بازاریابی اینترنتی

اصول نوشتن تبلیغات موثر – شماره سه

نوشتن تبلیغات موثر به زمان نیاز دارد. نوشتن، هنر دشواری است و قانون های ویژه، سخت، محکم اما ساده ای برای نوشته تبلیغاتی وجود دارد. کلماتی که با مهارت توسط یک نویسنده تبلیغاتی ماهر نوشته میشود، مصرف کننده را برانگیخته و وادار به خرید میکند. هرچقدر کمتر حرف بزنید، شنوندگان کلمات را بهتر به خاطر میسپارند.

اصول نوشتن تبلیغات موثر – شماره سه

۳- با مخاطب خود مستقیم صحبت کنید

برخی از نویسندگان تبلیغات بر این تصور هستند که با توده بی جان در ارتباط اند. این روش خوبی نیست. خواننده را در ذهن خود به خاطرآورید. با مخاطب خود حرف بزنید و به او گوش دهید. با مخاطبان خود درست همانند مردمی که هر روز با آنها روبه رو می شوید، رفتار کنید.

با خواننده خود به طور مستقیم صحبت کنید؛ و آن ها را شما خطاب کنید. هرگز نگویید: سیستم جدید ما تا ۱۰ درصد از هزینه گرمایش می کاهد. بهتر است این جمله را به کار ببرید: سیستم جدید گرمایش ما، تا ۱۰ درصد از هزینه گرمایش شما را کاهش می دهد.

از پرسش های مستقیم، درخواست های خوانندگان، جمله های امری، تمام نشده و محاوره ای استفاده کنید.

یک داستان در مورد استفاده از محصولتان نقل کنید. به جای آن که از جمله های خاصی برای فروش محصولتان استفاده کنید، خواننده را از طریق علایق انسانی برای استفاده از محصولتان تشویق کنید.

از اسامی افراد معتبر و مشاهیر در آگهی تان استفاده کنید. ضمایر شخصی، اسامی اول و کلماتی عام، مانند مردم و مامان را به کار بگیرید.

تحقیقات تبلیغاتی نشان داده اند که نوشته های خودمانی بسیار مؤثرند. در مطالعه ۵۰ آگهی که خوانندگان زیادی را به خود جلب کرده بودند، و ۵۰ آگهی دیگر که کاملاً شکست خورده بودند، دانیل استارچ نشان داد که آگهی موفق به نقش انسانی اهمیت زیادی داده اند.

بر اساس نظریه های دکتر رادولف فلش، هرچقدر که نوشته ای خودمانی تر و جنبه های انسانی آن قوی تر باشد، تعداد بیشتری از خوانندگان را به خود جلب خواهد کرد. یکی از چیزهایی که توجه همه افراد را به خود جلب می کند، یک انسان دیگر است. مردم به همنوعان خود بیش از اشیا و عقیده ها علاقمندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن