بازاریابی اینترنتی

اصول نوشتن تبلیغات موثر – شماره یک

اصول نوشتن تبلیغات موثر – شماره یک : نوشتن تبلیغات موثر به زمان نیاز دارد. نوشتن، هنر دشواری است و قانون های ویژه، سخت، محکم اما ساده ای برای نوشته تبلیغاتی وجود دارد. کلماتی که با مهارت توسط یک نویسنده تبلیغاتی ماهر نوشته میشود، مصرف کننده را برانگیخته و وادار به خرید میکند. هرچقدر کمتر حرف بزنید، شنوندگان کلمات را بهتر به خاطر میسپارند.

اصول نوشتن تبلیغات موثر

شماره یک – حاشیه نروید

به طور مستقیم به نکته خود اشاره کنید.  هر کلمه غیر ضروری را حذف کنید. هرچقدر تعداد واژه هایتان بیشتر باشد، خوانندگان کمتری آن را خواهند خواند. بیشتر آگهی های رادیویی و تلویزیونی بیش از ۳۰ ثانیه ادامه نمی یابد. بسیاری از تبلیغات نشریه ها، تصویر را به کلمه ترجیح میدهند. شما برای بیان محصول یا خدماتتان زمان بسیار کوتاهی در اختیار دارید.

یادتان باشد که کنت رومن و جوئل رافییلسون گفته اند: « خواننده شما وقت زیادی ندارد. اگر می خواهید توجه افراد پر مشغله را به خود جلب کنید، نوشته شما باید به مضمون اصلی اشاره کند و فقط زمان اندکی از وقت و انرژی خواننده را به خود اختصاص دهد.» توماس جفسون می گفت: « با ارزشترین استعداد یک فرد این است که هرگز از دو کلمه استفاده نکند وقتی که یک کلمه مفهوم را میرساند.»

چارلز دیکنز نویسنده معروف در کتاب دوران سخت نوشته است حالا آنچه که من می خواهم حقایق است به این پسر ها و دختر ها جز حقایق را نیاموزید. شما تنها از طریق حقایق می توانید ذهن منطقی موجودات را شکل دهید و هیچ چیز دیگری نمی تواند چنین خدمتی به آنان بکند این اصلی است که بر اساس آن فرزندانم را تربیت کردم. حقایق را در یاب آقا! این اصل همچنین در مورد تبلیغات صادق است.

اصل پیام را در بدو امر اعلام کنید. پاراگراف اول را هرچه قوی تر و موثر تر بسازید. امتیازاتی را پیشنهاد کنید. همه نویسندگان معروف تبلیغاتی به شما توصیه میکنند که از نقطه شروع خوانندگان را غافلگیر کنید. پس از نوشتن نخستین پاراگراف، به توصیف مزایای اصلی محصولتان بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن