جادوی بعد سوم

جادوی بعد سوم | آنچه افراد موفق دیده‌اند اما نمی‌توانید بر زبان بیاورند؟ اما شما برای موفقیت لازم دارید بدانید.

 «دکترها تنها کاری که در تشخیص بیماری ما انجام می‌دهند، نگاه کردن ما از روبرو است کاری که خودمان نمیتوانیم انجام دهیم» این جمله طنز کمدین معروف آمریکایی جــیم کــَری شاید زمانی باعث شده عده ای در سالن تئاتر بخندد، اما واقعیتی تلخ است.

به راستی چرا زمانی که مشکلی در زندگی مان داریم و هزاران بار در مورد چگونگی حل آن فکر کردیم، نقشه کشیدیم، رویاپردازی کردیم، تحلیل و بررسی کردیم و … نتوانستیم پاسخ آنرا پیدا کنیم.

اما… در خیابان دوستمان را دیدیم و وقتی مشکل مان را به دوستمان گفتیم همان لحظه راه حل نهایی را که به دنبالش بودیم به ما پیشنهاد میدهد.

و یا دانش آموزی را تصور کنید استعداد بالایی دارد و برای امتحانات درس میخواند اما موفق نمیشود، یک مشاور تحصیلی به او برنامه میدهد و او موفق میشود اما تعجب میکند برنامه مشاور تحصیلی اش فرق آنچنانی با برنامه خودش نداشت.

این دو نمونه فقط بخش خیلی کوچکی از انبار نمونه هایی است که هرکدام مان در زندگی شخصی مان با آنها برخورد داشتیم و میدانیم چنین اتفاقی می افتد.

راجع به موضوعی چند روز، ماه یا حتی سال فکر میکنیم اما پاسخ آنرا از میان کلمات فردی که هیچوقت فکر نمیکردیم بتوانند راجع به مشکل به ظاهر لاینحل مان راه حلی داشته باشند، می شنویم.

این پیشامدها، اتفاقی نیستند.

در واقع در پشت نقاب عجیب و غریب آنها، یک جریان منطقی و منظم وجود دارد؛

کافیست به آن دست پیدا کنید تا دیگر هیچ مشکل، سوال و مسئله ای در زندگی تان وقت گیر نباشد و جواب هر سوالی را که خواستید در کمترین زمان ممکن بدست آورید.

تمام افراد موفق دنیا نیز به این مسئله آگاهی کامل دارند.
برای مثال استیو جابز تا آخرین لحظه عمرش، معتقد بود خودش باید مشکل پیش آمده از بیماری اش را حل کند زیرا تمام مشکلات زندگی و کاری اش را تا آن زمان به این روش حل کرده بود.

حتی از ادیسون نیز مدارکی حاوی استفاده از این روش برای پیدا کردن سوالات سخت جهت کشف و اختراعات انقلابی اش بدست آمده و مورد تایید قرار گرفته است.

امروزه افراد سرشناس و موفق زیادی به صورت کاملا آگاهانه از این روش استفاده میکنند برای مثال، بیل گیتس، اپرا وینفری، دانلد ترامپ، مایکل بلومبرگ، وارن بافِت و …

تمام این افراد تنها از یک راز آگاهی داشتند.
رازی که حتی فیلسوفان و بزرگ مردان گذشته نیز آنرا کشف کرده بودند و آثاری جاودانه از خود به جا گذاشتند و این روش رازآلود را به زبانی غامض و پیچیده به نسل های بعدی منتقل کردند.

اما در این مقاله میخواهیم این راز را یکبار برای همیشه فاش کنیم.
شما پس از خواندن این مقاله به مهارت و تکنیکی تجهیز خواهید شد که بیش از ۸۰% مشکلات لاینحل زندگی امروزه تان را قادر خواهید بود شخصا به تنهایی حل کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ تمام پرسش هایی را که به پاسخ آنها نیاز دارید بدست آورید.

این مقاله دید شما را نسبت به روش زندگی افراد موفق دستخوش تغییر خواهد کرد و البته شما نیز دیگر مانند قبل زندگی نخواهید کرد، زیرا از این به بعد به جادوی بعد سوم آگاه خواهید شد.

جادوی بعد سوم
جادوی بعد سوم

جادوی بعد سوم؛
آنچه افراد موفق دیده اند اما نمیتوانند بر زبان بیاورند؟ اما شما برای موفقیت لازم دارید بدانید :

تا حالا برایتان سوال پیش آمده، چرا بیوگرافی یا زندگینامه افراد موفق دنیا را میخوانیم؟ پاسخ آن ساده است؛ زیرا الهام بخش است، انگیزشی است، باعث میشود از تاریخ مطلع شویم یا بعضا بامزه است.

اما آلیزا لیچ (Aliza Licht) مدیر ارشد ارتباطات بین المللی شرکت دانا کاران (Donna Karan) و نویسنده کتاب پرفروش “اثرتان را به جا بگذارید : شغل مورد علاقه تان را ایجاد کنید، در آن موفق شوید و از شبکه های اجتماعی کمک بگیرید

معتقد است؛ در دنــیــا فقط و فقط یک زندگینامه است، که با خواندن آن زندگی‌تان شاید متحول باشد و خواندن آن امری حیاتی برای آینده‌تان خواهند بود.

اما مشکلی در خواندن آن وجود دارد،
این زندگی‌نامه هنوز نوشته‌نشده ! میدانید چرا؟ چون قرار است شما خودتان آن را بنویسید.

موضوع از زمانی آغاز شد که آلیزا راز و جادوی بعد سوم را یافت.
چند سال قبل، زمانی که لازم شد برای انتشاراتی تا زندگینامه‌اش را بنویسد و نوشتن زندگینامه‌اش همانا، متحول‌شدن زندگی‌اش همانا… او دیگر آلیزای قبلی نبود.

همه‌چیز تغییر کرده بود، دنیا را از دیدی متفاوت می‌دید و دیگر مثل قبل فکر نمی‌کرد. گویا نسبت به دنیای اطرافش درک بهتری پیداکرده بود و آگاهی‌اش افزایش‌یافته بود.

در یک تحقیق از دانشگاه استنفورد، مشخص شد زوج‌هایی که پس از ازدواج، در مورد زندگی زناشویی‌شان داستان یا واقعیاتی را نوشته‌اند و مکتوب کرده بودند که در آن خودشان ناظر و شخص سوم بودند به‌مراتب در آینده اختلاف کمتری در زندگی‌شان پیش‌آمده بود.

در تحقیقی دیگر از دانشگاه اوهایو، افرادی که می‌توانستند خودشان را در شرایط سخت از دید شخص سوم ببینند، به‌مراتب عملکرد بهتری در حل مشکلات و تحمل سختی‌ها تا زمان پیدا کردن راه‌حل از خود نشان می‌دادند.

به زبان ساده‌تر؛ ابراز مشکلاتمان از زبان خودمان اما از دید سوم شخص اهمیت غیرقابل وصفی دارد !

به همین دلیل است که پس‌ازاین تجربه، آلیزا لیچ در تمام کتاب‌هایش این روش را یک روش انقلابی مطرح می‌کند تا جهت حصول موفقیت در زندگی شخصی و کاری از آن استفاده کنید.

به عقیده لیچ، شما باید حتماً زندگینامه ۳۰۰ صفحه‌ای خودتان را بنویسید، این کار معجزه می‌کند. و هدف از این تمرین و نوشتارها به شرح زیر است :

 • شناخت عمیق‌تر خود واقعی‌تان
 • آگاهی بیشتر از تجارب واقعی زندگی‌تان و نقش آنها در تصمیم‌گیری‌های آینده‌تان
 • درک بیشتر خودتان و دیگران در شرایط سخت
 • قابلیت تأمل در مورد موضوعات مختلف در شرایط غیرمنتظره
 • و …

دقت کنید، شما باید بیوگرافی خودتان را بنویسید و نه اتوبیوگرافی تان را؛
تفاوت این دو در این است :

 • بیوگرافی یک شخص ، شرح زندگی شخص از زبان نفر سوم است
 • اتوبیوگرافی یک شخص، شرح زندگی شخص از زبان خود شخص است

این کار ساده و هیجان‌انگیز نه‌تنها سرشار از نکات مثبت است، بلکه باعث می‌شود شما حین نوشتن زندگی خودتان، از پشت پایگاه دیدبانی خودتان بیرون بروید و خودتان را از منظر سوم شخص ببینید و این یعنی کلید حل تمام مسائل مربوط به خودتان.

درواقع، دوستی که راه‌حل مشکل شمارا به‌صورت آنی به شما گفت؛ معجزه نکرده بود ! او تنها ازنظر سوم شخص زندگی شمارا دیده بود و دید بهتری نسبت به گذشته و حال شما داشت بنابراین گزینه‌های محتمل را بهتر دیده بود.

همچنین افراد فوق موفق دنیا مانند استیو جابز، اپرا وینفری و … تماماً حداقل یک زندگینامه شخصی به قلم خودشان از دید سوم شخص نوشته‌اند وزندگی‌شان را متحول کرده‌اند.

پس از مرگ ادیسون، زمانی که کشوهای میز کار او را دیدند، کاغذهای زیادی یافت شد که بر روی آن مشکلات مردی نوشته‌شده بود که از حل آن عاجز بود؛ درواقع ادیسون نیز به جادوی بعد سوم  آگاه بود و می‌دانست اگر مشکلاتش را از دید فرد سوم شخص ببیند، خیلی راحت‌تر و سریع‌تر حل خواهند شد.

بنابراین، شما هم از این به بعد برای تمرین :

۱- اگر می‌خواهید در زندگی‌تان انقلاب بزرگی شود و اتفاقات و تصمیم‌های خوب هرروز در جلوی دیدگانتان اتفاق بیفتند، زندگی‌نامه ۳۰۰ صفحه‌ای‌تان را از همین امروز شروع کنید به نوشتن.

۲- اگر مشکلی در زندگی دارید که نمی‌توانید پاسخی برای حل آن پیدا کنید، مشکلتان را از دید فرد سوم شخص که شمارا با مشکلش می‌بیند، بنویسید تا پاسخ آن به طرز عجیبی به ذهنتان خطور کند.

۳- اگر می‌خواهید روابطتان با دوستان و خانواده‌تان هرروز بهتر از دیروز شود؛ کیفیت روابطتان را و اتفاقات افتاده بین شما و آنها را از دید سوم شخص بنویسید.

نکته:

توجه کنید که شما باید کاملاً صادقانه بنویسید، هیچ‌کس به‌غیراز شما قرار نیست آنها را بخواند، پس سانسور نکنید ! و پس از نوشتن حتماً آن را چندین بار تا زمان پیدا شدن پاسخ موردنظر بخوانید.

زیرا بهترین اتفاقات زمانی می‌افتند، که شما ازآنچه می‌خواهید خوشتان نمی‌آید و تصمیم می‌گیرید آن را تغییر دهید زیرا از شرایط واقعی و به‌دوراز اوهام فعلی زندگی‌تان، آگاه هستید.

امتیاز کاربران به این مطلب
۵ نفر - میانگین: ۴.۲
تلگرام

دیدگاه‌تان را ثبت کنید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

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
با سپاس از ثبت دیدگاه شما دوست عزیز
از تماشای این ویدیو لذت ببرید ...
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
* دانلود فایل سخنرانی استیو جابز ...
ایبوک هدف‌گذاری موثر
زودتر از آنچه فکرش را می‌کنید به خواسته‌هایتان دست پیدا کنید!
* لینک دانلود بلافاصله ایمیل می‌شود.
چهار عامل شگفت انگیز کسب درآمد چیست؟
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
* سه ایده کسب و کار خانگی پولساز
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
* ایبوک: ده مکان عالی برای پیدا کردن یک ایده جدید
فقط چند ثانیه تا دانلود فاصله دارید!
* دانلود ویدیوی جذاب و با کیفیت مصاحبه جک ما
از همین امروز شروع کنید
بدون تجربه و دانش فنی وارد دنیای درآمدهای اینترنتی شوید!
فایل‌های آموزشی برای شما ایمیل می‌شود.
فقط چند ثانیه تا دریافت این فایل آموزشی فاصله دارید!
فایل‌های آموزشی ویژه اعضای سایت
* اگر عضو نیستید با وارد کردن ایمیل‌تان به این فایل دسترسی پیدا می‌کنید
دسترسی مخصوص اعضای سایت
عضو سایت نیستید؟
فقط کافیه نام و ایمیل‌تان را وارد کنید و ...
* دسترسی سریع به تمام فایل‌های آموزشی
هدیه ما به شما
با سپاس از اینکه دیدگاه تان را در سایت ما ثبت کردید.


یک کوپن تخفیف 30%
 • مشاوره حضوری
 • دوره های آنلاین
 • بسته های آموزشی
 • محصولات دانلودی
 • وبینارهای آموزشی
  این کد فقط یکبار به شما نمایش داده می‌شود.
کد: qwert
ورود کاربران
* دسترسی رایگان به بخش آکادمی