آموزش وردپرس

مشکلات نصب وردپرس

مشکلات نصب وردپرس و نحوه حل کردن آنها

Common Installation Problems

مشکلات نصب وردپرس
مشکلات نصب وردپرس

بعضی از شایع ترین مشکلات نصب وردپرس در زیر آمده است.

مشکلات نصب وردپرس : فهرستی از دایرکتوریها را به جای یک صفحه وب مشاهده میکنم.

سرور باید به طور پیش فرض برای مشاهده index.php گفته شود. در Apache، از دستور Directory.index index.php استفاده کنید. ساده ترین گزینه این است که یک فایل با نام htaccess. را در پوشه نصب شده ایجاد کرده و دستور را در آن قرار دهید. گزینه دیگر این است که دستورالعمل را به فایلهای پیکربندی وب سرور اضافه کنید.

 

مشکلات نصب وردپرس : من هدر های زیادی را می بینم که در حال ارسال خطا هستند. چگونه این را حل کنم ؟

شما احتمالاً یک خطای syntax را در ویرایش wp-config.php معرفی کردید.

  1. wp-config.php را دانلود کنید (اگر به پوسته دسترسی ندارید)
  2. در یک ویرایشگر متن باز کنید.
  3. بررسی کنید که خط اول حاوی چیزی جز php؟> نباشد، و پیش از آن هیچ متنی وجود نداشته باشد. (حتی فضای خالی )
  4. بررسی کنید که خط آخر شامل چیزی جز<؟ نباشد و پس از آن هیچ متنی نباشد (حتی فضای خالی )
  5. اگر ویرایشگر متن شما به عنوان Unicode ذخیره کند، مطمئن شوید که علامت سفارشی بایت (BOM) اضافه نشده باشد. بیشتر ویرایشگران متن Unicode-enabled به کاربر اطلاع نمی دهند که یک BOM به فایل ها اضافه می کنند یا نه، اگر چنین است، سعی کنید از یک ویرایشگر متن دیگر استفاده کنید.
  6. فایل را ذخیره کنید، در صورت لزوم دوباره آپلود کنید، و صفحه را در مرورگر خود دوباره لود کنید.

 

مشکلات نصب وردپرس : صفحه من بیرون می آید. وقتی به source نگاه می کنم تگ های زیادی می بینم که به این شکل هستند: “<?php ?>”

اگر تگ های <?php ?> به مرور گر ارسال می شود، به این معنی است که  PHP  شما درست کار نمی کند. همه کد  PHP  قرار است اجرا شود قبل از اینکه سرور نتایج HTML  را به مرور گر وب شما ارسال کند. ( به همین دلیل است که یک پیش پرازنده نامیده می شود) مطمئن شوید که سرور وب شما مطابق با الزامات اجرای وردپرس است، پی اچ پی به درستی نصب و پیکربندی شده است، یا برای کمک با ارائه دهنده میزبانی وب یا مدیر سیستم خود تماس بگیرید.

 

مشکلات نصب وردپرس : من یک خطا در اتصال به پیام پایگاه داده دارم اما مطمئن هستم پیکربندی من درست است.

سعی کنید به صورت دستی MySQL / MariaDB خود را دوباره ریست کنید. اگر از طريق پوسته به MySQL / MariaDB دسترسي داشته باشيد، سعي کنيد انجام دهید :

پسورد تظیم کنید برای:   ‘wordpressusername‘@’hostname‘ = OLD_PASSWORD(‘password‘);

اگر از یک نسخه ای برای MySQL استفاده می کنید که قبل از 4.1 است از کلمه PASSWORD به جای OLD_PASSWORD استفاده کنید. اگر به پوسته دسترسی ندارید، شما باید به سادگی بتوانید  به SQL query در phpMyAdmin وارد شوید. در غیر اینصورت ممکن است لازم باشد از پنل کنترل میزبان خود برای ریست کردن رمز عبور برای database user  خود استفاده کنید.

 

مشکلات نصب وردپرس : به نظر می رسد نصب PHP  توسعه MySQL را گم می کند که توسط پیغام وردپرس مورد نیاز است اما من مطمئن هستم که پیکر بندی من درست است.

بررسی کنید تا مطمئن شوید که پیکربندی وب سرور شما درست است و افزونه MySQL به درستی توسط برنامه وب سرور شما بارگیری می شود. گاهی اوقات این موضوع به هر چیزی نیاز دارد تا  به طریقی  از وب سرور MySQL/MariaDB را نصب کند تا به طور کاملاً عملی  بررسی و تایید شود . configuration files یا settings اشتباه اغلب باعث این موضوع هستند.

 

مشکلات نصب وردپرس : آپلودهای image/MP3 من کار نمی کند.

اگر از یک Rich Text Editor روی بلاگ خود استفاده می کنید که در یک زیر دایرکتوری نصب شده است، و یک تصویر آپلود شده جدید را در قسمت editor ویرایش کنید، تصویر ممکن است چند ثانیه بعد ناپدید شود .این به خاطر مشکلی با TinyMCE است (the rich text editor) نه  گرفتن اطلاعات کافی به طور صحیح  در طول عملیات drag برای ساخت مسیر به تصویر یافایل دیگر. راه حل این نیست که تصویر های آپلود شده را به ویرایشگر drag کنید. به جای آن، روی تصویر کلیک و روی آن نگه دارید و Send to Editor را انتخاب کنید.

مشکلات نصب وردپرس را در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد.

برچسب ها

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن