آموزش وردپرس

بلاگ چیست؟

بلاگ چیست؟ به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

آموزش وردپرس درس اول

بلاگ چیست؟ بلاگ مخفف کلمه وبلاگ است. اصطلاحی است که برای توصیف وب سایت هایی که باید  ثبت اطلاعات داشته باشند استفاده می شود.   ویژگی های یک بلاگ جایی برای نوشتن  و لینک به مقالات سایر وب سایت ها است. معمولاً به عنوان یک لیست از ورودی ها در ترتیب زمانی معکوس ارائه می شود. وبلاگ ها از شخصی تا سیاسی متنوع هستند و می توانند بر یک موضوع با گستردگی کم یا طیف وسیعی از موضوعات تمرکز کنند. بسیاری از وبلاگ ها بر روی یک موضوع خاص تمرکز می کنند، مانند طراحی وب، مراسم خانه، ورزش، و یا فن آوری تلفن همراه.بعضی از آنها ترکیبی هستند و ارائه لینک به تمام انواع سایت های دیگر را دارند. و سایر سایت ها بیشتر شبیه مجلات شخصی هستند، ارائه زندگی روزمره و افکار نویسنده. به طور کلی (گرچه استثنائات وجود دارد)، وبلاگ ها تمایل دارند چند چیز مشترک داشته باشند:

بلاگ چیست؟
بلاگ چیست؟

دیاگرام :

  • یک محدوده محتوای اصلی با مقالاتی که به ترتیب ذکر شده اند، جدید ترین در بالا.  و مقالات قدیمی در پائین صفحه می باشد. اغلب مقالات در دسته بندی ها سازماندهی می شوند.
  • بایگانی مقالات قدیمی
  • راهی که مردم برای مقالات کامنت بگذارند.
  • لیستی از لینک ها به سایر سایت های مرتبط، گاهی اوقات یک “blogroll” نامیده می شود.(توضیحات کلمات تخصصی در واژه نامه وردپرس موجود است )
  • یک یا چند “feeds” شبیه فایل های RSS, Atom or RDF files

بعضی از وبلاگ ها ممکن است ویژگی های اضافه ای نیز داشته باشند.

به نکات زیر توجه کنید.

  1. نام شرکت و / یا آرم را در اندازه مناسب و مکان قابل توجه نشان دهید. این ناحیه  نیازی به بزرگ بودن ندارد، اما باید بزرگتر و برجسته تر از موارد موجود در اطراف آن باشد، بنابراین وقتی کاربر وارد سایت می شود، در اولین نگاه  توجه می کند. گوشه بالا سمت راست  معمولاً بهترین مکان برای زبان هایی است که از راست به چپ می خوانند.
  2. ادامه دارد…
برچسب ها

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن