آموزش وردپرس

آموزش کار با صفحه ساز گرافیکی وردپرس Visual composer

درود به اعضای محترم آکادمی! امروز با یک مطلب آموزشی دیگر با عنوان آموزش کار با صفحه ساز گرافیکی وردپرس Visual composer در خدمت شما هستیم. ویژوال کومپوزر در واقع یک افزونه تجاری و حرفه‌ای است برای ساخت صفحات حرفه‌ای و گرافیکی با قابلیت‌ها و ویژگی‌های جذاب.
این روزها هر قالبی را که خریداری میکنیم با کمک یک صفحه ساز گرافیکی و حرفه ای ساخته می شود به همین علت هم از ظاهر و زیبایی خاصی برخوردار است. استفاده از صفحه ساز گرافیکی وردپرس یک مزیت فوق العاده برای قالب وردپرس به حساب می آید که به سایت شما انعطاف خوبی می دهد. با کمک آن می توانید هر نوع تغییری را که میخواهید اعمال کنید.

 

Visual composer
Visual composer

در این مقاله قصد ارائه آموزش کار با صفحه ساز گرافیکی وردپرس Visual composer که یکی از معروف ترین ها می باشد را داریم.

 

آموزش کار با صفحه ساز گرافیکی وردپرس Visual composer

بسیاری از قالبهایی که به صورت تجاری و حرفه‌ای وجود دارد این صفحه ساز را به صورت رایگان بر روی خود دارند اما چنانچه قالب شما فاقد این صفحه ساز گرافیکی است می‌توانید آن را دریافت کنید. اگر موافق باشید آموزشی برای نحوه کارکرد صفحه ساز گرافیکی وردپرس ارائه دهیم.

 

صفحه ساز گرافیکی در پیشخوان وردپرس

پس از نصب افزونه می توانید آن را در پیشخوان وردپرس مشاهده کنید. در وهله اول دارای تنظیماتی است که البته به صورت پیش فرض انجام شده و فقط جهت نمایش می توانید آن را در زیر مشاهده کنید:

settings-صفحه ساز گرافیکی وردپرس

برای شروع عملیات و مشاهده عملکرد صفحه ساز گرافیکی وردپرس باید وارد بخش برگه ها شوید. این صفحه ساز می تواند یک صفحه ی کامل مانند صفحه اصلی یک وبسایت را برای شما طراحی کند. فقط کافیست از المان های آن به خوبی استفاده کنید.

page-صفحه ساز گرافیکی وردپرس

همانطور که مشاهده میکنید دو گزینه Frontend editor و backend editor تشکیل شده است که اولی برای محیط ویرایشگر در سمت کاربری است و دیگری در سمت ادمین است.

 

Backend Editor

backend editor-صفحه ساز گرافیکی وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید صفحه ساز گرافیکی وردپرس آماده برای افزودن امکانات است. برای شما مشخص کرده که می توانید تم اضافه کنید یا بلوک های متنی ایجاد کنید با سایر المان ها را به کار ببرید.

 

Add Template

برای ایجاد یک تم یا همان قالب در این برگه روی دکمه نارنجی رنگ کلیک میکنیم و با صفحه ای مانند زیر مواجه می شویم:

add theme-صفحه ساز گرافیکی وردپرس

نام قالب مورد نظر را وارد می کنید و بر روی گزینه ذخیره قالب کلیک میکنید تا ایجاد شود. از بخش کتابخانه قالب ها می توانید قالب مورد نظر را انتخاب کنید.

 

Add Text Block

برای افزودن یک بلوک متنی می توانید روی دکمه سبز رنگ کلیک کرده و یک بلوک متنی مانند تصویر زیر ایجاد کنید:

text block-صفحه ساز گرافیکی وردپرس

افزودن المان

برای اضافه کردن امکانات و المان های مختلف نیز می توانید در صفحه ساز گرافیکی وردپرس بر روی گزینه افزودن المان کلیک کنید تا امکانات را مشاهده کنید:

add elements-صفحه ساز گرافیکی وردپرس

همانطور که ملاحظه میکنید شامل بخش های متعددی است که به راحتی هر نوع ویژگی را می توان به کمک آن اضافه کرد.

حال شما با کمک این صفحه ساز گرافیکی می توانید یک برگه دلخواه بسازید. فقط کافیست از امکانات آن در جایگاه خود بهره مند شوید. مثلا می توانید اول بلاک های متنی را مشخص کنید و سپس المان ها را داخل آن اضافه کنید.

 

یک مثال…

به عنوان نمونه ما با کمک صفحه ساز گرافیکی وردپرس المان هایی را ایجاد میکنیم:

sample-صفحه ساز گرافیکی وردپرس

اول یک بلوک متنی ایجاد کردیم سپس ویژگی icon box را انتخاب کرده و سه آیکون باکس اضافه کردیم و نتیجه به صورت تصویر زیر می شود:

icon box-صفحه ساز گرافیکی وردپرس

بدین صورت می توان هر آیتمی را که میخواهیم اضافه کنیم.

 

دانلود pdf این مطلب آموزشی

مطالب مرتبط

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا