کارآفرینی

عشق کارآفرینی چه تاثیری در کار و زندگی دارد

عشق کارآفرینی چه تاثیری در کار و زندگی دارد؟ آیا لازم است تا کار خود را دوست داشته باشیم؟

عشق کارآفرینی : به کار گیری انضباط نه تنها سخت است بلکه بسیار پیچیده است که به انعطاف پذیری و داوری نیاز دارد. مهارت داشتن صداقت همراه با ظرفیت اختیار کردن سکوت در ابراز حقیقت  و در موقع مناسب، نیاز به هوشمندی و هماهنگی دارد. برای اینکه افرادی آزاد باشیم باید برای خود مسئولیت کامل قائل شویم و در عین حال مهارت رد مسئولیتی که حقیقتاً مربوط به ما نمی شود را نیز داشته باشیم. برای اینکه افرادی سازمان یافته و کارا باشیم باید توانایی تاخیر در کامروا سازی را نیز داشته باشیم و همواره آینده را در نظر بگیریم. ودر عین حال بتوانیم شاد باشیم  و همواره در زمان  حال زندگی کنیم و خود انگیز عمل کنیم. به عبارتی انضباط باید منضبط گردد و این معنی واقعی تعادل است.

تعادل انضباطی است که به ما انعطاف پذیری می دهد. برای داشتن زندگی و کار موفق ما به انعطافی بیش از حد نیاز داریم.

عشق کارآفرینی
عشق کارآفرینی

 

خشم

خشم هیجانی درونی (نه بیرونی ) برای ادامه زندگی ماست. که به مرور در زندگی نسل بشر تکامل یافته است. هر زمان که احساس کنیم کسی یا به طور کل سیستمی قصد تجاوز به قلمرو جغرافیایی و روانی ما دارد و یا به گونه ای  سعی در تحقیر ما دارد احساس خشم می کنیم. این احساس خطر موجب می شود در صدد دفاع برآییم. بدون وجود خشم حقوقمان آن چنان پایمال خواهد شد که به طور کلی نابود می گردیم. فقط به وسیله خشم است که می توانیم خود را نجات دهیم. بعضی اوقات ممکن است در ابتدا تصور کنیم دیگران سعی دارند به حریم ما تجاوز کنند، در حالی که با بررسی دقیق تری متوجه می شویم آنان ابدا چنین منظوری نداشته اند و یا حتی زمانی که مطمئن هستیم دیگران واقعاً قصد تجاوز به ما را دارند ممکن است به دلائلی مایل نباشیم با خشم به آن پاسخ گوییم. بنابراین ضروری است مراکز بالاتر مغز(قضاوت) بتواند مراکز پایینتر (هیجان) را تنظیم و تعدیل کند. برای عملکرد موفق در این دنیای پیچیده ضروری است مجهز به ظرفیتی باشیم که نه تنها به کمک آن بتوانیم خشم خود را بیان داریم، بلکه بتوانیم به موقع از ابراز آن خودداری کنیم. علاوه بر آن باید بتوانیم خشم خود را به اشکال گوناگون نیز ابراز کنیم. زمانی لازم است بعد از فکر کردن خشم خود را بروز دهیم. زمانی به نفع ماست تا فوراً این کار را انجام دهیم. بعضی اوقات لازم است با خونسردی و آرامی ابراز کنیم و در مواقعی شاید بهتر باشد با تندی و سرو صدا ظاهر گردد. بنابراین نه تنها باید بدانیم چگونه در موقعیت های مختلف به شیوه های گوناگون با خشم خود برخورد کنیم بلکه باید آگاه باشیم چگونه زمان مناسب را با شیوه مناسب ابراز آن به بهترین وجهی هماهنگ سازیم. برای این کار نیازمند انعطاف پذیری هستیم. بنابراین یادگیری مهار خشم کار سخت و پیچیده ای است که معمولاً امکان ندارد پیش از بزرگسالی و یا حتی میانسالی کامل شود. و غالباً نیز هرگز کامل نمی شود. همه ما به نوعی از نارسایی انعطاف پذیری به پاسخ، در رنج هستیم.

انضباط اصلی در ایجاد تعادل، ترک بعضی خواستها است.

ما باید ظرفیت داشته باشیم همواره نیازها، اهداف، وظایف، مسئولیت ها را به طور انعطاف پذیری متعادل و تنظیم کنیم. ایجاد تعادل نوعی انضباط است زیرا ترک هر عملی کار سختی است.

قدرتی که باعث می شود تا ما فنون چهارگانه انضباط را به خوبی انجام دهیم و ما را همواره تشویق می کند قدرت عشق است. بدون  عشق کارآفرینی و علاقه به کاری که می خواهیم انجام دهیم تحمل سختی های کار و کارآفرینی سخت تر می شود.

بیشتر بخوانید: رنج مشروع کارآفرینی

مطالب مرتبط

2 دیدگاه

  1. سلام و احترام

    تقریبا شش ماهی هست که با سایت خوبتون اشنا شدم و خیلی مطالب اموزنده و جالب در این مدت چه از بخش مقالات و چه از بخش اکادمی که دوره های رایگان گذاشتید یاد گرفتم.
    سایت شما باعث شد تا بتونم انگیزه لازم برای رشد و پیشرفت خودم بدست بیارم.

    سپاس فراوان از تیم بهترین ایده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا