کارآفرینی

رنج مشروع کارآفرینی چیست

رنج مشروع کارآفرینی چیست؟ چرا باید رنج بکشیم؟

رنج مشروع کارآفرینی : کارآفرینی  از درد و رنج جدا نیست. و این حقیقتی بزرگ است. با پذیرش این واقعیت حقیقت دشواری کارآفرینی اهمیتی ندارد.

قرار نیست کارآفرینی کار راحتی باشد.

آیا می خواهید فقط شکایت کنید یا راه حلی برای مشکلات خود پیدا کنید؟

 

رنج مشروع کارآفرینی
رنج مشروع کارآفرینی

می‌دانم، به خاطر مشکلاتی که داشته اید  احساس تنهایی کرده اید، غصه خورده اید، ترسیده اید، ناراحت شده اید، گریه کرده اید.

می‌دانم تمام دردهایت را می دانم، چون تو اولین نفری نبوده ای که رنج کشیده ای. به خاطر دردی که کشیده اید آنها را مشکل می نامید. اما مشکلات مثل تیغ دو لبه است که موفقیت و شکست شما را تعیین می کند. مشکلاتی که در راه کارآفرینی پیش می آید، توانایی، دانایی، مهارت، خلاقیت، ایده پردازی، شجاعت، صبر و تمام چیزهایی که برای موفقیت لازم است را به چالش می کشد. شما را به یک مبارزه واقعی دعوت می کند.

فقط با مشکلات است که می توانید رشد کنید و به قله موفقیت برسید. افرادی هستند که از رنج کشیدن فرار نمی کنند بلکه از رنج استقبال می کنند و آن را در آغوش می کشند. این گونه افراد اغلب موفق می شوند. چون هر پله موفقیت معمایی دارد که با حل کردن معما به پله بعدی می روید. فراموش کردن مشکلات و یا نادیده گرفتن آنها و اینکه تظاهر کنیم وجود ندارند شرایط کار یا زندگی ما را بهتر نمی کند. گاهی اوقات افرادی هستند که برای فراموشی مشکلات از خلسه استفاده می کنند. تا ذهنشان را درگیر مشکلات نکنند. عده ای با سیگار و عده ای با مخدر و عده ای دیگر با کارهایی که در شان یک انسان نیست.

سعی نکنید از مشکلات فرار کنید یا آنها را نادیده بگیرید. عده ای هستند که از خودشان دور می شوند تا مشکلاتشان را فراموش کنند. عده ای سعی می کنند با تخیلات خود زندگی کنند با تخیلات کار کنند و در ذهن خود ایده های خود را بپرورند بدون اینکه دست به کار شوند تا جایی که واقعیت را انکار می کنند. همین فرار از مشکلات است که باعث روان رنجوری می شود. کارل یونگ می گوید : روان رنجوری معمولاً جانشین رنج مشروع است.

اما همین جانشین، دردناکتر از رنج مشروعی می شود که شخص برای اجتناب از رنج به آن پناه برده است. و روان رنجوری به بزرگترین مشکل تبدیل می شود. اما عده ای هستند که با شجاعت با موضوع روبرو می شوند و می آموزند که تجربه رنج مشروع را آغاز کنند.

وقتی از رنج مشروع کارآفرینی فرار می کنیم از رشد و موفقیتی که مشکلات برای ما به ارمغان می آورند دوری کرده‌ایم. و کم کم روح این هدیه خداوند رو به پژمردن می رود. پس بیایید بیاموزیم که ضرورت رنج کشیدن و لزوم روبه رو شدن با مشکلات را بدانیم و رنج مشروع را هدیه ای بدانیم برای موفقیت. و حال بیایید ببینیم با چه مهارت هایی می توانیم یاد بگیریم که رنج بکشیم و به موفقیت برسیم.

بیشتر بخوانید: کارآفرینان موفق و برتر دنیا

با رنج مشروع کارآفرینی چه باید کرد؟

چطور معماهای خود را حل کنیم و چه ظرفیت و باوری باید داشته باشیم؟

انضباط تنها وسیله اساسی حل مشکلات است.

فنون مربوط به انضباط به چهار دسته تقسیم می شوند‌:

1- تاخیر در کامروا سازی

2- قبول مسئولیت

3- تقدیس حقیقت

4- توازن.

این موارد ابزارهای ساده‌ای هستند که می توانید از آنها بهره بگیرید که معمولاً بچه ها به طور غریزی از این چهار ابزار استفاده می کنند. اگر از این ابزارها استفاده نکنیم مجبوریم که با درد روبرو شویم. اما چگونه می توانیم برای انجام این کارها اراده داشته باشیم؟

مسلماً عشق و علاقه به کاری که می خواهید انجام دهید خیلی تاثیر دارد اما عوامل دیگری هم در موفقیت تاثیر دارند که در پست های بعدی به توضیح آنها می پردازیم.

به یاد داشته باشید مشکلات هیچ‌گاه به خودی خود حل نمی شوند. باید آن را حل کرد، در غیر این صورت همچون سدی همیشه در برابر رشد و پیشرفت ما باقی می ماند.

آیا شما هم درگیر رنج مشروع کارآفرینی هستید؟ حتماً دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها

3 دیدگاه

 1. واقعا از این رنج ، رنج می برم
  خیلی سخته که یه نفر باشی تمام سرمایه و تجربه و زندگی چندین ساله ات بخاطر تغیر نرخ و افزایش قیمت و هزار مشکل دیگه به راحتی از دست بدی و هیچ کس غیر از همکارانت درکت نکنند .

  1. سلام وحیدجان
   با اتفاقات و شکست‌هایی که داشتید یک جورایی حق دارید اما یادتون باشه که شکست‌ها بزرگترین استادان ما هستند.
   مطمئن هستم در استارت‌آپ جدیدتان حتما موفق خواهید شد و همینجا استارت‌اپ تان را به همه معرفی میکنیم.
   پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن