کسب و کار

۹ راز موفقیت کسب و کار جدید

کارآفرینی و نوآوری بحثی است که در کشور ما به تازگی داغ شده است. برای گسترش و اهمیت عملی شدن این موضوع در کشورمان تسهیلاتی نیز برای کارآفرینان درنظر گرفته شده است. اما مسلما در این راه برای موفقیت و امکان ادامه مسیر آشنایی با راهکار های مناسب و درست الزامی است. اما به راستی رازهای موفقیت یک کارآفرین موفق در یک کسب و کار جدید چیست؟

راز موفقیت کسب و کار جدید

۹ راهکار مناسب که به شدت باعث موفقیت شما در کسب وکار جدیدتان می شود:

۱- تمرکز به موفقیت

اگر بخواهید به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنید، باید آرزوهای بزرگی نیز در سر داشته باشید. هر داستانی از موفقیت با یک آرزوی بزرگ آغاز می‌شود. شما می‌بایست چشم اندازه‌ای بزرگ را برای خود متصور باشید، این‌که فردی مشهور و صاحب اعتبار هستید. باید ازآنچه که می‌خواهید بدان برسید، تصویری روشن داشته باشید و آن‌قدر آن آرزوی خود را در سر پرورش داده باشید که آن را کاملاً احساس کرده و برایتان دست‌نیافتنی نباشد. به‌طور مثال تصور کنید که اگر در کار خود موفق شوید، چه تحولی در زندگی شما و اجتماع ایجاد خواهد شد؟ اگر کسب‌وکار شما به موفقیت و درآمد بالا برسد شما از چه اعتباری برخوردار خواهید شد ؟ و تا چه حد به اقتصاد منطقه خود کمک کرده‌اید؟

۲- پرشور و حرارت باشید

شما درراهی قدم می‌گذارید که در صورت موفقیت، بخشی یا تمام زندگی شما تغییر خواهد کرد. برای رسیدن به این مقصود شما می‌بایست انرژی و اشتیاق خود را بیش‌ازپیش کرده و آن‌ها را آشکار کنید. چرا باید این‌گونه باشد، زیرا ما همیشه نسبت به آرزوهای خود و آنچه دوست داریم بی‌رحمیم. درواقع برای آنچه بسیار دوست داریم، تلاش لازم را انجام نمی‌دهیم درحالی‌که می‌بایست نهایت تلاش خود را بکنیم. یا این‌که اگر شما از کاری که انجام می‌دهید رضایت کافی را نداشته باشید آیا تصور می‌کنید که واقعاً می‌توانید در آن کار به موفقیت برسید و یا در بازار رقابت امروز که هرروز بیش‌ازپیش به تلاش و فعالیت نیاز دارد، باقی بمانید؟

اگر هم با همه عدم علاقه خود در کار بتوانید خود را در گردونه رقابت حفظ کنید  ولی مطمئناً به موفقیت‌های بزرگ دست نخواهید یافت. موفقیت‌های بزرگ و استثنائی در صورتی به دست خواهند آمد که ما درزمینه آن کار، علاقه داشته باشیم که کارکنیم و یا حداقل برای آن ارزش قائل باشیم. برای کسانی که با چنین حس و حالی کار می‌کنند، این‌که مجبور باشند برای آن کار حتی ۱۵ تا ۱۸ ساعت در روز وقت بگذارند نه‌تنها خسته‌کننده نیست که موجب لذت آنان از کار خواهد بود. موفقیت در فعالیت‌های اقتصادی و مالی تنها نیازمند صبر و کاری طاقت‌فرسا است که تنها زمانی امکان‌پذیر خواهد بود که شما در مورد آن کار احساس مثبتی داشته باشید.

۳- تکیه بر نقاط قوت

بگذارید با این امر روبه‌رو شویم، شما نمی‌توانید برای همه اطرافیان خود همه‌چیز و همه‌کس باشید. هرکدام از ما نقاط قوت و ضعفی داریم. برای آن‌که بتوانید مفید واقع شوید، می‌بایست نقاط قوت خود را شناسایی کنید و بر روی آن تمرکز بیشتری داشته باشید. شما زمانی می‌توانید بیشترین موفقیت را به دست آورید که تلاش خود را به سمتی که در آن می‌توانید بهترین باشید هدایت کنید. به‌طور مثال اگر در فعالیت‌های اقتصادی ،شما در بازاریابی توانایی بیشتر دارید از آن نهایت بهره را ببرید. اما در بخش‌هایی از کار که در آن ضعیف هستید، کمک بگیرید و از آن ابایی نداشته باشید. اما برای تبدیل نقاط ضعف خود به نقاط قوت نیز تلاش کنید و برای آن از تعلیم و آموزش در حین کار بهره ببرید.

۴- هیچ‌گاه به شکست فکر نکنید

آین رند، در رمان خود به نام ” اصل و سرچشمه ” می‌نویسد، نه این در طبیعت بشر است و نه موجودیت حیات انسان که کاری را با رها کردن آن، آغاز کند.” به‌عنوان یک کارآفرین و پیش‌قدم در انجام یک کار شما نیاز دارید که هدف خود را کاملاً باور کنید، آن زمان است که می‌توانید به آن عمل کنید. شما می‌بایست ایمان و اعتقاد قوی به خودتان، ایده‌ها و نظرتان و ظرفیت‌های خود داشته باشید.

باید از سایه تردید عبور کنید و به‌یقین و اعتماد در کار خود برسید. هر چه قدر میزان ایمان و اعتقاد خود را افزایش دهید ، با سرعت بیشتری به اهداف خود دست خواهید یافت. هرچند که باید در این میان تعادلی وجود داشته باشد. تعادل بین اعتمادبه‌نفس و محاسبه دقیق خطرات کار به جهت دستیابی به هدف بالاتر. کارآفرین موفق ، کارآفرینی است که خوب می‌تواند محاسبه کند و میزان خطر در کار را کاهش دهد تا به سود بالاتر برسد.

۵- سخت کار کردن

هر کارآفرین و نوآور موفقی به‌سختی کارکرده است. هیچ‌کس به این مهم ، با نشستن و زول زدن به دیوار نرسیده است. “برایان تریسی” درباره این مطلب چنین گفته است، ” شما برای بقاء خود ۸ ساعت در روز کار می‌کنید، بیش از ۸ ساعت هرقدر زمانی که تلاش شما ادامه یابد در جهت موفقیت است.”  اگر از هر فرد موفقی در این زمینه سؤال کنید به شما خواهد گفت که در ابتدای شروع کسب‌وکار خود بیش از ۶۰ ساعت در روز کار می‌کرده است.

سعی کنید در این موقعیت تفریحات و کارهای متفرقه را تا مدتی فراموش کنید، تا زمانی که حقیقتاً بتوانید بر روی پای خود بایستید و قامت راست کنید. در این برهه از زمان حتماً یک سفر کوتاه هم می‌تواند برای شما ضرر باشد. همان‌گونه که اشاره شد ، این‌گونه سخت کار کردن برای شما آسان خواهد بود اگر دیدگاه و ایده‌ای محکم برای اجرا داشته باشید و هدفی روشن که به دنبال آن، احساس شور و اشتیاق را در خود حفظ کنید.

۶- راهکارهای جدید از طریق برقراری ارتباطات

در کسب‌وکار ، شما با شرکتی که اداره می‌کنید مورد قضاوت واقع می‌شوید . با گروه مدیریتی که دارید ، سیستم هدایتی که در نظر گرفته‌اید و همچنین استراتژی‌های ارتباط با همکارانتان. کسب‌وکار هر چه قدر هم که کوچک باشد نیازمند ارتباطات و استفاده از تجارب است. می‌توانید در ملاقات‌هایی که در کسب‌وکارهای مشترک دارید از افراد باتجربه به‌طور مثال در پایه‌گذاری بازارهای خود بهره ببرید.

این بسیار مهم است که شما در ارتباط با همکاران فعال خود آن‌هایی را که می‌توانند به شما کمک کنند و برعکس آن‌ها که شمارا به عقب می‌خوانند بشناسید. برای موفقیت در این زمینه شما همواره نیازمند داشتن مهارت برقراری ارتباط خوب و مناسب هستید و همیشه می‌بایست نسبت به فرصت‌های جدید و امکان گسترش روابط خود هوشیار باشید.

۷- اشتیاق به یادگیری

شما حتماً نباید مدرک MBA و یا فارغ‌التحصیل دکترا در این زمینه باشید تا موفقیت خود را تضمین کنید .در حقیقت کارآفرینان موفقی را می‌توان دید که حتی در مقطع دانشگاهی نیز تحصیلات خود را به پایان نرسانده‌اند. مطالعات نشان می‌دهد که بسیاری از میلیونرهای خودساخته از هوش متوسط برخوردار بوده‌اند. بااین‌وجود، به همه ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود توجه کرده‌اند و به زندگی اقتصادی موردنظرشان و اهداف شخصی خود دست‌یافته‌اند زیرا هرگز از یادگرفتن و آموزش دیدن دریغ نکردند.

برای موفقیت، شما باید علاقه‌مند به سؤال کردن باشید ، کنجکاوی خود را همیشه با خود داشته باشید و همیشه علاقه‌مند به یادگیری بوده و آغوش خود را برای دریافت معلومات بیشتر باز نگه‌دارید. مسلم این علاقه در دنیای پرسرعت تغییرات تکنولوژی و شیوه‌های کسب‌وکار بسیار ضروری است.

۸- پشتکار

هیچ‌کس تابه‌حال نگفته است که دستیابی به موفقیت آسان است. گاهی علی‌رغم همه سخت‌کوشی‌ها و علایق شما، کار با شکست مواجه می‌شود. اگر به گذشته بسیاری از افراد موفق امروز نگاه کنید می‌بینید که با دارا بودن همه خصوصیاتی که بدان اشاره‌کرده‌ایم اما شکست‌هایی در حد ورشکستگی را در کارنامه عملکرد خوددارند، اما به‌سرعت روی پای خود ایستاده‌اند تا آن شکست را سرآغاز شروع کاری بزرگ کنند.

رویکرد شما درصورتی‌که مبتنی بر ثبات قدم باشد و پذیرش رویارویی با شرایط مختلفی که گاهی ناامیدکننده است، موفقیت نیز می‌تواند از آن شما باشد. این را باید بیاموزید که بعد از هر شکست و زمین خوردنی باقدرت هر چه تمام‌تر از جا برخیزید و کار را از سر بگیرید. استواری شما در میزان اعتماد و باوری که به خوددارید نهفته است. به خاطر بسپارید که اگر ثابت‌قدم و استوار باشید هیچ‌چیز شمارا نمی‌تواند متوقف کند.

۹- نظم و انضباط

توماس هوکسلی گفته است، ” آنچه را که باید انجام دهید آن زمان که باید انجام شود بدان عمل کنید، چه دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید.” تأدیب نفس و نظم دادن به خود کلید موفقیت در این مرحله است.  قدرت آرزوها و تمایلات شمارا مجبور خواهد کرد که بهای موفقیت خود را بپردازید. آنچه را که دیگران دوست ندارند انجام دهند شما انجام دهید، کیلومترها به جلو بتازید و در جنگ تن‌به‌تن با خود به‌تنهایی بجنگید و برنده شوید.

عضویت = دسترسی به مطالب و محصولات آموزشی

چگونه ایده های کسب‌ و کار خود را ارزیابی کنیم؟

بهترین ایده | شبکه ایده پردازان، کارآفرینان و استارت آپ ها

برچسب ها

3 دیدگاه

  1. با سلام

   توصیه می‌کنم در گام اول کارآفرینی، بازار را خوب بشناسید و براساس نیاز بازار اقدام کنید.

   در گام بعد براساس نیازهای بازار، به ساختارشکنی و خلاقیت و نوآوری دست بزنید.

   موفق باشید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
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
با سپاس از ثبت دیدگاه شما دوست عزیز
از تماشای این ویدیو لذت ببرید ...
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
* دانلود فایل سخنرانی استیو جابز ...
هفته نامه بهترین ایده
ایبوک هدف‌گذاری موثر
زودتر از آنچه فکرش را می‌کنید به خواسته‌هایتان دست پیدا کنید!
* لینک دانلود بلافاصله ایمیل می‌شود.
چهار عامل شگفت انگیز کسب درآمد چیست؟
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
* سه ایده کسب و کار خانگی پولساز
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
* ایبوک: ده مکان عالی برای پیدا کردن یک ایده جدید
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
* دانلود ویدیوی جذاب و با کیفیت مصاحبه جک ما
از همین امروز شروع کنید
بدون تجربه و دانش فنی وارد دنیای درآمدهای اینترنتی شوید!
فایل‌های آموزشی برای شما ایمیل می‌شود.
فقط چند ثانیه تا دریافت این فایل آموزشی فاصله دارید!
فایل‌های آموزشی ویژه اعضای سایت
* اگر عضو نیستید با وارد کردن ایمیل‌تان به این فایل دسترسی پیدا می‌کنید
دسترسی مخصوص اعضای سایت
عضو سایت نیستید؟
فقط کافیه نام و ایمیل‌تان را وارد کنید و ...
* دسترسی سریع به تمام فایل‌های آموزشی
ورود کاربران