بازاریابی اینترنتی

تغییر ساختار permalink وردپرس

تغییر ساختار permalink وردپرس چگونه است؟

تغییر ساختار permalink وردپرس : در این پست برای شما توضیح می دهیم که چگونه ساختار permalink  سایت خود را تغییر دهید و اینکه چرا باید این کار را انجام دهید.

 

چرا باید ساختار permalink  وردپرس سایت خود را تغییر دهید

یک چیز معمولی که در ساختارهای permalink مشاهده میکنیم استفاده از تاریخ است. برای وبسایت هایی که محتوای مربوط به اتفاقات  فعلی، مانند سایت های خبری را ارسال می کنند، این امر کاملاً منطقی است. با این حال، برای اکثر وبلاگ ها، محتوا معمولاً “بدون زمان” است زیرا می خواهند موضوعاتی را پوشش دهند که با تاریخ خاصی در زمان ارتباط نداشته باشند.

استفاده از تاریخ برای ساختارهای permalink  باعث می شود که بخواهد یک اثر جانبی دیگر هم داشته باشد و آن   CRT پایین تر برای پست های قدیمی تر می باشد که ممکن است هنوز خیلی مناسب باشد. اگر شخصی محتوایی را در گوگل ببیند که مربوط به 2 سال پیش است کمتر تمایل دارد که روی آن کلیک کند. با دیدن این که گوگل از این  CRT برای رتبه بندی استفاده می کند، ممکن است ایده خوبی باشد که ساختار  permalink  سایت خود را به چیزی تغییر دهید که بازدید کنندگان سایت شما را افزایش دهد!

 

تغییر ساختار permalink وردپرس

در تغییر ساختار permalink  دو گام وجود دارد. گام اول ساده است. به Settings -> Permalinks بروید و Post name را انتخاب کنید.

تغییر ساختار permalink وردپرس
تغییر ساختار permalink وردپرس

اما در مورد پست های قدیمی که هنوز تاریخ در ساختار  permalink  آنها وجود دارد چه کار کنیم؟ با این ابزار مفید  می توانید یک تغییر مسیر در فایل htaccess. داشته باشید. این ساختار  permalink  قدیمی را به صورت  جدید نمایش خواهد داد.

 

نکته : لطفاً توجه داشته باشید که این ابزارها فقط از سرورهای آپاچی پشتیبانی می کنند و از Nginx. پشتیبانی نمی کنند.

 

پس از کپی کردن تغییر مسیر به فایل htaccess. خود، بیرون بیایید و امتحان کنید که آیا همه چیز درست کار می کند یا نه. اگر تغییر مسیر درست کار نکرد به این معنی است که شما مجاز به استفاده از RedirectMatch یا تغییر مسیر در روی سرور آپاچی خود نیستید.

اگر نمی خواهید این مراحل را انجام دهید می توانید از افزونه سئو یواست پرمیوم استفاده کنید. با این افزونه نمی توانید یک دفعه تمام پست های خود را تغییر مسیر دهید اما هر زمان که permalink  یک پست را تغییر دهید به طور خودکار یک تغییر مسیر ایجاد خواهد شد.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن