کارآفرینی

مشاوره خلاقیت و نوآوری

دوست دارید هر چیزی را به نحو متفاوتی ببینید؟ پس شاید بهتر باشد به شرکت ها و سازمان ها کمک کنید خلاقانه تر و نوآورانه تر فکر و عمل کنند.

همانطور که قبلا هم وعده داده بودیم ایده مشاوره خلاقیت و نوآوری یکی از ایده های کسب و کار کم هزینه و کارآفرینانه است که با کمی تلاش به یک درآمد بسیار خوب خواهد رسید.

مشاوره خلاقیت و نوآوری
مشاوره خلاقیت و نوآوری

بانک جهانی در قالب توصیه ای برای ملل می گوید: «در عصر جریان های سرمایه ای جهانی، تنها مراکز نوآور هستند که می توانند توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کنند.» شرکت های موفق و خوش نام امروزی مثل شرکت Apple موفقیت و اشتهار خود را مدیون نوآوری و خلاقیت در سازمانشان هستند.

راهکار امریکایی ها برای مقابله با بحران ها و چالش ها استفاده از دانش مشاوران است. رفته رفته این راهکار در سایر نقاط کشور هم به عنوان پاسخی درست به تغییر و تحول میط های کسب و کار دیده می شود.

اینجاست که مشاوران خلاقیت و نوآوری دیده می شوند و به افراد کمک می کنند مهارت های فکری لازم برای موثر بودن و قابل رقابت بودن را بیاموزند. به کسب و کار ها کمک می کنند تا مسائل را تعریف نموده، فرصت ها را شناسایی کرده و محصولات و خدمات جدیدی  را با تفکر خلاق تولید کنند. سازمان ها هیچ وقت مثل این سال ها اهمیت نوآوری را این گونه درک نکرده بودند که نوآوری لازمه موفقیت در دنیای اقتصاد امروز است.

در حالی که برخی مشاور خلاقیت را مسئول انجام برخی خدمات مانند ارائه پیام های تبلیغاتی خلاقانه و کارهای مربوط به طراحی می دانند، در واقع مشاوره خلاقیت و نوآوری شامل مشاوره درباره پروژه و آموزش می باشد.

مشاوره درباره پروژه شامل تسهیل وظایف گروه سازماندهی شده برای حل یک مشکل و یا فرصتی است که شاید بهتر باشد شرکت روی آن تمرکز کند. آموزش هم شامل برگزاری و ارائه ورک شاپ هایی برای افزایش خلاقیت کارکنان است.

همچنین یکی دیگر از خدمات ارزنده یک مشاور خلاقیت و نوآوری انتخاب اسامی محصولات و شعار های شرکت است که در حوزه فعالیت های بازاریابی سازمان جای می گیرد.

تنها هزینه راه اندازی این کسب و کار، هزینه بازاریابی برای یافتن مشتریانی است که این کار را به یک شغل تمام وقت برای شما تبدیل کنند. همچنین نرم افزارهایی مثل Ideafisher که می توانید از اینجا تهیه کنید. چنین نرم افزارهایی می توانند در رسیدن به ایده های جدید به خصوص در حوزه پروژه های بازاریابی به شما کمک کنند.

بهترین ایده های کسب و کار کم هزینه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا