کارآفرینی

سه اصل مهم برای ایجاد یک کسب و کار پررونق

امروزه روحیه کارآفرینی روز به روز در بین جوانان رشد می کند و این امر باعث تشویق بیشتر جوانان می شود. اما من عقیده دارم که آغاز یک کسب و کار، تنها مختص جوانان نیست و هر کسی در هر سنی می تواند یک کسب و کار پررونق برپا کند.

باور من این است که هیچ وقت برای شروع یک کسب و کار دیر نیست. بسیاری از افراد به خود می گویند که من برای این کار خیلی جوان هستم یا خیلی پیر شده ام. یک مثال ساده برای اثبات این حرف، بیل گیتس است که در اوج جوانی شرکت مایکروسافت را تاسیس کرد و دیگری کلنل ساندرز ۶۶ ساله است که کار مرغ سوخاری کنتاکی را آغاز کرد.

افزایش فروش
افزایش فروش

صرف نظر از این که شما جوان هستید یا پیر، درک این که چرا می خواهید کسب و کاری را بنا بگذارید اهمیت دارد.

سه اصل مهم برای ایجاد یک کسب و کار پررونق وجود دارد:

۱- دسترسی به جریان نقدینگی

در کتاب چگونه ثروتمند شویم، اولین قانون این است که شما باید کسب و کاری برای خودتان داشته باشید. شما مطمئن باشید با کار کردن برای دیگران هیچ وقت پولدار نمی شوید.

کسب وکارهای زیادی وجود دارد که با کمترین تلاش به درآمد مناسبی می رسند و صاحبان آنها به سرعت ثروتمند می شوند. پس به فکر راه اندازی کسب و کار خود باشید.

۲- فروش محصولات

شما در این مرحله کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید اما فروش محصولات یا خدمات شما رضایت بخش نیست. شاید شما با تمام کوششی که در این راه داشته اید نتوانسته اید آنها را بفروشید. دلیل این عدم موفقیت، ارزشمندی محصولات یا خدمات شماست. شما برای اینکه محصول یا خدمت ارزشمندی داشته باشید، باید افراد بسیاری به جز شما آن را بخواهند. چیزی را خلق کنید که برای همه ارزشمند باشد. نیازهای مردم و بازار را به دقت شناسایی کنید و محصول یا خدمتی ارائه کنید که آن زندگی آنها را متحول کند.

۳- عرضه عمومی

همین راه‌اندازی یک کسب‌وکار و عمومی کردن آن بود که بیل گیتس، هنری فورد، وارن بافت و آنیتا رودیک را بسیار ثروتمند ساخت. محصولات خود را به‌طور فراگیر عرضه کنید و کاری کنید که محصولات شما با هر قیمتی در سراسر دنیا مورداستفاده قرار گیرد. در این گام شما به یک درآمد رویایی خواهید رسید و دوران جدیدی از زندگی‌تان را تجربه خواهید کرد.

ایجاد یک کسب‌وکار یکی از هیجان‌انگیزترین ثمربخش‌ترین کارهایی ست که می‌توانید در زندگی انجام دهید … و در آن پول هست. نیازی نیست که به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار ۵۱ درصد از مواقع حق داشته باشید. تنها یک‌بار حق با شما باشد کافی است. راه‌اندازی یک کسب‌وکار، پرخطرترین راه برای خیلی از افراد است. اما اگر بتوانید دوام بیاورید و مهارت‌های خود را نیز ارتقا دهید، پتانسیل شما برای کسب ثروت نامحدود خواهد بود. اگر از خطر بپرهیزید و همیشه در جهت مطمئن زمین بازی کنید، شاید امن‌ترین راه باشد اما درواقع آنچه را که می‌توانستید کسب کنید، محدود کرده‌اید.

وضعیت کسب‌وکارتان چگونه است؟

بهترین ایده | حامی ایده پردازان، کارآفرینان و استارت آپ ها

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا