بازاریابی اینترنتی

بهینه سازی صفحه اصلی سایت

بهینه سازی صفحه اصلی سایت را چطور انجام دهیم؟

بهینه سازی صفحه اصلی سایت : سئو صفحه اصلی وجود ندارد. و این عبارتی بود که در یکی از پست های خود به نام سئو صفحه اصلی برای شما نوشتیم. با این حال، بسیاری از مردم فکر می کنند که صفحه اصلی باید برای کلمه کلیدی بهینه سازی شود. شاید بهینه سازی صفحه اصلی شما برای موتورهای جستجو کار کند، اما رتبه بندی در گوگل مطمئناً نباید تنها هدف ما در صفحه اصلی باشد! در این پست من می خواهم هدف مهم صفحه اصلی را بازگو کنم و پیشنهاداتی را به شما بدهم که چگونه صفحه اصلی خود را بهینه سازی کنید تا اینکه کاملاً عالی شود!

 

وب سایت شما درباره چه چیزی است؟

پیشنهاد اول درباره  بهینه سازی صفحه اصلی سایت بررسی این است که وب سایت شما درباره چه چیزی است. این واضح و روشن به نظر می رسد، اما ماموریت شما، منحصر به وب سایت شماست، که باید در صفحه اصلی شما منعکس شود.

 در صفحه اصلی  فقط یک لیست بزرگ از محصولات و خدمات است، یا اینکه واقعاً برای خوش آمد گویی به بازدیدکنندگان وقت می گذارید؟ در حال حاضر یکی از آزاردهنده ترین کارهایی که یک مالک وب سایت می تواند انجام دهد این است که بنویسد ” به وب ما خوش آمدید” از بازدیدکنندگان خود استقبال کنید، منظورم این است که به آنها بگویید که چطور می توانند قسمت های مختلف سایت شما را پیدا کنند و اینکه محصولات و خدمات شما چیست ؟ چطور می توانند محصولات شرکت شما را در سایت پیدا کنند ؟ و مهم تر از همه : سود اصلی (USP; Unique Selling Point )  یا همان نقطه فروش منحصر بفرد برای بازدیدکنندگان چیست ؟

اما این فقط حس مشترک نیست ؟

 

USP خود را ویژه کنید

دومین پیشنهاد  بهینه سازی صفحه اصلی سایت این است که USP خود را روشن و واضح کنید. چند سال پیش،  Joost و سایر همکارانش که کار سئوی بررسی سایت زنده را  در سایت WordCamp Netherlands انجام می دادند و یکی از سایت هایی که بررسی کردند دقیقاً همین مشکل را داشت. کاملاً مشخص نبود که شرکت برای مشتری چه کاری را انجام می داد و چه خدماتی داشت. به نظر می آمد  که یک سایت تجاری کوچینگ باشد که یک شعاری مثل این داشت : ” به خودت کمک کن تا پیشرفت کنی ” . که این یک شعار ورودی عالی نبود ، چرا که دقیقاً درباره اهداف شرکت چیزی نمی گفت. این  ممکن است در مورد فروش کفش های ورزشی هم عالی باشد، به خودتان کمک کنید تا راه رفتن تان تا دویدن تان بهتر شود . درست است ؟ مطمئن شوید  محتوایی که معرفی می کنید مزایای اصلی باشد که برای بازدیدکنندگان ارائه می دهید. ” برای پیشرفت خود از مشاوران کوچینگ استفاده کنید” . که در حال حاضر به بازدیدکنندگان مطلب بیشتری می گوید.

بهینه سازی صفحه اصلی سایت
بهینه سازی صفحه اصلی سایت

عکس بالا صفحه اصلی یک سایت است، اسلایدر است اما هدف از سایت به خوبی واضح است. وقتی هدف از وب سایت روشن باشد آن سایت برای مخاطب محبوب می شود. شعار و تصویری که در صفحه وجود دارد و پیامی که به مخاطب می دهد بسیار مهم است. کلمات استفاده شده در سایت طولانی است اما تبلیغی که دارد و عکس استفاده شده خیلی عالی است. در بیشتر موارد،  می تواند واقعاً به این معنی باشد که به یک شعار تجاری خسته کننده برگردید. من طرفدار توصیفات مبهمی که نیمی از شرکت های امروزی به نظر می رسد استفاده می کنند نیستم. زمانی که شما بودجه بازارایابی می پردازید تا کسب و کارتان رونق بگیرد،  آنها فقط کار می کنند.  همه ما می دانیم که چه شرکتی به ما می گوید که من را دوست داشته باشید یا به عبارت دیگر چه شرکتی محبوب است.

اما روشن بودن کاری که انجام می دهید تنها موضوع مهم در صفحه اصلی سایت شما نیست.

 

بهینه سازی صفحه اصلی سایت : راهنمای بازدید

هدف سوم از صفحه اصلی شما هدایت بازدید کننده است. باید مطمئن شوید که صفحه اصلی شما بازدید کنندگان را به سمت صفحه اصلی هدایت می کند. البته صفحه اصلی  معرفی یا شعار که در بالا توضیح دادیم می باشد. اما در یک صورت بی فایده خواهد بود، در صورتی که یکی از  صفحات اصلی،  به بازدید کننده اجازه ندهد که در صفحه اصلی  یا صفحه پولساز کلیک کند. این ها صفحاتی هستند که، قرار داد فروش بسته می شود، محصول فروخته می شود یا می تواند فرم تماس پر شود.

البته موارد بیشتری وجود دارد، اما این ها راهنماهای روشنی روی صفحات اصلی شما هستند:

 

بهینه سازی صفحه اصلی سایت : اسلایدرها، یا جایگزین های بهتر

کاملاً واضح است که ما اسلایدرها را دوست نداریم. با این حال، یک اسلایدر در بیشتر موارد برای تبلیغ صفحات اصلی  استفاده می شود. توجه نشدن به این صفحات یکی از دلائلی است که ما اسلایدرها را دوست نداریم. اما جایی که اسلایدر قرار می گیرد یک جای عالی برای راهنمایی است. اگر شما تصویر یک قهرمان را در ویژگی های محصول خود اضافه کنید، و یک دکمه عالی برای تماس، این کار منطقی به نظر می رسد. اگر می خواهید با رفرش شدن مرورگر بچرخید و تصویر عوض شود  من آخرین نفری هستم که سایت شما را ترک می کنم. این یک راه عالی است که صفحه اصلی شما را در هر بازدید متفاوت می کند.

 

بهینه سازی صفحه اصلی سایت : منو

البته واضح ترین چیز منو است. آیا تا به حال فکر کرده اید که منوی شما چطور باید باشد؟ ساختار و تمرکز آن چگونه باید باشد؟ اجازه بدهید که مثالی بزنم : این منو یک مشاور مالی است که پیش از این بررسی کردیم :

بهینه سازی صفحه اصلی سایت
بهینه سازی صفحه اصلی سایت

Start Here  ( از اینجا شروع کنید) می تواند یک تماس باشد. اما Hard Choices (انتخاب سخت) خیلی کلی است. در نهایت من هر دوی این نام ها را با عبارات دیگری که بعداً بازگو می کنم جایگزین می کنم.

 

بهینه سازی صفحه اصلی سایت : محصولات

اگر شما یک فروشگاه آنلاین دارید، امکانات بی پایان هستند. اما لیست کامل محصولات را در ساید بار خود اضافه نکنید. روی لیست هایی که بیشتر بازدیدکننده دارد تمرکز کنید و آنها را در یک جای مهم و برجسته در صفحه اصلی خود قرار دهید. محصولی را که بهترین فروش را داشته است را به صفحه اصلی خود اضافه کنید، شاید یک عکس بزرگ که ما در بخش اسلایدر توضیح دادیم . این می تواند خلاقانه باشد.  برای مثال ، صفحه اصلی شما بهترین جا برای اعلام یک محصول جدید در روی سایت است.

اگر فروشگاه شما فروش داشته باشد، مطمئن شوید که مردم در صفحه اصلی متوجه آن می شوند.

 

بهینه سازی صفحه اصلی سایت : محتوا

همچنین باید تشخیص دهید که بازدیدکنندگان (بازگشتی) فقط به دنبال اطلاعات تماس شما هستند. لینکی از صفحه تماس که انتظار می رود را لیست کنید. این می تواند آخرین مکان در منوی شما باشد، اما می تواند همچنین یک آدرس در فوتر سایت شما باشد، یا یک فرم تماس کوتاه در سایدبار باشد.

 

بهینه سازی صفحه اصلی سایت : سایت خود را در هم و برهم نکنید!

 در سایت خود راهنمایی نکنید! یکی از کلمات محبوب در دهه گذشته ‘clutter’ بوده است به معنی درهم و بر هم. صفحه اصلی خود را با انواع راهنمایی های عملی درهم و بر هم نکنید، اما دو یا سه تا از آنهایی را که حس مشابهی با شما دارند  را انتخاب کنید.  و روی آن تمرکز کنید.

بهینه سازی صفحه اصلی سایت
بهینه سازی صفحه اصلی سایت

این یک نمونه عالی از یک صفحه اصلی متمرکز است. حتی یک  رنگ متمایز call-to-action مهم است. در این رابطه مقالات بعدی ما را دنبال کنید. یکی از مواردی که می توانیم در مورد آن بحث کنیم سه مورد اضافی در سمت راست منو است، اما با توجه به استفاده از تب های محو شده و رنگ زرد خیلی پر رنگ مربوط به call-to-action در صفحه اصلی، من فکر می کنم که آن کار می کند. تمرکز بیشتر روی منوی Halloween در کنار تصویر بزرگ زیر آن و تبلیغ آبی در هدر بالای آن است.

 

بهینه سازی صفحه اصلی سایت : نتیجه گیری

صفحه اصلی باید به طور واضح و روشن مشخص کند که مردم چه چیزی را می خواهند از سایت شما پیدا کنند. باید روی  USP خود تمرکز کنید. و ، آن باید بازدیدکنندگان را به صفحه ای که خیلی مهم است راهنمایی کند. شاید می توانید روی این چیزها تمرکز کنید و همچنان صفحه اصلی خود را برای کلمات کلیدی ویژه بهینه سازی کنید. در مورد آن چه فکر می کنید؟

البته وب سایت شما چیزی بیشتر از یک صفحه اصلی است. اگر می خواهید که کل وب سایت خود را بهینه سازی کنید مقالات سئوی ما را دنبال کنید و سایت خود را به دقت بررسی کنید. یا اینکه از یک کارشناس سئو کمک بگیرید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن