بازاریابی اینترنتی

دسته بندی و برچسب صفحات برای سئو

دسته بندی و برچسب صفحات برای سئو چگونه است؟ چه برچسبی را انتخاب کنیم؟

دسته بندی و برچسب صفحات برای سئو : اغلب دیده شده است که ساختار دسته بندی و برچسب به طور کامل مدیریت نشده است. حتی سایت های خبری بزرگ از زیاد بودن دسته ها و برچسب ها دچار مشکل می شوند و رنج می برند. برچسب ها و دسته بندی ها هر دو نمونه ای از یک سیستم طبقه بندی هستند. به طور پیش فرض یک سایت وردپرسی این دو را دارا می باشد، اما می توانید بیشتر اضافه کنید. وقتی که  به درستی استفاده شود، یک سیستم طبقه بندی می تواند سئو سایت شما را افزایش دهد. مخالف این گفته هم درست است: وقتی که اشتباه استفاده شود، همه چیز در هم می شکند. این مقاله به این دلیل است که چرا این صفحات مهم هستند و چطور باید از آنها استفاده کرد. برای مثال اصلی ما از آرشیو های دسته بندی شده استفاده خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: ساختار سایت راهنمایی نهایی

دسته بندی و برچسب صفحات برای سئو : آرشیو های دسته بندی شده لندینگ پیج ها هستند

آرشیو های دسته بندی شما بسیار مهم تر از پست ها و صفحات تکی هستند. صرف نظر از اینکه سایت شما یک بلاگ است یا سایت تجاری یا هر چیزی دیگری این موضوع صدق می کند. این آرشیو ها باید اولین نتیجه در موتورهای جستجو باشند. این به این معنی است که آرشیو ها مهم ترین صفحات فرود(لندینگ پیج) شما هستند. بنابراین آنها باید بهترین تجربه کاربر را نیز ارائه دهند.

احتمال زیادی وجود دارد که صفحات شخصی شما منقضی شوند، در بیشتر موارد این درست است. اگر سایت شما یک فروشگاه باشد و محصولات شما تغییر کند، دسته بندی های شما مهم تر هستند. اگر سایت شما درباره فهرست مشاغل است، تاریخ انقضای مشاغل تمام می شود و دسته بندی های شما مهم تر هستند. در غیر این صورت، می توانید صفحات را بهینه سازی کنید که چند هفته یا چند ماه بعد این صفحات از بین می روند.

دسته بندی و برچسب صفحات برای سئو
دسته بندی و برچسب صفحات برای سئو

دسته بندی و برچسب صفحات برای سئو : دسته بندی ها مانع رقابت صفحات شخصی می شوند

اگر شما لباس های حمام را می فروشید و هر صفحه محصول را بهینه سازی می کنید، همه این صفحات با واژه ” لباس حمام ” رقابت می کنند. شما باید برای نام تجاری خاص خود آنها را بهینه سازی کنید، صفحات را ایجاد کنید و همه آنها را به صفحه دسته بندی شده ” لباس حمام ” لینک دهید. به این ترتیب صفحه دسته بندی شده می تواند برای ” لباس حمام” رتبه بندی شود، در حالی که صفحه محصول می تواند برای شرایط خاص تر رتبه بندی شود. به این ترتیب، صفحه دسته بندی از رقابت صفحات شخصی جلوگیری می کنند. این بدون در نظر گرفتن نوع سایت شما نیز صادق است. اگر سایت شما بلاگ است و چندین مقاله در مورد یک موضوع نوشته اید، دسته بندی شما برای آن موضوع باید در نتیجه جستجوی گوگل شماره یک باشد.

 

دسته بندی و برچسب صفحات برای سئو :Breadcrumbs و آرشیو های دسته بندی

   Breadcrumbs (موارد جزئی ) نقش مهمی را در این نوع تنظیمات بازی می کند. هر مورد فردی باید به نزدیک ترین دسته بندی بازگردانده شود. این ساختار سایت شما را به گوگل نشان می دهد اما آن همچنین دارای مجوز دسته بندی برای موضوع است. به تازگی گوگل برخی از تغییرات  URL  تلفن همراه را اعلام کرده است. به دلیل این تغییرات، این نیز مفید است اگر ساختار  URL  سایت شما شامل دسته بندی باشد. اما مراقب باشید: اگر سایت شما موجود است، ساختار  URL  خود را تغییر ندهید. هزینه تغییر مسیر همه این  URL  ها از مزایای تغییر ساختار به مراتب بیشتر است. به این ترتیب عاقلانه است که فقط از قابلیت Breadcrumbs استفاده کنید که افزونه سئو یواست پرمیوم  این را به شما ارائه می دهد.

 

دسته بندی و برچسب صفحات برای سئو : چگونه صفحات دسته بندی عالی داشته باشیم

حتی اگر روشن شود که آرشیو طبقه بندی بسیار مهم است، آنها معمولاً این شایستگی را دوست ندارند. برای اینکه صفحات دسته بندی شما عالی باشد، اغلب حتی نباید این کار را انجام دهید. فقط کمی محتوای مقدمه اضافه کنید. تعدادی لینک به محتوای مقدمه اضافه کنید که به بهترین محصولات و مقالات شما  در دسته بندی اشاره می کند. این یک روش طولانی برای اطمینان از این است که وقتی یک کاربر روی چنین صفحه ای فرود می آید، صفحه را ترک نمی کند. یک آرشیو خوب صفحه باید کاری بکند که من بیشتر ببینم و بخوانم، نه اینکه کمتر بخواهم سایت شما را ببینم.

این به این معنی است که هر دسته بندی و برچسب نیاز به برخی نوشته های سفارشی شده دارد. این سخت نیست، اما می تواند کار زیادی را انجام دهد. هیچ کس نمی گوید که این کار راحتی است.

افزونه یواست به شما کمک می کند تا دسته بندی صفحات خود را بهینه سازی کنید: این افزونه محتوای دسته بندی صفحات را تحلیل می کند. علاوه بر این، این به شما اجازه می دهد تا جزئیات اجتماعی را برای دسته بندی صفحات تغییر دهید، و یک پیش نمایش را فراهم می کند.

 

دسته بندی و برچسب صفحات برای سئو : دسته بندی ها و برچسب های تکراری

یک مسئله مرتبط که اغلب ما می بینیم، داشتن برچسب ها و دسته بندی های تکراری است. وقتی شما یک دسته بندی “سئو”  را دارید، مثل ما که الان در سایت بهترین ایده داریم، شما نباید بیش از حد  برچسب صفحه را با اسم “سئو”  داشته باشید. اگر این کار را انجام دهید، کدام یک را گوگل باید اول رتبه بندی کند؟

همین امر برای محتواهای تکی و چند تایی صادق است، یک مقاله نباید در دسته بندی های ” پیراهن ” و ” پیراهن ها ” باشد. یا یک پست با برچسب های “افزونه وردپرس ” و ” افزونه های وردپرس ” نباید باشد. یکی از آنها نباید وجود داشته باشد. انتخاب تکی یا چند گانه را انتخاب کنید، فقط یکی از آنها را انتخاب کنید و برای همه دسته بندی ها و برچسب ها از این مورد استفاده کنید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن