کارآفرینی

چهار عامل شگفت انگیز افزایش درآمد

چهار عامل شگفت انگیز افزایش درآمد چیست؟

چه کسی می‌خواهد که پول بیشتری کسب کند؟

پرسش بهتر این است: چه کسی نمی‌خواهد؟

ما این عبارت را شنیده‌ایم: «پول همه چیز نیست». البته این درست است، اما… چه دوست داشته باشید چه نه، پول بخش عظیمی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد و بسیاری از مردم این را می‌دانند. حتی ممکن است تمام وقت به آن فکر کنند اما هنوزمعنای واقعی آن را درک نمی‌کنند.

 

پس همین حالا این پادکست چهار عامل شگفت انگیز افزایش درآمد را دانلود کنید.

دانلود پادکست عوامل افزایش درآمد

متن پادکست

ما این عبارت را شنیده‌ایم: «پول همه چیز نیست». البته این درست است، اما… چه دوست داشته باشید چه نه، پول بخش عظیمی از زندگی ما را تشکیل می‌دهد و بسیاری از مردم این را می‌دانند. حتی ممکن است تمام وقت به آن فکر کنند اما هنوزمعنای واقعی آن را درک نمی‌کنند.

اگر از شما بخواهم که تعریفی از پول ارائه دهید، آن تعریف چیست؟ «شما با آن خرید می‌کنید» این پاسخی ساده است؛ اما از نظر تکنیکی، پول، ارزش کالا و خدماتی را که بین افراد مبادله می‌شود، اندازه می‌گیرد. کلمه کلیدی ارزش است.

ارزش همان چیزی‌ست که تعیین می‌کند شما چقدر درآمد دارید. آن‌چه که دریافت می‌کنید در ارتباط مستقیم با ارزشی‌ست که در بازار عرضه می‌کنید و بیایید صادق باشیم، مردم: بسیاری از افراد ورشکسته هستند که ارزش زیادی را به چشم بازار کنونی عرضه نمی‌دارند. این هم ما را به کلمه کلیدی دیگری رهنمون می‌شود: عرضه (پرداختن)

بسیاری ایده های خوب و بسیاری استدلال‌ها وجود دارند که چرا ما آن‌ها را نشنیده ایم. ساده است… اگر ارزشی عرضه نکنید، پرداخت زیادی به شما نمی‌شود. پیش از این‌که به بخش علمی کسب درآمد وارد شویم، باید درکی ساده و اولیه داشته باشیم. افزایش شگفت انگیز درآمد

۴ عامل افزایش شگفت انگیز درآمد عبارتند از:

 

۱- تقاضا:

محصول و یا خدماتی جدید ارائه دهید که بسیاری از مردم آن را می‌خواهند.

۲- تامین:

به منظور افزایش ارزش خود در تجارت، باید چیزی را تامین کنید که تعداد کمی از افراد آن را دارند یا چیزی را به روشی انجام دهید که هیچ کس دیگری به آن روش انجام نمی‌دهد.

۳- کیفیت:

محصولات و خدمات شما چقدر خوب هستند- یا اهمیت دارند- چقدر در تجارت خود خوب هستید. هرچه کیفیت بالاتر باشد و با قیمت تناسب داشته باشد؛ ارزش آن بالاتر است.

۴- کمیت:

محصول یا خدمات خود را به چه مقدار عرضه می‌کنید.
از همه این چهار فاکتور، بسیاری از مردم مشکل بزرگی با این مورد آخر دارند. ممکن است شما محصول یا خدماتی عالی داشته باشید و حتی ممکن است که آن را به بازار عرضه کنید، اما ممکن است نتوانید آن را به تعداد کافی تولید کنید که باعث ایجاد ثروت شود. اگر می‌خواهید به شما پول بدهند، باید ارزش خود را به مردم عرضه کنید. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید ارزش خود را به تعداد بسیار زیادی از مردم عرضه کنید. فرض کنید پزشکی را که به لحاظ طبابت عالی عمل می‌کند. تجارت این شخص قائم به خودش است و لاغیر. اگر روزی دست از کار بکشد، درآمدش به صفر می‌رسد. در این‌جا مشخص است که تجارت این پزشک در بخش کمیت با مشکل مواجه است.

نکته این‌جاست؛ مهم نیست که در چه تجارتی هستید، باید محصولی را به فروش برسانید و به بیانی بهتر، محصولاتی را به فروش برسانید. یک محصول، توانایی شما را برای عرضه به تعداد فراوان، افزایش می‌دهد. وقتی که محصولی برای فروش دارید، محدودیتی برای مقداری که می‌توانید تولید و عرضه کنید وجود ندارد، بنابراین محدودیتی برای مقدار پولی که کسب می‌کنید، وجود ندارد.

این‌جا همان جایی است که من با کارآفرینان، تجارت مردان و زنان و هر کسی با ایده‌ای بزرگ چالش دارم. بایستید! قدم‌های مفید بردارید تا حداقل دریابید که آیا نظرتان می‌تواند دوام داشته باشد. اغلب، تحقیق هزینه چندانی ندارد، اگر اصلا انجام شود.

چه تقاضایی برای ایده شما وجود دارد؟ آیا رقابتی وجود دارد؟ چه تحقیقات دیگری باید انجام دهید تا مطمئن شوید که محصول شما عالی‌ست؟ یا این‌که آیا محصول کسی دیگر وجود دارد که خوب است و شما می‌توانید در حین مذاکره برای محصول خود، آن را هم به فروش برسانید؟

 

برچسب ها

5 دیدگاه

  1. سلام
    باتوجه ب ایمیلی ک دریافت کردم تحت عنوان ۲۰ ایده جدید کار آفرینی ولی موفق ب دانلودش نشدم .
    تشکر از شما

  2. در ابتدا باید از وجود پر خیرتون تشکر کنم بعد هم عالی بود ، انگیزه ی مضاعف و مصمم کننده اید آقای استاد

  3. سلام عالی بود به نکات مهم و کلیدی اشاره کرد که هر کارآفرینی برای موفقیت باید به آنها توجه کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن