آموزش وردپرس

واژه نامه cpanel

واژه نامه cpanel را با ما یاد بگیرید

آموزش وردپرس درس دوازدهم

واژه نامه cpanel توضیح لغات و اصطلاحات مربوط به سی پنل می باشد. هر چند دانستن همه لغات ضروری نمی باشد و هر زمان که معنی هر لغت را بخواهید می توانید به واژه نامه رجوع کنید. با این حال تکرار و تمرین لغات می تواند کمک بسیاری به شما عزیزان کند.

واژه نامه cpanel
واژه نامه cpanel

واژه نامه cpanel : بخش اول

A (Address) Entry

یک رکورد که بر روی سرور شما قرار دارد و حاوی نام میزبان سرور و آدرس IP شماست. ورود “A” ضروری است زیرا سرور DNS هویت سرور شما  را شناسایی می کند، که به کاربران اجازه می دهد تا سرور شما  را در اینترنت پیدا کنند.

Access Control List (ACL)

مجوزهایی که صاحب سرور به نمایندگی فروش می دهد. شما می توانید ACL ها را در بخش ویرایش Privileges از رابط نماینده WHM تعریف کنید (Home >> Resellers >> Reseller Center).

نکته: لیست های کنترل دسترسی همانند محدودیت های ایجاد حساب نیستند.

Account

یک رکورد که به شما امکان دسترسی به اطلاعات خصوصی را میدهد. به عنوان مثال، حساب کاربری cPanel شما را قادر به مدیریت وب سایت شما می کند. در cPanel و WHM، موارد دیگر اصطلاح “حساب” در ایمیل و FTP رخ می دهد.

Account Suspension

محدودیت حساب، معمولا به دلیل عدم پرداخت. ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب می توانند حساب ها را تا زمانی که دریافت می کنند، به حالت تعلیق درآورند و سپس حساب را غیرفعال کنند. حساب های معلق تمام داده های خود را حفظ می کنند، اما بازدید کنندگان نمی توانند به وب سایت های شما دسترسی پیدا کنند.

Account-Level Filter

یک قاعده که تعیین کننده  این است که  کجا  ایمیل ارائه شود  که به یک حساب اصلی ایمیل دامنه تحویل داده شود و مطابق معیارهای خاصی است.

Addon Domain

یک نام دامنه اضافی که دارای حساب cPanel است. این سیستم هر دامنه افزونه را در دایرکتوری خاص خود ذخیره می کند که صاحبان وب سایت می توانند پیکربندی شوند. این اجازه می دهد تا صاحبان وب سایت برای دامنه های متعدد از یک حساب کاربری cPanel مدیریت کنند.

Addons (cPAddons)

خدمات اضافی، که cPanel معمولا برای کاربران شما فراهم می کند (مثلا وبلاگ ها، صفحات پیام و سبد خرید).

Amazon Linux

توزیع سیستم عامل لینوکس آمازون برای تصاویر دستگاه AMA (AMI). آمازون لینوکس با سیستم عامل Red Hat® Enterprise Linux® سازگار است.

Analog

برنامه ای که اطلاعاتی در مورد بازدیدکنندگان وب سایت را در هر دو دیدگاه گرافیکی و آماری ارائه می دهد.

Anonymous FTP

یک فرآیند که از طریق آن بازدیدکنندگانی که حسابهای FTP ندارند، می توانند فایل ها را به و از یک وب سایت آپلود و دانلود کنند. اگر چه این خطرات امنیتی را ایجاد می کند، FTP ناشناس راحت است، در صورتی که مالک سایت بخواهد فایل ها را به طور عمومی برای دانلود در دسترس قرار دهد. هنگامی که شما FTP ناشناس را تنظیم می کنید، برای حفاظت از هر گونه اطلاعات حساس، مجوزهای دسترسی فایل و مجوز دسترسی دایرکتوری را تغییر دهید.

AOL Instant Messenger (AIM)

یک برنامه پیام رسانی  که به صورت گسترده استفاده شده است. اگر یک مشکل در سرور شما وجود دارد، WHM می تواند شما را با AIM اطلاع دهد.

Apache

یک نرم افزار وب سرور که درخواست ها را از مرورگرها دریافت می کند و صفحات وب را به مرورگرها می دهد.

Apache Handler

یک رکورد که تعیین نحوه پردازش یک نوع خاص فایل را با استفاده از نرم افزار آپاچی انجام می دهد. به طور پیش فرض، Apache فقط انواع فایل های خاصی را مدیریت می کند. شما می توانید پردازنده آپاچی را برای انواع فایل های دیگر با cPanel پیکربندی کنید.

Apache SpamAssassin™

یک برنامه کاربردی که می تواند هرزنامه مظنون را فیلتر کند. شما می توانید Apache SpamAssassin را پیکربندی کنید تا بتوانید هرزنامه ها را بر اساس نیازهای کاربر به طور مرتب یا بیشتر  کنترل کنید.

API Token

هش کلیدی مجوز که اجازه می دهد شما اجازه استفاده از شخص ثالث اجازه اجرای توابع API با داده های حساب WHM را داشته باشید.

Application Key (Appkey)

یک مقدار که به طور  منحصر به فرد هر برنامه را در رابط cPanel شناسایی می کند. دو مورد در رابط cPanel هیچ یک از برنامه های کاربردی مشابه  را ندارند.

Application Programming Interface (API)

مجموعه ای از استانداردهای برنامه نویسی و ابزارهایی که توسعه دهندگان شخص ثالث یا داخلی می توانند برای ارتباط با نرم افزار کاربردی استفاده کنند. cPanel، Inc. چندین API را ارائه می دهد که شما می توانید با سفارشی سازی و ادغام با cPanel، WHM و Manage2 از آن استفاده کنید.

American Standard Code for Information Interchange (ASCII)

یک مجموعه کاراکتر معمولی که از الفبای انگلیسی استفاده می کند.

atd

یک daemon برای فرمان در سیستم عامل های لینوکس است ، که انجام وظایف برنامه ریزی شده را به عهده دارد.

Authentication

یک فرایند که به شما اجازه می دهد هویت کسی را که سرور آن اطلاعات حساس را به اشتراک می گذارد تایید کند. در وب، احراز هویت معمولا شامل یک نام کاربری و رمز عبور یا یک جفت کلیدی عمومی و خصوصی است.

Authoritative Nameserver

نام سرور که پاسخ به درخواستها را برای یک یا چند منطقه DNS باز می کند. نام سرور (NS) پرونده به نام سرور معتبر دامنه اشاره دارد. این نام سرورها  اطلاعات DNS را برای دامنه های مرتبط ذخیره نمی کند.

AutoConfig

یک فرایند که کاربران Outlook® یا Outlook Express را برای دریافت ایمیل cPanel خود تنظیم می کند.

Autoresponder

Autoresponders به شما اجازه می دهد تا پاسخ خودکار به ایمیل های دریافتی را به طور خودکار دریافت کنید. در cPanel، این ویژگی می تواند دریافت نامه را تأیید کند یا خبرنگاران را مطلع کند که گیرنده در دسترس نیست (برای مثال، در حالی که در تعطیلات).

AWStats (Advanced Web Statistics)

یک برنامه اطلاعاتی را در مورد بازدیدکنندگان وب سایت ارائه می دهد. AWStats اطلاعات را در هر دو دیدگاه گرافیکی و آماری ارائه می دهد.

 

واژه نامه cpanel بخش دوم

Backscatter

Backscatter اصطلاح برای پیام های رد و بدل شده (یا پیام های تحویل وضعیت  شکست خورده) است که به عنوان فرستنده هرزنامه جعلی  به دامنه فرستاده می شود.  از SPF  بر روی سرور ایمیل خود   استفاده کنید تا backscatter کاهش یابد.

Backup

یک کپی از فایل ها، دایرکتوری ها، پایگاه های داده و تنظیمات ایمیل وب سایت شما.

توصیه می کنیم کاربران cPanel یک نسخه پشتیبان از وب سایت خود را بر روی رایانه شخصی خود ذخیره کنند.
توصیه می کنیم که مدیران سیستم اغلب سرورها و پشتیبان های حساب را ایجاد می کنند.

Bandwidth

مقدار داده هایی که سرور انتقال می دهد. هر بار که یک بازدیدکننده یک فایل را مشاهده می کند، چه اینکه یک صفحه وب، تصویر، ویدیو یا فایل صوتی باشد، سرور آن فایل را به رایانه بازدید کننده انتقال می دهد. پهنای باند حجم کل فایل هایی است که سیستم به رایانه های بازدیدکنندگان منتقل می کند. ارائه دهندگان خدمات میزبانی اغلب پهنای باند مالک سایت را محدود می کنند، زیرا می تواند عملکرد سرور را تحت تأثیر قرار دهد.

Bandwidth Limit

محدودیتی که ارائه دهندگان میزبان بر میزان داده (پهنای باند) قرار می دهند که ممکن است یک حساب در هر ماه انتقال یابد.

Banners

تصاویری که در یک وب سایت ، اغلب به عنوان تبلیغات در بالا یا پایین صفحه ظاهر می شوند. بسیاری از آگهی ها با هر بازدید لینکی به صفحه مورد نظر می شوند.

Bayes Testing (Bayesian Spam Filtering)

فیلتر کردن هرزنامه های بیزی روشی است که می توانید با استفاده از آمار، هرزنامه را فیلتر کنید. این روش با استفاده از نشانه ها (به طور کلی کلمات) در ایمیل ها برای تعیین اینکه آیا پیام ورودی  هرزنامه است یا نه استفاده می شود. این تکنیک به آمار بیزی بستگی دارد. طبقه بندی های بیزی، استفاده از نشانه ها با هرزنامه ها و ایمیل های غیر اسپم را برای محاسبه احتمال اینکه یک ایمیل  هرزنامه باشد،یا نه  مرتبط می کند.

Berkeley Internet Name Domain (BIND)

بیشترین مشخصه استفاده شده از DNS سرور نرم افزار، آن نیز با این عنوان خوانده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت BIND مراجعه کنید.

Blackhole

یکی از گزینه هایی برای چگونگی رسیدگی به ایمیل که آدرس های ایمیل پیش فرض و یا همه گیرندگان cPanel دریافت می کنند. گزینه Blackhole پس از آنکه سرور آن را قبول می کند، ایمیل را رد می کند. به همین دلیل، ممکن است اسپم اضافی را که کاربران شما دریافت می کنند، منجر شود و بار بیشتری را در سرور شما  از گزینه شکست ایجاد می کند.

Blacklist

برای BoxTrapper، یک لیست فرستندگان ایمیل رد شده است. BoxTrapper به طور خودکار هر پیامی را که از فرستندگان لیست سیاه دارد حذف می کند.
برای cPHulk، یک لیست از آدرس IP رد شده است. cPHulk هرگز اجازه ورود به سرور خود را از آدرس های IP در لیست سیاه ندارد.
برای Exim یک لیست از آدرس های IP که از طریق آن سیستم بدون اتصال به SMTP قطع می شود، می باشد.

Blocker

یک بلاکر بررسی است که سیستم  قبل از تغییر نسخه انجام می دهد. این بررسی سیستم شما را برای مشکلات سازگاری احتمالی با ارتقاء مورد نظر بررسی می کند.

واژه نامه cpanel بخش سوم

واژه نامه cpanel  بخش چهارم

واژه نامه cpanel  بخش پنجم

واژه نامه cpanel  بخش ششم

واژه نامه cpanel  بخش هفتم

 

ادامه دارد …

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا