آموزش وردپرس

نوشتن کد در پست ها

نوشتن کد در پست ها  به چه صورت است؟

آموزش وردپرس درس بیست و یکم

نوشتن کد در پست ها
نوشتن کد در پست ها

نوشتن کد در پست ها  : این که آیا شما  پلاگین  برای وردپرس نوشتید یا می خواهید کمی  تکه  کد یا کد برنامه های دیگر  را  مانند HTML، CSS، PHP یا جاوااسکریپت  را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید، قرار دادن کد در پست به طوری که به شکل کد به نظر برسد، اما مثل کد رفتار نکند ، یک چالش برای وبلاگ نویسان است. البته می توان با افزونه های مناسب نوشتن کد در پست ها را انجام داد.

به طور پیش فرض، شیوه ای که یک تکه کد نوشته شده یا به کار گرفته شده در ویرایشگر پست وردپرس تفسیر می شود، به این بستگی دارد که آیا از ویراستار ویژوال یا پست الکترونیکی استفاده می کنید یا نه ؟  ویرایشگر ویژوال این کد را یک متن معمولی در نظر می گیرد،  (کد بندی) کاراکترهای <and> را به & lt؛ و & gt تبدیل می کند؛ با ماهیت کاراکتر معادل است، به طوری که کد توسط یک مرورگر وب تفسیر نمی شود. نقل قول ها نیز تبدیل شده اند، اما به یاد داشته باشید که به طور پیش فرض، وردپرس همچنین اصلاح خودکار را اعمال می کند به طوری که متن به درستی با توجه به ویژگی های  زبان شما نقل قول شده است. ویرایشگر HTML هیچ کدام از این کاراکترها را تبدیل نمی کند، بنابراین توجه داشته باشید که نشانه های HTML و CSS که در نمونه های کد خود استفاده می کنید توسط یک مرورگر وب شناخته شده اند و شما ممکن است با یک متن ناخوشایند و طرح پیچیده روبرو شوید.
توجه داشته باشید که این رفتار ممکن است با توجه به نسخه وردپرس، ویرایشگر پست و سایر پلاگین های مورد استفاده متفاوت باشد. در بعضی نسخه های قدیمی تر وردپرس، استفاده های ناشناخته از کاراکترهای <and> به & lt؛ و & gt؛ ماهیت کاراکتر و زمانی که یک تگ HTML در پست پیدا شد، تگ هایی که برای آن گذاشته شده بود ، به یک مرور گر وب اجازه تفسیر می دهد.
به طور کلی، دو مورد استفاده از کد در یک صفحه وب وجود دارد. کد ی که  در یک پاراگراف وجود دارد و اشاره ای به کدی دارد که درباره آن  در حال بحث است   و سپس کد هایلایت شده است.

…in such a way as to look

like a block of code.

 

مانند خط بالا

نوشتن کد در پست ها : کد در میان پاراگراف ها

دو تگ HTML وجود دارد که متن را در یک  monospaced font  وارد می کند.  آنها  <code> و <tt>  هستند. اخیراً به ندرت امروز مورد استفاده قرار می گیرد، با کد صحیح و مفید <code> جایگزین می شود. که متن کد کامپیوتر را از زبان طبیعی متمایز می کند.

This is an example which mentions code within a paragraph,

namely the functions <code> wp_title()</code>,

<code> wp_content()</code> and <code> wp_footer()</code>,

which are very useful in WordPress

این برای ساخت یک متن غیر    HTML که  می خواهیم مانند کد به نظر برسد عالی است ، اما در مورد تگ های HTML که شما می خواهید به نمایش بگذارید چگونه است؟

In the header.php template file,

look for the <code><div class=”header”></code>

section to change the <code><h1></code> heading.

با استفاده از تگ  <code>  به وردپرس نمی گوید که نشانه گذاری HTML در تگ را کد گذاری کند یا آن را از پست حذف کند. وردپرس فکر می کند که شما از این نشانه برای قالب بندی استفاده می کنید، آن را دست نخورده نگه  می دارد.  سپس یک مرورگر وب یک تگ  <code> را به دنبال تگ   <div> می بیند و بنابراین با ایجاد یک مخزن جدید در صفحه وب شما پاسخ می دهد. به طور مشابه بعد، آن را  شروع یک تگ   <h1>  می بیند و شروع می شود که کل طرح وب سایت و طراحی خود را پیچیده می کند، مانند این:

در فایل قالب  header.php،

section to change the heading.

برای جلوگیری از این رفتار، از نویسه های کاراکتر  یا کاراکترهای گسترش یافته استفاده کنید تا  کاراکتر های  فلش چپ و راست را به طریقی  که ابتدا و انتهای یک تگ HTML توسط یک مرورگر وب به رسمیت شناخته نمی شود، را ارائه دهد مانند این:

In the header.php template file,

look for the <code>&lt;div class=”header”&gt;</code>

section to change the <code>&lt;h1&gt;</code> heading.

نوشتن کد در پست ها : لینک های  داخل پاراگراف ها

به طور پیش فرض، وردپرس هر حرفی را که با http شروع می شود را به یک لینک تبدیل می کند. اگر به شما یک نمونه از نحوه لینک یک پست خاص در یک سایت وردپرس داده شده ، به جای اینکه از لینک  با  http://example.com/index.php?p=453   استفاده کنید و آن را به لینک تبدیل کنید، می توانید از کاراکترهای های پیشرفته برای اسلش ها  استفاده کنید ، بنابراین وردپرس لینک را نمی بیند

…link to a specific WordPress post using

<code>http://example.com/index.php?p=453</code>

in your post….

نوشتن کد در پست ها : استفاده از تگ <pre>

برای تنظیم کد خود طوری که به نظر می رسد یک جعبه کد است ممکن است درون کد دیگری یا قالب دیگری کپی و جا به جا شود، می توانید از تگ <pre> HTML  استفاده کنید.
تگ   <pre> دستور مرورگر را برای استفاده از یک فونت یکپارچه می کند، اما دقیقاً همان چیزی را که درون تگ های  <pre>  قرار دارد باز می کند. هر فضایی، شکست خط، هر بیتی دقیقاً بازتولید شده است.

<h3>Section Three Title</h3>

<p>This is the start of a

<a title=”article on relationships” href=”goodtalk.php”>

good relationship</a> between you and me….

استفاده از تگ   <pre> خیلی زیبا نیست اما کار را انجام می دهد. نمونه هایی از چگونگی شکل دادن آن را می توان در بخش بعدی یافت. با این حال، آن  دقیقاً کد را نشان می دهد.
دقیقاً منظور ما دقیقاً است.  اگر یک خط طولانی از کد را  داشته باشید، از صفحه خارج خواهد شد زیرا هیچ دستورالعملی وجود ندارد که کد آن را تعویض کند.  به مثال زیر توجه کنید:

<h3>Section Three Title</h3><p>This is the start of a <a title=”article on relationships” href=”goodtalk.php”>good relationship</a> between you and I and I think you should read it because it is important that we have these little <a title=”article on communication” href=”communication.php”>conversations</a> once in a while to let each other know how we feel….

 

زیبا نیست، درست است.  برای اجتناب از اجرای این صفحه، شکست خطوط را قرار دهید. متأسفانه تصمیم می گیرید که شکست خطوط را هنگام نمایش کد مورد نظر کپی کنید، تصمیم گیری دشوار است.

اگر شما با زبان برنامه نویسی آشنا هستید، می دانید زمانی که یک شکست خط، یک خط کد را از بین نمی برد، پس آن را انتخاب می کنید.

اگر شما با جای قرار دادن شکست خطوط نا آشنا هستید، امتحان کنید. کد را وارد کنید، شکست خط را ایجاد کنید و سپس کد را امتحان کنید. اگر کار می کند، سپس از شکست خط  استفاده کنید. اگر کار نمی کند،  جای  شکست خط را تغییر دهید.

اگر خطوط طولانی از کد را دارید ، فقط گزیده ای را برای نمایش در نظر بگیرید و یک لینک  به کد کامل در سایت خود به صورت   یک فایل متنی یا پی اچ پی قرار دهید.  یا از یکی از پلاگین های آنلاین که برای نمایش موقت کد در دسترس هستند استفاده کنید.

نوشتن کد در پست ها : عیب یابی کدها

نوشتن کد در یک پست وردپرس می تواند یک چالش باشد، شاید شما  مجبور به تغییر سبک پیش فرض وردپرس شوید و از فیلترهایی که برای  “اصلاح” آنچه ما می نویسیم  استفاده کنید.  اگر با نوشتن کد در پست وردپرس مشکل دارید، این بخش ممکن است کمک کند.

 

نوشتن کد در پست ها : نقل قول  اصلاح خودکار

یک مشکل رایج هنگام استفاده از کدها در پست شما، خاصیت  نقل قول اصلاح خودکار وردپرس است، که بیشتربا عنوان  نرم افزار پردازش لغت  شناخته شده است. به طور پیشفرض، هنگام خدمات دهی  به یک صفحه وب، وردپرس نقل قول مستقیم را علامت نقل قول فرفری  باز و بسته تبدیل می کند.  با توجه به زبان نصبی وردپرس شما در فایل wp-config.php تبدیل می کند. توجه داشته باشید که خاصیت اصلاح خودکار  (همچنین به عنوان نقل قول های هوشمند نامیده می شود) بدون در نظر گرفتن اینکه آیا در ویرایشگر تصویری و یا پست HTML  نقل قول نوشته اید استفاده می شود.
در ویرایشگر پست HTML، می توانید  از این مشکل با اضافه کردن  نقل قول ها با تگ های  <code>،  <tt>  یا    <pre> اجتناب کنید. راه حل دیگر جایگزین نقل قول ها با کاراکترهای خاص موجود است:

<code>&lt;p class=”red”&gt;</code>

به جای :

<p class=”red”>

توجه داشته باشید که در بعضی نسخه های قدیمی تر  وردپرس، اگر بعد از انتشار آن یک صفحه را ویرایش کردید، ویرایشگر HTML  تمام این موجودیت ها  را با معادل های لفظی  خود جایگزین می کند. به عنوان مثال، اگر شما به دقت “برای نقل قول ها  از &#34 استفاده می کنید، آنها را دوباره به  عنوان ،  بر می گردند. و اگر ذخیره کنید، خاصیت اصلاح خودکار  روی آنها تاثیر می گذارد.

نوشتن کد در پست ها : تگ های کد قالب

به طور پیش فرض، با استفاده از تگ های  <code>، <tt>  و <pre>، متن  در یک فونت یکپارچه قرار می گیرد واز تگ    <body>  برای اندازه فونت استفاده می کند. آیا  شما می خواهید اندازه فونت متفاوت باشد، و نگاهی به این تگ ها   برای رنگ یا سبک خاصی برای آنها داشته باشید؟
سبک های این دو تگ  را به فایل     style.css  را در آخرین دایرکتوری قالب وردپرس در فایل  مربوط به Css  اضافه می کند:


pre, code{
direction: ltr;
text-align: left;
}
pre {border: solid 1px blue;
font-size: 1.3 em;
color: blue;
margin: 10px;
padding:10px;
background: #FFFFB3}
code {font-size:1.2em;
color: #008099}

از تگ  <code>   استفاده کنید پس از آن  این طور به نظر می رسد و تگ   <pre> مانند این خواهد بود:

pre, code{
   direction: ltr;
   text-align: left;
}
pre {border: solid 1px blue;
   font-size: 1.3 em; 
   color: blue; 
   margin: 10px; 
   padding:10px; 
   background: #FFFFB3}
code {font-size:1.2em; 
   color: #008099}

مطالب مرتبط

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا