بازاریابی اینترنتی

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو را چگونه انجام دهیم؟

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : برای مثال اگر یک وبلاگ نویس یا نویسنده یک مقاله برای مجله یا روزنامه آنلاین هستید، ممکن است این سئوال را هر روز برای خود مطرح کنید: آیا باید یک تصویر به مقاله اضافه کنم؟ پاسخ این است ” بله “

تصاویر مقالات را زنده و پویا می کنند و به سئو مقاله شما کمک می کنند. در این پست ما می خواهیم گام هایی را که باید برای بهینه سازی یک تصویر برای سئو انجام دهید را توضیح بدهیم.

وقتی یک تصویر را بهینه سازی می کنید، تا جایی که امکان دارد آن را کوچکتر کنید- با توجه به حجم دانلود- برای این کار از فشرده سازهای مناسب برای تصاویر استفاده کنید. همچنین تصویری که به خوبی بهینه سازی شده باشد نام و متن  alt  درست دارد، بنابراین برای موتورهای جستجو نیز مناسب است.

بیشتر بخوانید : سئو و افزایش سرعت سایت وردپرس – ۱۰ افزونه برتر + لینک دانلود

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : استفاده از تصاویر

وقتی که تصاویر با توجه خاصی اضافه می شوند، به خوانندگان کمک خواهد کرد که مقاله شما را بهتر درک کنند. ” یک تصویر ارزش هزار کلمه را دارد”.

بله، احتمالاً برای گوگل خوب نیست، اما می تواند ۱۰۰۰ کلمه خسته کننده را جبران کند. می تواند اطلاعات را در نمودار نشان دهد، یا پست های شما را در رسانه های اجتماعی جذاب تر کند. این یک توصیه ساده است: تصاویر را به مقاله های آنلاین خود اضافه کنید. آنها جذاب تر خواهند شد.

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر
سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : پیدا کردن تصویر مناسب

اگر  این فرصت را دارید که تصاویر خود را اضافه کنید، لطفاً این کار را انجام دهید. صفحه ای که مربوط به تیم شما است باید عکس مرتبط با اعضای تیم شما را داشته باشد.

مقاله شما به تصویری نیاز دارد که دارای موضوع مشابه با مقاله است. اگر از یک تصویری استفاده می کنید فقط برای اینکه از آن استفاده کرده باشید و دایره سبز سئو یواست  را دریافت کنید، کار اشتباهی انجام داده اید. تصویر باید موضوع پست را بازتاب دهد، یا اهداف مقاله را توضیح دهد. یک دلیل ساده برای سئو تصویر  وجود دارد: تصویری که با متن مرتبط هماهنگ است، رتبه بهتری را برای کلمه کلیدی که بهینه سازی شده است به دست می آورد.

 

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : جایگزین ها (Alternatives)

اگر هیچ راهی وجود ندارد که از تصاویر خود استفاده کنید، روش های دیگری برای پیدا کردن تصاویر منحصر بفرد و خودداری از استفاده عکس های موجود وجود دارد. برای مثال Flickr.com یک منبع عکس خیلی خوب است. و همچنین عکس هایی که توسط سایت freeimages.com آماده می شوند نیز خوب هستند. (قبلاً به نام  sxc.hu بود ).

باید از عکس های اشتراکی آشکار، دور بمانیم، واز عکس هایی که بیشتر واقعی به نظر می رسند استفاده کنیم ( بله کمی واقعی تر). به نظر می رسد تصاویری که همیشه اشتراکی هستند را مردم همیشه می بینند،  و برایشان تکراری است، مگر اینکه خودتان این عکس ها را گرفته باشید. این که خودتان عکس بگیرید بهترین ایده است.

جایگزین های واضح برای عکس ها می تواند مانند تصاویر گرافیکی باشد. یا تصاویری باشد که خودتان آنها را ویرایش کرده اید. امروزه تصاویر متحرک محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. حتی از عکس های متحرک که امروزه خیلی محبوب هستند بیش از حد استفاده نکنید. این کار باعث می شود پست شما برای خواندن کمتر جذاب باشد، البته، خواندن از طریق حرکت تصویر قطع می شود.

 

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : آماده سازی تصاویر برای استفاده در مقاله خود

هنگامی که تصویر درستی را برای استفاده در مقاله خود انتخاب کردید، گام بعدی این است که این تصاویر را برای وب سایت خود بهینه سازی کنید. چیزهایی وجود دارد که باید به آنها فکر کنید:

نام مناسبی برای فایل پیدا کنید. سئو تصاویر با نام مناسب فایل شروع می شود. البته اینجا اولین جایی است که از کلمه کلیدی استفاده می کنید. شما می خواهید گوگل حتی بدون اینکه به تصویر نگاه کند بداند که این تصویر درباره چیست. این ساده است: اگر تصویر شما طلوع خورشید در پاریس است که Notre Dame را نشان می دهد، اسم فایل شما نباید DSC4536.jpg باشد، اما  notre-dame-paris-sunrise.jpg خوب است. کلید واژه اصلی Notre Dame است، همانطور که موضوع اصلی عکس است، به همین دلیل است که در ابتدا نام فایل را اضافه کردیم.

 

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : مقیاس برای سئو تصاویر

زمان لود شدن برای تجربه کابر و سئو مهم است. در سایت های سریع تر، کار  بازدید و ایندکس شدن صفحات آسان تر انجام می شود. تصاویر می تواند تاثیر بسیار زیادی در زمان بارگذاری داشته باشند، مخصوصاً وقتی که شما تصویر بزرگی را لود می کنید و واقعاً کوچک نشان داده می شود، مثل استفاده از یک تصویر ۲۵۰۰ در ۱۵۰۰ پیکسلی و نشان دادن آن در سایز ۲۵۰ در ۱۵۰ پیکسل. کل تصویر لود می شود. مقیاس تصویر اندازه ای است که می خواهید نشان داده شود. وردپرس کمک می کند تا تصاویر را بعد از آپلود با اندازه های مختلف فراهم کنید. متاسفانه، این به این معنی نیست که اندازه فایل نیز بهینه شده است، این فقط اندازه تصویر است.

 

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : استفاده از تصاویر رسپانسیو

رسپانسیو کردن نیز برای سئوی خوب ضروری است. تصاویر ممکن است در موبایل خوب نشان داده نشوند و این می تواند bounce rate را افزایش دهد. از ویژگی picture برای رسپانسیو کردن تصاویر استفاده کنید. می توانید از افزونه هایی برای رسپانسیو کردن تصاویر استفاده کنید این افزونه ها ویژگی srcset را به تصویر اضافه می کنند، که باعث می شود تصاویر در هر اندازه ای از عرض به خوبی نمایش داده شوند. توجه داشته باشید که وردپرس به طور پیش فرض از نسخه ۴٫۴ این خاصیت را اضافه می کند و به شما پیشنهاد می دهد که افزونه RICG را در آخرین ورژن آن به همان مقاله اضافه کنید. اگر ما بتوانیم این کار را به صورت خودکار انجام دهیم ممکن است در آینده تصاویر وب بسیاری عالی باشند.

 

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : سایز عکس ها را کاهش دهید

گام بعدی در سئو تصاویر این است که مطمئن شوید مقیاس تصاویر در کوچکترین اندازه ممکن بکار رفته است. ابزارهایی برای این کار وجود دارد. البته، می توانید تصاویر را برای وب در نرم افزار ها یا به صورت آنلاین  ویرایش کنید و ببینید چه درصدی از کیفیت مورد قبول است، اما بهتر است از کیفیت ۱۰۰ درصد استفاده کنید. همچنین می توانید اندازه فایل های این تصاویر را کاهش دهید، برای مثال، از بین بردن اطلاعات EXIF. ما پیشنهاد می دهیم که از ابزارهایی مثل  ImageOptim یا وب سایت هایی مانند JPEGMini, PunyPNG or Kraken.io استفاده کنید.

بعد از استفاده از ابزارهای بالا، لطفاً از ابزارهایی مانند Yslow استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا بهینه سازی تصویر موفقیت آمیز بوده است.

 

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : اضافه کردن تصویر به مقاله

هر تصویری را از هر جایی نگذارید. قبلاً ذکر کردیم که تصویر را طوری انتخاب کنید که به متن نزدیک باشد. این کار ساده خیلی کمک می کند. این باعث می شود مطمئن شوید که تصویر برای متن مناسب است.

 

سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : عنوان

عنوان یک تصویر متنی است که با تصویر همراه است. و معمولاً در زیر آن نوشته می شود. چرا این متن برای سئو تصاویر نیز اهمیت دارد؟ مردم از آن برای اسکن کردن یک مقاله استفاده می کنند. بعد از هدینگ ها، مردم تمایل دارند که تصاویر را اسکن کنند و تصاویری که عنوان داشته باشند به خوبی اسکن می شوند. Nielsen در سال ۱۹۹۷ نوشت: عناصری که باعث افزایش اسکن می شوند شامل: هدینگ ها،  large type ، متونی که بولد می شوند، متونی که هایلایت  یا برجسته می شوند، لیست هایی که به صورت  bullet هستند، گرافیک ها، عنوان ها، جملات مربوط به موضوع، و جداول محتوا. در سال ۲۰۱۲، KissMetric حتی اظهار داشت که زیر نویس های تصاویر به طور متوسط ۳۰۰ درصد بیشتر از متن خوانده می شوند، پس کسانی که استفاده نمی کنند و یا اینکه به درستی استفاده نمی کنند به این معنی است که آنها شانس جذب تعداد زیادی از خوانندگان را از دست می دهند.

آیا ما زیر نویس ها رابرای همه تصاویر اضافه می کنیم؟ نه. همانطور که گفته شد، گاهی اوقات تصاویر برای اهداف دیگری هستند. تصمیم بگیرید که آیا تصویری که در اختیار دارید را می خواهید برای سئوی بهتر استفاده کنید یا نه. به یاد داشته باشید بهینه سازی بیش از حد در ذهن شما است، ما گفتیم که شما باید باید زیر نویس ها را اضافه کنید اگر اضافه کردن این زیر نویس ها برای بازدید کنندگان معنا داشته باشد. اول به بازدید کنندگان فکر کنید، یک زیرنویس را فقط برای سئو تصاویر اضافه نکنید.

 

 سئو تصاویر بهینه سازی تصاویر : Alt text and title text

alt text یا تگ alt به یک تصویر اضافه می شود، پس اگر به هر دلیلی تصویر نتواند به بازدیدکننده نمایش داده شود این تصویر یک متن برای توصیف خواهد داشت. حتماً از متن برای تگ alt  استفاده کنید. مطمئن شوید که متن  تگ  alt  حتماً از کلید واژه  ای که برای صفحه است و مربوط به توضیحات تصویر است، استفاده کند.

وقتی که یک تصویر hover می شود،  IE متن تگ alt  را به عنوان یک ‘tooltip’ نشان می دهد. کروم آن را مثل متن title  در نظر می گیرد. متن title  برای تصاویر مشابه است و بسیاری از افرادی که از این ها استفاده می کنند به سادگی متن  alt  را کپی می کنند. افراد بیشتر و بیشتری به سادگی این کار را انجام می دهند. این برای چیست؟ ویژگی title  می تواند بسیار مفید باشد، اما این یک روش امن برای ارائه اطلاعات مهم نیست. در عوض، این یک راه خوب برای ارائه اطلاعات غیر ضروری است، برای مثال، نوع تصویر یا معنی چیزی که در متن است. خوب است اطلاعات واقعی داشته باشیم، و برای سئو تصاویر محاسبه نشود.

 

OpenGraph and Twitter Cards

ما گفتیم که از تصاویر برای به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. اگر تگ image  درستی را در بخش <head > اضافه کنید مثل زیر :

 

[php] <meta property="og:image" content="http://example.com/link-to-image.jpg" />
[/php]

این اطمینان را حاصل خواهد کرد که تصویر در فیس بوک به اشتراک گذاشته می شود و (OpenGraph برای پینترست استفاده می شود)

برخی از افزونه های سئو گزینه ای را برای انتخاب شبکه های اجتماعی دارند که می توانید آنها را برای پست های فیس بوک تنظیم کنید. از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید، مثل تصاویر اورجینالی که در پست ها استفاده می کنید، به طوری که عکس هایی با کیفیت بالاتر در پلت فرم های اجتماعی اغلب استفاده می شوند. اگر می خواهید این کار را به درستی انجام دهید، و این کار انجام نمی شودflush Facebook’s cache را در URL Debugger  خود امتحان کنید.

Twitter Cards کار مشابه را برای Twitter انجام می دهد و همچنین توسط افزونه های سئو تولید می شود.

 

Alignment

وقتی متنی از چپ به راست نوشته می شود نباید عکس در سمت چپ باشد و متن نوشته شده در سمت راست قرار گیرد و سپس فوراً به پائین تصویر پرش شود. این اصلاً جالب نیست. مثلاً در زبان فارسی که از راست به چپ شروع می شود در سمت راست عکس قرار ندهید.

اگر تصویری را استفاده می کنید که به اندازه عرض همان ستونی است که متن قرار گرفته، قرار دادن عکس مشکلی ایجاد نمی کند، این کار حتی به تاکید بر تصویر بیشتر کمک می کند.

توجه داشته باشید که این به هیچ وجه ارتباطی با سئو تصاویر ندارد، اما به نظر ما در تجربه کاربر یک چیز بد است. به خاطر رضایت کاربران این کار را انجام ندهید.

 

XML image sitemaps

اگر شما یک توسعه دهنده وب هستید، ممکن است درباره نقشه سایت تصاویر XML  شگفت زده شوید. ما ترجیح می دهیم که تصاویر را در نقشه سایت XML  بگوئیم. گوگل درباره این موضوع بسیار واضح است:

برای دادن اطلاعات گوگل درباره تصاویر سایت خود، نیاز خواهید داشت که برچسب های خاص تصاویر را به یک نقشه سایت اضافه کنید. می توانید یک نقشه سایت جداگانه برای فهرست تصاویر استفاده کنید، یا می توانید اطلاعات تصویر را به یک نقشه سایت ایجاد شده اضافه کنید.

از روشی استفاده کنید که برای شما کار می کند!

نقشه های XML  در افزونه ها نیستند و نمی توانید این کار را با افزونه انجام دهید، اما همان طور که گوگل می گوید: این تصاویر در صفحه یا پست های  نقشه سایت قرار می گیرند. اضافه کردن تصاویر به نقشه سایت XML  کمک می کند تا گوگل تصاویر شما را ایندکس کند، پس مطمئن باشید که برای سئو بهتر است.

 

TL;DR

سئو تصاویر مجموعی از عناصر است. با اینکه هر روزه گوگل درتشخیص عناصر تصاویر بهتر می شود، لازم است مطمئن شوید که تصاویر و عناصر آن به تجربه کاربر و سئو  خیلی خوب کمک می کند. احمقانه است که سعی کنید گوگل را فریب دهید.

هنگام اضافه کردن یک تصویر به مقاله، این موارد را در ذهن داشته باشید:

 

  • از یک تصویر مربوطه منطبق با متن خود استفاده کنید.
  • نام فایل مناسب را برای تصویر خود انتخاب کنید.
  • مطمئن شوید ابعاد تصویر مطابق با اندازه تصویری است که نمایش داده می شود.
  • در صورت امکان از srcset  استفاده کنید.
  • حجم فایل را برای بارگذاری سریع تر کاهش دهید.
  • برای اسکن آسان تر صفحه یک عنوان بنویسید.
  • از متن alt  برای تصویر استفاده کنید. متن title  اختیاری است.
  • برچسب های opengragh  و توییتر کارت را برای تصویر اضافه کنید.
  • خط چشمی چپ یا راست ( بستگی به این دارد که زبان شما از راست به چپ است یا از چپ به راست ) را با استفاده از تصویر نشکنید.
  • از تصاویر در نقشه های  xml  خود استفاده کنید.

 

علاوه بر سئو و تجربه کاربر تصاویر می توانند نقش مهمی را در نرخ تبدیل داشته باشند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن