بازاریابی اینترنتی

کلمات کلیدی و استراتژی برندسازی

کلمات کلیدی با استراتژی برندسازی شما چه رابطه‌ای دارد؟

بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کار اینترنتی نسبت به کلید واژه ها و کلمات کلیدی بی تفاوت هستند. و این بی تفاوتی بسیاری مواقع برند شما را به خطر می‌اندازد. تفاوت بین نام تجاری شما و کلمات کلیدی شما چیست؟  آیا شما از هر دو به طور موثر استفاده می کنید؟ برند شما یکی از مهمترین کلمات کلیدی شماست. اما نباید تنها کلمه کلیدی باشد. ضمنا نباید کلمات کلیدی زیادی داشته باشید اما نام تجاری نباشد.

کلمات کلیدی و برندسازی
کلمات کلیدی و برندسازی

یک استراتژی برندسازی در پشت کلمات کلیدی که انتخاب می کنید وجود دارد. در این مقاله بطور واضح توضیح خواهم داد که چطور با کلمات کلیدی، برندسازی کنید. و یک استارتژی برندسازی در انتخاب کلمات کلیدی و کلید واژه های خود داشته باشید. پس با بهترین ایده همراه باشید.

مقاله » ۹ استراتژی برندسازی از طریق شبکه های اجتماعی را بخوانید

نام تجاری واقعاً نام تجاری است

کلید واژه نام تجاری چیست؟ یک کلمه کلیدی تجاری، کلمه کلیدی مورد استفاده برای جستجوی یک نام شرکت است. شما با نام تجاری، مالکیت خود را علامت گذاری کرده اید. با قرار دادن نام تجاری خود بر روی آن می توانید یک گروه از  محصول خود را نیز داشته باشید. برند ما بهترین ایده است و آپارات یا گوگل نیست. ما یک نام تجاری داریم و  نام های محصول ما  به طور کامل به اسم برند ما است و آن را عمومی عرضه نمی کنیم.

این تصمیمات، تصمیمات عمدی هستند، نه اتفاقی. در گذشته، انتخاب نام عمومی محصولات یا دامنه بر اساس کلمات کلیدی، رتبه بندی سریع و آسان در موتورهای جستجو را به دست می آورد. سوالی که  شما باید از خودتان بپرسید این است که: اگر من این کار را انجام دهم، آیا مردم نام تجاری من را به یاد خواهند آورد؟

با نام تجاری محصولات خود ، حتی می توانید زمانی که مردم در حال جستجو هستند آنها را از نام تجاری خود آگاه کنید. به عنوان مثال هنگامی که مردم کلمات کلیدی را جستجو می کنند آنها کلمات پیشنهادی دیگری را نیز در گوگل می بینند.

کلمات کلیدی
کلمات کلیدی

نام تجاری و صفحه اصلی شما (homepage)

مقالات بعدی ما  که درباره سئوی صفحه اصلی است  را حتما بخوانید. در این مقاله توضیح دادم که شما نباید سعی کنید صفحه اصلی خود را برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی کنید. در کامنت ها، به وضوح برخی از تصورات غلط در مورد چگونگی نام تجاری مربوط به استراتژی کلمات کلیدی شما وجود دارد. ما اخیراً تحقیقات زیادی بر روی کلمات کلیدی و کلید واژه ها داشتیم. اما درباره استراتژی کلمات کلیدی صحبتی نکردیم. بنابراین این پست امروز در مورد چگونگی این موارد و چگونگی اتصال آنها به یکدیگر توضیح داده می شود.

صفحه اصلی یک صفحه است که برای برندسازی بسیار مهم است. صفحه اصلی شما دارای یک وظیفه و یک کار فقط  از دیدگاه سئو SEO است: برای نام تجاری خودتان رتبه بندی کنید. به نظر من سایتی اگر متفاوت از این باشد خیلی بی معنی است.

دامنه های کلیدی

به دلیل این ایده که شما باید یک نام تجاری و چندین (صدها) کلمات کلیدی یا کلیدواژه داشته باشید، طرفداران زیادی از دامنه های کلید واژه وجود ندارد. با  استفاده از دامنه کلمات کلیدی، شرکت های خود را در گذشته، حال و آینده به یک کلید واژه متصل می کنید.

هیچ یک از وب سایت ها یا بدتر از آن شرکت ها، نباید فقط به کلمات کلیدی و کلید واژه ها برای ترافیک سایت تکیه کنند. شما نیاز به پایه قوی تری دارید! شما نیاز به استراتژی کلمات کلیدی دارید!

استراتژی کلمات کلیدی

استراتژی کلمات کلیدی باید روی گروه کلمات کلیدی که شما مشخص کرده اید تمرکز کند. لازم نیست لیست طولانی از کلید واژه داشته باشید ( اگر چه داشتن آنها صدمه ای نمی‌زند ). استراتژی کلمات کلیدی شما باید یک تعریف از گروه کلمات کلیدی باشد که با استراتژی برند شما مطابقت دارد.
هر زمان که محتوای جدیدی را نوشتید می توانید نگاهی به کلمات کلیدی جدید بیاندازید تا با توجه به استراتژی تان بتوانید از آن‌ها هم استفاده می کنید.

این گروه‌های کلید واژه باید از هم متمایز باشند. اگر هرگز نمی‌توانید پست هایی را بنویسید که چندین موضوع مهم را پوشش دهد شما به سادگی از موضوع اصلی خارج شده اید.

دو سؤال اصلی که باید از خود بپرسید:

۱- مردم چه چیزی را جستجو کرده اند و سایت ما را پیدا کرده‌اند؟

۲- محصولات و خدمات من چه سئوالی را پاسخ می دهد؟ کدام مشکل را حل می کند؟

 

اقدامات لازم برای خلق استراتژی کلمات کلیدی

گام اول – چه تعداد کلمات کلیدی را باید هدف قرار دهیم؟

من در این مقاله نمی‌توانم به طور مستقیم و به طور مساوی برای هر سازمان، شرکت و وب سایت به این سوال پاسخ دهم.

اطمینان حاصل کنید که همه آن کلمات کلیدی مربوط به محصولات یا خدمات شما هستند. در غیر این صورت این کار بی معنی است و اطمینان حاصل کنید که سایت خود را در پیرامون استراتژی تان، ساختار می دهید.

بنابراین، حتی اگر کسب و کار شما به اندازه کافی کوچک است، احتمالاً با چند صد کلید واژه به پایان خواهد رسید. اما شما مجبور نیستید  بلافاصله صفحاتی را برای همه کلمات کلیدی خود داشته باشید. یک چیز خیلی عالی در مورد داشتن یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس این است که شما می توانید به تدریج محتوا اضافه کنید.

گام دوم – سر یا دم ( ابتدا یا انتهای پست)

بسیار مهم است که کلید واژه خود را طبقه بندی کنید. شما باید مهمترین کلید واژه سطح بالای خود را تشخیص دهید. آنهایی که ترافیک کافی برای کسب و کار شما دارند و بهترین ارتباط را با کسب و کار شما  دارند.

من همیشه در دوره‌های آموزشی کسب و کار اینترنتی پولساز تکنیک‌های خوبی به دوستان برای تشخیص بهترین کلمات کلیدی ارائه می‌دهم. اگر واقعا می‌خواهید تمام تکنیک ها را یکجا آموزش ببینید همین حالا می توانید در دوره آنلاین کسب و کار اینترنتی پولساز شرکت کنید. با شرکت در این دوره به مدت دوسال به محتواهای آموزشی و افزونه ها و قالب ها دسترسی خواهید داشت.

معمولا “سر” بیشتر از “دم” است. شما فقط باید چند کلمه از این کلمات کلیدی را برای کسب و کار خود داشته باشید. بقیه آن ها باید بیشتر در دم باشند. سر = ابتدای محتوا – دم = انتهای محتوا

سعی کنید سایت خود را مثل هرم در نظر بگیرید نام تجاری شما در بالای صفحه قرار می گیرد. در زیر آن محتوای محرمانه شما قرار می گیرد که شامل کلید واژه هایی که بیشتر باید به آنها توجه کنید می باشد و در زیر آن صدها یا هزاران صفحه قرار می گیرد که این بستگی به ساختار سایت شما و اندازه سایت شما دارد.

یادداشت نهایی: استراتژی کلمات کلیدی شما باید هر سال یکبار تغییر کند. استراتژی باید به‌روز و منطبق داده شود و با شما رشد کند. اگر اینطور نیست، شما استراتژی کسب و کار ندارید. همین حالا بروید و یک استراتژی کلیدی را ایجاد کنید.

مطالب مرتبط

1 دیدگاه

  1. با سلام و احترام
    از مقاله شما بسيار استفاده كردم .. از حسن توجه شما صميمانه سپاسگزارم.
    شاد و پيروز باشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا