کارآفرینی

طرز فکر کارآفرینی – چهار تمرین برای داشتن طرز فکر کارآفرینی

برای داشتن طرز فکر کارآفرینی باید از کجا شروع کرد؟ آیا می‌توانم طرز فکرم را تغییر دهم و به طرز فکر کارآفرینی برسم؟ می خواهم کارآفرین شوم! از کجا شروع کنم؟ 

خیلی‌ها فکر می کنند برای کارآفرین شدن نیاز به ژن کارآفرینی هست. آیا واقعا برای کارآفرین شدن نیاز به داشتن DNA کارآفرینی است؟ ما یک تست DNA کارآفرینی هم داریم که می‌توانید بررسی کنید آیا شما DNA کارآفرینی دارید یا نه. اگر مایل بودید تست DNA کارآفرینی را از اینجا دانلود کنید.

برای اینکه بتوان در مسیر کارآفرینی گام برداشت باید نکات مهمی را در نظر گرفت. توجه به این نکات نیاز به یک طرز فکر (Mindset) جدید دارید: طرز فکر کارآفرینی. در این مقاله چهار تمرین وجود دارد که با انجام هر روزه آن‌ها و تکرار آن به طرز فکر شما کارآفرینانه خواهد شد.

طرز فکر کارآفرینی
طرز فکر کارآفرینی

چهار تمرین اصلی که طرز فکر کارآفرینی را می سازد:

۱- خوب ببینید.

شما باید اطراف خود را خوب ببینید. نه تنها با چشم خود، که با چشم همه ی دوستان و با همه ی دوربین های تلویزیونی. همه جا را رصد کنید. دنبال چیزهای جالب و جدید باشید. دنبال تغییرات باشید.

اگر به فوتبال علاقه دارید، با دقت بازی را ببینید. تبلیغ روی لباس بازیکنان، فروشندگان در ورزشگاه ها. تبلیغات کنار زمین، نیازهای افراد در ورزشگاه. کیفیت چمن زمین، کفش بازیکنان. قدرت بدنی بازیکنان، مکمل هایی که بازیکنان ممکن است استفاده کنند. سبک موی بازیکنان، و … وقتی خوب دیدید اولین گام مهم را انجام داده اید. سپس همه ی نکات را در یک دفترچه یادداشت نمایید.

۲- بیزینسی فکر کنید.

لیست خود را از این دریچه ببینید که در هر کدام از این نکات دیده شده و یادداشت شده چگونه می توان پول درآورد. آیا از آرایش موی بازیکنان فوتبال می توان درآمد زایی داشت؟چه کسانی این کار را انجام می دهند؟ چقدر درآمد دارند؟ آیا مکمل های انرژی زا را می توان در ورزشگاهها فروخت؟ آیا می توان چمن ورزشگاه را با کیفیت کرد؟ در ورزشگاه چه چیزی بیشتر نیاز یک تماشاگر هیجان زده را برطرف می کند؟

۳- اطلاعات کسب کنید.

به شکل رسمی یا غیر رسمی با همه صحبت کنید. خود را به افرادی که اطلاعات خوبی در این حیطه ی مورد علاقه شما دارند، مرتبط کنید. به این فکر کنید که می توانید از چیزهایی مطلع شوید که دیگران نمی دانند. با صاحبان کسب و کارهای موفق صحبت کنید. هرگز به آنچه دیده اید و فکر کرده اید اکتفا نکنید.

۴- تحلیل کنید.

شما باید آنچه دیده اید و از آنچه اطلاعات کسب کرده اید را تحلیل کنید. شما باید بفهمید کدام بازار برای ورود شما مناسب است. نقاط قوت و ضعف خود را برای ورود به هر کدام از این کسب و کارها روی کاغذ بنویسید. تهدیدات را درک کنید و فرصت ها را هوشمندانه دنبال کنید. یک کارآفرین باید ذهن تحلیل گر و تفکر استراتژیک داشته باشد.

اکنون شما اولین گام ها در جهت ورود به دنیای کارآفرینی را برداشته اید. ذهن شما باید با دیدن و فکر کردن و مطلع شدن از اطلاعات روز به روز ورزیده تر شود. در ضمن شما باید کم کم نقش جدید خود را باور کنید. شما در مسیر کارآفرینی قرار گرفته اید. باید به سبک تازه ای فکر و عمل کنید.  شما اولین گام ها را که در ذهن یک فرد کارآفرین باید برداشته شود را پشت سر گذاشته است اما هنوز این اول کار است!

حتما بخوانید » ۱۲ طرز فکر کارآفرینان برتر جهان

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن