بازاریابی و فروش

پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود

امروز تصمیم گرفتم پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود را در این مقاله معرفی کنم.

[gap height=”20″]

برای موفقیت در فروش بیشتر باید فرآیند خرید را تا آنجا که ممکن است ساده سازی کنید و سعی کنید برنامه بازاریابی ما بر حواس ۵ گانه مشتری تاثیر بگذارد.

همچنین می بایست در پیام بازاریابی خود بر نتایجی که محصولات و یا خدمات ما ایجاد می کند تمرکز کنیم. و بطور کل باید احساسات مشتری را در فرآیند خرید درگیر کنیم.

در فروش پنج ستاره شوید!

[gap height=”20″]
پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود
پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود

در این مقاله بر سوالات زیر تمرکز می کنیم:

۱) هدف اصلی ما از بازاریابی چیست؟

۲) چگونه فرآیند خرید مشتریان را ساده سازی کنیم؟

۳) چگونه حواس پنج گانه مشتری در خرید را درگیر کنیم؟

۴) چگونه بر اساس حواس ۵ گانه مشتریان، آگهی های پر فروش طراحی کنیم؟

تاکنون در همین وب سایت مقالات زیادی ارائه کرده ایم که تصمیمات خرید اغلب بر اساس احساس است و نه بر اساس منطق. شما با خواندن این مقاله در خواهید یافت که چگونه با درگیر کردن احساسی مردم در خرید سود سرشاری را نصیب خود کنید.
بیایید یکبار دیگر تعریف ساده ای از بازاریابی را با هم مرور کنیم.

بازاریابی یعنی هر عملی که انجام می دهید تا مخاطب را به خرید کالا و خدمات شما ترغیب کند. شما به عنوان صاحب کسب و کار همواره باید به این فکر کنید که چگونه مشتریان را به خرید بیشتر از خود ترغیب کنید. در موارد زیادی دیده می شود که برخی کسب و کارها بیشتر کار خرید را برای مشتریانشان سخت تر می کنند.

اگر می خواهید در بازاریابی موفق عمل کنید باید بدانید که چگونه باید احساسات مشتریان را درگیر خود کنید. مردم بیشتر از آنکه بر اساس منطق خود خرید کنند، خرید می کنند تا احساساتشان را ارضاء کنند. بعنوان مثال فرض کنید کسی که یک دست مبل را ۱۵۰ میلیون تومان می خرد مگر مبل ۱۰ میلیونی همان نیاز را برآورده نمی کند؟ او مبل گران را می خرد تا در چشم اطرافیان شخصی متمول و موفق جلوه کند. بارها و بارها گفنه ایم که مردم با احساسات خود خرید می کنند و بعد با منطق سعی می کنند آن را توجیه کنند.

برای اینکه فروش موفقی داشته باشید، باید ویژگی های محصولتان را به یک یا چند احساسی که مشتری از خرید آن محصول به او دست می دهد مرتبط کنید. بعنوان مثال کسی که پول زیادی را برای پرداخت یک عمل جراحی بینی پرداخت می کند برای کسب اعتماد به نفس بیشتر، زیباتر بنظر آمدن و کسب فرصتهای بیشتر برای ارتباط با دیگران این پول را پرداخت می کند. وقتی از همان شخص سئوال می کنید چرا بینی خود را عمل کردی؟ می گوید انحراف بینی داشتم و یا خوب نمی توانستم نفس بکشم. در حالیکه هیچکدام از این دلایل، دلایل واقعی عمل جراحی بینی او نیست.
شما بعنوان بازاریاب هر چه بیشتر بتوانید احساسات مردم را درگیر کنید بیشتر می فروشید.

پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود

پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود :

[gap height=”20″]

۱) ترس

مشتریان شما از چه چیزهایی ترس دارند؟

نمونه آن یک تیزر تبلیغاتی بسیار موفقی بود که در انگلستان در مورد استفاده نکردن از موبایل در هنگام رانندگی ساخته شد. در این آگهی نشان داد که سه دختر در یک اتومبیل در حال رانندگی هستند و راننده دختر در حال ارسال پیامک در هنگام رانندگی است که ناگهان تصادف وحشتناکی برای آنان رخ می دهد. این آگهی بعنوان یکی از تاثیرگذارترین آگهی های تبلیغاتی در جهان شناخته شد.

پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود

۲) عشق

مشتریان شما عاشق چه چیزهایی هستند؟

عشق و ارتباط یکی از مهمترین عوامل انگیزاننده برای خرید است. مثلاً فرض کنید که رستورانی در آگهی های تبلیغاتی خود اعلام کند که با حضور در این رستوران فضایی فراهم کرده ایم که شما با دیگران آشنا می شوید و ارتباطات جدید برای شما بوجود می آید. اگر رستورانی پیامی مبتنی بر این احساس ارائه دهد بی شک می تواند تعداد مشتریان بیشتری را جذب نماید.

پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود

۳) کالای رایگان

چه کالای یا خدمات رایگانی می توانید به مشتریان خود هدیه دهید؟

امروزه مردم بسیار تمایل دارند که معاملات موفقی را تجربه کنند. بعنان مثال اگر در بسیاری از نمایشگاه های تجهیزات پزشکی در ایران شرکت کرده باشید می بینید با اینکه پزشکان اشخاص متمولی هستند اما برای دریافت یک اشانتیون از یک غرفه بشدت استقبال می کنند. این به این دلیل است که انسان ذاتاً بدنبال دریافت چیزی بدون دادن هزینه آن است.
اگر بازاریاب باهوشی باشید می توانید محصولات رایگانی ارائه دهید تا از طریق آن محصولات گرانتر و ارزشمندتر خود را به انها بفروشید.

پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود

۴) سود بیشتر

کالا یا خدمات شما چه نفعی برای مشتریان شما دارد؟

اگر محصول شما بگونه ای باشد که بتوانید ثابت کنید با خرید آن، مشتری درآمد بیشتری کسب می کند یا مثلاً سالانه مبلغی را پس انداز خواهد کرد شک نکنید که او محصول شما را می خرد.

پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود

۵) آرزو

مشتریان شما چه آرزوهایی دارند؟ این مقاله را بخوانید

شما باید آرزوها و رویاهای مشتریان خود را پیدا کنید. اگر محصولات شما باعث شود که آنها به بخشی از آرزوهایشان دست یابند مطمئناً از شما خرید می کنند. مثلاً فرض کنید یک شرکت دکوراسیون داخلی آپارتمانی را به عنوان نمونه کار ارائه دهد که بتواند با نشان دادن ان به مشتریان ثابت کند که زندگی در آن خانه چقدر می تواند به آنها آرامش دهد و استرس را از آنها دور کند.

پنج ستاره که باعث افزایش فروش شما می شود


اگر شما در آگهی های تبلیغاتی خود سعی کنید از این پنج حواس استفاده کنید، شک نکنید که آگهی شما تبدیل به یک آگهی پر فروش خواهد شد. از این نوع بازاریابی بعنوان بازاریابی انگیزشی نام برده می شود.


مهم نیست که آگهی شما در چه رسانه ای است. آیا یک آگهی چاپی دارید و یا یک آگهی رادیویی بلکه مهم این است که در پیامتان بر احساسات مشتریتان اثر بگذارید.

برچسب ها

5 دیدگاه

 1. سلام و احترام
  چون حوزه کاری بنده در فیلد قطعات و تجهیزات صنعتی میباشد یه نظر میرسد بحثهای فوق در این زمینه نمیگنجد . تجهیزات صنعتی جزو خشن ترین کالاه هستند که نمیتوان ان را با کالای مصرفی یا تجملاتی مقایسه کرد. به نظر شما چگونه میتوان در کالای مورد چالش بنده حواس پنجگانه را انجام داد ؟
  ممنونم از توجه عزیزان

 2. با این موارد موافقم و اینکه نسبتها متفاوت است گاهی عشق به تنهایی پیش میبرد و گاهی هم آرزو.

 3. بازم مثل همیشه عالی
  مقالات جالبی داره این سایت
  میشه توسایت منم برید و نظرتون روبگید؟

 4. باسلام خسته نباشید به شما ….بسیار عالی وآموزنده بود حتی کسانیکه برای بار اول هم بخوان کاری انجام دهند به تک تک نکات عمل کنند صد دردصد موفق خواهند بودبازهم سپاسگزارم ازشما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن