بازاریابی اینترنتی

ساختار سایت

ساختار سایت چیست ؟ مهمترین مسائل ساختار سایت کدامند؟

ساختار سایت یک جنبه حیاتی در استراتژی سئو شما است. بعد از همه این ها، ساختار سایت شما به گوگل نشان می دهد که چه مقالات و صفحاتی بیشتر مهم هستند. در مورد این که چه مقاله هایی بالاترین رتبه را در موتور جستجو داشته باشند می توانید با ساختار سایت خود تاثیر گذار باشید. پس مهم است که آن را به درستی انجام دهید. این یک بخش کاربردی از استراتژی سئو شما است. همین امروز می توانید ساختار سایت خود را بهبود بخشید. دراین پست اصول اولیه سئو گنجانده شده است. اهمیت ساختار سایت را برای سئوی سایت شما توضیح خواهم داد. و سه راهنمایی سریع در مورد چگونگی بهبود ساختار سایت برای شما ارائه می دهم.

هفت استراتژی رشد کسب و کار اینترنتی را بخوانید.

همین طور که سایت رشد می کند درهم و بر هم می شود

همانطور که بیشتر می نویسید و بیشتر پست وبلاگ می گذارید یا صفحات محصول بیشتری را اضافه می کنید، سایت شما در هم خواهد ریخت. لازم است که به طور مرتب آن را سازماندهی کنید، تا مطمئن شوید که بازدید کنندگان و گوگل می توانند آنچه را که جستجو می کنند پیدا کنند.

چرا این طور است؟ اجازه دهید یک داستان کوتاه برایتان تعریف کنم. یک بار یک زن جوان که نام او آلیس است هر روز صبح از خواب بیدار می شود و پشت میز تحریر خود می نشیند و شروع به نوشتن داستان زیبای خود می کند.  او هر روز یک داستان می نویسد. آلیس همه داستان هایش را در ماشین تحریر زیبا و قدیمی خود می نویسد. هر بار که او نوشتن را انجام می دهد، کاغذ را از دستگاه جدا می کند و داستان جدید دوست داشتنی اش را روی میز قرار می دهد. همانطور که می توانید تصور کنید کم کم میز او با این کاغذ ها پر می شود و میز درهم و بر هم و شلوغ می شود. بعد از یک سال او 365 ورق نوشته است. بعد از سه سال او بیش از هزار کاغذ خواهد داشت. آلیس به خاطر زیاد شدن تعداد داستان ها، داستان مورد علاقه خود را نمی تواند پیدا کند.

اگر با یک ساختار منظم کار خود را انجام ندهید ، داستان ، وبلاگ و صفحات محصول شما گم می شوند. بازدید کنندگان نمی توانند آنچه را که می خواهند پیدا کنند. و مهم تر از همه سئو شما است : گوگل شما را پیدا نخواهد کرد.

ساختار سایت
ساختار سایت

چرا ساختار سایت برای گوگل مهم است

به دو دلیل ساختار سایت برای گوگل و همچنین ، برای شانس رتبه بندی شما در موتورهای جستجو مهم است.

   1.ساختار یک راهنما برای گوگل است

نحوه ساختاربندی سایت شما به گوگل نشان می دهد که کجا مهمترین محتوا را پیدا کند. ساختار سایت شما تعیین می کند که آیا یک موتورجستجو می تواند درک کند که سایت شما درباره چه چیزی است و چه چیزی را می فروشد.

گوگل وب سایت ها را با دنبال کردن پیوندهای داخلی و خارجی، با استفاده از یک ربات به نام Googlebot، ردیابی می کند. و با پیروی از این لینک ها، گوگل رابطه بین صفحات مختلف را تعیین می کند. ساختار سایت شما یک راهنما برای گوگل است و از این رو بسیار مهم است.

     2.با محتوای خود رقابت نکنید

دومین دلیل برای اینکه چرا ساختار سایت برای گوگل ضروری است به این دلیل است که، بدون یک ساختار مناسب، در موتورهای جستجو با خود رقابت خواهید کرد. احتمالاً پست های وبلاگ یا مقالاتی در سایت دارید که موضوعات یکسانی دارند. در یواست، برای مثال، درباره سئو زیاد نوشته می شود. پست های زیادی درباره ساختار سایت است، که هر کدام جنبه های متفاوتی را پوشش می دهند. اما گوگل نخواهد دانست که کدام یک مهم تر است مگر اینکه به گوگل گفته شود. سفارشی کردن محتواهای خود اهمیت دارد.

درباره میز درهم و بر هم آلیس فکر کنید. آلیس می تواند در قفسه هایی یا پوشه هایی برگه ها و مقالات خود را مدیریت کند. و میز خود را تمیز کند. او می تواند داستان های خود را بر اساس موضوع سفارشی کند: داستان هایی درباره زنبور عسل، داستان هایی درباره گل ها، داستان های مربوط به پری، اما، اگر آلیس برگه های خود را دسته بندی کند، بدون اینکه آنها را سفارشی سازی کند، بدون اینکه داستان های زیبا را در بالا قرار دهد هیچ کس نمی داند که کدام داستان بیشترین اهمیت را برای او دارد. اگر به گوگل نگویید که کدام پست ها بیشترین اهمیت را دارند، همه پست های شما برای رقابت مورد توجه قرار می گیرند. شما می توانید با صفحات خود برای رتبه بندی بالا در گوگل رقابت کنید. راه حل نسبتاً ساده است: شما به گوگل اجازه می دهید که بداند کدام صفحه شما بیشتر مهم است. شما به گوگل می گویید که کدام داستان باید در بالا قرار بگیرد به عبارت دیگر کدام موضوع در اولویت است. برای انجام این کار، شما نیاز به یک ساختار سازمانی  داخلی خوب دارید.

ساختار سایت را چگونه شروع کنیم ؟

چه چیزهایی را برای بهبود ساختار سایت خود نیاز دارید؟ چه کارهایی می توانید انجام دهید تا ساختار سایت شما مسئله دار نباشد؟ سه راهنمایی کلی برای شما بازگو می کنم تا بدانید چطور ساختار سایت را به سرعت بهبود ببخشیم.

حذف کردن محتوای قدیمی

بسیاری از مغازه ها مجموعه ای متفاوت از محصولات (لباس، کفش) را در هر فصل می فروشند. اگر انتظار ندارید که همان محصولات را دوباره بفروشید، شما باید آن صفحه را حذف کنید. با این حال، ممکن است تعدادی لینک به  صفحه ای که می خواهید حذف کنید  داشته باشید. و شما می دانید، لینک به صفحه برای سئو شما مهم است. شما می خواهید از این لینک ها سود ببرید حتی اگر دیگر صفحه ای وجود نداشته باشد. شما باید آدرس  URL  خود را تغییر دهید. که در مبحثی جداگانه این موضوع بررسی خواهد شد.

دسته بندی های خود را ارزیابی کنید

شما باید مطمئن شوید که دسته ها به همان اندازه بزرگ هستند. به آلیس و داستانش فکر کنید. آلیس می تواند با پوشه یا کمد یا هر چیز دیگری داستان های خود را دسته بندی کند. تصور کنید که تعداد داستان ها خیلی زیاد شود، در حالی که داستان های کوچکتر و کم اهمیت تر باقی مانده است. پیدا کردن یک  داستان خاص خیلی سخت خواهد شد، در حالی که جستجو کردن آن از یک کمد کوچکتر آسان تر می باشد. در همان زمان، احتمالاً این خیلی مهم است زیرا آلیس داستان های زیادی در مورد یک موضوع خاص نوشته است.

وقتی در مورد یک موضوع خاص زیاد می نویسید و در مورد موضوعات دیگر کمتر می نویسید، دسته بندی ها کم کم خیلی بزرگ می شوند. در این لحظه شما باید آن دسته را به دو دسته تقسیم کنید. یک قانون خوب برای اندازه دسته ها این است که مطمئن شوید هیچ دسته ای بیشتر از دو برابر اندازه دسته دیگر نیست. وقتی یک دسته به طور قابل توجهی بزرگتر از سایر دسته ها شد سایت شما نامتعادل می شود. سخت ترین زمان رتبه بندی را با پست های وبلاگ در دسته بندی بزرگ خواهید داشت. دسته بندی شما برای پیدا کردن از طریق جستجو خیلی بزرگ شده است.

    3. ساختار لینک های داخلی خود را بهبود بخشید

باید مطمئن شوید که به مقالاتی که بیشترین اهمیت را دارند لینک دهید. یک ساختار ارتباطی(لینک دهی) داخلی بسیار مهم است. درباره ساخت لینک های داخلی بعداً بحث خواهیم کرد. ساختار لینک های داخلی کمک می کند تا به یک ساختار داخلی دست یابیم. اما باید مطالب زیادی را بخوانید و بسیار تحقیق کنید تا این کار را با حساسیت زیاد و درست انجام دهید.

مطالب مرتبط

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا