بازاریابی اینترنتی

ساخت یک برند موفق – عوامل موفقیت در برندسازی

ساخت یک برند موفق به زبان ساده :

ساخت یک برند موفق شاید مفهومی است که در بازاریابی به اشتباه معنی شده و جا افتاده است. داشتن اطلاعاتی در مورد برندسازی بسیار اهمیت دارد زیرا بسیاری از مردم در حال صحبت کردن در مورد آن هستند، این طور نیست؟

اما برندسازی چه اهمیتی برای کسب و کار ما دارد و تعریف برند چیست؟

ساخت یک برند موفق
ساخت یک برند موفق

در میان متخصصان توافق کمی در مورد تعریف برند وجود دارد اما در تعریف زیر ما سعی کرده ایم جامع ترین را ارائه دهیم:

برند نام و نشانی است که با ارزش آفرینی در جامعه باعث فروش محصول یا ارائه خدمات می‌گردد و حامل یک پیام است :

«من را انتخاب کن»

برند اهمیت‌هایی دارد که برای بسیاری از کسب‌وکارها نقش حیاتی را ایفا می‌کند.

نتایج ساخت یک برند موفق:

۱ – شناخته شدن

۲ – حمایت قانونی

۳ – مشتریان وفادار

۴ – ارائه محصولات مختلف بانام برند

 

که هرکدام در جایگاه خود مزایای بزرگی به‌حساب می‌آیند.

مقاله مکمل » برندسازی با انتخاب نام مناسب

ساخت یک برند موفق

حال وقت آن رسیده که مردم از خود بپرسند آیا وقت آن نرسیده است که برای کسب‌وکار خود یک نام تجاری داشته باشیم؟

به زبان ساده‌تر هر سازمانی دارای یک برند یا نام تجاری است و بانام تجاری است که مردم یک شرکت یا محصول را می‌شناسند. حال این شناخت می‌تواند خوب باشد یا بد که بستگی به فعالیت‌های شما بانام تجاری‌تان دارد.

و جمع کل این نظرات است که شهرت خوب یا بد را برای شما به ارمغان می‌آورد و همین امر باعث می‌شود که سهام شما در بازار بورس بالا و پایین شود.

مشکل اینجاست که هر شرکتی دارای یک نام تجاری است اما تعداد کمی واقعاً می‌دانند که ارزش آن چیست و این در حالی است که اکثراً فکر می‌کنند که از این ارزش‌ها به‌طور کامل خبردارند.

ساده سازی برند

ارتباط مردم با برند خود را ساده کنید، گاهی وقت‌ها ما یک ایده بزرگ داریم برای اینکه انبوه تبلیغات را کنار بگذاریم و مستقیم به‌طرف مخاطبین هدف خود پیش برویم، تنها برای اینکه مفاهیم ضروری پیام خود را پیدا کنیم. به‌عنوان‌مثال، اجرای یک تبلیغ تلویزیونی در کشوری که تعداد کمی از افراد تلویزیون دارند به‌احتمال‌زیاد شکست می‌خورد. این مانند اجرا کمپین تبلیغات با روزنامه در یک کشور با سطح سواد پایین است.یافتن یک‌راه خوب برای رسیدن به مخاطبین هدف همیشه ساده نیست. به دلیل تبلیغات بدون هدفی که شرکت‌ها دارند اغلب هزینه‌های تبلیغاتی به هدر می‌روند. ارسال پیام‌ها اغلب اتفاقی هستند بسیاری از افرادی که هرگز کالای شمارا نمی‌خرند و اغلب عصبانی هستند با تلاش‌های تبلیغاتی شما در ارتباط هستند.

گاهی می‌توان به مردم معنی آنچه دریافت کرده‌اند را بگوییم. درصورتی‌که وسیله انتقال مفهوم جذاب باشد اجازه دهیم خودشان مفهوم را برداشت کنند.

عنوان تجاری پپسی کو مانتین دو یک نوشیدنی رایج در آمریکا و دیگر بازارها است. پپسی کو بازارهای جوان را با کالاهایش مورد هدف قرار می‌دهد. اما فاراد جوان از رسانه‌هایی مانند محله و روزنامه‌های خیلی استفاده نمی‌کنند. آن‌ها در درک بازاریابی مشهور هستند ( به‌خصوص در آمریکا، جایی که بیش از نیمی از جمعیت به‌نوعی به دوره‌های بازاریابی توجه داشته‌اند )

چندین سال پیش پپسی کو به یک فرصت ویژه دست‌یافت. استفاده از پیجر ( دستگاه پیام‌رسان ) بین جوانان مد بود، بنابراین پپسی کو به این فکر افتاد که مشتری ۱۰ تا سر قوطی مانتین دو را برای آن‌ها بفرستند به نوجوانان باقیمت بسیار پایین‌تر پیجر بفرستد. این پیشبرد یک موفقیت بزرگ در افزایش فروش مانتین دو بود. اما از همه مهم‌تر، پپسی کو در موقعیتی قرار گرفت که میلیون‌ها عضو از مخاطبین هدفش یک دستگاه ارتباطی داشتند. پپسی کو توانست پیام‌های تبلیغاتی به‌کل گروه را تنها با لمس کردن یک دکمه بفرستد. بدین ترتیب طریق آنها با کمترین هزینه امکان دسترسی فوری به افراد موردنیاز خود را داشتند..

هزینه‌ای که مشتری برای پیجرها می‌دهد بیشتر از ۲۰ دلار نیست. این‌یک برنامه پیشبرد فروش که خودش هزینه خودش را تأمین می‌کند بود، زیرا برنامه پیشبرد خودپرداخت می‌شود. این کار یک ایده عالی درون خودش دارد!

یک پیشنهاد:

برای ساخت یک برند موفق واقعیت‌ها را بررسی کنید. نام تجاری شما همان چیزی است که شما امیدوارید مردم آن را در مورد شما باور کنند. ولی شاید اعتقاد مردم در مورد برند شما چیز دیگری باشد.

مقاله مکمل » برندسازی با انتخاب نام مناسب

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن