتریان دست‌به‌نقد (مهارت بازاریابی)

۴- چطور خدمات من در نتایج اول گوگل دیده شود؟ (مهارت سئو)

۵- و …

تمام این مهارت را می‌توانید در دوره آنلاین کسب و کار اینترنتی پولساز در کمترین زمان آموزش ببینید. تمام تمرکز من در محتوای جدید این دوره، افزایش مهارت‌های شما برای کسب درآمد اینترنتی بیشتر است.

دوره آنلاین » کسب و کار اینترنتی اینترنتی (بیش از ۳۰ ساعت فیلم ویدیویی کاربردی)

سوال پنجم چقدر بازار هدف خود را می‌شناسید؟

تا اینجا به ایده‌ای رسیدید و تصمیم گرفتید مهارت‌های خود را بروز کنید. یکی از مهم‌ترین و پولسازترین مهارت‌های کارآفرینان، شناخت دقیق بازار هدف است.

بازار هدف شما افرادی هستند که قرار است در ازای خدمات / محصول شما دست‌به‌جیب شوند.

یادداشت کنید این افراد در چه رده سنی هستند؟ جنسیت آن‌ها را مشخص کنید. تحصیلات مشتریان شما چه میزان است؟ بازار هدف شما در چه سطح درآمدی هستند؟

بازار هدف شما چقدر افراد آنلاینی هستند؟ آیا افرادی هستند که حداقل با موبایل و اینترنت در طول روز سروکار داشته باشند؟

با شناخت دقیق بازار هدفتان ایده شما کامل‌تر و دقیق‌تر می‌شود.

سوال ششم در دنیای کارآفرینی چقدر حاضرید زمان بگذارید؟

بسیاری از افراد گمان می‌کنند کارآفرینان افراد آزادتری هستند. چون رییس خودشان هستند. چون کسب و کار اینترنتی در منزل دارند. لازم هر روز رأس یک ساعت مشخص به سر کار بروند. وقت بیشتری برای تفریح دارند چون پول بیشتری درمی‌آورند.

آیا شما هم همین فکرها را می‌کنید؟

اگر پاسخ شما مثبت است، باید بگویم سخت در اشتباه هستید.

کارآفرینان پرمشغله‌ترین افراد هستند. خصوصاً در سال‌های اول راه‌اندازی استارت‌آپ. من نمی‌توانم خودم را یک کارآفرین بدانم. اما در بسیاری از مواقع، من شاید ۳ ساعت در شبانه‌روز استراحت دارم.

کارآفرینان ممکن است لازم باشد از خیلی از چیزهای مورد علاقه دیگران بگذرند. تفریح، گردش، تماشای فیلم و سریال تلویزیون و …

پس کمی واقع‌بین‌تر باشید. ببینید چقدر حاضرید وقتتان را صرف کسب و کارتان کنید؟

چقدر حاضرید از بسیاری از موضوعات مورد علاقه‌تان صرف‌نظر کنید؟

فهرستی از علاقه‌مندی‌های روزانه خود بنویسید. سبک زندگی شما به‌عنوان یک کارآفرین ممکن است ماه‌ها یا سال‌ها تغییر کند. در این فهرست جلوی هرکدام مشخص کنید، آیا حاضرید از آن بگذرید؟ به‌عنوان‌مثال

۱- مسافرت رفتن (حاضر هستم تا یک سال اول)

۲- تماشای سریال‌های مورد علاقه (حاضر هستم آن را کنار بگذارم)

۳- …

سوال هفتم چقدر تحمل شکست خوردن را دارید؟

در بهترین شرایط، با بهترین ایده، با پیاده‌سازی تمام تکنیک‌ها و آموزش‌های حرفه‌ای باید بدانید همیشه احتمال شکست وجود دارد.

از خودتان بپرسید چقدر تحمل شکست خوردن را دارید؟ این یکی از مهم‌ترین مهارت‌های کارآفرینی است.

در دنیای کارآفرینی چیزی با معنای واقعی شکست وجود ندارد. هر چه هست کسب تجربه است نه شکستی که افراد غیر کارآفرین آن را شکست معنا می‌کنند.

کارآفرینان موفق و پولساز استاد حل مسائل هستند. باید برای هر مشکلی راه‌حلی پیدا کنید. نگرش شما به موضوعات و مشکلات کسب و کار است که احساس شکست را در شما ایجاد می‌کند. اما باکمی تغییرات در ایده و ارائه خدمات متفاوت می‌توان از هر معضلی خارج شد.

چقدر توانایی حل مسائل مختلف رادارید؟ با خودتان روراست باشید. اگر در تمام مراحل قبلی هم با موفقیت عبور کردید باید بدانید این توانایی مهمی است. توانایی حل مسئله و مشکلات.

اگر از افرادی هستید که همیشه به دنبال مقصر می‌گردید تا تمام مشکلات خود را به گردن او بی اندازید، هیچ‌وقت یک کارآفرین نخواهید شد.

شما باید تمام مسئولیت کارهای خود را به‌تنهایی بر عهده بگیرید. مشکلات جامعه، اقتصاد، سیاست، تحریم و … همه این مسائل موانع بسیار کوچکی هستند که کارآفرینان موفق به‌راحتی از آن‌ها عبور می‌کنند.

سوال هشتم چقدر ریسک‌پذیر هستید؟

بسیاری از افراد گمان می‌کنند کارآفرینی سراسر ریسک است. و برای کارآفرین شدن باید همیشه ریسک کرد. برای ریسک هم تعاریف زیادی وجود دارد.

افراد زیادی در مشاوره به من مراجعه کرده‌اند که حاضر بوده‌اند ریسک‌های بسیار بزرگی کنند. مثلاً خرید یک قطعه زمین در یک بیابان به امید داشتن آینده. خرید سکه به تعداد زیاد چون همه داشتند می‌خریدند. خرید دلار بازار سیاه، سپرده‌گذاری در مؤسسات بی‌نام‌ونشان و … اما حاضر نبوده‌اند مثلاً با یک یا دو میلیون یک کسب‌وکار را تجربه کنند. چون به گفته آن‌ها ریسک دارد.

راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی در سال اول چیزی کمتر از دو میلیون سرمایه لازم دارد. آیا واقعاً این ریسک زیادی است؟

به نظر من کمتر ریسک در کارآفرینی اینترنتی است. به یک ایده ساده، زمان و مهارت نیاز دارد تا رشد کند و به درآمد برسد.

شما چقدر حاضرید ریسک کنید؟ برای خودتان بنویسید ریسک را در چه چیزهایی می‎بینید؟

سوال نهم چقدر حاضرید روی خودتان سرمایه‌گذاری می‌کنید؟

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری برای کارآفرینان، سرمایه‌گذاری روی خودشان است. اگر شما هم واقعاً می‌خواهید در دنیای کارآفرینی و کسب و کار اینترنتی موفق شوید باید روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید.

افراد زیادی ایمیل ارسال می‌کنند که چند میلیون به افراد و شرکت‌هایی داده‌اند تا سایتی برای آن‌ها طراحی کنند. اغلب این افراد شکست خورده‌اند. می‌دانید چرا؟ چون این افراد گمان می‌کنند همه‌چیز داشتن یک وب سایت است.

فردی که هیچ دانشی از بازاریابی اینترنتی ندارد، حرفه‌ای‌ترین سایت هم نمی‌تواند باعث کسب درآمدش شود. مجموعه مهارت‌هایی لازم است تا بتوان در کسب و کار اینترنتی به موفقیت رسید. نه ایده و نه طراحی سایت. هیچ‌کدام برای رساندن شما به درآمدهای عالی کمک نمی‌کنند.

سوال دهم برای رسیدن به درآمد عالی چقدر فرصت دارید؟

برای خودتان تعریف کنید و از خودتان بپرسید چند روز فرصت دارید تا به درآمد عالی از کسب و کارتان برسید؟

کمی واقع بینانه بنویسید. شعارهایی که در کانال‌های تلگرامی یا اینستاگرام دیده‌اید را فراموش کنید. متأسفانه این افراد به‌جز پر کردن جیب خود، فریب دادن کاربران و سرانجام ناامید کردن آن‌ها هیچ هدف دیگری ندارند.

در خوش‌بینانه‌ترین حالت اگر با تمام اصول پیش بروید امکان ندارد ظرف چند روز به درآمد برسید. این کار نیازمند تلاش و پشتکار و رشد است.

حدود ۹۰ روز برای شناساندن سایت شما به موتورهای جستجوگر زمان نیاز است. و این حداقل زمان کسب اولین درآمد شماست. به شرطی که از تمام اصول کسب و کار اینترنتی اطلاع داشته باشید و آن‌ها را در سایت تان پیاده کرده باشید.

نتیجه‌گیری و توصیه:

قبل از ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی از خودتان بپرسید، آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است ؟!. راه اندازی کسب و کار اینترنتی کار سختی نیست. اما کسب درآمد از اینترنت و ماندگاری کسب و کار اینترنتی شما، نیازمند کسب مهارت‌های بازاریابی اینترنتی است.

حتماً توصیه می‌کنیم به این ۱۰ سوال با دقت و حوصله پاسخ دهید. کمی واقع‌بینانه با مسائل برخورد کنید. سعی کنید مهارت‌های کارآفرینی خود را ارتقا دهید. مهارت‌هایی مثل توانایی حل مسئله، پذیرفتن ریسک‌های معقول، گذشتن از تفریح و سرگرمی‌های روزانه. با پاسخ دادن به این ۱۰ سوال حتما به این سوال پاسخ دادید که آیا کسب و کار اینترنتی برای من مناسب است ؟!

توصیه دیگر من هم این است که در زندگی فقط روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید نه روی طلا و سکه و دلار. کارآفرین واقعی فردی است که در هر جای دنیا با دست‌خالی و فقط با مهارت‌هایی که دارد می‌تواند یک ایده خلق کند. و همان ایده را به یک استارت‌آپ پولساز تبدیل کند.

پیشنهاد می‌کنم همین حالا جلسه اول دوره آنلاین کسب و کار اینترنتی را با 70% تخفیف ببینید.

مطالب مرتبط

13 دیدگاه

 1. سلام من داخل یه سایت بانکی از روسیه سرمایه گذاری کردم که روزانه قسطی پولو با سودش میده یک سالی هست داخل این سایت هستم همیشه هم پرداخت میکنه سایت معتبریه که خودش سایت های کلاهبرداریو معرفی میکنه هرکس خواست میتونه ایمیل بزنه براش روش های کلی شو میگم mohsen70fofo@gmail.com

 2. سلام من به تازگی دنبال خلق استعدادها و ثروت سازی هستم میخام یه کار اینترنتی در مورد رشته مورد علاقم یعنی رشته پوست و فروش محصولات از این قبیل رو داشته باشم خیلی دوست دارم راهنماییم بفرمایید
  چون در حال حاضر به شدت برای پرداخت اقساطم به کسب درآمد نیازدارم.
  اینم ایمیلم ramezani.m.888@gmail.com
  البته یه پیج تو اینستا زدم که هنوز محصولاتی رو نتونستم درآن قرار بدهم

 3. باسلام خدمت خانم .اقای مرادی.بهتون تبریک میگم. شمانمونه تلاش وامیدهستید.موفق باشید.منم مثل شماهستم واستعدادنویسندگی تایپ ویرایش وپیاده سازی رادارم ولیدهنوزهیج درامدی ازاین طریق ندارم چون هندزی اقدامی نکردم.

 4. سلام آقای قاصدیان
  خیلی متشکرم از این مقاله عالی شما
  همیشه از خودم می پرسیدم چطور یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم وقتی هیچ ایده خاصی ندارم.
  مقاله شما دیدگاه من را کلا متحول کرد که نباید منتظر ایده بمونیم وقتی همه ما مهارت ها و تجاربی دارم

  برای شما آرزوی موفقیت دارم ?

 5. سلام.من هایپردارم وقصدراه اندازی فروشگاه ابنترنتی رادارم.ولی نگران این هستم که ایا میتونم موفق شوم یانه اگه شما صلاح میدونید میونید گمکی بکنید

  1. سلام
   اگر با اصول صحیح پیش روید و مهارت های لازم را کسب کنید حتما موفقیت می‌شوید.

 6. با سلام خدمت آقای قاصدیان و تیم بهترین ایده
  از مقالات و محتوای عالی که در سایت دارید خیلی ممنونم واقعا عالی هستند. می خوام خلاصه ای از داستان ورود خودم به کسب و کار اینترنتی رو بگم. فکر می کنم مسیری که اومدم درست بوده و همین طوری باید ادامه بدم. داستانم رو بخونید و لطفا بگید چه نظری دارید.
  بعد از تموم شدن دانشگاه خیلی جاها برای کار رفتم که یا حقوق پیشنهادی شون خیلی کم بود یا اینکه وقتی می پرسیدن چه چیزایی بلدی و می گفتم در حد درس های دانشگاه می گفتن بعدا تماس می گیریم. خیلی افسرده شده بودم چند تا فایل صوتی و کتاب خوندم در مورد موفقیت و اعتماد به نفس. دو تا جمله ها این بود : 1- خودت رو در حدی که هستی قبول کن و سعی کن بهتر از اینی بشی که هستی 2- برای یادگیری هر چیزی لازم نیست بری دانشگاه . همیشه دوست داشتم 10 میلیون حقوق داشته باشم . اما توی شهر ما برای کار صبح تا عصر 500 هزار تومن می دادن (برای کار شرکتی ) جاهای دولتی هم که خیلی شرکت کردم قبول نشدم. ی روز با خودم گفتم من چه امکاناتی دارم ؟ چه چیزایی بلدم ؟ امکانات من : لپ تاپ و یک خط اینترنت بود و کتاب هایی که داشتم . بعدش پرسیدم چه چیزایی بلدی ؟ با اینکه رشتم کامیوتر بود دروس دانشگاه یادم رفته بود و تنها جواب من تایپ کردن بود. به این نتیجه رسیدم که باید ی کار اینترنتی تایپی انجام بدم.خیلی سرچ کردم کسب درآمد از اینترنت ، کار در منزل ، استخدام تایپیست ، همکاری در فروش ، کسب درآمد اینترنتی و… توی سایت پونیشا عضو شدم . برای ی اپلیکیشین تولید محتوا انجام دادم که هیچ سودی نداشت. ی سر رسید داشتم در مورد انواع کسب و کار های اینترنتی تحقیق می کردم و کار انجام می دادم. سایت های کلیکی ، تایپ ، ترجمه . استخدامی ها رو نگاه می کردم ببینم کسانی که استخدام می کنن چه مهارت هایی رو لازم دارن ؟ من برای اینکه کسب و کار اینترنتی راه بندازم چه کارهایی رو باید یاد می گرفتم ؟ سعی کردم کسب و کار اینترنتی رو تقسیم بندی کنم . اولین بخش اون تولید محتوا بود تولید محتوا شامل : تایپ ، ترجمه ، سئو محتوا ، و… من سعی کردم از پائین ترین سطح شروع به رشد کنم. قبل از هر چیز تایپ بود برای ی اپلیکیشین شروع به تایپ کردم که هیچ سودی نداشت فقط یاد گرفتم چطوری برای اپلیکیشین میشه تولید محتوا کرد. بعدش نویسندگی برای سایت بود برای ی مجله اینترنتی شروع به نوشتن کردم شاید باورتون نشه ولی من اصلا تا قبل از اینکه کار نویسندگی رو انجام بدم اصلا وارد وردپرس نشده بودم. ی کم در مورد سئو محتوا مطالعه کرده بودم و توی سایت پونیشا به مدیر سایت گفتم که مطالعه داشتم و در مورد وردپرس هم ی کم مطالعه کردم. مدیر سایت قیمتی که برای نویسندگی داشت ماهی 60 هزار تومان بود با پول یارانه ای که می گرفتم میشد 100 هزار تومن. برای من عالی بود شروع به کار کردم . با این پول، پول اینترنت رو می دادم. روزی 4 تا محتوا که خودم می نوشتم البته یکیش خبری بود و کپی می کردم. واقعا خیلی وقت میذاشتم. چون به ادبیات خیلی علاقه داشتم و همچنین به نوشتن. تا ی مدت اینجوری بود بعدش احساس کردم چقدر پولش کمه و میخوام بیشتر پول دربیارم. دقیقا لحظه ای بود که مهارت های نویسندگی رو یاد گرفته بود اصول سئو محتوا رو رعایت می کردم. تمرین خوبی بود. بعدش از توی سایت لینکد این ی آگهی دیدم در مورد استخدام نویسنده . برای دو تا سایت تبلیغات می گذاشتم. دو تا سایتی که فروشگاه بود. چون خودم می خواستم کسب و کار اینترنتی داشته باشم سعی کردم با کسانی کار کنم که کسب و کار اینترنتی دارن. یکی از حرف هایی که شنیده بودم برای موفقیت این بود که روابط خیلی مهمه. توی لینکد این همیشه سعی می کردم تعداد دوستانم زیاد باشن. برای فروشگاه اینترنتی که کار نویسندگی تبلیغ رو انجام میدادم به پروفایل مدیر این فروشگاه رفتم و به تمام دوستان این مدیر پیشنهاد دوستی و کانکت شدن دادم. یکی از دوستان این آقا، آقای قاصدیان بود. سایت بهترین ایده. کارآفرینی ، کسب و کار اینترنتی ، کارآفرینی اینترنتی و…. کم کم وارد سایت شدم و مطالعه کردم چیزای زیادی یاد گرفتم. ی مدت مترجم بودم و درآمدش از نویسندگی بیشتر بود. اینم تجربه خوبی بود. تایپ ، نویسندگی ، ترجمه ، نویسنده تبلیغات، داشتم کم کم تبدیل به کارشناس تولید محتوا می شدم. سعی کردم مهارت های کارشناس محتوا رو یاد بگیرم . سرچ می کردم استخدام کارشناس تولید محتوا ، استخدام نویسنده سایت ، نویسنده ی سایت شدم. ی مدت نویسنده ی سایت بودم که به ازای هر بازدید ی امیتازی می گرفتم و به ازای امتیاز ها پول واریز میشد. اما تعداد بازدید های من کم بود. سئو محتوا رو سعی کردم یاد بگیرم. من دیگه مسیر خودم رو انتخاب کرده بودم و در بدترین شرایط از وسایلی که توی خونه داشتم می فروختم ولی به خاطر پول سراغ کار دیگه ای نرفتم. همیشه سعی کردم یاد بگیرم. چیزای بیشتری یاد بگیرم. ی مدت که گذشت با خودم گفتم من که می تونم بنویسم حالا دیگه باید سایت داشته باشم توی دوره آنلاین کسب و کار اینترنتی بهترین ایده ثبت نام کردم و خیلی چیزها یاد گرفتم. الان نام دامنه سایت خودم رو ثبت کردم و میخوام مدیر سایت خودم باشم. البته هم زمان با سایت های دیگه هم کار می کنم. چون می دونم طول میکشه تا سایتم به درامد زایی برسه. میخوام صبور باشم و از راه درستش درآمد عالی داشته باشم. خیلی روی شخصیتم کار کردم. اینکه مسئولیت پذیر باشم و همیشه و همیشه در مسیر هدفم حرکت کنم حتی در سخت ترین شرایط. من الان درآمد خوبی دارم. اما رشد کردنم ادامه داره و میخوام تا بی نهایت رشد کنم . داستانم رو گفتم که بدونید برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی یاد گرفتن مهارت ها خیلی مهمه. دارم ی سایت عالی طراحی کنم. عالی عالی بشه و ازش به عنوان رزومه استفاده کنم تا به عنوان طراح سایت بتونم کسب درآمد اینترنتی داشته باشم. امیدوارم درآمد خوبی از سایتم داشته باشم. دوستان خوبم اگر نظری دارید لطفا بهم بگین خوشحال میشم.
  برای همه آرزوی موفقیت می کنم. من تونستم درآمد داشته باشم از مهارت هایی که یاد گرفتم مطمئن باشید شما هم می تونید اگر بخواین و اگر باور داشته باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از وقتی که گذاشتید برای نوشتن این دیدگاه عالی و کامل.
   شما از آن دسته از افراد بسیار موفق خواهید شد و براتون آرزوی موفقیت دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا