بازاریابی اینترنتی

کلمات کلیدی طولانی ننویسید

کلمات کلیدی طولانی را به چه دلیل نباید بنویسیم؟

تمرکز بر روی کلمات کلیدی طولانی می تواند یک استراتژی عالی باشد. اما کلمات کلیدی را بیش از حد طولانی ننویسید. تلاش برای رتبه بندی عبارات کلیدی طولانی معمولاً متن شما را برای خواندن وحشتناک می کند. چرا اینطور است؟ و چه استراتژی برای کلمات کلیدی طولانی باید داشته باشیم؟ در این مقاله به بررسی کلمات کلیدی طولانی می پردازیم!

 

تمرکز روی کلمات کلیدی و عبارات کلیدی

کلمات کلیدی به ندرت یک کلمه ای است. آن معمولاً از چند کلمه تشکیل شده است: احتمالاً باید یک عبارت کلیدی نامیده شود. اگر می خواهید پست وبلاگ شما برای عبارت (کلمه کلیدی طولانی) رتبه بندی شود، باید پست خود را برای آن عبارت بهینه سازی کنید. اگر می خواهید این عبارت را پیدا کنید می توانید از ابزارهای جستجوی کلمه کلیدی استفاده کنید تا برای این عبارت پست خود را بهینه سازی کنید. انتخاب کردن این عبارت می تواند کار سختی باشد. نیاز دارید که در این ضمینه تحقیقات مناسبی را انجام دهید تا عبارت کلیدی را پیدا کنید.

کلمات کلیدی طولانی
کلمات کلیدی طولانی

چرا عبارات طولانی؟

استفاده از عبارات کلیدی طولانی می تواند یک استراتژی عالی باشد. کلمات کلیدی طولانی که شما برای آنها بهینه سازی می کنید، رقبای کمتری خواهد داشت. تمرکز بر تعداد زیادی از کلمات کلیدی طولانی (خاص) می تواند ترافیک زیادی را برای سایت شما تولید کند. ترکیب این استراتژی با محتوای پایه و با ساختار لینک دهی داخلی عالی یک استراتژی بسیار هوشمند سئو است. با این وجود، اگر این عبارت ها خیلی طولانی باشند، خوانایی متن کم می شود.

 

خوانایی و عبارات طولانی

بهینه سازی متن برای کلمات کلیدی خیلی طولانی خوانایی متن شما را به خطر می اندازد. تاکید می کنیم که از کلمات کلیدی خیلی طولانی بپرهیزید: بهینه سازی عبارت بیشتر از 6 کلمه فوق العاده سخت است. بهینه سازی متن برای عبارتی مثل (ابزارهای جستجوی کلمه کلیدی که برای استفاده آسان است) بسیار سخت است. اگر بخواهید دقیقاً از این عبارت در متن خود چند بار استفاده کنید، باید زیاد تلاش کنید. علاوه بر این، اگر از این عبارت زیاد استفاده کنید به نظر می رسد که متن شما خیلی بهینه نیست و ناخوشایند به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید: رتبه بندی خوانایی متن

گوگل و عبارت های کلیدی طولانی

گوگل توانایی زیادی در تشخیص عبارات کلیدی طولانی دارد، حتی اگر کلمات در نظم مشابه نباشند. اگر عبارت کلیدی شما برای گوگل این باشد [keyword research tools that are easy to use] یعنی  ( ابزار جستجوی کلمات کلیدی که برای استفاده آسان است ) این نتایج را دریافت خواهید کرد:

کلمات کلیدی طولانی
کلمات کلیدی طولانی

گوگل در گزارش جستجوی خود کلمات را هایلایت می کند، و کلمات را در گزارش خود تشخیص می دهد، حتی اگر آنها به طور دقیق مرتب نشده باشند. تقریباً در همه موارد گوگل می تواند این کار را انجام دهد.

 

از کلمات کلیدی چندگانه برای عبارات کلیدی طولانی استفاده کنید

اگر می خواهید برای عبارات کلیدی طولانی بهینه سازی کنید، می توانید از قابلیت کلمات کلیدی چندگانه در افزونه ها استفاده کنید. برای مثال، اگر می خواهید برای عبارت [keyword research tools that are easy to use] رتبه بندی کنید به شما پیشنهاد می کنیم که پست خود را برای [keyword research tools] و [easy to use] بهینه سازی کنید. اگر پست های خود را به این ترتیب بهینه سازی کنید، مطمئن می شوید که برای همه کلمات کلیدی طولانی خاص بهینه سازی می کنید.

با استفاده از افزونه ها می توانید جنبه های مختلف عبارت کلیدی را بررسی کنید. به طوریکه خوانایی متن به هم نخورد و مطمئن می شوید که تمام جوانبی را که باید مورد توجه قرار می دادید پوشش داده اید. با استفاده از افزونه طبق عملکرد گوگل عبارت کلیدی تشخیص داده خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن