آموزش وردپرس

گام اول با وردپرس

گام اول با وردپرس  را چطور شروع کنیم ؟

حالا چکار کنیم ؟

آموزش وردپرس درس نهم

گام اول با وردپرس
گام اول با وردپرس

گام اول با وردپرس  : شما فقط در 5 دقیقه نصب وردپرس را انجام داده اید (آموزش تصویری نصب وردپرس را از اینجا ببینید )  یا با یک کلیک از میزبانی وب نصب کرده اید. حالا چی ؟ حالا چکار کنیم؟ بیایید گام به گام سایت وردپرسی خود را ببینید و نگاه کنید که توابع مختلف برای سایت جدید شما چطور کار می کنند. در بخش اول این آموزش، لطفاً هر چیزی را در برنامه تغییر ندهید مگر اینکه بخشی از آموزش باشد. پس از انجام این مراحل، به زودی همه چیز را تغییر خواهید داد.

گام اول با وردپرس : Log In ورود

برای  ورود به ناحیه مدیریت یا “administration area” یا back end وب سایت خود مراحل زیر را انجام دهید. برای دیدن صفحه ورود سایت خود کلمه “wp-admin” را بعد از نام دامنه خود در مرورگر بنویسید و کلیک کنید.

(e.g. http://example.com/wp-admin)

شما همچنین می توانید کلمه “login” را بعد از دامنه خود جایگذاری کنید. به طوری که وردپرس 3.4 برای برخی از قالب ها لینک “login” یا فرم ورود را در صفحه اول فراهم می کند. حالا با استفاده از نام کاربری و رمز خود وارد وردپرس شوید.

گام اول با وردپرس
گام اول با وردپرس

گام اول با وردپرس : از بالا شروع کنید

پس از ورود به سیستم، شما در صفحه مدیریت اصلی به نام داشبورد می باشید. داشبورد مغز وب سایت شما است. جایی که می توانید خلاقیت خود را منفجر کنید، بهترین سایتی را که دوست دارید طراحی کنید و متن زیبا و درخشانی بنویسید. افکارزیبای خود را بنویسید، از مهارت ها و علم و هنر خود بنویسید و کسب درآمد کنید.  اینجا جایی است که سازماندهی سایت شما شروع می شود – و این فقط آغاز راه است.

بالای صفحه ناحیه نوار ابزار (“toolbar”) نامیده می شود. روی لینکی که نام سایت شما است کلیک کنید. این شما را به چشم انداز جدیدی از سایت وردپرس جدید شما می برد. آن را دوست دارید ؟ آن را دوست ندارید ؟ مهم نیست ، فقط به آن نگاه کنید. اینجا جایی است که می خواهید هزینه زیادی را صرف کنید!

گام اول با وردپرس : درایو سایت وردپرس خود را آزمایش کنید

قبل از اینکه چیزی را تغییر دهید یا فکر کنید چطور این کارها را انجام دهید زمانی را برای بازدید از سایت بگذارید. مهم است که ببینید 27 تا قالب وردپرس چگونه است و چطور کار می کنند. قبل از شروع به اضافه کردن تمام ویژگی های خاص تست درایو را در نظر بگیرید.

طرحی که شما به دنبال آن هستید قالب وردپرس نامیده می شود. این ظاهر وب سایت شما است. ظاهر سایت و محتویات آن. ویژگی های 27 قالب وردپرس : یک “header” در بالای سایت شما با عنوان و برچسب برای سایت است. در زیر آن منو قرار دارد. در کنار سایت برخی از عناوین و لینک ها را مشاهده خواهید کرد. این شامل ابزارک ها می شود. در قسمت وسط صفحه محتویات قرار می گیرد. در پائین صفحه footer یا پاورقی قرار دارد.

بیایید به پست نگاه کنیم. یک عنوان یا “title,” وجود دارد و در زیر عنوان تاریخ پست نوشته شده است. سپس بدنه اصلی پست قرار دارد، و سرانجام اطلاعاتی در مورد پست. این ها meta data برای یک پست نامیده می شوند که شامل اطلاعاتی درباره پست مانند دسته بندی مربوط به آن پست می باشد. پائین صفحه را مرور کنید و نوار انتهایی صفحه را مشاهده کنید. این “footer.” نامیده می شود. درآنجا نوشته شده است : با افتخار از وردپرس نیرو گرفته است. به نوار کناری برگردید، شما بخش های مختلف اطلاعات را خواهید دید. در میان این ها شما می توانید لیستی از پست های اخیر، نظرات اخیر، آرشیو، دسته ها، و پیوندهایی به صفحه های مدیریت، خروج از سیستم، وفیدهای  RSS   را  پیدا کنید. این قسمت بخشی از منو یا صفحه ناوبری است که مردم برای حرکت در اطراف سایت خود استفاده می کنند، برای  بازدید از پست ها با  دسته های مختلف و یا دوره های زمانی  می باشد.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن