بازاریابی اینترنتی

بهینه سازی منوی سایت برای سئو

بهینه سازی منوی سایت برای سئو چگونه است؟

بهینه سازی منوی سایت : بدون شک داشتن وب سایتی بدون هیچ مشکل کار دشواری است. با این حال راهکارهایی وجود دارد که می تواند در بهینه سازی سایت و ناوبری کمک زیادی برای سئو و بازدیدکنندگان باشد. در اینجا نکاتی وجود دارد که برای شما بازگو می کنیم.

 

منوهای وب سایت

اول از همه باید فراموش کنیم که یک وب سایت تنها می تواند یک منو داشته باشد. شاید منوی وب سایت ما تبدیل به لینک های کوچک در بالای سایت شده است. بعضی از سایت ها بیش از یک منو دارند و هر منو اهداف خاصی را دنبال می کند.

نکته : هر چیزی را در یک منو قرار ندهید. این کار باعث می شود که منوی خود را در هم و بر هم کنید و منوی اصلی شما انعکاس ضعیفی از ساختار سایت شما داشته باشد. روی مهم ترین محتواهای خود تمرکز داشته باشید. به عنوان مثال: شاید مایل باشید که بخش تماس با ما را در منو قرار دهید، اما اگر واقعاً هدف اصلی شما تماس بازدیدکنندگان با شماست این بخش را در منو قرار دهید در غیر این صورت این بخش را می توانید در منوی دوم بدون هیچ مشکلی قرار دهید.

بهینه سازی منوی سایت
بهینه سازی منوی سایت

لینک های ضعیف زیادی را در منوی سایت خود قرار ندهید

لینک های زیاد در هر جای وب سایت توصیه نمی شود. بله، درست است گوگل اجازه داده که بدون هیچ مشکلی  برای هر صفحه ۲۵۰ یا بیشتر لینک داشته باشید. اما قطعاً هدف شما این نیست که بازدیدکنندگان از هدف اصلی شما دور شوند،

ما بر خلاف لیست زیر توصیه داریم:

  • تگ های زیاد : واقعاً چه استفاده ای دارد؟
  • لیست های طولانی از لینک های ماهانه در آرشیو بلاگ : (از آرشیو های تاریخ استفاده نکنید!)
  • شناسایی صفحات آرشیو قابل اسکرول با لینک هایی به مقالات  (حداقل مقالات را به صورت گزیده ای انتخاب کنید و مقالات بیشتر را در اسکرول بارگذاری کنید)
  • دسته بندی های زیاد در یک لیست ( و چرا انقدر زیاد! )
  • منو ها با زیر منو و زیر زیر منو

چرا ما بر خلاف این لیست توصیه می کنیم؟

داشتن لینک های زیاد در یک  صفحه ارزش هر یک لینک را کمتر می کند. به عبارت دیگر ارزش لینک دهی در صفحه بین لینک ها تقسیم می شود و با داشتن تعداد زیادی لینک، هر لینک ارزش کمتری خواهد داشت. علاوه بر این، تمرکز بازدید کننده را هم کم می کند. با اضافه کردن هر لینک، شما از هدف اصلی وب سایت خود منحرف می شوید.

به عقیده ما، شما باید یک دلیل محکم برای اضافه کردن بیشتر از یک زیر منو داشته باشید. و اگر احساس می کنید به سطوح اضافی بیشتری در منو نیاز دارید، تعداد کلیک های که منو دریافت می کند را نگاه کنید و در صورت لزوم تنظیم کنید. ما فکر می کنیم در بسیاری از موارد بهتر است صفحات فرود خوب برای آیتم های زیر منو ایجاد کنید.

 

منوی کامل

البته، هیچ الگویی برای منوی کامل وجود ندارد. بیشتر به سایت شما بستگی دارد و اینکه چه اهدافی را دنبال می کنید. به هر حال، دو سئوال مهم وجود دارد که شما باید برای بهینه سازی منو از خود بپرسید:

بهترین ساختار منو برای سایت من چیست؟

حداقل چه مواردی در منوی سایت من باید باشد؟

دو راهنمایی دیگر که می توانیم به شما ارائه دهیم استفاده از یک منوی کشویی برای موارد زیر منوی مهم است. و اینکه تعداد زیادی لینک به منو اضافه نکنید، تا ارزش واقعی لینک ها کاسته شود.

بیشتر بخوانید : ساختار سایت راهنمایی نهایی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن