بازاریابی اینترنتی

ساختار سایت وبلاگ در حال رشد چگونه است

ساختار سایت وبلاگ در حال رشد و طریقه بهبود آن

ساختار سایت وبلاگ در حال رشد : راه اندازی یک وبلاگ جدید هرگز کار راحتی نیست. می تواند زمان زیادی طول بکشد تا در نتایج موتورهای جستجو قرار گیرد. با این وجود، همانطور که وبلاگ شما شروع به رشد می کند، احتمالاً با مشکلات جدید سئو مواجه خواهید شد. در پست های بعدی ما درباره مشکلاتی که برای وبلاگ های در حال رشد پیش می آید صحبت خواهیم کرد.

چگونه محتوای جدید را ارائه می دهید؟ آیا استراتژی کلمه کلیدی شما باید به گونه ای باشد که وبلاگ شما بزرگتر شود؟ نویسندگان مختلف را چگونه مدیریت می کنید؟ و شکل وبلاگ خود را چطور نگه میدارید؟ در این پست، ما در مورد تکنیک هایی برای بهبود ساختار سایت در حال رشد شما بحث می کنیم.

ساختار سایت وبلاگ در حال رشد
ساختار سایت وبلاگ در حال رشد

ساختار سایت وبلاگ در حال رشد : چرا ساختار سایت برای سئو مهم است؟

حفظ یک ساختار خوب برای سایت بخش مهمی از استراتژی سئو می باشد. ( برای مطالعه بیشتر  پست های ما را درباره ساختار سایت و پاکسازی ساختار سایت بخوانید ) یک ساختار سایت مناسب به گوگل کمک می کند تا سایت شما را درک کند و مطمئن شود که شما در حال تلاش هستید تا رتبه بندی شوید و نمی خواهید فقط با خودتان رقابت کنید. تا وقتی که سایت شما کوچک است ساختار آن ساده است و می توانید به راحتی ساختار آن را حفظ کنید. همانطور که سایت شما بزرگتر می شود باید برای حفظ ساختار سایت خود بیشتر تلاش کنید.

 

  • ساختار سایت وبلاگ در حال رشد : دسته بندی های خود را ارزیابی کنید

همانطور که وبلاگ شما در حال رشد است، می توانید  در مورد یک موضوع بیشتر از موضوع دیگر بنویسید. این تنها راه وبلاگ نویسی است. بنابراین شما باید هر ماه چند بار دسته بندی های خود را ارزیابی کنید. و از خودتان بپرسید که آیا یک دسته سریع تر از دسته دیگر رشد می کند یا نه. اگر قسمت هایی از وبلاگ شما سریع تر از سایر قسمت ها رشد می کند، می توانید این دسته را در دو دسته جداگانه تقسیم کنید.

تصور کنید یک وبلاگ غذاهای ایتالیایی دارید. برای مثال دسته بندی که دارید : ماکارونی، سالادها، غذاهای گوشتی و دسر ها. شما باید این دسته بندی ها را خیلی دقیق ارزیابی کنید. احتمالاً دسته بندی ماکارونی خیلی بزرگ می شود چون شما دوست دارید که در این ضمینه فعالیت کنید.  اگر می خواهید درباره ماکارونی زیاد بنویسید، می توانید این دسته بندی را تقسیم کنید. مثلاً بنویسید : ماکارونی، اسپاگتی، غذاهای گوشتی  و دسر.

 

  • ساختار سایت وبلاگ در حال رشد : زیر دسته بندی و برچسب اضافه کنید

اگر پست های زیادی دارید، مشکل ترین کار این است که به همه محتواهای شبیه لینک دهید. پست های زیادی برای انتخاب وجود خواهد داشت. به همین دلیل است که، بسیاری از پست ها در ساختاری که خیلی سطحی باشند گم می شوند. لینک های کمی به این پست ها وجود دارد، و پیدا کردن این پست ها توسط گوگل و مخاطبان سخت است.

با ایجاد زیر شاخه ها، یک لایه اضافی و یک ساختار سلسله مراتبی بیشتر ایجاد می کنید. این کار باعث می شود تا گوگل سایت شما را آسان تر درک کند. علاوه بر این، تعداد پست ها در هر گروه کمتر خواهد بود. در یک گروه نسبتاً کوچک از پست ها، احتمال اینکه هر پست یک بار از یک پست وبلاگ جدید یک لینک دریافت کند زیاد خواهد بود، مطمئن می شوید که پست گم نخواهد شد.

برچسب ها نیز می توانند شما را مطمئن کنند که به  پست ها به اندازه کافی لینک می شود. هر چند نباید بیش از حد برچسب ایجاد کنید. هر گروه برچسب باید حداقل 3 پست داشته باشد. اگر در مورد موضوعات جدید وبلاگ نویسی می کنید، ساختار برچسب خود را به طور منظم بررسی کنید و با اطمینان برچسب های جدید را اضافه کنید.

 

  • ساختار سایت وبلاگ در حال رشد : اضافه کردن صفحه بندی

مردم تمایلی به کلیک کردن به مجموعه بی پایان از پست ها ندارند. فرض کنید وبلاگ شما 1000 مقاله دارد و شما در هر صفحه 10 مقاله گذاشته اید: که این باعث می شود 100 صفحه داشته باشید. اگر این صفحات را تنها با اضافه کردن  صفحه قبلی و صفحه بعدی  لینک دهید، این بدان معنی است که باید 99 بار کلیک کنید تا به آخرین صفحه برسید. لازم نیست دسترسی به صفحات را انقدر سخت کنید.

با اضافه کردن یک صفحه بندی عددی، به عنوان مثال صفحه 1 ، 2 ، 3، وبالاتر تا صفحه آخر تعداد کلیک ها را کم می کنید. رفتن به صفحات سریع تر انجام می شود. صفحه بندی به کاربران شما اجازه می دهد تا از طریق بایگانی  و با روش نسبتاً ساده کلیک کنند و به محتوا دسترسی داشته باشند.

 

  • ساختار سایت وبلاگ در حال رشد : از بین بردن محتواهای تاریخ گذشته و قدیمی

اگر مقالات به روز آوری نمی شوند و به ندرت توسط اشخاص خوانده می شوند، می توانید تصمیم بگیرید که آنها را حذف کنید. این به زیبایی سایت شما را پاک می کند! مراقب باشید، زیرا حذف صفحات می تواند منجر به خطای 404 شود. طریقه حذف کردن صفحات را به درستی انجام دهید.

 

نتیجه گیری : در بالا بمانید!

اگر وبلاگ شما در حال رشد است، باید ساختار وبلاگ خود را به طور منظم تحلیل کنید. مطمئن شوید که دسته ها، زیر شاخه هاو برچسب های شما به خوبی سازماندهی شده اند. همانطور که وبلاگ شما در حال رشد است، ساختار تغییر خواهد کرد و تکامل خواهد یافت. تا زمانی که شما در بالای صفحه قرار بگیرید، این ساختار اگر  سئوی بالایی داشته باشد باقی می ماند. و این بستگی به سئو مطالب و سایت شما دارد!

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن