بازاریابی اینترنتی

رتبه بندی خوانایی متن

رتبه بندی خوانایی متن چیست؟ آیا خوانایی متن روی رتبه بندی متن تاثیر دارد؟

رتبه بندی خوانایی متن : آیا برای متنی که خوانا باشد و به زبان شیوایی نوشته شده باشد و برای خواندن آسان باشد پول پرداخت می کنید؟ متن هایی که خوانا باشند منجر می شوند که رتبه سایت شما بهتر شود و ترافیک بالایی را جذب کنید؟ آیا خوانا بودن متن فاکتور رتبه بندی است ؟ بدون شک متنی که خوانا و زیبا باشد خیلی بهتر است. ابزارهایی هستند که به ما کمک می کنند تا متن های خوانا را توسعه دهیم. مطمئناً خوانا بودن متن در رتبه بندی تاثیر مثبت دارد. نوشتن متون با خوانایی بالا باعث رتبه بندی بالاتر و جذب ترافیک بیشتر است.

جستجو و سئو در سال 2018 را بخوانید

پس چرا خوانایی بسیار مهم شده است؟ ما  دو دلیل را  در مورد اینکه چرا خوانایی در سئو مهم است  بحث می کنیم.  به نظر ما، برای هر نویسنده ای این خیلی ضروری است.  دلیل اول برای اینکه خوانایی خیلی مهم است، به این خاطر است که جستجوی صوتی در حال رشد است و روی آن تمرکز شده است. دلیل دوم به خاطر الگوریتم گوگل است که در حال بهتر شدن است وبیشتر شبیه انسان می شود.

رتبه بندی خوانایی متن
رتبه بندی خوانایی متن

رتبه بندی خوانایی متن : جستجوی صوتی بیشتر می شود

اگر چه تعداد کمی از مردم از جستجوی صوتی استفاده می کنند، گوگل ( و سایر موتورهای جستجو) روی صوت تمرکز کرده اند. آنها نتایج خود را در یک چیزی که شبیه به صوت است نشان می دهند و رتبه آنها بر حسب نتایجی است که بر اساس چیزی شبیه به صوت سنجیده می شود. واقعیت این است که موتورهای جستجو می خواهند جستجوی صوتی بزرگترین چیز مهمی باشد که باعث می شود خوانایی بسیار مهم باشد.

افرادی که اطلاعات را با جستجوی صوتی جستجو می کنند می توانند اطلاعات طولانی را گوش کنند تا اینکه آن به پایان برسد. اگر لغات استفاده شده در متن سخت باشد در نتیجه فهمیدن آن به صورت صوتی غیر ممکن می شود. گوگل برای متن هایی که نتایج غیر ممکن دارند کار رتبه بندی را انجام نمی دهد. نه در نتایج جستجوی صوتی و نه در نتایج جستجوی نرمال. گوگل محتواهای قابل فهم را ترجیح خواهد داد زیرا گوگل روی جستجوی صوتی تمرکز می کند. گوگل می خواهد جستجوی صوتی دومین چیز مهم برای جستجو باشد. این اتفاق بیفتد یا نه ، برای محتواهای خوانا اهمیت قابل فهم بودن مهم نیست. گوگل به سادگی نتایج جستجو و الگوریتم را تعیین می کند. ما فقط مجبوریم که با آن همراه باشیم. و در این مورد، یک چیز خوب است. نوشتن محتوای خوانا برای خواننده محتوا خیلی خوب است.

رتبه بندی خوانایی متن : الگوریتم گوگل بیشتر شبیه انسان می شود

گوگل برای پیش بینی اینکه مردم چه چیزی را می خواهند بخوانند خیلی بهتر شده است. الگوریتم گوگل یک انسان را تقلید می کند. آن تلاش می کند یک متن را مانند یک انسان بخواند. همانطور که گوگل توانایی فهم و جستجوی متون را به روش انسان بیشتر می کند خواسته های خوانایی متون نیز افزایش می یابد.

گوگل به طور فزاینده ای موضوع یک متن را بررسی می کند دقیقاً مانند انسان که موضوع یک متن را بررسی می کند. مردم از طریق متون جستجو می کنند. زیر مجموعه ها را می خوانند و اولین عبارت پاراگراف را می خوانند. مردم بعضی از واژه ها را می خوانند تا به سرعت موضوع متن را متوجه شوند. همه کارهایی که مردم انجام می دهند تا یک متن را بخوانند گوگل نیز انجام می دهد. نحوه نوشتن پاراگراف ها مهم است . اولین عبارت هر پاراگراف مهم است. ساختار روشن و منطقی در متن شما ارزشمند خواهد بود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن