بازاریابی اینترنتی

چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا

در مقاله‌ی چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا شما را با چهار روش اصلی شروع بازاریابی محتوا برای کسب و کار شما آشنا خواهم کرد.

ایده های بازاریابی زیادی برای پیشبرد بازاریابی کسب و کار شما وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها بازاریابی محتواست. همانطور که در مقاله بازاریابی محتوا چیست و چرا اهمیت دارد اشاره کردیم، “بازاریابی محتوا، روشی از بازاریابی اینترنتی است که به‌منظور جذب مشتریان، محتوایی ارزشمند، به طورپیاپی ایجاد و منتشر می‌کند، با این هدف که مشتریان جذب شده و باعث کسب درآمد شود.”

اگر تمایل داشتید می‌توانید فایل صوتی این مقاله را هم همزمان گوش دهید:

فایل صوتی: چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا

 

چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا
چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا

چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا

روش اول – اطلاعات گرافیکی یا  اینفوگرافیک

 معمولا این نوع از گرافیک‌ها،   شامل اطلاعات مختلفی مثل آمار و ارقام، جداول، نمودار‌ها و سایر اطلاعات است. اگر اطلاعات گرافیکی مناسب باشند، می‌توانند مدت طولانی  روی سایت‌ها باقی بمانند یا اینکه از طریق رسانه‌های اجتماعی در فضای مجازی منتشر شوند و به این ترتیب اثرماندگارتری بر کاربر خواهند داشت. می‌توان به اطلاعات گرافیکی داده‌های دیگری مثل استراتژی سازمان، اهداف بلندمدت، تحقیقات انجام شده و همچنین حق کپی رایت یا همان حق گرفتن تبلیغات را اضافه کرد. حتی می‌توان از طریق سایت Pinterest اطلاعات گرافیکی خود را در میان کسب و کارهای مرتبط توزیع کرد.

 

روش دوم – صفحه اینترنتی

تفاوت اساسی بین یک صفحه معمولی اینترنتی و صفحه‌ای که در آن بازاریابی محتوایی صورت می‌گیرد، تنها در جذابیت و گیرایی صفحه و محتوای آن است.  همین عامل است که باعث می‌شود نه‌تنها کاربر از صفحه خارج نشود بلکه از اطلاعات موجود استفاده کند.

 

روش سوم – پادکست یا فایل صوتی

که به آن رادیوی اینترنتی نیز میگویند. این روش ارائه محتوا، در سال ۲۰۰۴ بشدت گسترش یافت و نزد کاربران از محبوبیت خوبی برخوردار شد.

 

روش چهارم – ویدئو

از آنجا که عموم مردم تصور می‌کنند استفاده از پادکست و ویدئو دشوار و گران است، این دو روش کمتر در بازاریابی محتوا به‌کار گرفته شده است. اما صرف‌نظر از هزینه تجهیزات صوتی- تصویری با کیفیت، بهره‌بردن از این دو روش، آسان‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود و از سوی دیگر می‌تواند از تاثیرگذاری مناسبی هم برخوردار باشد.

 

همین حالا pdf این مقاله را دانلود کنید
در مقاله بعدی خواهید خواند: مهم‌ترین راز بازاریابی محتوا چیست؟

 

در این مقاله ما چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا برای هر کسب و کاری ارائه دادیم. شما چه روش(های) دیگری برای بهبود این مقاله پیشنهاد می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن