بازاریابی اینترنتی

سازگاری استراتژی سئو محتوا چگونه است

سازگاری استراتژی سئو محتوا چگونه است؟ چه کارهایی باید انجام دهیم؟

سازگاری استراتژی سئو محتوا : اگر درباره سئو سایت خود جدی هستید، احتمالاً به اهداف خود می رسید. شاید مایل باشید که در ده نتیجه اول جستجو برای یک کلمه کلیدی خاص قرار بگیرید. شاید می خواهید ترافیک سایت را تا تعداد مشخصی افزایش دهید. اما اگر نتوانستید به اهداف خود برسید، چه کاری انجام می دهید؟ به سادگی اهداف خود را ریست می کنید؟ یا استراتژی سئو خود را بهبود می دهید و سازگار می کنید؟ و چطور باید این کار را انجام دهید؟ در این پست، درباره استراتژی های مهم و موثر در سئو محتوا صحبت خواهیم کرد که به شما در دستیابی به اهداف سئو کمک خواهد کرد.

 

سازگاری استراتژی سئو محتوا : چرا اهداف سئو را باید تنظیم کنید؟

اگر اهداف سئو را تنظیم کنید، شانس بیشتری دارید که استراتژی سئو محتوای شما موفق خواهد شد. تعیین اهداف به شما انگیزه می دهد تا به اهداف خود برسید. آنها روی استراتژی شما تمرکز می کنند. همچنین مهم است، اگر اهداف خاصی را تعیین کنید، می توانید با استراتژی سئو به موفقیت برسید.

می توانید اهداف خود را برای 10 رتبه اول یا 5 رتبه اول یا 3 رتبه اول و یا حتی برای رتبه اول در شرایط خاص برای موتورهای جستجو تنظیم کنید. همچنین می توانید اهدافی را برای میزان ترافیکی که می خواهید از موتورهای جستجو جذب کنید تعیین کنید. اهداف خاص را تعیین کنید و فرصت ها را روی آن قرار دهید. این به شما کمک خواهد کرد تا بیشتر متمرکز شوید و متعهد شوید که به اهداف سئو خود برسید.

 

سازگاری استراتژی سئو محتوا : نرسیدن به اهداف بد نیست …

این می تواند نا امید کننده باشد اگر به اهداف سئو خود نرسید، مخصوصاً اگر تلاش زیادی برای استراتژی سئو خود انجام داده باشید. نگران نباشید. گام بعدی این است که تحلیل کنید چه اتفاقی افتاده است، اگر به درستی تحلیل  و ارزیابی کنید، اطلاعات ارزشمندی را خواهید یافت. این اطلاعات به شما در تعیین اهداف واقع بینانه و بهبود استراتژی سئو در تمام مراحل کمک خواهد کرد.

سازگاری استراتژی سئو محتوا
سازگاری استراتژی سئو محتوا

سازگاری استراتژی سئو محتوا : آیا تمام جنبه سئو مورد توجه قرار گرفته اند ؟

مطمئن شوید که سئو فنی شما مناسب است. پست های بعدی ما را دنبال کنید تا نکات بیشتری یاد بگیرید. با این حال، شما اولین کسی نیستید که به طور تصادفی یک برچسب noindex/nofollow را در جای اشتباه قرار داده است. شاید شما لینکی را بلاک کرده باشید – شاید بدون اینکه بدانید! – با این شرایط گوگل سایت شما را در سطح بالا رتبه بندی نمی کند.

 

سازگاری استراتژی سئو محتوا : کلمه کلیدی خود را ارزیابی کنید.

یک اشتباه رایج در سئو محتوا این است که کلمات کلیدی هدف قرار می گیرد که برای رتبه بندی رقابتی هستند. قابل فهم است که همه ما می خواهیم برای شرایطی که بیشترین میزان ترافیک را تولید می کنند رتبه بندی کنیم. هر چند رقابت در آن شرایط کشنده است. همه ما نمی توانیم برای شرایط مشابه رتبه بندی کنیم. اگر با عبارات و کلمات کلیدی خاص نمی توانید به اهداف خود برسید، ممکن است هدف شما بیش از حد بالا باشد.

رتبه بندی را برای کلمات کلیدی طولانی در نظر بگیرید. کلمات کلیدی طولانی تر و خاص تر رقبای کمتری خواهند داشت. اگر تمرکز شما روی کلمات کلیدی طولانی باشد و این کار را زیاد انجام دهید، می توانید ترافیک زیادی را با آنها تولید کنید. و بعد از مدتی، برای آن کلمات کلیدی می توانید در رتبه بالا قرار بگیرید، به طوریکه توانایی شما در دامنه افزایش خواهد یافت.

رتبه بندی برای کلمات و اصطلاحات جستجویی که رقابتی هستند همیشه یک استراتژی سئو طولانی مدت است. ما نمی گوئیم که نباید برای داشتن 5 رتبه اول گوگل تعیین هدف کنید و وارد رقابت نشوید. ما فقط می گوئیم که به خود فرصت دهید تا به اهداف خود برسید. در همین حال، اهداف خود را برای رسیدن به 5 رتبه اول گوگل با کلمات کلیدی طولانی و کلماتی که کمتر رقابتی هستند تنظیم کنید. سپس می توانید به اهداف رتبه بندی خود برسید.

 

سازگاری استراتژی سئو محتوا : محتوای خود را ارزیابی کنید

 یکی دیگر از دلائلی که هنوز رتبه بندی نشده اید نداشتن یک محتوای جذاب و متناسب با سئو است. یک استراتژی موفقیت آمیز سئو نیازمند محتوای زیاد با کیفیت عالی است. صفحات فروشی که محتوای ناقصی دارند 10 رتبه اول گوگل را دریافت نخواهند کرد. باید چندین صفحه محتوای بسیار جذاب و آموزنده داشته باشید. علاوه بر این، داشتن مقالات منحصر بفرد که به خوبی بهینه سازی شده باشند و داشتن وبلاگ ترفند خوبی است.

وقتی که محتوای خود را برای رسیدن به اهداف در نظر می گیرید این موارد را به یاد داشته باشید و بررسی کنید: آیا چندین مقاله طولانی یا پست برای وبلاگ نوشته اید؟ آیا آنها برای شرایط جستجو مناسب بهینه سازی شده اند؟ آیا مطالب قدیمی را به روز کرده اید؟

نوشتن محتوایی که سئوی بالایی داشته باشد کار زیادی دارد و نیاز دارید که تلاش کنید. اینجا هیچ راه میانبری وجود ندارد. فقط تلاش کنید!

 

سازگاری استراتژی سئو محتوا : ساختار سایت خود را به روز رسانی کنید

دلیل سوم اینکه چرا به خوبی رتبه بندی نمی شوید یا ترافیک زیادی را جذب نمی کنید ممکن است به دلیل ساختار سایت خراب باشد. اگر وب سایت شما درباره کفش است، احتمالاً مقالات زیادی درباره کفش می نویسید. اما می خواهید به گوگل بگوئید که کدام یک از این مقالات مهم است، در غیر این صورت، شما در نتیجه جستجو با محتوای خودتان رقابت خواهید کرد. این امر می تواند منجر به رتبه بندی پائین همه مقالات شما شود. بهترین روش برای بهبود ساختار سایت  انتخاب یک مقاله پایه است. تعیین کنید که کدام یک از مقالاتی که نوشته اید از همه مهم تر است. از همه مقالات به این مقاله لینک دهید. از افزونه ها نیز می توانید برای بهبود ساختار سایت خود کمک بگیرید. می توانید از آنها استفاده کنید تا سئوی سایت خود را افزایش دهید.

 

سازگاری استراتژی سئو محتوا : نتیجه گیری

این که شما به اهداف خود می رسید یا نه، مسئله اصلی نیست، فقط باید آنها را تنظیم کنید. اگر موفق نشدید که به اهداف خود برسید اینجا نقطه شروع خوبی است و این امکان را به شما می دهد که استراتژی سئوی خود را بهبود ببخشید.

بیشتر بخوانید: ساختار سایت راهنمایی نهایی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن