بازاریابی و فروش

۱۰ واقعیت که درباره شبکه های اجتماعی نمی‌دانید

۱۰ واقعیت که درباره شبکه های اجتماعی نمی‌دانید - در اینجا ۱۰ واقعیت که درباره شبکه‌های اجتماعی نمی‌دانید، بیان شده است که کمتر کاربرانی به آنها توجه کرده اند و به احتمال زیاد تاکنون کسی در مورد آنها با شما صحبت نکرده است. به همراه لینک دانلود ایبوک رایگان

برندسازی یا بازاریابی ؟ کدام مهم‌تر است؟

برندسازی یا بازاریابی ؟ کدام اولویت دارد؟ هدف بسیاری از کسب‌وکارهای امروزی که پا به عرصه وجود می‌گذارند، تبدیل شدن به برندی معتبر و شناخته‌شده است. به طوری که تنها نام آن برند مصرف‌کنندگان را به سوی خرید محصولات آن جلب کند، اما به خاطر داشته باشید که تنها از… مطالعه بیشتربرندسازی یا بازاریابی ؟ کدام مهم‌تر است؟ »

۵ راهکار فروش حرفه‌ای به روش فروشندگان حرفه‌ای جهان

در این مقاله، فروش حرفه‌ای ۵ راهکار فروشندگان حرفه ای جهان را برای شما آماده کرده ایم. فروش حرفه ای به روش فروشندگان حرفه ای. آیا می دانید ۸۰ درصد سهم فروش را فقط ۲۰ درصد از فروشندگان حرفه‌ای از آن خود می کنند. تیم بهترین ایده شما را با ۵… مطالعه بیشتر۵ راهکار فروش حرفه‌ای به روش فروشندگان حرفه‌ای جهان »

ساخت یک برند موفق

ساخت یک برند موفق به زبان ساده - نام تجاری یا همان برند شاید مفهومی است که در بازاریابی به اشتباه معنی شده و جا افتاده است. داشتن اطلاعاتی در مورد برندسازی بسیار اهمیت دارد زیرا بسیاری از مردم در حال صحبت کردن در مورد آن هستند، این طور نیست؟ اما برندسازی چه اهمیتی برای کسب و کار ما دارد و تعریف برند چیست؟

روش نوشتن طرح بازاریابی

طرح بازاریابی یا Marketing Plan، سندی جامع است که کلیه‌ی تبلیغات تجاری و فعالیت‌های بازاریابی یک کسب و کار را برای سال‌های آینده مشخص می‌کند. روش نوشتن یک طرح بازاریابی قوی

تبدیل شدن به یک فروشنده حرفه‌‎ای با غلبه بر عوامل ایجاد ترس

یک فروشنده حرفه‌ای خوب می‌داند برای اینکه بتواند فروش خوبی داشته باشد، باید فرآیند فروش حرفه‌ای را بدرستی رعایت کند. نخستین گام در فرآیند فروش حرفه‌ای ، غلبه بر ترس است. ترس از فروش یا ترس از نه شنیدن و …. که ترس احساس نامطلوبی در فروشنده حرفه‌ای ایجاد می‌کند… مطالعه بیشترتبدیل شدن به یک فروشنده حرفه‌‎ای با غلبه بر عوامل ایجاد ترس »

مشتریان شما عاشق شنیدن این کلمات جادویی هستند

مشخص کردن اصول راهبردی برای خدمات مشتریان موضوعی بسیار خوب و مناسب است، اما شما باید با رفتار و کردار خودتان در برخورد با مشتری این اصول راهبردی را در عمل نشان دهید. همواره تعدادی کلمات جادویی وجود دارند که مشتریان شما خواهان شنیدن آنها از شما و کارکنان شما… مطالعه بیشترمشتریان شما عاشق شنیدن این کلمات جادویی هستند »

۷ راهکار فروش حرفه‌ای و جلب اعتماد مشتری

یک فروشنده‌ حرفه‌ای می‌داند که جلب اعتماد مشتری قبل از خرید محصول اهمیت ویژه‌ای دارد. یعنی مشتری باید این حس را از شما دریافت کند که چیزی که می‌خواهید به او بفروشید و یا خدماتی که می‌خواهید به او ارائه دهید، دقیقا همان چیزی است که درموردش به او اطمینان… مطالعه بیشتر۷ راهکار فروش حرفه‌ای و جلب اعتماد مشتری »

مشتریان‌ بالقوه با چهار راهکار ساده تبدیل به مشتریان‌بالفعل می‌شوند

آیا فروشنده‌ی حرفه‌‌ای نیستید؟ آیا فروش‌تان پایین است؟ آیا کسب‌وکار شما جزو آن دسته از کسب‌وکارهایی است که نمی‌تواند مشتری‌بالقوه را به مشتری‌بالفعل تبدیل کند؟ تیم بهترین ایده با این مقاله به شما آموزش می‌دهد که با حذف چهار اشتباه چگونه یک فروشنده‌ی حرفه‌ای شوید تا بتوانید مشتریان‌بالقوه را به… مطالعه بیشترمشتریان‌ بالقوه با چهار راهکار ساده تبدیل به مشتریان‌بالفعل می‌شوند »

ده اشتباه رایج در فروش تلفنی

در این پادکست به ده اشتباه رایج در فروش تلفنی که اغلب فروشندگان مرتکب میشوند و تماس های خود را با شکست مواجه میکنند اشاره میکنم. قبل از اینکه سراغ صحبت اصلی مان برویم، لازم میدانم به نکته ی مهمی اشاره کنم: استفاده ی نادرست از کلمه ی بازاریابی به… مطالعه بیشترده اشتباه رایج در فروش تلفنی »