بازاریابی اینترنتی

Google pagespeed grade بهبود نمی دهد

Google pagespeed grade  بهبود نمی دهد . تا چه حد به توصیه های گوگل عمل کنیم؟

Google pagespeed grade برای شما توصیه هایی دارد که چطور سرعت سایت خود را بهبود ببخشید، اما در واقع سرعت (زمان لود شدن ) وب سایت شما را اندازه گیری نمی کند. اگر وب سایت شما سریعاً بارگذاری می شود، میتوانید با خیال راحت توصیه های  Google pagespeed grade را نادیده بگیرید.

 

نیاز به سرعت

هدف ما، افزایش سرعت سایت شما است. سرعت، یعنی زمان بارگذاری سایت شما، مهمترین مسئله است. این چیزی است که برای تجربه کاربر و سئو مورد توجه است. وقتی ربات های گوگل سایت شما را بررسی می کنند، رتبه شما را نمی بینند، فقط سرعت شما را در نظر می گیرند.

آیا می دانید که  Google pagespeed grade حتی زمان بارگذاری سایت شما را اندازه نمی گیرد.

بیشتر بخوانید : بهینه سازی سایت با Autoptimize یا WP Rocket

تخفیف درجه یک اتلاف وقت است.

به ندرت هر سایتی نمره عالی در سرعت سایت را می گیرد. واقعاً این کار خیلی سخت است. شما نباید به تمام پیشنهاد هایی که PageSpeed به شما می دهد به معنای واقعی گوش کنید، زیرا گاهی اوقات آنها غیر واقعی هستند یا حتی غیر ممکن.

برای مثال، ممکن است به شما بگوید به یک فایلی که در وب سایت شما میزبانی نمی شود هدر های انقضا را  اضافه یا minify کنید. این غیر ممکن است.

در مثال زیر، فقط فیس بوک و گوگل خودشان می توانند به این فایل ها  browser caching اضافه کنند:

Google pagespeed grade
Google pagespeed grade

اگر از یک  CDN در سایت خود استفاده می کنید، PageSpeed ممکن است به شما امتیاز کمتری برای آن بدهد، اگر چه در بسیاری از موارد یک CDN ممکن است، سرعت بهتری را برای بازدیدکنندگان بین المللی فراهم کند. یا در مواردی سایت شما را کند تر کند، زیرا می توانید با فشرده سازی یک تصویر یک کیلو بایت ذخیره کنید، که یک کیلو بایت ارزش این را ندارد که خود را به زحمت بیاندازید!

 

PageSpeed برای چه چیزی خوب است؟

در بعضی موارد PageSpeed در مورد مشکلاتی در سایت هشدار می دهد که می توانید و باید آنها را مطرح کنید. برای مثال، ممکن است برای این واقعیت که محتوای شما  GZIPed نمی شود هشدار دهد. افزونه  WP Rocket به طور پیش فرض قوانین  GZIP  را اضافه می کند، پس اگر PageSpeed همچنان به شما هشدار می دهد، این به معنی علامت این است که سرور شما GZIP را فعال نکرده است.

یا  PageSpeed ممکن است به شما هشدار دهد که تعداد زیادی فایل تصویر بزرگ دارید که می توانید و باید فشرده سازی کنید. این یک توصیه خوب است که می توانید واقعاً روی آن کار کنید.

در اینجا یک مثال عالی از فرصت بهتر شدن است، زیرا شما می توانید ۷۵۰ کیلو بایت را ذخیره کنید و ۸۷ درصد از سایز را کاهش دهید. این تاثیر خوبی در زمان بارگذاری شما دارد:

Google pagespeed grade
Google pagespeed grade

دستورالعمل استفاده از PageSpeed

 PageSpeed  ابزاری است که شاید برخی اشاره گرها را ارائه دهد، اما هدف شما باید همیشه بهبود سرعت واقعی باشد، نه امتیاز سرعت صفحه.

به یاد داشته باشید: PageSpeed حتی سرعت سایت شما را اندازه نمی گیرد، حتی اگر در اینجا نام آن را ” سرعت” بگوید. همیشه توصیه های PageSpeed را به دقت بخوانید و آنهایی را پیاده سازی کنید که امکان پیاده سازی و ارزش زمان گذاشتن را دارند. اگر PageSpeed از شما خواست که باید کار غیر ممکنی را انجام دهید( مثل minify کردن اسکریپت های خارجی که هیچ کنترلی ندارید) به هر حال باید آنها را نادیده بگیرید!

همیشه روی سرعت تمرکز کنید، و برای گرفتن امتیازات مجازی وقت نگذارید. برای بررسی تاثیر هرگونه تغییری که در سایت خود ایجاد کرده اید، از ابزار تست سرعت واقعی مانند Pingdom استفاده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن