آموزش وردپرس

اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس

اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس به چه صورت است؟ چرا اندازه و کیفیت مهم است؟

آموزش وردپرس درس بیستم

اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس
اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس

 اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس با انواع مختلفی  از چیزها تعیین می شود.

اندازه فیزیکی

اندازه فیزیکی یک تصویر بر اساس دو چیز است: اندازه تصویر بر روی صفحه و اندازه فایل. به طور کلی، اندازه فایل به عنوان یک مسئله متفاوت بررسی می شود.

حجم فایل

این اندازه فایل روی هارد دیسک یا سرور شماست.

وضوح

وضوح به تعداد پیکسل ها در یک تصویر اشاره دارد. وضوح  گاهی اوقات با عرض و ارتفاع تصویر و همچنین تعداد کل پیکسل ها در تصویر مشخص می شود.

نوع فایل

اساساً X  نوع تصویر محبوب  در اینترنت یافت می شوند:  jpeg، gif،  png و (برای   favicons  (آیکون های کنار آدرس)  ico.

پست های مرتبط:

قرار دادن متن اطراف تصویر

استفاده از تصاویر در وردپرس

جایگذاری تصویر در پست ها و صفحه ها

اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس : اندازه فیزیکی تصویر اطلاعاتی است که ما باید بدانیم تا مشخص شود که  تصویر چقدر “فضا”  را در یک صفحه وب اشغال خواهد کرد. اگر قالب  وردپرس شما دارای یک محدوده عرض پهنای ثابت با اندازه 600 پیکسل و تصویری که می خواهید استفاده کنید 800 است، تصویر، نوار کناری و طرح بندی صفحه وب را در اطراف خود قرار می دهد و طراحی شما را از بین می برد. تصاویری که در آن عرض 600 پیکسل است باید  برای حداکثر عرض آن باشد  تا از طرح صفحه شما محافظت شود.اندازه ای که تعیین می کنید باید متناسب با تصویر و طرح کلی و سبک شما باشد.

اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس : اندازه فایل زمان لازم برای بارگذاری صفحه شما را تعیین می کند، اندازه فایل بزرگتر ، که اغلب به دلیل کیفیت بالا و وضوح تصویر افزایش می یابد، طول خواهد کشید  تا بارگیری انجام شود. مردم اغلب صبر نمی کنند  تا بارگذاری صفحات طولانی مدت انجام شود ، پس پایین  نگه داشتن اندازه فایل، سرعت دسترسی به صفحات وب را افزایش می دهد. به طور معمول تصاویر با کیفیت بالا باید بین 100K تا 60K نگه داشته شوند. تصاویر کوچکتر باید نزدیک به 30K و کمتر باشد.

اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس : وضوح تصویر(resolution) وضوح و شفافیت  آن را مشخص می کند. با این حال،  هر چه اندازه فایل بزرگتر باشد،وضوح آن بالاتر است.  بنابراین باید بین کیفیت و اندازه فایل تناسب داشته باشید.

اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس : خوشبختانه،  انواع فایل های مختلفی که اغلب در اینترنت استفاده می شوند ویژگی  فشرده سازی دارند. هنگامی که فایل را به عنوان یکی از این نوع ها ذخیره می کنید، اطلاعات را در فایل تصویر فشرده می کند. مرورگرهای اینترنت می توانند این اطلاعات را برای نمایش تصویر بر روی صفحه بازکنند. برخی از برنامه های نرم افزاری گرافیکی به شما امکان می دهند میزان فشرده سازی را برای کنترل کیفیت تصویر (و اندازه فایل) در زمان ذخیره آن تنظیم کنید. بسته به استفاده شما از تصاویر در سایت ممکن است مجبور شوید با این کار امتحان  کنید تا ببینید که آیا  کیفیت تصویر حفظ می شود . در حالی که اندازه فایل را کوچک نگه میدارید.

وب سایت ها از چهار نوع فایل رایج استفاده می کنند. پایان نام فایل (به نام( extension می گوید که چه نوعی است. یک نوع، ico، ایجاد یک  favicon file است، اما این معمولاً زمانی انجام می شود که یک وب سایت برای اولین بار راه اندازی شود. سه نوع دیگر برای تصاویر کلی استفاده می شود:

jpg (JPEG) برای عکس ها مناسب است. ذخیره  یک عکس به عنوان JPG جزئیات را از عکس حذف می کند. ویرایشگران  خوب عکس  به شما اجازه می دهد تا کنترل کنید چه مقدار از جزئیات حذف شوند.  (“فشرده سازی”). عکس های مختلف نیاز به فشرده سازی متفاوت دارند.  این کار را با دقت انجام دهید نتیجه را مشاهده کنید که می تواند  یک عکس قابل استفاده با یک اندازه فایل کوچک به شما بدهد.

gif می تواند برای عکس ها ضعیف باشد. بهتر است برای هنر خط، مانند لوگو، با مناطق جامد از همان رنگ  استفاده شود.

PNG برای هر دو عکس و هنر خط است. این عکس ها را بدون از دست دادن جزئیات فشرده می کند، اما معمولاً فایل های عکس های بزرگتر از JPEG ها را تولید می کند. بعضی از مرورگرهای قدیمی تر از PNG کاملاً پشتیبانی نمی کنند.

اگر مطمئن نیستید که کدام نوع فایل برای یک تصویر خاص بهتر است، سعی کنید تصویر را در بیش از یک نوع ذخیره کنید و در مقایسه با اندازه فایل ها.  آنها را ببینید.  استفاده از نوع مناسب می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

 

اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس : تغییر اندازه تصاویر

همه بسته های نرم افزاری گرافیکی به شما امکان تغییر اندازه تصاویر را نمی دهند، اما اکثر آنها باید  این امکان را داشته باشند. فهرست محتوای نرم افزار گرافیکی خود را برای تغییر اندازه، اندازه، تبدیل، کاهش، و یا بزرگنمایی تمام مترادف برای همین چیزهای  یکسان را بررسی کنید  بررسی کنید. اگر این ویژگی را ندارند، ممکن است مجبور شوید نرم افزار های مختلفی پیدا کنید.

 

اندازه و کیفیت تصویر در وردپرس : روند تغییر اندازه تصاویر نسبتاً ساده است. معمولاً دو روش وجود دارد:

شما می توانید یک تصویر را با استفاده از ابزارهایی که به شما اجازه می دهد لبه های یک تصویر را به شکل دستی تغییر دهید یا اندازه تصویر را تغییر دهید. بهترین راه این است که برای تغییر اندازه تصویر یک گوشه را بگیرید ، نه اینکه  یک لبه بگیرید. گوشه “دسته” معمولاً تصویر را تغییر می دهد و نسبت کلی ارتفاع و عرض را حفظ می کند.

روش دیگر مشخص کردن اندازه نهایی تصویر است. برنامه های گرافیکی پیشرفته به شما اجازه می دهد تا آن را با ابعاد دقیق یا درصد کاهش یا بزرگ شدن تنظیم کنید.

پس از تغییر اندازه تصویر، ممکن است تصویر کوچکتر باشد، اما ممکن است کمی خارج  از مرکز باشد. شما می توانید مرکز تصویر کوچک را با استفاده از ویژگی sharpen  در نرم افزار خود تنظیم کنید.

هنگامی که تصویر کوچک یا تصویر کوچک جدیدتان را به خوبی تنظیم کرده اید، تصویر را به صورت  jpg، gif، یا png ارسال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا