آموزش وردپرس

Plesk چیست؟

Plesk چیست؟  و چه ویژگی هایی دارد؟

آموزش وردپرس درس پانزدهم

Plesk چیست؟
Plesk چیست؟

Plesk چیست؟

Plesk چیست؟ Plesk یک پلت فرم تجاری میزبانی وب با یک پنل کنترل است که به مدیر سرور اجازه می دهد تا وب سایت های جدید، حساب های نمایندگی فروش، حساب های پست الکترونیکی و ورودی های DNS را از طریق یک رابط مبتنی بر وب تنظیم کند.

در ابتدا در Novosibirsk، روسیه طراحی شده بود، نرم افزار اتوماسیون میزبانی توسط شرکت Plesk منتشر شد و در سال ۲۰۰۱، اولین بار در سال ۲۰۰۱ در سال ۲۰۰۳، Plesk به SWSoft فروخته شد،  که در سال ۲۰۰۸ به Parallels تبدیل شد. در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵، Plesk  به یک نهاد تجاری جداگانه تبدیل شد،  که از آن زمان توسط Oakley Capital به دست گرفته شد.

بررسی کلی

پنل کنترل Plesk اجازه می دهد یک مدیر سرور برای ایجاد وب سایت های جدید، حساب های نمایندگی فروش، حساب های ایمیل و ورودی های DNS از طریق یک رابط مبتنی بر وب تنظیم کند.  مدیر می تواند قالب های مشتری و سایت ایجاد کند که پارامترهای تخصیص منابع را برای حوزه ها و / یا مشتریان از قبل تعیین می کند.

آخرین نسخه Plesk پشتیبانی از Github، Docker، مدیریت چند سرور و محیط آماده برای Node.js، PHP، Python، Ruby on rails و غیره را پشتیبانی می کند. نسخه قبلی Plesk (12.5) برای لینوکس / یونیکس از چندین پلتفرم POSIX از جمله Debian، Ubuntu، CentOS، Red Hat Linux و CloudLinux پشتیبانی می کند. نسخه های قبلی نیز از openSUSE، Fedora و FreeBSD پشتیبانی می کنند Plesk for Windows از سیستم عامل های ویندوز سرور ۲۰۰۸ و ویندوز سرور ۲۰۱۲ پشتیبانی می کند.

Plesk نسخه های سفارشی یا مدیریت نسخه های پایگاه داده MySQL و PostgreSQL (Microsoft SQL Server و مایکروسافت SQL Server Desktop Engine در ویندوز)، سرور پلتفرم جاوا Apache Tomcat و سرور ColdFusion را نصب می کند.
پلت فرم Plesk شامل افزونه هایی برای Authentication، Backup، Developers، Domain و DNS است.
Plesk  نرم افزار اتوماسیون اداری میزبانی تجاری است که برای ارائه دهندگان سرویس میزبانی وب مبتنی بر لینوکس و ویندوز طراحی شده است Plesk برای نصب و مدیریت سیستم های میزبانی وب و برنامه های کاربردی در یک سرور اختصاصی طراحی شده است. پنل کنترل برای ساده سازی مدیریت و مدیریت وب سایت ها با خودکار سازی وظایف مختلف در یک سرور تنها طراحی شده است.

افزودنیها (اکنون به نام “افزونه های “Plesk )
Plesk  دارای چندین بسته نرم افزاری است که جزء اصلی کد Plesk نیستند. این افزودنیها برای ارتباط کامل با Plesk طراحی شده اند و شامل موارد زیر می شوند:
• پشتیبانی داکر
• پشتیبانی Git
• مشاور امنیت Plesk
• فرمت چند سرور
• جعبه ابزار وردپرس
• بسته توسعه دهنده
• آنتی ویروس کسپرسکی
Servershield توسط CloudFlare
تاریخچه نسخه

VersionReleased
Plesk Onyx۲۰۱۶-۱۰-۲۲
Plesk 12.5۲۰۱۵-۱۰-۱۳
Parallels Plesk 12.0۲۰۱۴-۰۵-۰۹
Parallels Plesk Panel 11.5۲۰۱۳-۰۶-۲۶
Parallels Plesk Panel 11.0۲۰۱۲-۰۶-۱۳
Parallels Plesk Panel 10.0.1۲۰۱۰-۱۱-۰۳
Parallels Plesk Panel 9.0۲۰۰۸-۱۲-۰۹
Plesk 8.0.1۲۰۰۶-۰۹-۲۰
Plesk 7۲۰۰۴-۰۲-۱۰
Plesk 6۲۰۰۳-۰۶-۲۶

 

امنیت

Plesk کاربران را قادر می سازد تا به راحتی برنامه های کاربردی وب را با استفاده از بسته بندی نرم افزار (APS) نصب کنند  بسته های APS توسط فروشنده بسته بندی به روز شده  و در هنگام به روز رسانی امنیتی ساخته شده است.

Plesk یا cPanel کدام برای شما بهتر است؟ تصمیم گیری با خود شماست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن