بازاریابی اینترنتی

اصول نوشتن تبلیغات موثر – شماره دو

نوشتن تبلیغات موثر به زمان نیاز دارد. نوشتن، هنر دشواری است و قانون های ویژه، سخت، محکم اما ساده ای برای نوشته تبلیغاتی وجود دارد. کلماتی که با مهارت توسط یک نویسنده تبلیغاتی ماهر نوشته میشود، مصرف کننده را برانگیخته و وادار به خرید میکند. هرچی کمتر حرف بزنید، شنوندگان کلمات را بهتر به خاطر میسپارند.

اصول نوشتن تبلیغات موثر – شماره دو

۲- صریح باشید

پس از نوشتن نخستین پاراگراف، به توصیف مزایای اصلی محصولتان بپردازید. به خواننده آنچه را که باید در مورد محصولتان بداند، توضیح دهید و آن را پیوسته تکرار کنید.
هرکس که به نگارش تبلیغاتی می پردازد با این مشکل روبه روست که همه نوشته اش را درک کنند.

اگر شما از زبان ساده استفاده نکنید، افراد عادی قادر به درک آن نخواهند بود، تحلیل گرای بازار، الفرد پولیتز و رئیس موسسه تحقیقات آلفر پولتیز می نویسد: کارهای تبلیغات بستگی به استفاده از زبان ساده دارد، معرفی ساده و صریح محصول و اجتناب از ابزار فریبنده برای جلب توجه که ارتباط با خود محصول ندارد.
آل ریس و جک ترات حتی اضافه می کنند: امروزه یکی از عامل های موفقیت برای بسیاری از افراد، مشاهده آنچه که رقبا انجام می دهند و رهایی از کارکردهای شاعرانه و تخیل انگیز است، که راه انتقال درست پیام را مسدود می کند. یک پیام ساده و صریح به شما فرصت می دهد که با مخاطبان بالقوه خود به گونه ای مستقیم حرف بزنید.

یادتان باشد که ۲۵ میلیون آمریکایی قدرت خواندن کمتر از کلاس پنجم ابتدایی و ۳۵ تا ۴۰ میلیون نفر قدرت خواندن کلاس پنجم تا هشتم را دارند و این مسئله شماست. اگر تکنیک شما بسیار فنی باشد، شاید خوانندگان را از خود برانید. اگر تکنیک شما بسیار فنی باشد، شاید خوانندگان دچار تردید شوند، خلاصه شما باید ساده بنویسید، اما تصور نکنید که خواننده یک احمق است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن