بازاریابی اینترنتی

لینک داخلی برای سئو : چرا و چگونه

لینک داخلی برای سئو  : چرا و چگونه انجام می شود ؟

قبل از اینکه محتوای شما بتواند رتبه بندی شود، به لینک ها نیاز دارد. گوگل صفحات و پست های شما را بهتر پیدا می کند وقتی که آنها در جایی در وب، لینک دارند. لینک های داخلی نیز به محتوای شما وصل می شوند و به گوگل ایده ساختار وب سایت شما را می دهند. آنها می توانند به طور سلسله مراتبی روی سایت شما ایجاد شوند. که شما را قادر به ارائه صفحات و پست هایی با ارزش لینک بیشتر نسبت به سایر صفحات با ارزش کمتر می کند. پس  استفاده از استراتژی لینک داخلی مناسب  می تواند سئو شما را افزایش دهد!

 

چرا لینک ها برای گوگل مهم هستند؟

گوگل از لینک ها برای پیدا کردن محتواهای مرتبط در سایت و ارزش محتوا استفاده می کند.

 

ارتباط بین محتوا

گوگل سایت ها را با دنبال کردن لینک های داخلی و خارجی با استفاده از یک ربات که ربات گوگل نامیده می شود دنبال می کند. این ربات به صفحه اصلی هر سایت وارد می شود، شروع به رندر کردن صفحه می کند و اولین لینک را دنبال می کند.  با دنبال کردن لینک ها گوگل ارتباط بین صفحات مختلف، پست ها و سایر محتواها را تعیین می کند. به این ترتیب گوگل متوجه می شود که کدام صفحات در سایت موضوع مشابهی دارند.

 

ارزش لینک داخلی

به علاوه برای فهمیدن ارتباط بین محتوا، گوگل ارزش لینک را بین همه لینک های روی وب سایت تقسیم می کند. اغلب صفحه اصلی یک وب سایت دارای بیشترین ارزش لینک است زیرا بیشترین بک لینک ها را دارد. این ارزش لینک بین همه لینک ها ی موجود در صفحه اصلی به اشتراک گذاشته خواهد شد. ارزش لینک بین صفحاتی که در ادامه هستند و به آنها لینک داده شده است تقسیم خواهد شد و همین طور ادامه می یابد.

 بنابراین جدید ترین پست های وبلاگ شما ارزش لینک بالاتری را دریافت می کنند اگر به آنها از صفحه اصلی لینک دهید، به جای اینکه فقط از دسته بندی صفحه به آنها لینک دهید. و گوگل پست های جدید را سریع تر پیدا خواهد کرد اگر از صفحه اصلی به آنها لینک داده شود.

اگر متوجه شدید که لینک ها ارزش لینک را به دست می گیرند، متوجه خواهید شد که لینک بیشتر به یک پست به معنای ارزش بیشتر است. از آنجا که گوگل صفحه ای را که لینک های ارزشمند بیشتری داشته باشد به عنوان صفحه مهم تر در نظر می گیرد، شانس رتبه بندی سایت را افزایش خواهید داد.

لینک داخلی
لینک داخلی

راه اندازی یک استراتژی لینک داخلی

برای جستجوگرها به طور مرتب ارزیابی و بهبود استراتژی لینک داخلی بسیار مهم است. با  درست اضافه کردن لینک های  داخلی مطمئن می شوید که گوگل نسبت لینک صفحات، ارزش صفحات و رابطه بین صفحات را درک می کند.

 

ساختار ایده آل

ما همیشه به وب مستر ها توصیه می کنیم که ساختار سایت خود را مثل هرم تجسم کنند و مهم ترین مطالب را در بالای هرم قرار دهند. ما این مقالات را محتوای پایه می نامیم. در این صفحه تعداد زیادی لینک با ارزش وجود دارد و محتوایی که نوشته می شود مطالب ضروری می باشد. با این حال، شما باید از این صفحات پایه به صفحات زیرین که مرتبط با موضوع است لینک دهید. لینک داخلی با محتوای مرتبط نشان می دهد گوگل اطلاعات چه صفحاتی را درباره موضوعات مشابه نگه میدارد.

 

لینک به صفحات پایه : یک مثال

ما در سایت بهترین ایده مقاله ای داریم با عنوان ساختار سایت راهنمایی نهایی . ما می خواهیم برای همه جستجوهای گوگل این صفحه رتبه بندی شود. با اضافه کردن لینک های داخلی به این صفحه مثل ساختار سایت و… گوگل متوجه می شود که پست پایه  اطلاعات زیادی درباره ساختار سایت دارد. پس گوگل این صفحه رانسبت به پست های کوچکتر درباره ساختار سایت  در بالای همه رتبه بندی می کند.

 

فراموش نکنید که از بالا نیز لینک دهید

علاوه بر لینک دادن از مکان مرتبط پست ها و صفحات، این امکان وجود دارد که محتوای پایه خود را به وسیله اضافه کردن لینک ها از صفحه اصلی یا صفحاتی که ناوبری بالایی دارند، بیشتر معتبر کنید. این باعث می شود که به صفحات و پست هایی که بیشتر مهم هستند لینک های باارزش داده شود و آنها را برای دیده شدن توسط گوگل قوی تر کنند.

 

لینک به طبقه بندی ها

اگر شما یک وبلاگ را راه اندازی کرده اید این می تواند مفید باشد که لینک های داخلی به طبقه بندی های متعلق به پست اضافه کنید. اضافه کردن لینک ها به دسته بندی ها و برچسب ها به گوگل کمک می کند تا ساختار سایت شما را  بفهمد و به بازدید کنندگان کمک می کند تا به راحتی به پست های مرتبط حرکت کنند.

 

لینک به پست های مرتبط

ما دیدیم که لینک به پست های مرتبط کمک می کند گوگل ساختار سایت شما را بفهمد، اما یک یا چند لینک مرتبط در انتهای مقاله نیز کمک می کند. افزونه ها و ماژول های زیادی وجود دارد که می توانید پست هایی را که ارتباط کاملی با پست شما دارند را اضافه کنید. اگر یکی از آنها را استفاده می کنید ما پیشنهاد می کنیم که امتحان کنید ببینید آیا واقعاً بهترین پست های مرتبط را لینک دهی  می کند یا نه. اگر مطمئن نیستید، به صورت دستی به پست ها لینک دهید(می توانید از ابزار لینک داخلی یواست استفاده کنید که احتمالاً بهترین است) کاری که یواست انجام می دهد این است- یک پست مرتبط به صورت دستی انتخاب می شود( با یک کمک کوچک از سئو یواست پرمیوم ) و لینک در پائین مقاله قرار داده می شود.

 

لینک به پست های محبوب و اخیر

گزینه آخر برای گفتن درست کردن لینک داخلی است که بیشتر محبوب هستند یا جدید ترین پست ها در وب سایت شما هستند. این بخش می تواند به ساید بار بلاگ شما اضافه شود یا به فوتر اضافه شود تا همه صفحات و پست ها را نشان دهد. درست کردن بخش پست های تازه یا پست های محبوب به نفع شما است زیرا ارزش لینک  به پست های لینک داده شده از پست ها و صفحات مختلف زیاد منتقل می شود. همچنین، پست ها برای بازدیدکنندگان آسان تر می شود، که ترافیک را افزایش خواهد داد-و ترافیک بیشتر یک علامت مثبت همچنین برای گوگل است.

 

اطلاعات بیشتر در مورد لینک های داخلی

لینک هایی که دنبال نمی شوند یا (No-follow links)

شما همچنین احتمالاً لینک هایی دارید که برای سئو وب سایت شما مهم نیستند. اگر لینک لاگین شدن مخاطب در صفحه اصلی خود دارید، برای مثال، شما نمی خواهید لینک های با ارزش در صفحه لاگین انباشته شوند- که این صفحه نیازی به رتبه بالا در نتایج جستجو ندارد.

برای اینکه ارزش لینک را با لینک نامناسب از دست ندهید از برچسب ‘no-follow’ برای آنها استفاده کنید. برچسب ‘no-follow’ از گوگل می خواهد که لینک را دنبال نکند: پس ارزش لینک از دست نمی رود. حالا ممکن است فکر کنید: ” من لینک های ‘no-follow’ که کمتر مهم هستند را می دهم تا لینک های مهم تر را که ارزش لینک بیشتری دارند را به دست بیاورم” . در حالی که این در گذشته کار می کرد، گوگل دقیق تر شده است.

اکنون به نظر می رسد که وقتی برچسب ‘no-follow’ را به یک لینک اضافه می کنید،  ارزش لینک برای کل صفحه به طور کامل ناپدید می شود. به این ترتیب بیشتر احساس می شود که لینک های کمتری را در صفحه داشته باشید به جای اینکه برخی از لینک ها ‘no-following’ باشند.

لطفاً توجه داشته باشید که اضافه کردن برچسب ‘no-follow’ به این معنی نیست که صفحات مورد نظر در نتایج جستجوی گوگل یافت نشوند. اگر نمی خواهید صفحات یا پست هایی در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شوند دادن برچسب ‘no-index’ برای آنها بهتر است. برچسب ‘no-index’ به این معنی است که گوگل نباید این صفحات را رندر کند و نباید محتوا در فهرست گوگل قرار گیرد تا در نتایج جستجو نمایش داده نشود.

 

Anchor texts

وقتی که تصمیم می گیرید کدام لینک ها باید در صفحه باشند و کدام صفحات باید ارزش لینک بدست بیاورند، مهم است که از anchor text درست استفاده کنید. anchor text یک متن قابل کلیک است که بازدیدکنندگان می بینند.

اگر بیش از حد anchor text را بهینه سازی کنید ممکن است به وب سایت خود آسیب بزنید. و منظور ما از بهینه سازی بیش از حد، کلمات کلیدی است. قبلاً شما می توانستید به همه anchor texts ها کلمات کلیدی مشابهی را بدهید و گوگل رتبه بالاتری را برای این کلمات کلیدی در نظر بگیرد.

امروزه، گوگل به اندازه کافی هوشمند است تا درک کند که محتوا درباره anchor text بیشتر درباره ارتباط کلمات کلیدی می گوید تا اینکه درباره خود anchor text حرفی برای گفتن داشته باشد. پس مطمئن شوید که anchor text در کپی شما طبیعی است: خوب است که از کلمات کلیدی استفاده کنید اما کلمات کلیدی که دقیقاً مشابه هستند را به هر کدام از آنها که anchor text هستند،  اضافه نکنید.

 

نسخه پرمیوم سئو یواست

این افزونه به شما کمک می کند تا ساختار لینک دهی خود را بهبود ببخشید و پست های مرتبط برای لینک دهی را پیدا کنید. در پست های قبلی در مورد نحوه کار این افزونه توضیح داده ایم. از ابزار شمارنده لینک نیز می توانید استفاده کنید.

پرمیوم خاصیتی دارد که به شما می گوید کدام پست اصلاً لینک ندارد و به آن باید لینک دهید.

 

محتوای خود را لینک دارکنید

بدون لینک، محتوای شما نمی تواند رتبه بندی شود! با یک استراتژی لینک داخلی جامع، می توانید نشان دهید که کدام محتوا با مقاله شما مرتبط است و کدام مقالات آموزنده تر و ارزشمند تر هستند. اگر از دستورالعمل های این پست پیروی کنید، گوگل و بازدید کنندگان شما درک می کنند که سایت شما بهتر است، که به نوبه خود شانس رتبه شما را افزایش خواهد داد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن