بازاریابی اینترنتی

نظرات آنلاین و نحوه پاسخ

نظرات آنلاین و نحوه پاسخ به آنها

نظرات  آنلاین برای هر کسب و کار محلی مهم هستند. آنها در استراتژی های جستجوی محلی ضروری هستند. داشتن نظرات  و رتبه بندی مثبت در جذب ترافیک به شما کمک خواهد کرد. هم به وب سایت شما و هم به کسب و کار محلی شما کمک خواهد کرد. شما باید به نظرات مثبت پاسخ دهید؟ و در مورد آنهایی که منفی هستند چطور ؟ در اینجا، راهنمایی های زیادی در مورد نحوه پاسخ به نظرات  آنلاین کسب و کار وجود دارد.

10 ایده برای جلب رضایت مشتری  را بخوانید

اهمیت نظرات  آنلاین

برای مشتریان، نظرات  آنلاین حیاتی هستند. همه ما قبل از اینکه برای تعطیلات به فرانسه یا هر کشور دیگری که بخواهیم برویم یا خانه رزرو کنیم در مورد آن از قبل نظر می پرسیم. نظرات  آنلاین هم برای سئو سایت شما مهم  هستند. در میان کارشناسان سئو درباره نظرات،  عامل رتبه بندی جستجوی محلی یک توافق عمومی وجود دارد. مقالات بعدی ما را درباره سئوی محلی دنبال کنید.

 

چرا باید به نظرات  واکنش نشان دهید ؟

نظرات  می گوید که مردم و مشتریان در مورد محصولات شما چه فکری می کنند. اگر شما به نظرات  پاسخ دهید، به مشتریان بالقوه خود نشان می دهید که به نظر و عقیده آنها توجه می کنید. و این چیزی است که مشتریان شما بایت آن از شما  قدر دانی می کنند. به غیر از این، پاسخ دادن به نظرات  کسب و کار، شما را از شرکت های دیگر جدا خواهد کرد. به طوریکه بسیاری از آنها برای پاسخ به نظرات  تلاش نمی کنند.

اگر پاسخی را برای یک نظرسنجی  می نویسید، پاسخ را فقط برای شخصی که نظر داده نخواهید نوشت. پاسخ شما برای همه مشتریان بالقوه خواهد بود. پاسخ دادن به نظر سنجی ها با لطف و قدر دانی می تواند تاثیر بزرگی روی نحوه برداشت افراد از برند شما داشته باشد.

نظرات آنلاین
نظرات آنلاین

به چه نظراتی پاسخ دهید ؟

واکنش نشان دادن به نظرات یک کار عاقلانه است، که می توانید انجام دهید. این به این معنا نیست که باید به هر نظری پاسخ دهید. به نظر ما، شما باید به نظرات منفی پاسخ دهید. این به مشتریان شما نشان خواهد داد که شما چطور با مشکلات برخورد می کنید و چه راه حلی را برای مشتریان ناراضی دارید.

ما می توانیم به نظرات خیلی مثبت هم واکنش نشان دهیم، مخصوصاً اگر پاسخ دقیق و با جزئیات کامل باشد. پاسخ به نظرات مثبت این فرصت را به شما می دهد که برند خود را ترویج کنید و اشتیاق خود را در مورد شرکت نشان دهید. پاسخ به نظرات مثبت کار سختی نیست. این پاسخ دادن به نظرات منفی است که مشکل است و نیاز به استراتژی خاص دارد.

 

چطور به نظرات پاسخ دهیم ؟

به نظرات منفی چطور پاسخ دهیم؟ چه کاری باید انجام دهید و از چه کاری باید اجتناب کنید؟ 7 نکته را با شما به اشتراک می گذاریم !

  1. آرام باشید

این که نظرات منفی را دریافت کنید هرگز کار راحتی نیست. در بعضی موارد، این می تواند یک احساس ناعادلانه باشد. شاید بیشتر نظرات شخصی یا متواضعانه باشد. احتمالاً واکنش اولیه شما می تواند خیلی عاطفی باشد. شاید عصبانی یا خیلی ناامید شوید. در چنین مواردی، عاقلانه است که قبل از اینکه چیزی بنویسید یا پاسخی دهید لحظه ای صبر کنید.

  1. یک برنامه داشته باشید

نظرات و نظر سنجی های منفی همیشه در یک زمان بیشتر می شوند. بهترین چیز این است که خود را برای آن آماده کنید. شما باید پاسخ های استانداردی را به صورت آماده داشته باشید. مراقب باشید هرگز یک پاسخ را بیشتر از یک بار استفاده نکنید. همیشه یک پاسخ به شرایط خاصی نیاز دارد. داشتن پاسخ های آماده می تواند به شما کمک کند که خیلی خوب پاسخ دهید.

  1. مشکل داشتن

یک پاسخ منفی به این معنی است که یک شخص با کسب و کار شما تجربه منفی داشته است. شاید آنها غذایی را که شما در رستوران سرو کرده اید دوست نداشته اند. البته، این می تواند به خاطر طعم و مزه آن باشد، اما پاسخ دادن به این مخاطبان نمی تواند رضایت خاطر آنها را ایجاد کند. در بسیاری از موارد، شروع به عذرخواهی درباره تجربه منفی می کنید، حتی اگر به طور کامل مقصر شما نباشید. از اینکه آنها تجربه منفی داشته اند شرمنده می شوید. از اینکه مزه غذا خوب نبوده شرمنده هستید.

اگر به خاطر اشتباه در سایت چیزی غلط  شده است، به مردم بگوئید که اشتباه از شما بوده و عذرخواهی کنید. اگر کسی دسر خود را دریافت نکرده و درباره این موضوع ناراحت شده است، جزئیات شرایط را بررسی کنید. آیا واقعا دسر را فراموش کرده اید؟ به اشتباه خود اعتراف کنید، عذرخواهی کنید و سعی کنید مشکل را حل کنید. در این موارد، آنها را مجدداً دعوت به دسر کنید.

هر کسی اشتباه می کند و اگر بعد انسانی خود را نشان دهید و عذر خواهی کنید مردم واقعاً شما را می بخشند. به اشتباه خود اعتراف کنید ، عذرخواهی کنید و سعی کنید راه حلی برای آن پیدا کنید.

  1. اجازه دهید کسی پاسخ شما را تصحیح کند.

شما هرگز نویسنده پاسخ به نظرات نیستید. شما درگیر هستید، چه چیزی ممکن است برای شما معقول باشد،  ممکن است برای شخص دیگر یک دیوانه به نظر برسید. اگر در مورد پاسخ خود مطمئن نیستید، به شخص دیگری اجازه دهید تا اول آن را بخواند، این می تواند ایده خوبی باشد.

  1. کوتاه و شیرین

اگر پاسخ شما خیلی طولانی است آن را ارسال نکنید. آن را کوتاه و شیرین کنید. هیچ کس دوست ندارد که یک پاسخ 13 پاراگرافی را بخواند. مخصوصاً فردی باشد که به شما توهین کرده باشد. هرگز این مسئله را شخصی نکنید و سعی کنید همیشه حرفه ای و مودبانه باقی بمانید.

  1. در بحث طولانی درگیر نشوید

هرگز به صورت طولانی بحث نکنید. یک بار پاسخ دهید، در صورت لزوم دوبار پاسخ دهید، اما بعد از آن پاسخ دادن را متوقف کنید. هیچ کس دوست ندارد یک بحث کامل را در مورد نارضایتی مشتری و یک کسب و کار را بخواند. یا شاید بعضی از مردم دوست داشته باشند که این طور چیزها را بخوانند، اما این تاثیر خوبی برای کسب و کار شما ندارد.

  1. آفلاین بحث کنید

آیا شخصی تجربه ای با کسب و کار شما داشته است که شما آن را حل کرده اید؟ سعی کنید با او تماس برقرار کنید. از آنها بخواهید که با بخش فروش شما ارتباط برقرار کنند. یا آنها را به رستوران خود دعوت کنید. آیا مردم دسر خود را نخوردند؟ آنها را به رستوران خود دعوت کنید.  مردم نمی توانند با بخش پشتیبانی شما ارتباط برقرار کنند؟ به آنها کمک کنید تا ارتباط برقرار کنند.

 

بعد از پاسخ ؟

اگر پاسخ منفی شنیدید، احتمالاً می خواهید با یک پاسخ مثبت آنها را بسوزانید. شاید شما با مشتریانی مواجه شوید که تجربه مثبتی را داشته اند. به هر حال، از آنها دعوت کنید تا این نظرات را ببینند. تحقیقات نشان می دهد که بیشتر مردم مایل هستند که این کار را انجام دهند!

اگر موفق شدید که مشکل را با مشتریان ناراضی حل کنید، می توانید از آنها بخواهید که نظر خود را پاک کنند. اگر رابطه بین مشتریان و کسب و کار شما خوب شد فقط همین کار را انجام دهید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن