بازاریابی اینترنتی

۸ روش نوشتن کپشن اینستاگرام

در مطلب امروز روش نوشتن کپشن اینستاگرام را با ۸ راهکار حرفه‌ای برای کاربران حرفه‌ای سایت بهترین ایده آماده کردیم. مهم‌ترین نکته در بازاریابی اینستاگرام، در مورد تصاویر است. وقتی که برای افزایش فالوور اینستاگرام از عکس استفاده می کنید، کیفیت عکس های شما، فاکتور تمایز پیج اینستاگرام شماخواهد بود. علاقمندی و جذابیت به برند شما، جنبه انسانی کسب و کار شما را نشان می دهد. اما وقتی که یک عکس زیبا می گیرید و آن را به طور کامل ویرایش می کنید این پایان یک کار سخت نیست. کپشن پست شما جایی است که می توانید یک پیام را به محتوای بصری بدهید.

کپشن اینستاگرام
کپشن اینستاگرام

کپشن جایی است که می توانید در مورد عکس توضیح دهید و به فالوورهای خود بگوئید تا کاری را انجام دهند، یا یک شوخی که مطالب شما را بیشتر لذت بخش می کند و باعث می شود آنها را به اشتراک بگذارند. اگر به کپشن caption در پست های اینستاگرام خود به عنوان یک چیزی که مورد پسند باشد فکر می کنید، پس شما فرصت جذب شدن و لذت بردن را از فالوورهای خود می گیرید. طوری که نمی‌توانید فقط با یک چیز دیداری آنها را جذب کنید.

در این مطلب ۸ نکته برای کمک به بهتر نوشتن کپشن های اینستاگرام شما ارائه دادیم.

روش نوشتن کپشن اینستاگرام با ۸ راهکار حرفه‌ای

۱- ابتدا طرح های مختلف بنویسید

همه ما وقتی به عنوان یک پست، کپشن اینستاگرام منتشر می‌کنیم احساس مشترکی داشتیم. فرآیند را فراموش نکنید. در عوض، ایده های کمی برای caption کپشن های خود بنویسید، شرح مختصری برای کپشن ها داشته باشید، از نظرسنجی همکاران استفاده کنید و ببینید کدام یک بهتر است، و کلاً برای آن وقت بگذارید.

در این گونه موارد ممکن است از خود سئوال بپرسید،” آیا زمان بندی و تاریخ در اینستاگرام مهم است؟” زمان بندی و تاریخ می توانند، با توجه به موضوع پست شما مهم باشند.

به عنوان مثال، Patrick Janelle که یک اینستاگرامر حرفه ای است می گوید که از اینستاگرام به عنوان یک نوع سفر زمانبندی فعالیت ها و شیوه زندگی خود استفاده می کند. او دوست دارد در لحظه ای که کار می کند در زمان واقعی اسناد خود را پست کند.

اما به لطف تغییرات الگوریتم فید اینستاگرام که به زودی اتفاق خواهد افتاد، سطح مشارکتی از تاریخ مهم‌تر خواهد بود.

در الگوریتم جدید اینستاگرام، میزان بازدید پست های شما در فید های فالوورها، بستگی به تعداد لایک ها و کامنت های پست شما دارد. و همچنین به ارتباطی که با پست های کاربران دارید بستگی دارد.

به همین دلیل مهم است که برای ساختن یک کپشن عالی وقت بگذارید تا فالوورها را برای شما نگه دارد. در مطالبی که با فالورهای خود به اشتراک می‌گذارید، کاری کنید که فالوورهای شما به اندازه کافی لذت ببرند. و آنها را تشویق کنید که با محتوای شما تعامل داشته باشند.

۲- موارد مهم را از قبل بارگذاری کنید

تعداد ماکزیمم کاراکتر برای یک کپشن اینستاگرام (۲۲۰۰ کاراکتر) اساساً یک فرمول است. اما چیز مهم این است که توجه داشته باشید که کپشن ها بعد از سه تا چهار خط، فیدهای کاربران را قطع می کنند.

instagram-caption-limit.jpg

این به این معنی نیست که شما باید کپشن اینستاگرام خود را بیش از حد کوتاه بنویسید تا کاربران بتواند ۱۰۰ درصد مطالب شما را بدون اینکه روی کلمه “more” یا “بیشتر” کلیک کنند بخوانند. در عوض، ابتدا کپشن های خود را با محتواهای مهم  یا متن دعوت به اقدام یا calls-to-action بنویسید و از hashtag ها استفاده کنید، از @ برای گفتن مطالب، یا اطلاعات اضافی در پایان استفاده کنید.

در اینجا یک نمونه کپشن فریبنده وجود دارد،

کپشن front-loaded از شرکت Frank Body مربوط به مراقبت های پوستی بر اساس قهوه :

front-load-instagram-caption-frank-bod.png

۳- دعوت به اقدام یا call-to-action

بهترین روش برای افزایش فالوور اینستاگرام و به اشتراک گذاری پست های اینستاگرام شما و جذب فالوورها، این است که نوعی دعوت به اقدام call-to-action در کپشن های عکس های شما وجود داشته باشد. این به این معنی است که از افعال عملی (action) استفاده کنند تا مردم را مجبور کنند که کاری را انجام دهند، به جای اینکه به صورت منفعل فقط اسکرول کنند.

ما متوجه شدیم که افعال، نسبت به اسم ها و صفت ها،  اشتراک های بیشتری را در توییتر تولید می کنند. این موضوع به طور مشابه می تواند در اینستاگرام هم صدق کند. برای مثال، ممکن است بگوئید: ” اگر این موضوع برایتان جالب است دابل کلیک کنید” یا ” استوری خود را در کامنت ها به اشتراک بگذارید.”

در اینجا چند ایده دعوت به اقدام وجود دارد که می توانید شروع کنید:

۳-۱- یک سئوال بپرسید

مردم را تشویق کنید که با تجربه های خود کامنت بگذارند. ممکن است بتوانید بر این تجربیات تمرکز کنید تا استراتژی اینستاگرام خود را به سمت جلو حرکت دهید، یا با ایده های محتوای جدید رشد کنید. حتی برای اینکه  ارتباطات را بیشتر کنید و از فالوورهای خود بیشتر لذت ببرید، به پاسخ کاربران جواب دهید تا شبیه به یک مکالمه شود.

H&M : ” آیا می خواهید تعطیلات آخر هفته با به جایی بروید؟ کجا می خواهید بروید؟

hm-ask-a-question.jpg

Lorna Jane: “Be you, everyone else is taken. Today’s inspo inspired by our leading lady @ljclarkson – how are you finding your BELIEVE today?”

lorna-jane-ask-a-question.jpg

۳-۲- هدایت کردن مردم به اینکه bio  شما را لینک کنند.

URL های قابل کلیک در هر جایی مجاز نیستند به غیر از جعبه تنهای “website” در bio شما. به همین دلیل است که پروفایل های اینستاگرام بهینه سازی شده، URL  مربوط آخرین مطالب وبلاگ و فیلم های یوتیوپ، محصولات، یا پیشنهادات  که به آنها اشاره می شود را به روز می کند، و سپس به لینک در کپشن های اینستاگرام آنها اشاره می کند. برای مثال، آیا مسابقه اجرا میکنید، یا می خواهید مشترکان خود را در بلاگ خود افزایش دهید ؟ فقط لینک را تغییر دهید، و سپس یک عکس پست کنید که لینک جدید در کپشن اینستاگرام آن ذکر شده است.

نکته: از لینک های کوتاه شده استفاده کنید که شامل کدهای ردیابی UTM است، پس می توانید ببینید که چقدر ترافیک به صفحه اینستاگرام شما آمده است.

link-in-bio-example.jpg

برای تغییر لینک در bio خود، به صفحه پروفایل خود بروید و “Edit Profile” (ویرایش پروفایل) را کلیک کنید.

instagram-edit-profile-1.png

سپس، به سادگی URL  انتخابی خود را در باکس URL  جایگذاری کنید.

edit-link-instagram-profile-1.png

۳-۳- از مردم دعوت کنید تا دوستان خود را نشان دهند (tag)

فالوورهای خود را تشویق کنید تا پست های شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.  و این کار را با دعوت آنها برای تگ دوستان خود انجام دهند. در اینجا چند نمونه جالب وجود دارد، برندهایی که روش های هوشمندانه دارند از فالوورهای خود می خواهند که دوستان خود را tag  کنند.

Frooti : امروز روز پاداش است! دوستانی را که می خواهید با آنها بازی کنید را tag  کنید.

frooti-tag-friends.png

H&M: ” برنامه ریزی کرده اید که با بهترین دوست خود فرار کنید؟ همتای سفر خود را در این جرم تگ کنید!”

hm-tag-a-friend-example.jpg

HubSpot: ” قهوه با همکاران صبحانه روز جمعه را بسیار دلچسب تر می کند. دوستان خود را برای قهوه tag  کنید – و هنوز هم بهتر است، استراحتی کنید!

hubspot-tag-a-friend.jpg

۳-۴- از مردم دعوت کنید تا وارد یک مسابقه شوند

مسابقات برای افزایش ارتباطات و قرار گرفتن در معرض نام تجاری در اینستاگرام بسیار عالی است. به راحتی از مردم بخواهید تا برای تصاویر شما پست بگذارند و با استفاده ازیک hashtag  آنها را در caption تگ کنند، مثل BuzzFeed Tasty که در زیر این کار را انجام داده است.

buzzfeed-tasty-tag-your-creations.jpg

قوانین رسمی مسابقه را در caption که مردم به آن علاقمند هستند در نظر بگیرید، و حتی یک لینک در bio  در نظر بگیرید.

starbucks-instagram-contest.jpg

۴- خود را به ۰ تا ۴ هشتگ hashtag محدود کنید

در اینستاگرام، یک هشتگ hashtag همانند عملکرد آن در توییتر و فیس بوک عمل می کند: این گفتگوها کاربران مختلف را به یک جریان متصل می کند. تا زمانی که حساب شما عمومی است، هر کسی که برای این hashtag ها جستجو می کند ممکن است پست اینستاگرام شما را پیدا کند. Hashtag ها برای ارتباط کاربران عالی هستند که در غیر اینصورت به هم متصل نیستند، بلکه کسانی هستند که در مورد موضوع مشترک، علاقمندی ها، اتفاقات، برند ها و چیزهای دیگر صحبت می کنند. همچنین روش خوبی برای اضافه کردن چیزهای جالب به پست های شما است، مانند FOMU که در زیر می بینید.

fomu-funny-instagram-hashtag.jpg

۴-۱- به سختی از hashtag استفاده کنید.

برخی از افراد در اینستاگرام در جستجوی یک رشته هشتگ ها هستند که به عنوان یک روش برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر استفاده می کنند. اما واقعیت این است، استفاده از هشتگ های زیاد، شما را همانند اسپمرها به فالوورهای شما معرفی می کند.

استفاده از هشتگ های زیاد باعث بی توجهی مخاطبان به هشتگ های شما می‌شود. یا فکر خواهند کرد هشتگ های شما کاربردی نیستند. هشتگ های خود را به ۳ یا ۴ مورد مهم و اصلی محدود کنید. و به یاد داشته باشید، اگر هشتگی غیرضروری است، مجبور نیستید از آن استفاده کنید. برای داشتن یک کپشن اینستاگرام عالی، حتماً نیازی به داشتن یک هشتگ نیست.

در اینجا مثالی از یک کپشن اینستاگرام  خوب در Starbucks آوردم که از هیچ هشتگی استفاده نشده است:

starbucks-instagram-no-hashtag.jpg

۴-۲- از هشتگ ها در پایان کپشن خود استفاده کنید

به غیر از عبارت های هشتگ شده که به طور طبیعی در یک عبارت نوشته‌اید، از هیچ هشتگی تا زمانی که به انتهای کپشن برسید، استفاده نکنید. به این ترتیب، بخشی از کپشن اینستاگرام شما که بیشتر برای اشخاص جذاب تر است در ابتدا خواهد آمد، و این باعث می شود که بیشتر کاربر پسند باشد.

به علاوه، اگر کپشن اینستاگرام شما  طولانی است و cut off می‌شود، هشتگ های شما دیده نمی‌شوند. مثال زیر را ببینید:

lorna-jane-expanded-instagram-caption.jpg

هنگامی که پست شما توسط بازدیدکننده اسکرول می‌شود، هشتگ های شما از دید آنها در فید های اینستاگرام پنهان می‌شوند:

lorna-jane-cut-off-instagram-caption.jpg

نکته حرفه‌ای: آیا به دنبال ایده گرفتن برای استفاده از یک هشتگ محبوب هستید؟

وقتی پست جدیدی را باز می‌کنید و علامت # را در پست جدید تایپ می‌کنید و پس از آن یک جستجوی ناقص انجام می‌دهید، اینستاگرام هشتگ هایی را به شما پیشنهاد خواهد داد. در تصویر پایین بینید:

nutella-hashtag-suggestions.png

۵- صدای برند خود را با لحن شاد در اینستاگرام مرور کنید

هر شبکه اجتماعی برای اینکه بهترین کار را انجام دهد لحن متفاوتی دارد. ممکن است یک پست شما در لینکدین به خوبی کار کند، اما همان پست در اینستاگرام موفق نباشد. پست های اینستاگرامی که لحن خوش و شاد داشته باشند، سرگرم کننده باشند و بیشتر جنبه های معتبر و انسانی و برند بودن را نشان دهند، جذاب تر و موفق تر خواهند بود.

به همین دلیل بهتر است صدای برند خود را برای اینستاگرام خوب و سازگار کنید. برند هایی که خوش لحن و سرگرم کننده تر هستند در اینستاگرام موفق تر خواهند بود. مانند Wistia’s :

wistia-virtual-high-fives-caption.jpg

برای موارد دیگر با یک صدای نام تجاری جدی تر، تعادل بین صداقت و ارتباط پذیری را پیدا کنید.

bank-of-america-earth-day.jpg

سازگار بودن در صدای اینستاگرام شما می تواند به شما کمک کند تا نام تجاری خود را در کانال بسازید. مدت زمان لازم برای پست گذاشتن را در نظر بگیرید.

در رسانه های اجتماعی هوشمندانه عمل کنید، مخصوصاً در اینستاگرام. مردم شوخی و خنده را در یک برند دوست دارند یا مثلاً بازی با کلمات. JetBlue، همیشه یک منبع عالی از جوک و چیزهای خنده دار است.

jetblue-instagram-pun.jpg

یا یک نمونه‌ی دیگر از Chobani :

chobani-instagram-caption-pun.jpg

اگر تجربه نوشتن کپشن اینستاگرام ندارید پیشنهاد می کنم بازی با کلمات را شروع کنید یا با یک دوست طوفان مغزی داشته باشید.

۶- از ایموجی یا شکلک ها استفاده کنید

ایموجی ها یا شکلک ها، شکل هایی شبیه به کارتون هستند که برای بیشتر کاربران گوشی های هوشمند در دسترس هستند. شما می توانید برخی از شخصیت ها را به یک کپشن اینستاگرام اضافه کنید.

بسیاری از برند ها هم از این ایموجی ها در کپشن اینستاگرام خود استفاده می کنند. حتی برندهایی که خیلی جدی تر هستند.

روش های مختلف زیادی برای استفاده از شکلک ها در پست های شما وجود دارد. برای مثال، شما می توانید از آنها در ابتدای پست استفاده کنید تا برای مردم چشمگیر باشد، مانند این:

fedex-emojis-on-instagram.png

شما همچنین می‌توانید از آنها در وسط جمله استفاده کنید تا کلمات را جایگزین کنید. یا در انتهای یک پست به عنوان نوعی “punchline” (جمله اصلی) مانند مورد زیر به کار ببرید:

starbucks-instagram-emojis.jpg

۷- کانال های اجتماعی دیگر خود را ارتقا دهید

همچنین شما می‌توانید از کپشن اینستاگرام خود به طور متقابل برای ترویج و ارتقا حساب های رسانه های اجتماعی خوداستفاده کنید. این یک راه حل عالی برای این است که به فالوورهای خود اطلاع دهید تا از رسانه های اجتماعی دیگر شما مطلع شوند. این راهکار باعث می‌شود فالوورهای اینستاگرام شما، فالوورهای توییتر شما، طرفداران فیس بوک شما و یا مخاطبان Snapchat شما باشند و برعکس.

برای مثال، ممکن است یک کمپین را که در یک کانال دیگر اتفاق می‌افتد را تبلیغ کنید، مثل Coca-Cola که در اینجا انجام داده است:

coca-cola-cross-promote-twitter-on-instagram.png

نکات حرفه‌ای: اگر یک حساب Snapchat دارید، Snapcode ها برای تبلیغ کانال های متقابل شما مناسب هستند. هر کاربر Snapchat یک Snapcode منحصر بفرد دارد، که لوگوی Snapchat او را نمایش می‌دهد. برای دنبال کردن شما در Snapchat، همه کاربران باید برنامه Snapchat را باز کنند، از Snapcode شما عکس بگیرند، و روی صفحه نمایش خود ضربه بزنند. در اینجا مثالی از WeWork وجود دارد:

wework-promote-other-social-networks.png

۸- وقتی که شک دارید، مختصر و کوتاه بنویسید

با توجه به مخاطبان شما، ممکن است کپشن های شما نیاز داشته باشند تا طولانی تر از چند کلمه یا یک جمله باشند. برای مثال، اگر شما یک شرکت غذایی هستید، ممکن است دستورالعمل های کاملی را در کپشن های خود پست کنید. و این خوب است، وقتی به مدت طولانی در ابتدای کپشن اینستاگرام خود از اطلاعات مهم استفاده می کنید. مانند نام دستورالعمل که در صورت cut off و قطع شدن دیده شود.

اگر هنوز مطمئن نیستید صدای برند شما چیست، یک قاعده خوب این است که کپشن اینستاگرام خود را کوتاه نگه دارید. برخی از بهترین کپشن های اینستاگرام punchline های کوتاه (مطالب اصلی کوتاه) هستند. و یا به نحوی اشاره کردن سریع است. اجازه دهید محتوای دیداری بیشترین صحبت را داشته باشد.

Coca-Cola: “Goodbye, tan lines. Hello #SpringBreak.”

coca-cola-brief-instagram-caption.png

WeWork: “Every day.”

wework-brief-instagram-caption.jpg

 نتیجه‌گیری:

در این مطلب ۸ راهکار عالی برای نوشتن کپشن اینستاگرام به شما کاربر حرفه‌ای سایت بهترین ایده ارائه دادیم. شما انواع مختلفی از پست ها را در اینستاگرام خود امتحان کرده‌اید و حتماً نحوه کار کردن انواع مختلف پست ها را دنبال می‌کنید. که شامل کپشن های شما می باشد.

تحلیلگرهای اینستاگرام چیز زیادی به شما ارائه نمی دهد. پس پیشنهاد می‌کنم به طور دستی  روی یک اکسل هر پست را لیست کنید. و URL  آن، زمان درج پست، تعداد لایک ها و کامنت هایی که دریافت کرده، و انواع بازخوردی را که از فالوورها داشته اید را ثبت کنید.

شما چه نکات و راهنمایی برای نوشتن یک کپشن اینستاگرام حرفه‌ای دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

7 دیدگاه

 1. سلام . میشه کپشن برای جایی یا کسی نوشت ؟ برای کسب درآمد میخوام و سرگرم شدن . ممنونم از لطف شما اگر اطلاعاتی دارین راهنماییم کنین

  1. سلام
   بله کپشن نویسی حرفه ای بسیار درآمدزاست.
   می تونید به پیج های خوب پیشنهاد همکاری بدید.
   از پیشنهاد دادن نترسید.

  2. سلام . روزتون بخیر. ما نیاز به کپشن نویس حرفه ای داریم. لطفا به آیدی اینستاگرام ما دایرکت بدین. seyhoun_gallery_f

 2. بسیار کامل و جامع بود
  فقط متوجه نشدم منظور از url انتخابی چیه و از کجا بدست میاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا