بازاریابی اینترنتی

استفاده از کلمات کلیدی فقط یکبار

استفاده از کلمات کلیدی فقط یکبار باشد

استفاده از کلمات کلیدی فقط یکبار : کلمه کلیدی که شما روی آن تمرکز کرده اید کلمه کلیدی است که میخواهید پست یا صفحه شما با آن رتبه بندی شود. بعضی از مردم دوست دارند که از کلمات کلیدی مشابه چند بار استفاده کنند. اما، این چیزی نیست که برای کلمات کلیدی متمرکز باشد!

شما باید از کلمات کلیدی فقط یکبار استفاده کنید. اما چرا ؟ و اگر به شدت مایل هستید که برای کلمات کلیدی خاص رتبه بندی شوید چه کاری باید انجام دهید؟ ناامید نشوید : ما در این پست همه چیز را به شما خواهیم گفت.

 

استفاده از کلمات کلیدی فقط یکبار : با مقالات خود رقابت نکنید

مهم ترین دلیل که نباید از کلمات کلیدی متمرکز بیشتر از یک بار استفاده کنید این است که نباید با محتوای خود برای موقعیت در گوگل  رقابت کنید. اگر شما دو مقاله مختلف را برای کلمات کلیدی متمرکز مشابه بهینه سازی کنید، می خواهید که هر دو پست در گوگل وجود داشته باشد. شما به گوگل می گوئید: این دو مقاله برای کسانی که کلمات کلیدی من را جستجو می کنند مناسب هستند. می خواهید هر دوی این مقالات مورد توجه باشند. انجام دادن این کار سخت است، نه اینکه غیر ممکن باشد اما خیلی سخت است.

 نیاز دارید سایتی داشته باشید با توانایی کمی برای رتبه بندی با دو مقاله در 10 نتیجه جستجوی برتر. اگر اخیراً با یکی از مقالات خود در نتایج جستجو رتبه بندی شده اید، احتمالاً قدرت کافی دارید تا  برای  یک مقاله دوم تلاش کنید. اگر هنوز روی یک کلمه کلیدی متمرکز رتبه بندی نشده اید، هرگز دو بار آن را استفاده نکنید! مقاله اصلی خود را به روز رسانی و بهتر کنید و پست دیگری مرتبط با این مقاله و با کلمات کلیدی کمی متفاوت بنویسید.

استفاده از کلمات کلیدی فقط یکبار
استفاده از کلمات کلیدی فقط یکبار

استفاده از کلمات کلیدی فقط یکبار : رتبه بندی برای کلمات کلیدی مورد نظر شما

اگر می خواهید با کلمات کلیدی خاص که در ذهن خود دارید رتبه بندی شوید چه کاری را باید انجام دهید؟ تصور کنید که شروع به فروش لباس برای سگ ها کرده اید. احتمالاً می خواهید برای کلمه “لباس های سگ” رتبه بندی شوید اما شما یک استارتر هستید، که این کار برای شما بسیار سخت خواهد بود. بهینه سازی همه پست ها برای “لباس های سگ” استراتژی درستی نیست. پس چه کاری باید انجام دهیم؟

جستجوی کلمات کلیدی شما ایده هایی را به شما می دهد که اصطلاحات دیگر برای هدف قرار دادن چه چیزهایی هستند. مهمترین و با ارزش ترین کلمه کلیدی ” لباس های سگ” که کلمه کلیدی اصلی نامیده می شود. این رقابتی خواهد بود و رتبه بندی برای آن نسبتاً سخت است. شما باید یک مقاله عالی و پایه درباره لباس سگ بنویسید و آن را برای کلمه کلیدی ” لباس سگ ” با استفاده از افزونه سئو بهینه سازی کنید. مطمئن شوید که این مقاله حتماً مقاله پایه باشد.

 

استفاده از کلمات کلیدی فقط یکبار : ساختار سایت خود را بهبود ببخشید

گام بعدی نیاز خواهید داشت که برای کلمه کلیدی که بیشتر تمایل دارید رتبه بندی شوید تا مطمئن شوید که ساختار سایت شما بی عیب است. نیاز خواهید داشت که پست های زیادی را بنویسید تا جنبه خاصی از کلمه کلیدی اصلی شما را پوشش دهد. می توانید یک مقاله بنویسید و آن را برای کلمات کلیدی مثل ” لباس برای سگ های کوچک” ، ” لباس برای سگ های بزرگ ” ، لباس سگ برای روزهای بارانی”  و یا چیزهایی شبیه به این کلمات بهینه سازی کنید. این کلمات کلیدی ، کلمات کلیدی long tail نامیده می شوند. اگر ازاین مقالات long tail به مقاله اصلی خود لینک دهید، به گوگل خواهید گفت که کدام یک از مقالات شما مهمترین هستند. این به رتبه بندی ارزشمند ترین مقاله شما کمک خواهد کرد. در عین حال، شما برای مقالات long tail به خوبی ترافیک جذب خواهید کرد.

 

استفاده از کلمات کلیدی فقط یکبار : آیا باید از کلمه کلیدی بیش از یک بار استفاده کنیم؟

اگر سایت شما یک سایت قدرتمند است و اخیراً برای کلمه کلیدی خاصی رتبه بندی کرده اید، نباید از یک کلمه کلیدی بیشتر از یک بار استفاده شود. اگر یک مقاله پایه عالی درباره کلمه کلیدی متمرکز نوشته اید رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی خاص ممکن است. در بالای آن، یک ساختار سایت  kickass نیاز دارید تا مطمئن شوید که آن مقاله برای رتبه بندی شروع خواهد شد.

برچسب ها

2 دیدگاه

  1. با سلام
    توی پست گفتین که تقریبا به هیچ وجه نباید از یک کلمه کلیدی چندبار استفاده کرد اما وقتی شما یک مجموعه پست دارید که بر محور یک کلمه میچرخد به عنوان مثال آموزش photoshop چه راه حل جایگزینی هست برای انتخاب کلمه کلیدی؟
    فرض کنید که پست ها به صورت مرتبط و به ترتیب و از یک استاد هستند.

    1. سلام دوست عزیز
      برای پست های مرتبط سعی کنید از برچسب هایی که مثل هم هستند انتخاب کنید. اگر در این پست دقت کنید ما برچسب ساختار سایت را نوشته ایم که اگر روی آن کلیک کنید تمام پست های ساختار سایت را می بینید که مرتبط با هم و دسته بندی شده در یک صفحه قرار دارند. و اینکه می توانید طبق چیزی که در متن نوشته شده است از کلمه کلیدی long tail استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله مکمل را حتما بخوانید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن