آموزش وردپرس

خطای PHP وردپرس

خطای PHP وردپرس یا PHP Errors که رایج ترین خطا ها هستند را با هم بررسی می کنیم.

خطای PHP وردپرس
خطای PHP وردپرس

خطاهای کشنده و هشدارها

نمی توان اطلاعات هدر را تغییر داد- هدر هایی که قبلاً ارسال شده اند.

خطای PHP وردپرس : اگر یک هشدار دریافت کنید که وردپرس نمی تواند اطلاعات هدر را تغییر دهد و هدرها قبلاً ارسال شده اند، معمولاً به این معنی است که فضا  یا حروف قبل از تگهای باز یا بعد از برچسبهای بسته را دارید.

اگر تجربه این مشکل را فقط هنگام نصب ورد پرس دارید ممکن است یک خطای syntax در wp-config.php معرفی شود. این دستورالعمل ها برای حل مشکل به شما کمک می کنند.

 

خطای PHP وردپرس : فراخوانی توابع تعریف نشده

یک خطایی که فراخوانی توابع تعریف نشده  یا undefined function نامیده می شود می تواند به این معنی باشد که افزونه های وردپرس در حال تلاش هستند تا فایل یا اطلاعاتی را پیدا کنند که در حال حاضر نیست یا در کد، در دسترس نیست. دلائل آن عبارتند از:

 • خطایی هنگام تلاش برای نصب خودکار یا بروز رسانی خودکار یک افزونه. سعی کنید به صورت دستی افزونه ها را نصب یا به روز رسانی کنید.
 • خطایی هنگام تلاش برای نصب خودکار یا به روز رسانی خودکار یک قالب. سعی کنید قالب را به صورت دستی نصب یا به روز رسانی کنید.
 • ممکن است از یک افزونه ورد پرس ناسازگار یا قالب ناسازگار استفاده کنید. این می تواند با نسخه های قدیمی تر وردپرس و افزونه وردپرس جدید اتفاق بیفتد، یا اگر تلاش می کنید که از یک WordPress Multisite Plugin روی یک نصب سایت single استفاده کنید. وردپرس را به روز رسانی کنید تا این مشکل را حل کنید.
 • ممکن است سعی کنید تابعی را که وجود ندارد فراخوانی کنید. برای اشتباهات php را بررسی کنید. سعی کنید افزونه های وردپرس را غیر فعال کنید یا قالب وردپرس را تغییر دهید که باعث ظاهر شدن خطا می شود. اگر شما قادر نیستید که از داخل صفحات مدیریتی خود این کار را انجام دهید، ممکن است مجبور شوید این کار را به صورت دستی از طریق FTP انجام دهید.

خطای PHP وردپرس : اندازه حافظه مجاز مصرف شده است.

خطای اندازه حافظه مجاز مصرف شده است به این معنی است که وردپرسی که شما نصب کردید حافظه کافی برای آنچه که شما می خواهید ندارد. شما می توانید مراحل زیر را امتحان کنید:

 • محدودیت حافظه خود را در wp-config.php افزایش دهید. افزایش حافظه php
 • محدودیت حافظه خود را با ویرایش ini افزایش دهید.این یک فایلی نیست که با ورد پرس همراه باشد بنابراین اگر شما با آن نا آشنا هستید، باید با میزبانی وب خود درباره افزایش میزان حافظه خود تماس بگیرید.

خطای PHP وردپرس : حداکثر زمان اجرا بیش از حد است.

ممکن است پیامی را دریافت کنید مثل ” حداکثر زمان اجرا 30 ثانیه بیش از حد است” یا ” حداکثر زمان اجرا 60 ثانیه بیش از حد است” . این به این معنی است که تکمیل فرآیند طول می کشد و زمان به پایان رسیده است. تعدادی راه حل برای این خطا وجود دارد.

ویرایش .htaccess

مطمئن شوید که از .htaccess بک آپ می گیرید. قبل از اینکه آن را ویرایش کنید.

خط زیر را به .htaccess اضافه کنید.

php_value max_execution_time 60

ویرایش php.ini

خط زیر را در php.ini اضافه کنید.

max_execution_time = 60

اگر مطمئن نیستید که چطور این تغییرات را انجام دهید، یا اگر  شما در میزبانی مشترک هستید که مانع از ساختن آنها برای خودتان می شود، باید با ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید حداکثر زمان اجرای خود را افزایش دهند.

خطای PHP وردپرس : خطاهای تجزیه یا Parse errors

اشتباه نوشتاری یا Syntax Error

یک اشتباه نوشتاری بدین معنی است که شما هنگام ایجاد ساختار PHP  خود اشتباه کرده اید. برای مثال شما می توانید حالت های زیر را داشته باشید:

 • یک   ( ; )را  در پایان یک خط جا انداخته باشید.
 • استفاده از علامت نقل قول حاشیه دار
 • جا انداختن یک براکت حاشیه دار

هنگامی که این خطا ظاهر می شود به شما خواهد گفت که فایل خطا در(برای مثال functions.php ) تقریباً هر خط(ممکن نیست همیشه خط مشخصی باشد بنابراین قبل و بعد از آن باید بررسی شود) از کد ظاهر می شود.

غیر منتظره  یا Unexpected

اگر خطایی دریافت می کنید که می گوید “تجزیه خطا :غیر منتظره” این معمولاٌ به این معنی است که شما یک کاراکتر را فراموش کرده اید. رایج ترین آنها عبارتند از :

“=” : کاراکتر $ را برای ارجاع به یک متغیر فراموش کرده اید.

“(” :  براکت ( را که برای باز کردن است را فراموش کرده اید.

“)” : براکت ) را که برای بستن است را فراموش کرده اید.

T_STRING :  علامت نقل قول یا semi-colon را در پایان خط قبلی فراموش کرده اید.

T_ELSE :  یک statement دیگر با بدون باز کردن statement دارید.

خطای PHP وردپرس : استفاده از یک ثابت تعریف نشده

مثل خطای تجزیه، “استفاده از یک ثابت تعریف نشده” به این معنی است که شما یک کاراکتر را جا انداخته اید. این می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • جا انداختن $ هنگامی که به یک متغیر ارجاع داده می شود.
 • جا انداختن علامت نقل قول در اطراف کلید های آرایه.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا