چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا

چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا

در مقاله‌ی چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا شما را با چهار روش اصلی شروع بازاریابی محتوا برای کسب و کار شما آشنا خواهم کرد.

ایده های بازاریابی زیادی برای پیشبرد بازاریابی کسب و کار شما وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها بازاریابی محتواست. همانطور که در مقاله بازاریابی محتوا چیست و چرا اهمیت دارد اشاره کردیم، “بازاریابی محتوا، روشی از بازاریابی اینترنتی است که به‌منظور جذب مشتریان، محتوایی ارزشمند، به طورپیاپی ایجاد و منتشر می‌کند، با این هدف که مشتریان جذب شده و باعث کسب درآمد شود.”

اگر تمایل داشتید می‌توانید فایل صوتی این مقاله را هم همزمان گوش دهید:

فایل صوتی: چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا

 

چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا

چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا

چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا

روش اول – اطلاعات گرافیکی یا  اینفوگرافیک

 معمولا این نوع از گرافیک‌ها،   شامل اطلاعات مختلفی مثل آمار و ارقام، جداول، نمودار‌ها و سایر اطلاعات است. اگر اطلاعات گرافیکی مناسب باشند، می‌توانند مدت طولانی  روی سایت‌ها باقی بمانند یا اینکه از طریق رسانه‌های اجتماعی در فضای مجازی منتشر شوند و به این ترتیب اثرماندگارتری بر کاربر خواهند داشت. می‌توان به اطلاعات گرافیکی داده‌های دیگری مثل استراتژی سازمان، اهداف بلندمدت، تحقیقات انجام شده و همچنین حق کپی رایت یا همان حق گرفتن تبلیغات را اضافه کرد. حتی می‌توان از طریق سایت Pinterest اطلاعات گرافیکی خود را در میان کسب و کارهای مرتبط توزیع کرد.

 

روش دوم – صفحه اینترنتی

تفاوت اساسی بین یک صفحه معمولی اینترنتی و صفحه‌ای که در آن بازاریابی محتوایی صورت می‌گیرد، تنها در جذابیت و گیرایی صفحه و محتوای آن است.  همین عامل است که باعث می‌شود نه‌تنها کاربر از صفحه خارج نشود بلکه از اطلاعات موجود استفاده کند.

 

روش سوم – پادکست یا فایل صوتی

که به آن رادیوی اینترنتی نیز میگویند. این روش ارائه محتوا، در سال ۲۰۰۴ بشدت گسترش یافت و نزد کاربران از محبوبیت خوبی برخوردار شد.

 

روش چهارم – ویدئو

از آنجا که عموم مردم تصور می‌کنند استفاده از پادکست و ویدئو دشوار و گران است، این دو روش کمتر در بازاریابی محتوا به‌کار گرفته شده است. اما صرف‌نظر از هزینه تجهیزات صوتی- تصویری با کیفیت، بهره‌بردن از این دو روش، آسان‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شود و از سوی دیگر می‌تواند از تاثیرگذاری مناسبی هم برخوردار باشد.

 

همین حالا pdf این مقاله را دانلود کنید
در مقاله بعدی خواهید خواند: مهم‌ترین راز بازاریابی محتوا چیست؟

 

در این مقاله ما چهار روش برای شروع بازاریابی محتوا برای هر کسب و کاری ارائه دادیم. شما چه روش(های) دیگری برای بهبود این مقاله پیشنهاد می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *