آموزش وردپرس

تفاوت بین CPanel و DirectAdmin چیست؟

تفاوت بین CPanel و DirectAdmin چه چیزهایی هستند؟ کدام یک بهتر است ؟

آموزش وردپرس درس چهاردهم

تفاوت بین CPanel و DirectAdmin چیست؟
تفاوت بین CPanel و DirectAdmin چیست؟

 تفاوت بین CPanel و DirectAdmin  : DirectAdmin و cPanel  هر دو از راه حل های کنترل پنل برای مدیریت میزبانی وب  است و اجازه می دهد تا گزینه های مختلف از حساب میزبانی خود را مدیریت کنید. هر دو توسط شرکت های مختلف توسعه داده شده اند توسط بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی مختلف استفاده می شود. اگر چه هر دو با استفاده از رابط کاربری GUI همان کار (مدیریت میزبانی حساب ) را انجام می دهند، کاربران آنها را دوست دارند و برخی آنها را دوست ندارند. در اینجا نکاتی است که سلیقه های مردم که دوست داشتن ها و دوست نداشتن ها است را بیان می کند:

  • برای هر دوی آنها باید پول پرداخت کنید اما هزینه های آنها یکسان نیستند.
  • DirectAdmin یک کنترل پنل  آسان است که ارائه دهندگان به وب پست الکترونیکی، گزینه های مدیریت، مدیریت فایل، مدیریت پایگاه داده و سایر توابع مربوط به میزبانی دسترسی دارند. شما هر گزینه موجود در صفحه اصلی  را که باعث می شود  برای مدیریت حساب میزبانی کار شما بسیار آسان شود را دریافت می کنید.

 cPanel برای مبتدیان و همچنین میزبان های مجرب برای اندروید بسیار مناسب است زیرا بر خلاف DirectAdmin بسیار آسان است، cPanel  ویژگی ها را به دسته هایی تقسیم می کند که باعث می شود آنها به راحتی پیدا شوند CPanel همچنین ویژگی ها و پلاگین های بیشتری را نسبت به DirectAdmin  فراهم می کند.

  • هر دو DirectAdmin و cPanel بسیار شبیه هستند اما تفاوت های بسیاری دارند. هر دو گزینه ای برای تنظیم پیکربندی سرور با استفاده از GUI (رابط کاربری گرافیکی) ارائه می دهند اما من معتقد هستم که cPanel گزینه های بیشتری از DirectAdmin را ارائه می دهد، هرچند هرگز 100٪ مدیریت سرور را با استفاده از GUI پوشش نمی دهد. دوم، مدیریت های زیادی که توسط پوسته ریشه (خط فرمان) انجام می شود، را برای شما فراهم می کند.
  • اگر شما با DirectAdmin کار می کنید، آن قابل ارتقا است، اما هزینه اضافه کردن قابلیت های بیشتر بسیار بالا است در حالی که در cPanel، شما می توانید پلاگین ها و ماژول ها را به راحتی بدون هیچ هزینه ای اضافه کنید. cPanel  همچنین کاربران متخصص / پیشگام را قادر می سازد که کد سفارشی خود را برای مدیریت امور مختلف خود به کار گیرند و همچنین ممکن است پلاگین های خود را توسعه دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا