بازاریابی اینترنتی

اشتباهات ساختار سایت

اشتباهات ساختار سایت و پرهیز از آنها

اشتباهات ساختار سایت : اگر به طور جدی روی سئو و کاربران تمرکز می کنید روی ساختار سایت  kick-ass کار خواهید کرد. ایجاد یک ساختار مناسب برای سایت سخت است. اگر سایت شما در حال رشد کردن است،  نگهداری یک ساختار سایت محکم حتی سخت تر است. اشتباهات به آسانی انجام می شود. در این پست، 5 اشتباه رایج مربوط به ساختار سایت که اغلب مردم مرتکب می شوند را با شما به اشتراک می گذاریم. حتماً از این اشتباهات پرهیز کنید!

اشتباهات ساختار سایت
اشتباهات ساختار سایت
  1. پنهان کردن مقاله های پایه

بیشتر مقاله های مهم شما –مقاله های پایه – نباید پنهان شوند. مقاله های پایه مقاله هایی هستند که بیشتر به آنها افتخار می کنید، که به وضوح منعکس کننده ماموریت وب سایت شما هستند.   برخی از افراد فراموش می کنند که به مقالات با ارزش خود لینک دهند. اگر یک مقاله یک یا چند لینک داخلی دریافت کند ، موتورهای جستجو آن را به راحتی پیدا می کنند ( به طوری که موتورهای جستجو لینک ها را دنبال می کنند). گوگل مقاله هایی را که لینک های داخلی کمتری دارند را به عنوان کم اهمیت ترین در نظر می گیرد، و به ترتیب آنها را رتبه بندی می کند.

 

راه حل : به این مقاله های پایه لینک دهید.

در حالت ایده آل، شما باید بتوانید به مقالات پایه خود با یک یا دو کلیک از صفحه اصلی سایت خود حرکت کنید. مطمئن شوید که برای بازدیدکنندگان شما قابل مشاهده هستند، به طوریکه مردم می توانند به راحتی آنها را پیدا کنند.

مهم تر ازهمه، لینک دادن به مقالات پایه است. فراموش نکنید که آنها را در پست های دیگر وبلاگ خود ذکر کنید! برای این کار می توانید از افزونه های لینک دهی داخلی نیز استفاده کنید!

 

  1. بدون موارد جزئی

موارد جزئی یا Breadcrumbs هم برای تجربه کاربر(UX) و هم برای سئو وب سایت شما مهم هستند. و با این حال، بعضی از مردم از آنها استفاده نمی کنند. موارد جزئی نشان می دهد که چگونه صفحه فعلی به ساختار سایت شما متصل می شود، که این به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی به سایت شما هدایت شوند. آنها همچنین به موتورهای جستجو اجازه می دهند تا بدون هیچ مشکلی ساختار سایت شما را تعیین کنند.

 

راه حل : موارد جزئی را اضافه کنید

هیچ حرفی برای گفتن نمی ماند! فقط موارد جزئی را اضافه کنید. می توانید از افزونه استفاده کنید.

 

  1. دسته بندی های بزرگ

دسته بندی ها در اندازه سایز باید نسبتاً مشابه باشند. اما حتی بدون توجه به این مورد، بعضی از افراد در مورد یک موضوع بیشتر از سایر موضوعات می نویسند، در نتیجه، یک دسته بندی نسبت به دسته بندی های بزرگتر آرام تر رشد می کند. وقتی یک دسته  به طور قابل توجهی بزرگتر از سایر دسته ها باشد سایت شما به طور قابل توجهی نامتعادل می شود. و برای زمان  رتبه بندی با پست های وبلاگ در یک دسته بسیار بزرگ مشکل خواهید داشت.

 

راه حل : دسته بندی ها را تقسیم کنید

اگر یک دسته بندی بزرگ ایجاد کرده اید، آن را به دو یا سه دسته تقسیم کنید. شما باید اندازه دسته بندی ها را در هر زمانی بررسی کنید، به ویژه اگر پست های وبلاگ زیادی را می نویسید.

 

  1. استفاده کردن از تعداد زیادی برچسب

برچسب های زیاد ایجاد نکنید. برخی از مردم می خواهند که برچسب های زیادی را ایجاد کنند. اما اگر هر پست برچسب منحصر بفرد داشته باشد، شما هیچ چیزی را ساختاربندی نمی کنید، زیرا پست ها به صورت گروهی با هم مرتبط نیستند. بنابراین این کار بی فایده است.

 

راه حل : استفاده از پست ها را تنظیم کنید

مطمئن شوید که برچسب ها بیشتر از یکی دو بار استفاده می شوند و برچسب ها مقالاتی که واقعاً با هم مرتبط هستند را باهم گروه بندی می کنند. همچنین باید مطمئن شوید که برچسب های شما در واقع برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده هستند، ترجیحاً در جایی پائین مقاله. برچسب ها برای بازدیدکنندگان مفید هستند ( و نه فقط برای گوگل ) این به این دلیل است که در مورد موضوع انتخابی خود بیشتر مطالعه داشته باشند.

 

  1. نمایش ندادن ساختار سایت

مورد آخر در اشتباهات ساختار سایت این است که مردم فراموش می کنند ساختار سایت را به نمایش بگذارند. بازدیدکنندگان می خواهند که مطالب وب سایت شما را به راحتی پیدا کنند. دسته بندی اصلی وبلاگ شما باید در منوی صفحه اصلی جای داشته باشد. اما دسته بندی های زیاد درست نکنید، یا دسته بندی های خود را در هم و بر هم نکنید. یک منو باید یک نمای روشن داشته باشد و ساختار سایت شما را منعکس کند. به طور ایده آل، منو به بازدیدکنندگان کمک می کند تا ساختار سایت شما را درک کنند.

 

راه حل : از UX یا تجربه های کاربر استفاده کنید.

به منظور ایجاد یک نمای روشن و خوب از سایت خود، باید به جنبه های تجربه کاربر توجه کنید. درباره آنچه بازدیدکنندگان شما دنبال می کنند فکر کنید و ببینید چطور می توانید به آنها کمک کنید تا در سایت حرکت کنند. شما می توانید مقاله های مربوط به UX را بخوانید.

 

 اشتباهات ساختار سایت خود را رفع کنید

ساختار سایت یک جنبه اساسی از استراتژی سئو است. ساختار سایت به گوگل نشان می دهد که چه مقالات و صفحاتی مهم تر هستند. با چه ساختار سایتی، و با کدام مقالات می توانید در رتبه بندی بالای گوگل تاثیر داشته باشید. پس مهم است که این کار را درست انجام دهید. مخصوصاً اگر محتوای زیادی را اضافه می کنید، ساختار سایت شما می تواند خیلی سریع تغییر کند. سعی کنید همیشه در بالا بمانید! و اگر ساختار سایت شما به نظر می رسد که خوب شروع می شود، می توانید اشتباهات ساختار سایت دیگر سئو را در نظر بگیرید و خود را بالا بکشید.

بیشتر بخوانید : ساختار سایت راهنمایی نهایی

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن