بازاریابی اینترنتی

بهینه سازی ساختار سایت با چهار گام ساده

 بهینه سازی ساختار سایت شما باید یک جنبه مهم استراتژی سئو باشد. ساختار بندی سایت اهمیت زیادی برای سئو دارد. اما چگونه می توان ساختار سایت را بهبود بخشید؟ در صورتی که سایت شما در حال رشد باشد، از کجا شروع می کنید و چگونه به ساختار سایت خود نگاه می کنید؟ در این پست به شما آموزش خواهیم داد که ساختار سایت خود را در 4 مرحله ساده بهبود دهید.

بهینه سازی ساختار سایت
بهینه سازی ساختار سایت

بهینه سازی ساختار سایت : ویژگی های ساختار سایت سئو یواست

اولین ویژگی قابلیت اتصال داخلی است. ابزار لینک دهی داخلی به شما کمک می کند تا بدانید به کدام مقالات باید لینک بدهید. ویژگی دوم ما در ساختار سایت، تحلیل محتوای پایه است، این به شما کمک خواهد کرد تا مقالاتی با محتوای عالی بنویسید و آن مقالات را در یک موقعیت مرکزی در ساختار لینک دهی خود دریافت کنید. و ویژگی سوم، شمارنده لینک در متن به شما اجازه می دهد تا بررسی کنید که کدام مقالات نیاز به پیوند های داخلی بیشتری دارند. ترکیب این سه ویژگی ساختاری سایت یک ابزار قدرتمند برای بهبود ساختار سایت شما است.

بهینه سازی ساختار سایت مرحله 1 : به روز رسانی و بهبود محتوای پایه

محتوای پایه شامل مقالاتی است که بیشترین اهمیت را در سایت شما دارد. این ها مقاله هایی هستند که می خواهید مردم آنها را بخوانند، مقاله هایی که می خواهید در گوگل به وسیله آنها رتبه بندی شوید. برای همه مقالات پایه، باید باکسsnippet preview  متا را بررسی کنید.

هنگامی که این جعبه را بررسی کردید، محتوا توسط تحلیل خوانایی دقیق تر ارزیابی خواهد شد. شاید تعجب کنید که چرا ما در مورد محتوای پایه چرا انقدر وسواس داریم و حساس هستیم. برای جواب باید بگوییم که: برای مقالات پایه باید نوار را بالا ببرید زیرا آنها مهم هستند! آنها باید از مقالات دیگر شما بهتر باشند و بنابراین مهارت بیشتری را از شما تقاضا می کند. تحلیل پست پایه سئو یواست به شما کمک می کند تا استاندارد های خود را بالا ببرید.( و به آنها بچسبید).

شما باید همه چیزهای مهم را به درستی انجام دهید و همه دایره های سئو به رنگ سبز باشد.

 

بهینه سازی ساختار سایت مرحله 2: لینک به پست های پایه!

گام دوم به منظور بهبود ساختار سایت شما این است که مطمئن شوید پست های وبلاگ در مورد یک موضوع خاص به مهمترین مقاله شما در مورد آن موضوع لینک داده شده است. شمارنده لینک متن برای پی بردن به این موضوع است که آیا مقالات پایه لینک های کافی دارند یا نه. در یک بررسی اجمالی می توانید مقالات پایه خود را انتخاب کنید. این ابزار به شما اجازه می دهد که به طور پیوسته از طریق پست های پایه کار کنید. مقالاتی را که لینک های کمی دارند باز کنید و بررسی کنید که آیا باید ویژگی های لینک دهی داخلی به آنها اضافه شود یا نه. مقالاتی را که درباره لینک دهی داخلی است را بخوانید در این مقالات پیشنهادات عالی برای لینک از مقالات پایه ارائه شده است. شما باید به تک تک مقالات بروید و لینک های آنها را به مقاله پایه خود اضافه کنید ( کار کمی است! ) .

اگر از سئو یواست پرمیوم استفاده نمی کنید ( و به ویژگی لینک دهی داخلی دسترسی ندارید) از تابع جستجوی داخلی استفاده کنید و برای کلمات کلیدی مقالات پایه جستجو کنید.

در این جستجو گزارشی که به دست می آورید و پستی که نشان داده می شود باید به پست پایه شما لینک داده شود.

 

بهینه سازی ساختار سایت مرحله 3: ساختار مقالاتی که مقاله پایه ندارند را بهبود ببخشید.

هنگامی که مقاله پایه خود را بهبود بخشیدید و مطمئن شدید که لینکی از همه مقالات به مقاله پایه اضافه شده استف وقت آن است که مطمئن شوید در سایت مقاله ای که مقاله پایه ندارد نیست. این نوع مقالات پست ها یا صفحاتی هستند که به ندرت به پست های دیگر لینک شده اند. و پیدا کردن این مقالات در سایت کار سختی است،هم برای مخاطبان و هم برای گوگل. برای شناسایی این مدل مقالات، می توانید از شمارنده لینک متن استفاده کنید. پست ها را بر اساس تعداد لینک های داخلی در پست مرتب کنید. پست هایی که لینک کمتری دارند در بالای لیست ظاهر می شوند. این پست ها را باز کنید ( دوباره، اگر از سئو یواست پرمیوم استفاده می کنید) پیشنهادات ابزار لینک دهی داخلی را بررسی کنید. برای استفاده از این ابزار، می توانید لیستی از پست هایی که باید به پست های تنها (پست هایی که لینک ندارند و به پست های پایه مرتبط نیستند) لینک دهید را ایجاد کنید. پس از آن می توانید پست های مشابه را باز کنید و لینک ها را به پست های تنها اضافه کنید. همچنین می توانید از تابع جستجو برای پیدا کردن پست ها جهت پیوند به مقاله تنها استفاده کنید.

 

بهینه سازی ساختار سایت مرحله 4: بهبود پست هایی که در بن بست هستند!

هر پست باید پیشنهاداتی برای مطالعه بیشتر داشته باشد. پس از آن، شما از مردم می خواهید که در وب سایت شما بمانند. پیشنهادات همیشه باید در رابطه با موضوع باشد. مثلاً کسانی که در مورد سئو محتوا مطالعه می کنند علاقمند هستند که مطالب بیشتری را در این ضمینه بخوانند. با استفاده از شمارنده لینک متن پست های خود را بر اساس تعداد لینک های داخلی در پست مرتب کنید و آنها را بررسی کنید. پست هایی که کمترین لینک های داخلی را دارند باز کنید. همان طور که در بالا توضیح داده شد، با استفاده از ابزار لینک دهی داخلی لینک ها را به پست های مشابه اضافه کنید. این کار بسیار ساده است و باعث می شود مردم زمان قابل توجهی را در سایت بمانند.

 

بهینه سازی ساختار سایت : نتیجه گیری

موافقم، کمی کار می برد و طول می کشد. اما اگر به این موضوع توجه داشته باشید و این 4 مرحله را دنبال کنیدو از افزونه های موجود برای  ویژگی های ساختار سایت و بهتر شدن ساختار سایت استفاده کنید می توانید ساختار سایت خود را به طور قابل توجهی بهبود دهید. و قطعاً این تاثیر زیادی در زیاد شدن بازدید کندگان سایت و رتبه بندی بالاتر در گوگل دارد.

بیشتر بخوانید: ساختار سایت راهنمایی نهایی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن