آموزش وردپرس

پاک کردن جدول پایگاه داده

پاک کردن جدول پایگاه داده را چطور انجام دهیم؟

پاک کردن جدول پایگاه داده
پاک کردن جدول پایگاه داده

 پاک کردن جدول پایگاه داده  را به این دلیل انجام می دهیم که چون افزونه هایی  که آمار سایت شما را تولید می کنند، می توانند به سرعت حجم داده های زیادی را ایجاد کنند – هر بازدید کننده چیزی را به پایگاه داده می دهد. به طور معمول، این یک مشکل نیست، اما اگر اندازه پایگاه داده شما توسط میزبان شما محدود شود، می تواند مشکل باشد. همچنین، اگر  به هر دلیلی در حال انتقال  پایگاه داده خود هستید، اندازه آن روی زمان ورود و خروج تاثیر خواهد گذاشت. این صفحه به شما چگونگی خالی کردن جدول را نشان می دهد، بنابراین محتوا و اندازه آن را به صفر بازگردانید. این کار افزونه های آمار را از کار کردن متوقف نمی کند یا در غیر این صورت به پایگاه داده شما آسیب نمی زند.

phpMyAdmin

phpMyAdmin  نام برنامه ای است که برای مدیریت پایگاه داده مورد استفاده قرار می گیرد. یک بسته میزبانی خوب شامل این گزینه خواهد شد. دسترسی  phpMyAdmin اطلاعات دسترسی phpMyAdmin را تحت کنترل پنل های سرور مختلف ارائه می دهد. روشی که در این مقاله مشخص شده است با استفاده از phpMyAdmin نسخه 2.5.3 و 2.5.7 pl1 در حال اجرا در یونیکس مورد آزمایش قرار گرفته است.

نکته : هنگام ایجاد تغییرات مهم مانند این کار برای پایگاه داده خود، همیشه باید بک آپ بگیرید. هم از پایگاه داده و هم از وردپرس بک آپ بگیرید.

 

Emptying a Database Table / پاک کردن جدول پایگاه داده

  • به phpMyAdmin روی سرور خود لاگین شوید.
  • از صفحه لاگین اصلی “Databases.” را انتخاب کنید.

 

 

phpMyAdmin
phpMyAdmin :تصویر شماره 1

صفحه خوش آمد گویی

 

  • پایگاه داده وردپرس را انتخاب کنید.

 

Database selection screen
Database selection screen

تصویر شماره 2

  • همه جدول های پایگاه داده وردپرس ظاهر خواهد شد.
Table list
Table list : تصویر شماره 3
  • جدولی را که می خواهید خالی کنید تیک بزنید.
Selecting the "Empty" option
Selecting the “Empty” option

تصویر شماره 4

نکته : جدول شما ممکن است نام دیگری داشته باشد، اسناد افزونه ها را برای پیدا کردن نام جدول ها بررسی کنید. جدولی که توسط هسته وردپرس استفاده می شود را خالی نکنید. Database_Description را برای نام های خاصی که برای جدول ها است ببینید.

  • از منوی drop-down گزینه “Empty” را هایلایت و کلیک کنید.
  • اکنون یک صفحه تایید دریافت خواهید کرد. ( تصویر شماره 5 )
Confirmation screen
Confirmation screen

تصویر شماره 5

این آخرین شانس شما برای بررسی این است که جدول و پایگاه داده را  درست انتخاب کرده اید، می باشد. phpMyAdmin هیچ تابع UNDO ندارد، پس هنگامی که تغییرات انجام می شود، شما با آنها گیر کرده اید مگر اینکه این پیشنهاد را پشت سر بگذارید.

  • کلیک کنید “Yes” و شما به مشاهده همه جداول پایگاه داده ها با محتوای جدول ویژه که خالی شده بازگردانده می شوید. ( شکل 6 )
Close up on emptied table
Close up on emptied table

تصویر شماره 6

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن